Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Baramundi australský - Scleropages leichardti

 

Atlasy » Ryby » Česky » B » Baramundi australský 

Vivarium
Vivarium
Česky   Baramundi australský
Latinsky   Scleropages leichardti
Slovensky   Arowana austrálska

VelikostTeplotapHTvrdostCena
80246.81800
cm°C|dGH
100307.5102000

Čeleď: Osteoglossidae (ostnojazykovití)
Anglicky: Spotted bonytongue
Synonyma: Scleropages leichardtii (Günther, 1864), Osteoglossum leichardti (Günther, 1864), Osteoglossum guentheri (Castelnau, 1876), Scleropages leichardti guentheri (Castelnau, 1876), Scleropages guentheri (Castelnau, 1876), Osteoglossum guntheri (Castelnau, 1876), Scleropages leichhardti (Günther, 1864), arowana Leichhardtova, barramunda.
Biotop: Asie
Věd.popsáno: Günther, 1864.
Původ: Nová Guinea, Severní Austrálie.
Chov: Poměrně obtížný
Lokalizace: Horní a střední část nádrže
Délka života: Cca 20 let.
Dop.počet ryb: 1 kus.
Min.vel.n.: Vhodná do velkých akvárií cca 800 litrů a více. Nutný dostatek místa pro plavání. Pro mladé jedince se používá akvárium o velikosti cca 200 litrů, kde rostou rychleji. S jejich růstem je nutné pak zvyšovat objem akvária.
Krmení: Masožravec - převážně ryby o velikosti 10 cm a méně, cvrčci, sarančata, červi, kuřecí srdce, hovězí srdce, holátka myší, žere všechno možné od malých hlodavců až po hmyz. V zajetí se naučí přijímat i vločkové krmivo, ale není to pro něj ideální strava.
Pohlaví: Obtížně zjistitelné. Samice je v dospělosti zavalitější v břišní části, samec má větší a širší tlamu a delší řitní ploutev.
Odchov: Velká nádrž s volným prostorem při hladině. Nutné krycí sklo. Samice klade velké jikry, 50-200 kusů. Samec je nosí v tlamě. V tlamě je přechovává i po vylíhnutí po velmi dlouhou dobu (i přes 30 dní). Když mladé ryby vypustí, dosahují délky skoro 10 cm.
Snášenlivost: Menší druhy ryb považuje za kořist, větších si nevšímá. K vlastnímu druhu však bývá agresivní. Vhodné ji chovat buď samostatně nebo s rybami podobné velikosti, které by nebyla schopna pozřít.
Charakteristika: V přírodě se řadí k ohroženým druhům. S. leicharat má podobný tvar těla jako S. leicharati. Vedou se diskuze zda se jedná o samostatný druh nebo jen poddruh. Tělo je stříbrné až šedavé s modravým a žlutým nádechem, ploutve jsou žluté s oranžovými skvrnami. Potřebuje prostornou nádrž s velkým volným prostorem pro plavání, dobrou filtraci nejlépe přes rašelinu a trvale proudící vodu v nádrži. Je velmi dobrým skokanem, nádrž musí být přikrytá. Nezaměňovat s jihoamerickou arowanou - Osteoglossum bicirrhosum.
Biolib.cz: Přejít na taxon
Plave v nádrži:Zobrazit prezentace
Nabízí:Zobrazit nabídky od našich uživatelů
Zakoupeno:
Fotky:Zobrazit fotky z prezentací našich uživatelů
Komentáře:Zobrazit komentáře našich uživatelů
Fórum:Zobrazit související témata v našem diskuzním fóru
Související:Zobrazit další ryby rodu Scleropages (latinsky)
Zobrazit další ryby rodu Baramundi (česky)
Zobrazit další ryby rodu Arowana (slovensky)

Použití textů nebo fotografií z našeho atlasu bez výslovného souhlasu majitele webu je přísně zakázáno.

© RYBICKY.NET - http://rybicky.net/atlasryb/baramundi_australsky