Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Afrotetra bomanská - Alestopetersius caudalis

 

Atlasy » Ryby » Česky » A » Afrotetra bomanská 

Vivarium
Vivarium
Alestopetersius caudalis | © půlpy
Afrotetra bomanská | © půlpy
Afrotetra bomanská | © půlpy

Další fotky na GooglePicSearchYahooYouTube videa

Česky   Afrotetra bomanská
Latinsky   Alestopetersius caudalis
Slovensky   Afrotetra chvostnatá

VelikostTeplotapHTvrdostCena
52255140
cm°C|dGH
6267.512140

Čeleď: Alestiidae (afrotetrovití)
Anglicky: Yellow-tailed Congo Tetra
Synonyma: Latinsky:Alestopetersius hilgendorfi grandi (Fowler, 1936)Alestopetersius leopoldianus brumpti (Pellegrin, 1906)Alestopetersius xenurus xenurus (Boulenger, 1920)Hemigrammopetersius caudalis (Boulenger, 1899)Hemigrammopetersius xenurus (Boulenger, 1920)Hemmigrammopetersius brumpti (Pellegrin, 1906)Micralestes grandi (Fowler, 1936)Petersius brumpti (Pellegrin, 1906)Petersius caudalis (Boulenger, 1899)Petersius xenurus (Boulenger, 1920)Phenacogrammus caudalis (Boulenger, 1899)Phenacogrammus leopoldianus brumpti (Pellegrin, 1906)Phenacogrammus xenurus (Boulenger, 1920).Česky:Tetra lesklá Tetra žlutá konžská Tetra žltutoocasá Slovensky:Tetra chvostnatá Tetra žltochvostá
Biotop: Mokřady a pomalu tekoucí řeky a stojaté vody
Věd.popsáno: Boulenger, 1899
Původ: Afrika: Konžská oblast
Chov: Poměrně obtížný
Lokalizace: Střední část nádrže
Délka života: 8–10 let.
Dop.počet ryb: Ve skupině nejméně 10 jedinců, jinak jsou ryby velmi plaché.
Min.vel.n.: Nezáleží ani tak na objemu, jak na délce nádrže. Plocha dna by mněla být alespoň o velikosti 120 x 30 cm, lépe však větší.
Krmení: Všežravec - živé, mražené, vločkové, granule, také rostlinné. V přírodě se živí korýši, hmyzem i spadlým ovocem.
Pohlaví: Dospělí samci jsou barevnější a jsou větší než samice. Samci mají žíhané prodloužené hřbetní, břišní, anální a ocasní ploutve, do toho taky rychleji rostou.
Odchov: Obtížný, vhodný pro zkušenější chovatele. Jikry samice vypouští volně, rodiče se o potomstvo nestarají (naopak, jikry a potěr požírají). Nejvíce osvědčeným způsobem je chov větší skupiny ryb v jednodruhové nádrži s měkčí vodou, přičemž je na dně umístěna plastová past (např. třecí rošt) a časté kontroly, zda se v chráněném prostoru nenacházejí jikry. Ty se následně přenesou do menší nádržky naplněné vodou z původní nádrže. Po vylíhnutí je třeba podávat potěru co nejmenší mikroskopickou živou potravu (např. malý plankton, nálevník), dokud nejsou schopny konzumace dafnie, žábronožky apod.
Charakteristika: Velmi aktivní a společenská ryba, nádrž by tedy měla naplňovat potřeby tohoto druhu a umožnit dostatek prostoru pro plavání. Snese tvrdost vody až 20 dGH, nicméně spokojenější bývá v měkčí vodě. Dno mohou tvořit různé velké kamínky, jako dekorace lze použít dřevo i kámen. Osazení rostlinami by mělo být střídmější (pozadí a boky), aby ve vodním sloupci zůstával dostatek volného prostoru. Ve společné nádrži je vhodný chov s jiným druhem skupinových ryb (např. jiné menší afrotetry), nejenže to přidá na přirozeném efektu nádrže, ale těmto rybkám to poskytne i větší pocit bezpečí. Osvětlení není vhodné moc silné, jinak nevynikne nádherné zbarvení ryby.
Biolib.cz: Přejít na taxon
Plave v nádrži:Zobrazit prezentace
Nabízí:Zobrazit nabídky od našich uživatelů
Zakoupeno:
Fotky:Zobrazit fotky z prezentací našich uživatelů
Komentáře:Zobrazit komentáře našich uživatelů
Fórum:Zobrazit související témata v našem diskuzním fóru
Související:Zobrazit další ryby rodu Alestopetersius (latinsky)
Zobrazit další ryby rodu Afrotetra (česky)
Zobrazit další ryby rodu Afrotetra (slovensky)
Alestopetersius caudalis | © půlpy
Afrotetra bomanská | © půlpy
Afrotetra bomanská | © půlpy

Další fotky na GooglePicSearchYahooYouTube videa


Použití textů nebo fotografií z našeho atlasu bez výslovného souhlasu majitele webu je přísně zakázáno.

© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/atlasryb/afrotetra_bomanska