Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Kontinuální líheň a krmítko na artemie

 

NápovědaFórum » Technika » Další technika 

Akvaristik.eu

Kontinuální líheň a krmítko na artemie
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2016 14:18 Jirka – líhnutí artermií
V dávné minulosti za dob socializmu jsem líhnul artemie v baňkách z laboratorního skla.Tak že jsem je zapojil do série pěti i více kusů.Přes gumové uzávěry jsem vedl vzduchovací hadičky z jedné do druhé.Po vylíhnuti jsem baňku vymyl a znovu zapojil.Na líhnutí se používala obyčejná kuchyňská sůl a jedlá soda.Vajíčka se dovážela snad z ruska stála pár korun.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   04.06.2013 08:46 JirkaR1 Re: Bzzz
Ve vodovodní vodě je tak 30mg dusičnanů a tim,jak budeš ty artemie krmit,se ta voda ještě zhorší a žábronohy nevydrží dýl než týden.Chce to destilku,nebo vodu z osmózy,filtr bublifuk z hrubého bioakvacitu,aby se hejbala voda a prach ze spiruliny nebo rozmixovat jinou řasu.Krmit se daj všim,co je jen jako prach (filtrujou vodu,nemaj zuby) tak i třeba žrádlem pro ryby zase rozmixovaným,ale to zas kazí právě tu vodu.Chce to jen kápnout kapku žrádla a když ten zákal vyfiltrujou tak až pak znova.Fakt opatrně.Hodně štěstí a trpělivost ;-) na nádobě nezáleží ale na čistotě vody a světle. množí se dobře.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2013 20:38 Muž Bzzz [2] – zdravim
Máte někdo zkušenost s timhle inkubátore? www.levnaakvaristika.cz/… To tam jako dáte jednou artémie a oni se budou i množit? Čim se jako živí atd? díky moc

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2009 18:48 JuraS Re: BC/.Killer
Kdybych to věděl tak už ji mám doma....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2009 16:34 Muž BC/.Killer [4] - Mořské rybyRe: JuraS
myslím v ČR
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2009 15:43 JuraS Re: BC/.Killer
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2009 15:19 Muž BC/.Killer [4] - Mořské ryby
nevíte kde se to dá koupit ? ( online ) www.discus.cz/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2009 15:15 JuraS Re: janci82
Tenhle výrobek se mi líbí. Zajímalo by mě zda by se nedal zbastlit doma například z nějaké trubky zahnuté do úzkého U..okýnko pro artemie přelepit dámskou punčochou nebo nějakým sítkem a je to...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.02.2009 23:45 Muž Romy [1822] - CichlidyRe: Janci82
Tato věc není ničím novým,poprvé se objevila v roce 2003 na výstavě „Zierfisch und Aquarium“ v Duisburgu.Více tady: www.discus.cz/…
Myslím,že kdyby to byla taková bomba,tak jí dnes(za skoro 6 let od uvedení) má už dost chovatelů,bez ohledu na cenu(lidská lenost je opravdu velká),ale je zcela zřejmé a očividné,že neoslovila chovatele,a upadla v podstatě v zapomnění,až na pár vyjímek.Proč,to se můžeme jen domnívat,ale asi vše nefunguje tak,jak je psáno.Nebude nakonec lepší vyndat staré petky,a líhnout pěkně postaru?Ono vždy je,,něco za něco..." ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2009 23:14 janci82 R: Štěpán
Zdroj je přímo ze stránek výrobce www.tomaquarium.com a udávají že artemky vyplouvají kvůli světlu... Taky se mi to zdá zvláštní tak nevím co je na tom pravda...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2009 22:37 Štěpán Re: Janci82
Je tady takový malý problém s osolováním vody v akváriu. Pokud by se na chvíli při vypouštění artemií do akvária vypnulo vzduchování, aby se voda v líhni nehýbala a zbytečně se nemísila s vodou v akváriu, artemie by dobrovolně do sladké vody asi nepřiplavaly, takže by bylo nutné je do akvária násilím dostat i se slanou vodou. Možná to není problém, když se v akváriu často mění voda, což se v pěstírnách asi stejně děje.

Bylo by fajn uvést zdroj, odkud nákres pochází, aby se tady nemuselo spekulovat...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2009 18:21 janci82 – Kontinuální líheň a krmítko na artemie
Co si myslite o tomto produktu? Na netu jsem našel negativa jen ve smyslu uvolnění ze skla na které je potřeba dát pozor... Líhnivost je prý dobrá a když to vydrží 10 dní s tou samou vodou tak by to bylo docela zjednodušení... nemyslíte?
i101.photobucket.com/…

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 2141x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9976-kontinualni-lihen-a-krmitko-na-artemie