Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Krevetka Neocaridina palmata sp. Nectarine

 

Atlasy » Ostatní » Česky » K » Krevetka Neocaridina palmata sp. Nectarine 

ZOO Braník
ZOO Braník
Neocaridina palmata sp. Nectarine  | © Semtex
Krevetka Neocaridina palmata sp. Nectarine | © Semtex
Krevetka Neocaridina palmata sp. Nectarine | © Semtex
Krevetka Neocaridina palmata sp. Nectarine | © Maza
Krevetka Neocaridina palmata sp. Nectarine | © Maza
Krevetka Neocaridina palmata sp. Nectarine | © Maza

Další fotky na GooglePicSearchYahooYouTube videa

Česky   Krevetka Neocaridina palmata sp. Nectarine
Latinsky   Neocaridina palmata sp. Nectarine
Slovensky   Neocaridina palmata sp. Nectarine

VelikostTeplotapHTvrdostCena
2186520
cm°C|dGH
32882040
Anglicky: Nectarine shrimp
Rubrika:Korýši
Typ:Sladkovodní
Čeleď: Atyidae
Rozšíření: Čína.
Chov: Tento druh je pro svou nenáročnost vhodný i pro úplné začátečníky. Jedná se o jeden z nejsnáze chovatelných a množitelných druhů vůbec, který snáší skutečně široké rozmezí podmínek. Je to velmi čilá neskrývající se krevetka.

Akvárium může být i malé, záleží na počtu chovaných jedinců, několik málo jedinců může prosperovat v nádrži cca 5 litrů. Lepší je však chovat je v akváriích větších než 12 l. Je dobré jim poskytnout možnosti úkrytů jako jsou husté keře rostlin, mechové porosty, různé skalky nebo kořeny. Dále by mělo akvárium mít krycí sklo, krevetky mohou utéct z akvária i sebemenší skulinkou například po kabelu od filtru nebo po rostlině. Z akvária mohou v ojedinělých případech i vyskočit, pravidlem to však není. Pokud chovatel zaregistruje snahu krevetek opustit akvárium, měl by zpozornět, zkontrolovat kvalitu vody nebo posoudit vhodnost ryb, které jsou s krevetkami chovány. Na souši umírají.
Krmení: Je to všežravec, požírá řasy, rostliny, živočišné zbytky, uhynulé živočichy, umělá krmiva pro ryby, oblíbená jsou i komerčně vyráběná granulovaná krmiva pro krevetky, spařené kopřivy nebo ovoce (banán, vodní meloun).
Odchov: Samice je robustnější a celkově větší než samec, bývá také daleko intenzivněji vybarvená. Údaje o délce života se liší, v akváriu ji můžeme v dobrých podmínkách chovat cca 1,5 roku.

Samice klade vajíčka, většinou 30-50 kusů, která jsou připevněná mezi plovacími panožkami a zadečkem na jejím těle. Panožkami často třepe, aby se vajíčka dobře okysličovala. Vývoj je přímý, bez larválního stádia. Mláďata se rodí postupně během 3 až 5 týdnů. Ihned po narození přijímají stejnou potravu jako dospělí jedinci. Množí se relativně bez problémů.
Snášenlivost: Může být i ve společenském akváriu (potřebuje mírné spoluobyvatele), vhodnější je samostatná nádrž. Přítomnost ryb může krevetky stresovat, většina druhů ryb považuje krevetky za kořist a může je lovit, zvláště pak mladé jedince. Některé druhy ryb si mohou zpestřit jídelníček i dospělým jedincem. Nejlepší je chov ve skupinách, krevetky se rády shlukují.

Pozor na mezidruhové křížení s některými druhy neocaridin, potomci ztratí barvu a vrátí se zpět k přírodnímu zbarvení. I když u tohoto druhu není mezidruhové křížení s jinými neocaridinami potvrzeno, nelze jej však vyloučit.
Anatomie: Krevetka, která je velmi podobná druhu Neocarina denticulata přírodní formě. Může mít odstín krunýře v barvě hnědé, šedé, modré nebo červené. Jedinci pocházející v přírody mají na hrudi nápadnou oranžovou skvrnu (pocházející od parazita).

Tělo krevety tvoří hlava pevně a nepohyblivě spojená s hrudí tzv. hlavohruď a zadeček, celé tělo je pak pokryto krunýřkem. Z hlavohrudi vyrůstá 5 párů kráčivých nohou, ze zadečku poté 5 párů plovacích panožek, které slouží při plavání ve volném prostoru nebo samici pro uchycení vajíček.

Krunýř krevetka pravidelně svléká, neroste totiž souběžně s tělem. Těsně po výměně krunýře jsou velmi zranitelné a vyhledávají úkryt před predátory. Svlečka (starý svlečený krunýř) by se neměla z akvária odstraňovat, ostatní krevetky ji sní jako vítaný zdroj vápníku.
Poznámka: Krevetky by se měly osazovat jen do dobře zaběhlých nádrží (minimálně dva měsíce) jsou mnohem citlivější na dusíkaté látky než většina ryb. Při údržbě používejte vodu alespoň 24 hodin odsátou, krevetky jsou rovněž vysoce citlivé na chlór! Jako většina ostatních bezobratlých živočichů i krevetky netolerují přítomnost těžkých kovů a jiných případných chemikálií ve vodě. Je vhodné do nádrže umístit nějaký přístupný zdroj vápníku např. sépiovou kost.

Při koupi nových krevetek dbejte na dlouhou a pomalou aklimatizaci.
V nádrži:
Zobrazit » Zobrazit vše « Z kraje:
Zakoupeno:
Biolib.cz: odkaz
Neocaridina palmata sp. Nectarine  | © Maza
Krevetka Neocaridina palmata sp. Nectarine | © Semtex
Krevetka Neocaridina palmata sp. Nectarine | © Semtex
Krevetka Neocaridina palmata sp. Nectarine | © Maza
Krevetka Neocaridina palmata sp. Nectarine | © Maza
Krevetka Neocaridina palmata sp. Nectarine | © Maza

Další fotky na GooglePicSearchYahooYouTube videa

Zobrazit » Zobrazit fotky z nádrží návštěvníků «

Související témata v diskuzním fóru
Jaké ryby ke krevetkám?Neocaridina davidi var. Red Cherry - chovNeocaridina davidi var. Yellow - chov, odchov
Masožravá krevetkaJaké rostliny ke krevetkám?Zakládaní krevetkária
Nevadí to krevetkám?Jak čistit krevetkárium?Caridina, Neocaridina sp. Blue - varianty, chov
Odkalování krevetkária

Použití textů nebo fotografií z našeho atlasu bez výslovného souhlasu majitele webu je přísně zakázáno.

© RYBICKY.NET - http://rybicky.net/atlasostatnich/krevetka_neocaridina_palmata_sp_nectarine