Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Skočík indomalajský

 

Atlasy » Ostatní » Česky » S » Skočík indomalajský 

ZOO Braník
ZOO Braník
Occidozyga lima | © GAGAL

Další fotky na GooglePicSearchYahooYouTube videa

Česky   Skočík indomalajský
Latinsky   Occidozyga lima
Slovensky   Floating Frog

VelikostTeplotapHTvrdostCena
2247270
cm°C|dGH
42889110

Anglicky: Floating frog
Rubrika:Obojživelníci
Typ:Sladkovodní
Čeleď: Dicroglossidae
Rozšíření: Jihovýchodní Asie: Indonésie, jižní Čína, Vietnam, Laos.
Chov: Pro jedince tohoto druhu se doporučuje aspoň 10 litrů. Jedná se však o skupinového tvora, který by se měl chovat ideálně v počtu šesti a více kusů. Hloubka vodního sloupce není příliš důležitá, stejně jako substrát použitý na dno, neboť žabky se zdržují hlavně u hladiny. V případě, že nemáme na nádrži žádný kryt, napustíme nádrž jen do poloviny, aby nám žabky nemohly vyskočit. Nejvhodnějším místem pro chov je paludárium s menšími ostrůvky a plovoucím dřevem nebo rostlinami. V samotné nádrži se doporučuje bohatý výskyt vzrostlých stonkových a plovoucích rostlin. Dále jsou vítané různé kameny a dřeviny dosahující k hladině, na kterých by si mohly žabky odpočinout.
I když by se mělo jednat o zcela vodní žabku, někteří chovatelé tvrdí, že bez ostrůvku, na který by si mohly vylézt, jsou náchylnější k nemocem. Lépe se jim pak daří v měkké vodě.
Krmení: Pro zdraví je důležité také správné krmení. Jako u všech žabek, je podstatná potrava živá a co nejpestřejší. V případě krmení třeba jen (mladými) cvrčky, je pak nutné zajistit doplněk stravy s vápníkem. Krom cvrčků, komářích larev, octomilek či třeba domácích much, jim můžeme naservírovat také běžné ovoce, nebo občas i vločkové krmení. Ve zverimexu pak můžete nalézt různá krmení přímo pro žabky a můžeme použít i krmení pro želvy. Pokud si chceme krmení udělat zajímavější, můžeme využít plavání žabek u hladiny a podávat jím krmení pinzetou či kleštičkami.
Snášenlivost: Chování je velmi klidné a mírumilovné, snášejí se nejen s jinými druhy žabek, ale i s rybkami. Navíc se u nich téměř neprojevují znaky plachosti.
Anatomie: Jsou to velmi malé žabky, dorůstající do velikosti okolo 3 cm. Samičky jsou zpravidla větší než samečci. Obvyklá základní barva hrubé kůže je zeleno-hnědá se světlým pruhem na horní polovině zad. Tvar těla je robustní a na končetinách se vyskytují dlouhé prsty.
Poznámka: Název Floating Frog (Plovoucí žabka), byl odvozen z nejběžnější polohy těchto žabek. Z polohy, ve které připomínají korek plovoucí po hladině. Jejich délka života se pohybuje kolem tří let.
Biolib.cz: Přejít na taxon
V nádrži:Zobrazit prezentace
Nabízí:Zobrazit nabídky od našich uživatelů
Zakoupeno:
Fotky:Zobrazit fotky z prezentací našich uživatelů
Komentáře:Zobrazit komentáře našich uživatelů
Fórum:Zobrazit související témata v našem diskuzním fóru
Související:Zobrazit další živočichy rodu Occidozyga (latinsky)
Zobrazit další živočichy rodu Skočík (česky)
Zobrazit další živočichy rodu Floating (slovensky)
Occidozyga lima | © GAGAL

Další fotky na GooglePicSearchYahooYouTube videa


Použití textů nebo fotografií z našeho atlasu bez výslovného souhlasu majitele webu je přísně zakázáno.

© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/atlasostatnich/skocik_indomalajsky