Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

První návštěva Akva-Tera burzy v Ostravě

 

Články » První návštěva Akva-Tera burzy v Ostravě   Vytisknout tuto stránku 

První návštěva Akva-Tera burzy v Ostravě

Publikováno: 29.03.2009 • Autor: © beowulfx • Rubrika: Reportáže

Aneb, proč je vlastně v názvu to Akva ???

Dne 21. 3. 2009 jsem měl tu čest stát se jedním z návštěvníku Akva-Tera burzy v Ostravě, jelikož jako věrný akvarista, jsem si nemohl tuto akci nechat ujít, tak jsem si tohoto dne rád přivstal a zajel se na tuto akci podívat.

Již po příjezdu na bezplatné parkoviště před KD v Ostravě mně překvapila ta hromada aut, která již téměř zabírala celé toto velké parkoviště, na tom by nebylo ani tak nic divného, kdyby to však nebylo ještě před samotným otevřením burzy pro veřejnost

Na tuto akci jsem dorazil někdy před tou 8 hodinou ranní, čili vstupné mně tedy ještě stálo nějakých 40 Kč, po 8 už stojí 30 Kč, poté člověk proběhne nádhernou halou, zaplatí u pokladny a vyběhne po krásném schodišti do druhého patra dómu, kde se již nacházejí opravdu velké prostory. Proto jsem celý natěšeny vběhl do této haly a hledal ta akvárka plná ryb a všelijakého akva sortimentu, po nějaké hodině procházení se těmito prostory jsem zklamaně usoudil, že různorodého akva zboží se na této akci asi nedohledám, jelikož k mému zjištění se jednalo o téměř a naprosto terarijní akci, plné hadů, šneků, pavouku a jiné této podobné havěti, kdy musím uznat být terarista, tak jsem přímo v ráji, člověk by tu sehnal vše, co pro samotné teráriu potřebuje, od vybavení až po živočichy snad z každého kouta světa.

Proto mi hlavou vrtala stále myšlenka, proč je v tom názvu tedy ten název akva ?, když jsem nenalezl nic z akvaristické nabídky, jediné, čeho jsem si všiml, byl jeden stůl s akva vybavením a nějakými rybkami před hlavním vstupem do této haly, kde prodával nějaký muž se ženou zboží, které se cenou ani nabídkou příliš nelišilo od zboží běžně sehnatelného v akva prodejnách, dále pak vedle tohoto stolku byl muž, který prodával živé krmivo pro rybky, a kousek od něj takový vysmátý děda se svou nadílkou hezky pěkně doma po staru udělanými kytkami, vypěstovaným pod vodou, který, když si všiml, že mám u sebe nějaké košíčky s anubiasy, tak mi povídal, co jsem si to koupil, že mi to stejně za chvíli zdechne, že je to vypěstováno na suchu, načež jsem odpověděl ,,ale dědo, kdybyste měl zde v nabídce anubiasy vy, tak si je jistě koupím od Vás...¨ každopádně ceny, které měl tento pán za své rostlinky, byly už srovnatelné s cenami příslušícími na nějakou burzu, kdy na kytkách bylo opravdu vidět, že jsou pěstovány doma, byly hezky rozkořeněné a zatím se mi v akva drží, dokonce i ty zmiňované Anubiasy od vedlejšího stolu . Taky jsem si tedy ještě zakoupil nějaké ty živé dobroty pro rybky, kdy kelímek patentek vyšel na nějakých 20 Kč a musím uznat, že se jednalo o docela dobré zboží, vydrželo mi to stále živé v ledničce nějaký ten měsíc, a krmil jsem s tím tak 2-3x do týdne.

No a jaký je tedy celkový můj dojem z této akce. Po pravdě jako akvarista jsem od této akce čekal mnohem, mnohem více, nabídka pro akvaristy byla docela strohá, ale aspoň něco se zde našlo a nemusel jsem odcházet s prázdnou, moc jsem se tedy na této akci nezdržel, ale musím uznat, že kdyby to byla čistě akva burza s takovou nabídkou rostlin, rybek jako tam bylo plazů, tak by to bylo určitě něco hodně velkolepého, a určitě by stálo za to se nad touto myšlenkou takovéto akva akce pozastavit, no třeba se jednou najde skupinka odvážlivců, kteří třeba i v těchto prostorech něco takového zorganizují a já bych pak byl první u bran tohoto dómu s myšlenkou, že zde utratím velké peníze a myslím, že bych nebyl sám !!!

F

F

F

 

Za správnost informací zodpovídá autor článku, dotazy směřujte na autora. Hodnocení článku hvězdičkami provádí redakce. K článku se vyjádřete pomocí palců (líbilo se / nelíbilo se).

Hodnocení
*****

Líbilo se: 0x Nelíbilo se: 0x Zveřejněno: 29.03.2009 Upraveno: 29.03.2009 Přečteno: 3065x

Schválili: Bob66 *** 01.12.12 • Jarka *** 13.01.14 • Rex *** 13.01.14

Související články
Žádné související články
Další články z rubriky Reportáže
24.03.2017*****Mořský svět - aneb cestou na setkání akvaristů v Praze - díl třetí302x
01.04.2012*****Návštěva u Pepíka Moce654x
02.06.2018*****Akvaristika v ZOO Londýn416x
22.12.2013*****Rejnoci v rybářské škole ve Vodňanech641x
22.09.2013*****37. výstava akvarijních ryb a terarijních zvířat v RK - pokračování426x
06.02.2014*****Pozor na škůdce při nakupování.84x
04.01.2020*****Svět medúz - aneb cestou na setkání akvaristů v Praze - díl čtvrtý313x
11.06.2014*****Muzeum mušlí Vieste - Itálie244x
04.10.2012*****Foto Akvárium 2012539x
20.03.2007*****Setkání akvaristů v Brně607x

Komentáře návštěvníků
Celkem: 3 záznamů přidat komentář Funkce je dostupná pouze pro přihlášené uživatele

Reagovat na tento komentář [3] Scoty® 12.03.11 05:52
ja chodím jak na akvaterra, tak na akva burzu do poruby na menzu, tak i na tera burzu tamtéž. Ale jen jak nejsem v práci nebo nejsem po noční. Bývá tam toho docela dost a je z čeho vybírat.

Upravit Reagovat na tento komentář [2] ® 24.05.10 17:45
Já jezdím jen tady www.aquaburza.cz/…

Reagovat na tento komentář [1] Ebi Winter® 03.06.09 21:33
Teto akce jsem se bohuzel taky zucasnil a i nekteri mi pratele.Myslim ze vice casu nam zabralo zaparkovani auta nez to co bylo k videni na teto vystave.No a o akva vystave v tomto pripade nemohla byt vubec rec.Uz rovnou se tato akce mohla jmenovat tera a spoustu lidi by si usetrilo cestu.A aspon ty co je zajimaji hadi by se tam tak nemusel mackat s tema co hledali akvaria ktera tam bohuzel nebyla.

Další články tohoto autora
03.05.2009*****První návštěva výstavy a burzy Tropic v Ostravě1212x© RYBICKY.NET - http://rybicky.net/clanky/253-prvni-navsteva-akvatera-burzy-v-ostrave