Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ničení bakterií ve filtru

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Ničení bakterií ve filtru
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.09.2015 20:05 R Muž romant [27987] Re: Tedvidek
Taky možnost odkalit trochu bordelu ze dna a v té špíně vymáchat nová filtrační média, čímž si tyto tzv. naočkuješ, ale všechno to jsou takový urychlovací pokusy, ovšem čas na dostatečný záběh, ten se ošulit nedá. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2015 18:22 Muž Tedvidek [5] Re: Tedvidek
Nebo si dát na filtr rozšíření od Dennerle, nasypat tam Dennerle Nano Bio Filter Granulat, počkat až ho osídlí bakterie a až potom vyměnit filtrační médium, šlo by to zkušenější kolegové?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2015 08:53 Muž Tedvidek [5] Re: romant
A nemohl bych to podchytit třeba i tak, že bych sundal z té staré patrony vatu a dal ji tam k tomu bioakvacitu s kuličkama?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   15.09.2015 16:27 R Muž romant [27987] Re: Tedvidek
Před ani po výměně neodkaluj, dobře fungující dno je další filtr a podržíš si to častější výměnou vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2015 15:23 Muž Tedvidek [5] Re: Jifi
Vyměnit chci jen tu filtrační patronu, protože ta vata na ní je v hrozném stavu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2015 14:56 Muž Tedvidek [5] Re: Silent
Jasně, chci si tam dát kousek biomolitanu, filtrační vaty a pár kuliček od eheimu. Ryby nemám žádné, jen pár krevet a jedna tylomelania. Nádrž je dobře zarostlá a zaběhlá. Díky za radu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2015 12:41 Muž Jifi [675] Re: Tedvidek
No, já bych měl klíčovou otázku: Proč chceš měnit filtrační médium?
Mám tomu rozumět tak, že si necháš stejný filtr a jen v něm vyměníš filtrační médium? Pokud ano, co tě k tomu vede?
Pokud bys ale do akvárka dával nový filtr, tak by bylo nejlepší řešení nechat běžet starý + nový současně, než se zaběhne nový a než ho osídlí nitrifikační bakterie. Až potom vyhodit ten starý.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.09.2015 12:07 R Muž Silent [5949] Re: Tedvidek
Jestliže je nádrž dobře zajetá, jsou tam prosperující rostlinky a není přerybněná tak při zvýšené údržbě výměnu hmot přežije celkem bez problémů. Nezkusil jsi do tvého filtru nasadit tento modul dennerle.com/… do kterého můžeš dát biokeramiku a pak prakticky odpadá nutnost výměny hmot?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2015 11:11 Muž Tedvidek [5] Re: NHKG
To bohužel není. Je nějaká vychytávka jak to udělat? Mám 30 l kostku a filtr od Dennerle nano eckfilter.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2015 11:08 Muž Strojek [141] Re: Tedvidek
ano.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   15.09.2015 11:08 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Tedvidek
Ano, všech. Bakterie jsou ve filtru prakticky jen ve filtračním médiu. Pokud je to médium rozdělené, měň to po částech.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2015 11:04 Muž Tedvidek [5]
Zdravíčko, chci se zeptat, když vyměním filtrační médium, asi se zbavím většiny bakterií ve filtru, že?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2015 05:39 Muž Humbal89 [47] - Jížní amerika-Black waterRe: TRULY
Tím číslem se vůbec neřid:) já sám mám na 350l (cca 290l vody) filtr na 600 a 250l a celkovým průtokem cca 1500l/h takže v podstatě 3x ale s tím ze se filtr zanese tak to v závěru dá stejně maximálně polovinu.... Byt tebou bych investoval do té kostky... Není to drahý a vyřeší to tvůj problém :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.09.2015 23:33 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: TRULY
Máš dost ryb v akváriu => vodu měnit každý týden a ten filtr je docela malý. S tím čištěním filtru si to musíš vychytat sám. Je potřeba čistit co nejméně, ale zase tak, aby se nesnižoval průtok. A nebo mít 2 filtry (nebo filtr s dvěmi molitany) -> pak můžeš jeden vyčistit pořádně a po 14 dnech zase druhý a takto to střídat... A úplně ideální je vnější filtr, kde se čistí jen předfiltr a samotný filtr se čistí jen párkrát do roka.

Vůbec se neřiď tím, na jaké akvárium výrobce doporučuje filtr, výrobci si ty údaje cucají z prstu. Jsou filtry, které sotva stačí na akvárium poloviční velikosti, než na jaké jsou výrobcem doporučené. Důležitý je výkon čerpadla a objem filtračních hmot.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2015 23:21 Muž TRULY [164] Re: Humbal89
tak ja viem že by to mohlo byť ešte lepšie resp. kupiť čerpaciu hlavu a molitán čo je top filtracia hned po kvalitnej prepadovke resp. vonkajší velkoobjemový filter. Ale tak je dimenzovaný na 160 litrov a ja mam 128 ktora ani nemá tolko nakolko 5cm štrk a akva mam 5cm hladinu pod hranou + dekoracie, rastliny, čistý objem odhadom 95-100l
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2015 23:18 Muž Humbal89 [47] - Jížní amerika-Black waterRe: TRULY
Já bych to viděl i na slabej filtr na 125l akvárium, ta kostka je v tom malinkata oproti třeba kostce na čerpací hlavě :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2015 23:04 Muž TRULY [164] Re: Jifi
rozumiem, tak ja pozorujem asi po mesiaci že sa niečo deje a že je filter možno o 10-20% slabší ale ťahá slušne aj tak a tak ho žmýkam asi každé 2 týždne zhruba, ale asi dobre nerobím. + asi ho vyčistím len od hrubeho a ako píšeš a píšem len raz, dva krat zmáčknem a nevytlačím všetko hnedé vonku nie? teda dufam že to už písem spravne Dnes mi aj v predajni povedal týpek, že prečo mením vodu každý týžden 1/3 že tým stresujem ryby, že to mam robiť každé dva týždne, tak už ma tak všetci domotali že nakoniec už fakt človek nevie čo si má myslieť
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2015 21:49 Muž Jifi [675] Re: TRULY
Čisti ho o něco dřív, než bude snížený průtok. Pokud se ti třeba průtok sníží za 2 měsíce, tak ho čisti za měsíc a půl. Párkrát ho pořádně vymáčkni, když z něho teče hnědá kalná voda, ale nepřežeň to - v žádném případě neper molitan do čista. Když to praní molitanu přeženeš, tak budeš mít 1-2 (i 3, když to přeženeš hodně) týdny mizernou nitrifikaci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2015 21:22 Muž TRULY [164]
Zdravim. Snažim sa vylepšiť techniku všetkeho čo robim a preto idem po každej veci osobitne, nakoľko mam v akva problemi ale žo sa rieši už inde.

Co sa týka čistenia filtra mam eheim pickup 160. Zaujíma ma jedna vec t.z.
Filter čistím pravidelne a snažím sa ho čistiť nie presne vtedy kedy menim vodu v akva aby som naraz nelial aj novu vodu aj nový filter. Teraz moja otázka znie, či mam filter teda špongiu vo filtry čistiť pravidelne, alebo ju mam čistiť až vtedy ked uvidim že prietok filtra je znížený. Mám filter čisti len vtedy ak vidim že voda ide pomalšie? a vyčistiť ho len jemne od hrubých nečistot? Nikdy som ho nepral uplne do čista a stale ho čistím len vo vode z akvaria, ale asi by som to mal robiť inač.

Ciže najbližšie ho vyčistim až ked bude znížený pietok, vyberiem ho, očistím od zvyškov rastlin a rias, len ho namočím do vody a vytiahnem a dám naspäť, môže byť? Alebo ho mám pár krat stlačiť kým bude voda vo vedre hneda a špongia bude trošku preprana? vdaka

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2015 21:14 R Muž romant [27987] Re: pepisanek
Pokud máš tak týden čas do odstávky, tak bych filtr lehounce propláchnul a podržel si to těma výměnama vody.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2015 21:11 Žena pepisanek [5] Re: romant
Precteno,nam teda nepujde dlouho,mam to pak naockovat,nebo by stacilo vyndat filtry do nadrze nebo vetsi nadoby s vodou aby mely bakterky kyslik?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2015 19:30 R Muž romant [27987] Re: pepisanek
Kolega jenž ti odpovídal je autorem zajímavého článku, který se sluší povystrčit více na světlo. rybicky.net/clanky/373-zaklady-pouziti-filtracnich-hmot
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2015 19:02 R Muž Silent [5949] Re: pepisanek
Před plánovaným výpadkem vyměň část vody a pokud bude ten výpadek jen těch 12 hodin tak se vcelku nic hrozného neděje. Po obnovení dodávky proudu opět pro jistotu vyměň část vody a druhý den bych zkontroloval hodnoty vody. Pokud je nádrž dobře zaběhlá neměl by být žádný problém.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2015 18:58 Žena pepisanek [5] – vypnutá elektřina
hola lidičky,mají nám vypnout elektriku na 12hodin,co na to bakterie? :-O

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2009 14:47 HaZetka Re: Romy
Fakt o tom moc nevím jen by mě zajímlo proč by to nemělo fungovat. Nechci se hádat, akvárko mám ani ne půl roku, ale myslím si že pokud jdou bakterie tímto způsobem ukládat(to také nevím)tak by to fungovat mělo, ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2009 00:58 Muž Romy [1822] - CichlidyRe: HaZetka
Jj,instantní bakterie,to tu bylo také mnohokrát propíráno... hmm Zbytečně vyhozené peníze.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2009 20:41 HaZetka Re: Lightning563
Bakterie ve filtru jdou ale obnovit Biofiltrem(já mám od Dajanapet). Sice jsem spíš začátečník takže mě kdyžtak opravte ale mě se to osvědčilo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2009 13:47 R Muž Silent [5949] Re: Horác
Myslím, že riziko nákazy z filtru je minimální. Patogenní bakterie se spíše vyskytují na nakažených rybách a uhynulých jedincích. Jsou samozřejmě choroby, třeba tuberkulóza, kdy je lepší dezinfikovat všechno. Včetně kompletní nádrže i filtrace. Naštěstí mě nic podobného ještě nepotkalo a tak se mi můj postup zatím osvědčil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2009 13:39 Muž Horác [3942] Re: Silent
To ale nákaza zůstane ve filtru, ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2009 13:36 R Muž Silent [5949] Re: Lightning563
Pokud se mi něco podobného stane a je nutno použít antibakteriální lék tak prostě vnější filtr odpojím ze systému, stáhnu průtok na minimum a nasávání a výpust dám do kýble s akvarijní vodou. Bakterie zůstanou zachovány po dobu léčby a po léčbě vrátím vše do normálu. Stejný způsob jde i u vnitřních filtrů.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2009 13:28 Lightning563 – Ničení bakterií ve filrtu.. a co je vlastně filtr?
Ahoj, mám tu menší problém. Ryby mají vypuklé oči, nafouklé tělo a když jedna zemřela, tělo ji asi prasklo a vylézala z něj střeva. Proto jsem chtěl koupit lék, ale píše se zde, že může zničit důležité bakterie ve filtru. Takže když ho použiju, mám vyměnit jen vatu, nebo i vše ostatní? Dík za odpověď. :-)

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 2047x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9609?r=31