Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Krevetka Caridina simoni

 

Atlasy » Ostatní » Česky » K » Krevetka Caridina simoni 

Caridina simoni | © snekac
Krevetka Caridina simoni | © snekac
Krevetka Caridina simoni | © Fly
Krevetka Caridina simoni | © Radka

Další fotky na GooglePicSearchYahooYouTube videa

Česky   Krevetka Caridina simoni
Latinsky   Caridina simoni
Slovensky   Krevetka Simoni

VelikostTeplotapHTvrdostCena
1.5205510
cm°C|dGH
2287.51025

Anglicky: Sri Lanka dwarf shrimp
Rubrika:Korýši
Typ:Sladkovodní
Čeleď: Atyidae - vzdutkovití
Rozšíření: Srí Lanka, Malajsie, Jáva, Sumatra, Filipíny, Nová Guinea, Austrálie.
Chov: Akvárium může být i malé, záleží na počtu chovaných jedinců, jeden pár může prosperovat v nádrži 12 l, lepší je chovat ve skupinách o šesti a více kusech. Je dobré jim poskytnout možnosti úkrytů jako jsou husté keře rostlin, mechové porosty, různé skalky nebo kořeny. Dále by mělo akvárium mít krycí sklo, krevetky mohou utéct z akvária i sebemenší skulinkou například po kabelu od filtru nebo po rostlině. Z akvária mohou v ojedinělých případech i vyskočit, pravidlem to však není. Pokud chovatel zaregistruje snahu krevetek opustit akvárium, měl by zpozornět, zkontrolovat kvalitu vody nebo posoudit vhodnost ryb, které jsou s krevetkami chovány. Na souši umírají.
Krmení: Je to všežravec, požírá řasy, rostliny, živočišné zbytky, uhynulé živočichy, umělá krmiva pro ryby, oblíbená jsou i komerčně vyráběná granulovaná krmiva pro krevetky, spařené kopřivy nebo ovoce (banán, vodní meloun). Potravu získává výhradně sbíráním nebo seškrabáváním z podkladu.
Odchov: Samičky vytváří nápadná jasně zelená vajíčka. Odchov je relativně snadný. Samice klade okolo 30 vajíček. Vyvíjejí se přibližně tři týdny. Larvy jsou po vylíhnutí v pokročilém stádiu vývoje, setrvávají na dně a nepřijímají potravu až do metamorfózy. Jejich vývoj probíhá ve sladké vodě. Pro odchov je lepší mírně kyselejší a měkčí voda.
Snášenlivost: Může být i ve společenském akváriu (potřebuje mírné spoluobyvatele), vhodnější je samostatná nádrž. Přítomnost ryb může krevetky stresovat, většina druhů ryb považuje krevetky za kořist a může je lovit, zvláště pak mladé jedince. Některé druhy ryb si mohou zpestřit jídelníček i dospělým jedincem. Nejlepší je chov ve skupinách, krevetky se rády shlukují.

Pozor na mezidruhové křížení s některými druhy caridin.
Anatomie: Od většiny ostatních chovaných druhů rodu Caridina nebo Neocaridina se odlišuje střechovitě lomeným zadečkem. Může být bezbarvý nebo má nahnědlý, nažloutlý nebo naoranžovělý nádech. Na bocích má zřetelné drobné černé, hnědé nebo načervenalé proužky. Další výrazný pruh najdeme na hřbetní straně zadečku. Oči jsou zlatavé. Samečci jsou zpravidla bezbarví a sklovitě průsvitní.


Krunýř krevetka pravidelně svléká, neroste totiž souběžně s tělem. Těsně po výměně krunýře jsou velmi zranitelné a vyhledávají úkryt před predátory. Svlečka (starý svlečený krunýř) by se neměla z akvária odstraňovat, ostatní krevetky ji sní jako vítaný zdroj vápníku.
Poznámka: Krevetky by se měly osazovat jen do dobře zaběhlých nádrží (minimálně dva měsíce) jsou mnohem citlivější na dusíkaté látky než většina ryb. Při údržbě používejte vodu alespoň 24 hodin odsátou, krevetky jsou rovněž vysoce citlivé na chlór! Jako většina ostatních bezobratlých živočichů i krevetky netolerují přítomnost těžkých kovů a jiných případných chemikálií ve vodě. Je vhodné do nádrže umístit nějaký přístupný zdroj vápníku např. sépiovou kost.

Při koupi nových krevetek dbejte na dlouhou a pomalou aklimatizaci.
Biolib.cz: Přejít na taxon
V nádrži:Zobrazit prezentace
Nabízí:Zobrazit nabídky od našich uživatelů
Zakoupeno:
Fotky:Zobrazit fotky z prezentací našich uživatelů
Komentáře:Zobrazit komentáře našich uživatelů
Fórum:Zobrazit související témata v našem diskuzním fóru
Související:Zobrazit další živočichy rodu Caridina (latinsky)
Zobrazit další živočichy rodu Krevetka (česky)
Zobrazit další živočichy rodu Krevetka (slovensky)
Caridina simoni | © Radka
Krevetka Caridina simoni | © snekac
Krevetka Caridina simoni | © Fly
Krevetka Caridina simoni | © Radka

Další fotky na GooglePicSearchYahooYouTube videa


Použití textů nebo fotografií z našeho atlasu bez výslovného souhlasu majitele webu je přísně zakázáno.

© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/atlasostatnich/krevetka_caridina_simoni_simoni