Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Prezentace - Proč mně dřevění nohy

 

Nádrže » Jája » Proč mně dřevění nohy » Hlavní stránka prezentaceNápověda 

Hlavní fotka
18.7
Proč mně dřevění nohy

NEAKTUALIZOVANÁ PREZENTACE

*
*
*
*

Majitel: Jája   Kategorie: Společenské akvárium
Zapsáno: 13. 5. 2013   Poslední aktualizace: 4. 3. 2019 Nové fotografie Nový záznam v deníku 
Počet návštěv: 5658   Hodnocení: 100 %
Založení: 1. 1. 2001   Oblíbenost: 112 uživatelů
Kategorie: střední akvária   Rozměry: 80 cm x 35 cm x 45 cm
Objem: 126 litrů   Čistý objem: 100 litrů
Tloušťka skla: 8 mm   Objem bez skla: 116 litrů
Fotek a videí: 572+15   Komentářů: 398


Popis: Proč takový název? Když stojím, tak mám AQ v úrovni očí, tak akorát na koukání, takže se u toho koukání nemůžu pohodlně rozvalit a relaxovat. No a když se po hodině čučení do AQ proberu, tak je jasné "Proč mně dřevění nohy". Datum založení je jen přibližné, nepamatuju si přesně, je možné, že je AQ v provozu déle. :-)

Biotop: Rostliny méně náročné na světlo a ryby, kterým nevadí tvrdá voda.

CO2: Ne - stačí, když rostliny rostou, nemusejí lézt z nádrže. Od poloviny roku 2016 přidávám mizivé množství perlivé vody. Na rostlinách je nepatrně vidět, že jim to svědčí, trošku lépe rostou, ale nerostou jako pominuté a nelezou mi z AQ ven. Takže spokojenost.

Dekorace: Měla jsem tři kořeny - jeden masivní, který svým vzhledem připomínal ovečku, a dva menší. Největší jsem dala synovi do AQ, protože zabíral více plochy, kterou jsem víceméně osázela, a zbývající dva kořeny, spíš kořínky, jsem sestavila tak, aby vypadaly jako jeden a nezabíraly moc plochy. No a pak mám několik kamenů.

Dno: Říční písek.

Filtrace: Dříve jsem měla Fluval 2, který začal hlučet. Nyní jej mám jako rezervu pro všechny případy. Nově jsem pořídila Fluval U2. Fluval 2 a Fluval 2plus jsou také tiché filtry, ale tento je o třídu lepší (i funkčností), než předchozí typy. Nejen, že je velmi tichý, ale je i hodně dobře vymyšlený, takže, kdo uvažuje o novém vnitřním filtru, tak ho vřele doporučuju.

Hnojení: Při výměně vody Easy-Life Ferro 3ml, protože sklovatěly listy rostlin, ve vstupní vodě železo téměř není, jednou v týdnu 3ml Easy-Life ProFito a trošku přicmrndávám draslík. Vzhledem k tomu, že chovám živorodky, tak hnojím málo. Železo přidávám vždy, ProFito "jak si vzpomenu". Každý týden přidávám 2x, někdy 3x od oka trochu Torbenu, aby voda měla jen malinko nádech dozlatova. /// S hnojením to je už nějakou dobu trochu jinak. Zapomněla jsem to uvést. Takže cca od léta, možná podzimu 2014 používám PPMD(verzi bez dusíku) - každý den 1,5-2 ml, den před výměnou vody nehnojím. 1,5% glutaraldehyd dávám dle potřeby stříkačkou přímo na řasu maximálně 2,5-3 ml denně, ale každodenní přidávání nijak moc nedodržuju, takže kolikrát takto řasy ošetřím jen při údržbě. Nějaký čas jsem glutaraldehyd dávala do sloupce vody, ale bylo to naprosto bez účinku, změnu v růstu jsem nepozorovala. /// Opět změna. Začátkem října 2015 jsem na týden přestala hnojit kvůli rozpadajícím kryptoškám. Naštěstí to za ten týden zabralo. Po týdnu jsem začala pomalinku přihnojovat. Když si vzpomenu, tak 1x týdně dám i 3 ml Torbenu. A když vidím, že plovoučky se "necítí", tak přicmrndnu KNO3 - nalepím na suchý prst pár krystalmů, v trošce vody rozpustím a přidám do AQ. Řekla bych, že méně hnojiva rostlinám lépe svědčí. Docela mě překvapuje, že na to, že mám v AQ tolik rostlin, tak jim stačí minimální hnojení (vypadají doslova spokojeně).

Chemie: Ne. Pouze jen tehdy, když je to nutné, eSHa 2000.

Krmení: Vzhledem k tomu, že mi kdysi obyvatele AQ živá potrava doslova vymlátila, tak jsem dlouhé roky používala pouze suché krmení Tetramin, Tetra Rubin a od Dajany krmivo pro živorodky, pro "ryby na dně" a krevetky tablety od Hikari a také zeleninu./// Teď nově 9/2013, ačkoliv jsem celou dobu měla doslova panickou hrůzu ze živého krmení, jsem koupila mražené koretry. Zatím to vypadá dobře, takže jsem druhy mraženého rozšířila na artemie. Snad si zase nebudu muset rvát vlasy nad mrtvými rybami./// Od poloviny ledna 2016 krmím i mraženým cyklopem.

Osvětlení: Původně 2x20W sunglo + reflektory a polepený kryt alobalem, nově 3x18W (1x 840 + 2x 865) + 2 reflektory, polepený kryt zrcadlovou tapetou. Podle mě to je tak akorát. Rostliny rostou pěkně, můžu mít i ty malinko náročnější na světlo a dobře se do AQ kouká.

Pozadí: Černá tapeta.

Stojan: Dvě skříňky, přes ně je položená ještě deska.

Topení: Ne.

Údržba: Týdně, co je potřeba + výměna cca 30-40 l vody.

Voda: Pražská - Vinohrady, tvrdá jak šutr. Zatím jsem naměřila nejvíce 21 GH. Od té doby, co vodu měřím, tak jsem pod 15 GH nenaměřila. Jo, kéž by mi z trubek tekl roční průměr pro Vinohrady (r. 2012)- 11,31 GH (ale jestli oni tak trochu nekecáčkují), to bych byla spokojená./// Tak změna - polovina měsíce října 2013 - naměřila jsem 24 GH, to je tedy rachot.///Vodu už neměřím, protože za ty roky už vím, co mi z kohoutku teče - prostě kouknu do akvárka a vidím...

Vzduchování: Ne.

Poznámka: Proč říční písek? Kdysi jsem ho měla, všechno rostlo, AQ prospívalo, prostě pohoda. Ale po čase jsem byla naočkována kolegou z práce, že bílé dno vypadá pěkně. A já starý blbec jsem si ho pořídila. Štěrk (nešuměl), ale nebyla to dobrá volba. Bílé dno už nikdy víc, ale špatná zkušenost je také zkušenost. Letos v lednu (2013) za chodu AQ jsem se konečně rozhodla dno vyměnit (bez vypouštění a velkého stěhování). Díky kamenům a kořenům šlo dno rozdělit na dvě části, takže jsem ho vyměnila s odstupem nadvakrát, abych nepřišla o bakterie. Byla to dřina, ale povedlo se.
A aby toho nebylo málo, tak vloni jsem si pořídila ampulárku okružákovitou, aniž bych si o ní něco zjistila. Je krásná, leč to je pěkná mrcha, která žere i zdravé rostliny jako kombajn, a maká i v noci. Během krátké chvíle mi zlikvidovala kromě mechu a kryptokoryny kalatkolisté veškerou vegetaci. A když se ta potvora jednou v noci vrhla na kryptokorynu kalatkolistou a na posezení jí podélně sežrala polovinu listu, tak jsem si řekla, že s tím musím konečně něco začít dělat. Rozhodla jsem se ji darovat, ale jako by to věděla, tak raději chcípla, než by se stěhovala. Ty vypleněné rostliny mě v podstatě přivedly k výměně dna. Už mám AQ opět plné rostlin a sehnala jsem konečně i mé vysněné flamingo (díky Danilo) a otíky. Jen aby prckové otíci vydrželi. AQ zase šlape jako hodinky. Nakonec to vypadá, že ta ampulárka všechno sežrala pro dobro AQ. Takže Mariso, díky za nakopnutí k činu.

NahoruSložky fotek
Fotky z reprezentativní složky: Jak šel čas
po údržbě
po údržbě
04.03.19
před údržbou
před údržbou
03.03.19

14.02.19

14.02.19

14.02.19

14.02.19
 
Nejnovější fotky v dalších složkách

Paví očka
13.02.19

Paví očka
13.02.19

Rostliny
13.02.19

Rostliny
13.02.19

Rostliny
13.02.19

Rostliny
13.02.19
Videa - přístupná pouze přihlášeným uživatelům Funkce je dostupná pouze pro přihlášené uživatele
NahoruDeníček
4
3.2019
Dva týdny jsem na údržbu nesáhla, neb mi bylo poněkud šoufl. Včera jsem se v AQ dvě hoďky hrabala, výsledek celkem ujde. Dvě fotky, jedna před údržbou a druhá po údržbě (dnes focená), jsou ve složce "Jak šel čas".
27
2.2019
14.2. jsem fotila, akorát jsem fotky nechala ve foťáku zapomněla jsem je vložit. Už jsem to napravila.
13
2.2019
Ve složkách "Rostliny" a "Paví očka" jsou nové fotky.
8
2.2019
Změnila jsem hlavní fotku a do složky "Jak šel čas" jsem přidala pár nových fotek.
6
12.2018
Do složky "Jak šel čas" jsem přidala nové fotky, změnila jsem HF a upravila seznam rostlin.
NahoruKomentáře návštěvníků

přidat komentář Funkce je dostupná pouze pro přihlášené uživatele

Efka Re
24.5.19 18:30
To jsem ráda že mi Guppy poradil abych se sem podívala palec potlesk
Budu to tady okukovat častěji :-)
jan Re
21.5.19 20:27
Nádherně zarostlé akvárium :-)
pepisanek Re
22.4.19 20:28
Pořád krása potlesk ahoj
Guppy Re
13.3.19 13:05
Díky!
Jája Re
13.3.19 12:40
Guppy: ano, je to ona. Pokud má dost světla, tak jde dohněda. Na fotkách je AQ hodně zarostlé, takže moc zabarvená není.
Guppy Re
13.3.19 8:48
Prosím Tě, na fotkách z 13. 2. je Bacopa caroliniana?
Jája Re
13.3.19 8:25
Guppy: děkuji. :-)
Guppy Re
12.3.19 22:11
To je taková nádhera ty Tvoje akvárka... potlesk
Jája Re
27.2.19 20:09
Petsal: po prvním otevření petky dávám perlivky týden 5 ml denně a pak od oka přidávám, protože perlivka postupně vyprchává. Bílé dno není přirozené, pro ryby může být i stresující, blbě se do toho kouká a špatně se to fotí. Navíc, pokud nevíš co kupuješ, což se neustále děje začátečníkům, tak si z akvaristiky domů můžeš dotáhnout vápencovou drť místo křemičitého písku. To je docela velký problém pro rostliny, málo rostlin v tom dobře roste, lépe řečeno kytky v tom nerostou, případně živoří.
petsal Re
27.2.19 19:03
Mohl bych se zeptat kolik dáváte na svůj objem té perlive vody? Alespoň odhadem.. A ještě proč bílé dno nikdy více? Uvažuji o něm. Díky, a jinak moc krásně AQ.
 
© RYBICKY.NET - http://rybicky.net/nadrze/18227-proc-mne-dreveni-nohy