Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Baramundi australský - Scleropages leichardti

 

Atlasy » Ryby » Česky » B » Baramundi australský 

Vivarium
Vivarium
Česky   Baramundi australský
Latinsky   Scleropages leichardti
Slovensky   Arowana austrálska

VelikostTeplotapHTvrdostCena
802461800
cm°C|dGH
100327.5102000

Čeleď: Osteoglossidae (ostnojazykovití)
Anglicky: Spotted bonytongue
Biotop: Asie
Věd.popsáno: Günther, 1864.
Původ: Nová Guinea, Severní Austrálie.
Chov: Poměrně obtížný
Lokalizace: Horní a střední část nádrže
Délka života: Cca 20 let.
Dop.počet ryb: 1 kus.
Min.vel.n.: Vhodná do velkých akvárií cca 800 litrů a více. Nutný dostatek místa pro plavání. Pro mladé jedince se používá akvárium o velikosti cca 200 litrů, kde rostou rychleji. S jejich růstem je nutné pak zvyšovat objem akvária.
Krmení: Masožravec - převážně ryby o velikosti 10 cm a méně, cvrčci, sarančata, červi, kuřecí srdce, hovězí srdce, holátka myší, žere všechno možné od malých hlodavců až po hmyz. V zajetí se naučí přijímat i vločkové krmivo, ale není to pro něj ideální strava.
Pohlaví: Obtížně zjistitelné. Samice je v dospělosti zavalitější v břišní části, samec má větší a širší tlamu a delší řitní ploutev.
Odchov: Velká nádrž s volným prostorem při hladině. Nutné krycí sklo. Samice klade velké jikry, 50-200 kusů. Samec je nosí v tlamě. V tlamě je přechovává i po vylíhnutí po velmi dlouhou dobu (i přes 30 dní). Když mladé ryby vypustí, dosahují délky skoro 10 cm.
Snášenlivost: Menší druhy ryb považuje za kořist, větších si nevšímá. K vlastnímu druhu však bývá agresivní. Vhodné ji chovat buď samostatně nebo s rybami podobné velikosti, které by nebyla schopna pozřít.
Charakteristika: V přírodě se řadí k ohroženým druhům. S. leicharat má podobný tvar těla jako S. leicharati. Vedou se diskuze zda se jedná o samostatný druh nebo jen poddruh. Tělo je stříbrné až šedavé s modravým a žlutým nádechem, ploutve jsou žluté s oranžovými skvrnami. Potřebuje prostornou nádrž s velkým volným prostorem pro plavání, dobrou filtraci nejlépe přes rašelinu a trvale proudící vodu v nádrži. Je velmi dobrým skokanem, nádrž musí být přikrytá. Nezaměňovat s jihoamerickou arowanou - Osteoglossum bicirrhosum.
Plave v nádrži:
Zobrazit » Zobrazit vše « Jen z kraje:
Zakoupeno:
Biolib.cz: odkaz

Zobrazit » Zobrazit fotky z nádrží návštěvníků «

Související témata v diskuzním fóru

Nebyla nalezena žádná související témata

Použití textů nebo fotografií z našeho atlasu bez výslovného souhlasu majitele webu je přísně zakázáno.

© RYBICKY.NET - http://rybicky.net/atlasryb/baramundi_australsky