Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Krevetka Paracaridina var. Blue Bee

 

Atlasy » Ostatní » Česky » K » Krevetka Paracaridina var. Blue Bee 

Paracaridina sp. Blue Bee | © winter
Krevetka Paracaridina var. Blue Bee | © winter

Další fotky na GooglePicSearchYahooYouTube videa

Česky   Krevetka Paracaridina var. Blue Bee
Latinsky   Paracaridina sp. Blue Bee
Slovensky   Krevetka Paracaridina var. Blue Bee sp. 'Blue Bee'

VelikostTeplotapHTvrdostCena
21862100
cm°C|dGH
326715150

Anglicky: Blue Bee Shrimp
Rubrika:Korýši
Typ:Sladkovodní
Čeleď: Atyidae - vzdutkovití
Rozšíření: Asie: jižní Čína.
Chov: Na parametry vody není tento druh nijak vybíravý, potřebuje ale poměrně hodně prokysličenou vodu. Teplota by neměla stoupnout nad 29 °C, hrozí úhyn (teplotní tolerance závisí na množství kyslíku ve vodě, čím více kyslíku, tím vyšší teplotu krátkodobě přečkají).

Akvárium může být i malé, záleží na počtu chovaných jedinců, několik málo jedinců může prosperovat v nádrži cca 12 l. Tyto krevety je dobré chovat ve větším počtu zhruba 10 jedinců a více. Zpočátku plaché, ale ve větší skupině je pak aktivnější. Je dobré jim poskytnout možnosti úkrytů jako jsou husté keře rostlin, mechové porosty, různé skalky nebo kořeny. Dále by mělo akvárium mít krycí sklo, krevetky mohou utéct z akvária i sebemenší skulinkou například po kabelu od filtru nebo po rostlině. Z akvária mohou v ojedinělých případech i vyskočit, pravidlem to však není. Pokud chovatel zaregistruje snahu krevetek opustit akvárium, měl by zpozornět, zkontrolovat kvalitu vody nebo posoudit vhodnost ryb, které jsou s krevetkami chovány. Na souši umírají.
Krmení: Je to všežravec, požírá řasy, rostliny, živočišné zbytky, uhynulé živočichy, umělá krmiva pro ryby, oblíbená jsou i komerčně vyráběná granulovaná krmiva pro krevetky, spařené kopřivy nebo ovoce (banán, vodní meloun).
Odchov: Odchov je relativně snadný i když pomalejší, z důvodu malého počtu vajec. Vývoj přímý bez larválního stádia. Po oplodnění nosí samička vajíčka asi 4 týdny (v závislosti na teplotě vody). Počet vajec 5-20. Samice rodí plně vyvinuté krevetky. Dospělé jsou ve 4 měsících. Pro chov je dobré vybírat nejlépe zbarvené a nepříbuzné jedince.
Snášenlivost: Může být i ve společenském akváriu (potřebuje mírné spoluobyvatele), vhodnější je samostatná nádrž. Přítomnost ryb může krevetky stresovat, většina druhů ryb považuje krevetky za kořist a může je lovit, zvláště pak mladé jedince. Některé druhy ryb si mohou zpestřit jídelníček i dospělým jedincem. Nejlepší je chov ve skupinách, krevetky se rády shlukují.

Pozor na mezidruhové křížení, potomci ztratí barvu a vrátí se zpět k přírodnímu zbarvení.
Anatomie: Je menší než např. caridiny: samci 2 cm, samice 2,5 cm. Tělo je většinou hnědé, nebo i tmavě modré, se světlými horizontálními pruhy. Vzory i barvy jsou ale variabilní. Samice jsou více zbarvené.

Tělo krevety tvoří hlava pevně a nepohyblivě spojená s hrudí tzv. hlavohruď a zadeček, celé tělo je pak pokryto krunýřkem. Z hlavohrudi vyrůstá 5 párů kráčivých nohou, ze zadečku poté 5 párů plovacích panožek, které slouží při plavání ve volném prostoru nebo samici pro uchycení vajíček.

Krunýř krevetka pravidelně svléká, neroste totiž souběžně s tělem. Těsně po výměně krunýře jsou velmi zranitelné a vyhledávají úkryt před predátory. Svlečka (starý svlečený krunýř) by se neměla z akvária odstraňovat, ostatní krevetky ji sní jako vítaný zdroj vápníku.
Poznámka: Krevetky by se měly osazovat jen do dobře zaběhlých nádrží (minimálně dva měsíce) jsou mnohem citlivější na dusíkaté látky než většina ryb. Při údržbě používejte vodu alespoň 24 hodin odsátou, krevetky jsou rovněž vysoce citlivé na chlór! Jako většina ostatních bezobratlých živočichů i krevetky netolerují přítomnost těžkých kovů a jiných případných chemikálií ve vodě. Je vhodné do nádrže umístit nějaký přístupný zdroj vápníku např. sépiovou kost.

Při koupi nových krevetek dbejte na dlouhou a pomalou aklimatizaci.
Biolib.cz: Přejít na taxon
V nádrži:Zobrazit prezentace
Nabízí:Zobrazit nabídky od našich uživatelů
Zakoupeno:
Fotky:Zobrazit fotky z prezentací našich uživatelů
Komentáře:Zobrazit komentáře našich uživatelů
Fórum:Zobrazit související témata v našem diskuzním fóru
Související:Zobrazit další živočichy rodu Paracaridina (latinsky)
Zobrazit další živočichy rodu Krevetka (česky)
Zobrazit další živočichy rodu Krevetka Paracaridina var. Blue Bee (slovensky)
Paracaridina sp. Blue Bee | © winter
Krevetka Paracaridina var. Blue Bee | © winter

Další fotky na GooglePicSearchYahooYouTube videa


Použití textů nebo fotografií z našeho atlasu bez výslovného souhlasu majitele webu je přísně zakázáno.

© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/atlasostatnich/krevetka_paracaridina_var_blue_bee