Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Zajížděcí ryby

 

NápovědaFórum » Zakládání a údržba akvárií » Záběh 

Akvaristik.eu

Zajížděcí ryby
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2024 16:37 Muž Dzumigar [20] Re: afc1886
Môžem Ti odprisahať, že aj malé SAE dá prednosť krmivu. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   23.01.2024 15:29 R Muž afc1886 [14655] Re: Elektronikar
Tak to sis stejně nevybral nejlepší ryby, teda jen kromě té SAE. Ale ta se živí řasami jen když je mladá, ale zase to je pro ní moc malé akvárium až vyroste.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2024 15:22 Muž Elektronikar [127] - živorodky, Platy, Mečúňe a RastlinyRe: afc1886
Chcel by som nejaké ryby ktoré pomôžu zbaviť sa prípadných rias. V akváriu ostanú.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.01.2024 15:19 R Muž afc1886 [14655] Re: Elektronikar
A můžu se zeptat co od těch zajížděcích rybek čekáš? Zůstanou potom v akváriu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.01.2024 15:16 Muž Dzumigar [20] Re: Elektronikar
Nie, SAE je citlivá ryba na parametre vody.
Ak už silou mocou tak daj tam len gupky. Tie by mali prežiť. A zapni vzduchovanie. Ja viem máš filter, ale vzduchovanie je veľký bonus aspoň na noc. A cez deň stačí 2x polhodina.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2024 14:44 Muž Elektronikar [127] - živorodky, Platy, Mečúňe a Rastliny – Aké ryby na začiatok do akvária
Vedeli by ste mi povedať či sú mrenky siámske, prísavník obyčajný a gupky vhodné ryby na zábeh akvária? Chcel by som ich dať do veľkého akvária.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2011 14:17 R Muž romant [27982] Re: Fogy
Mrkni se třeba sem a jistě se nějakých informací dopátráš.
wds.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2011 14:10 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Fogy
Malawi byvaji velike nadrze, takze je asi docela fuk, co tam das, kdyz to bude v rozumnem mnozstvi, protoze at jsou tam nitrifikacni bakterie nebo ne, nez nejaka rybicka zaneradi velke akvarium, bude to poradne dlouho trvat - voda se udrzi slusna jen tim, ze je ji dost. Jiste bych nezacinal necim hodne narocnym na parametry vody, urcite ne plnym osazenstvem, ale uz bych tam rovnou dal co tam pak chci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2011 13:57 Jery Re: Solik
Také řešení :-D U mne by to zmírnilo stres z nového prostředí, kdybych byl rovnou zaveden k prostřenému stolu :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2011 09:55 Muž sollik [257] - CichlidyRe: Fogy
Tak pořiď paví očka, až tu nádrž zajedou tak vpusť tlamovce. Neboj oni už se o ty gupky postarají .... ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2011 00:19 Jery Re: Fogy
Osobně jsem nikdy akvária nějak moc nezajížděl. Vypral jsem štěrk, nebo dal nový (prostě standartní potup zařizování nádrže), nalil vodu a tak dva dny na to jsem tam vypustil ryby a zasadil rostliny. Většinou jsem začal několika gupkama, které produkují sice hodně detritu, ale i tím se rychleji nádrž zaběhne. Pak další ryby. V podstatě jsem takhle rozjel už hodněkrát akvária a když už se mi gupky v jednom akva nelíbily, tak šly do druhého. S přemnožením gupek a tudíž s hromaděním detritu jsem nikdy problém neměl a do doby, než jsem nechal v jednom akva jen gupky, pancíky a ancíky, tak jsem tam neměl jedinou malinkou rybyčku. Jo holt tetra černá je dobrý lovec :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2011 23:37 Fogy – Malawi
Otázka jakou zajížděcí rybku do malawi? chtěl bych tam poté tlamovce .. a nechce se mi moc koupit nějaký rybky a pak je dát kočkam a zase je nechat mezi tlamovce se mi taky moc nechce .. možná ancistruse neboi nějakej pár krunýřovců bych tam nechal a nebo kropenáče ? nevím poraĎte :) díky :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2009 15:34 R Muž Mrakoplash [1776] Re: mujmedvidek
Ono nejde tak ani o ty "testovací" rybičky, ale o to v jakém počtu je hned ze začátku vpustíš. Pokud jich dáš hodně, tak můžeš očekávat katastrofu v podobě otravy.
Je dobré vpouštění rybek, rozložit na několik fází po pár rybkách a vždy nechat nějakej ten čas na přizpůsobení (dotvoření většího počtu nitrifikačních bakterií).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2009 13:53 snake Re: mujmedvidek
tak nejcitlivější semi zdá rybka neonka...ae nejlepe si kup NO3 NEBO N02 :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2009 10:11 Muž Sprachys [48]
ja mel zabihaci do 100l 2 pary pavich ocek a 2 ancistruse... rybky prezily bez uhony a po tydnu tam sly dalsi...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2009 10:02 vitek38 Re: mujmedvidek
rozjíždějící rybičky si vyber moudře... živorodkovité ti budou do budoucna znečiš´tovat vodu a z toho důvodu se ti později mohou vyskitovat černé vousaté řasy. POdle mě je lepší pomalu, ale jistě, když koupíš nějaké větší rybky a pak budeš chtít chovat neonky nebo jiné menší rybky, nemuselo by to klapat. Moje první ryby byli pancéřníčky, pak následovalo hejno neonek, 3 ancáci, z hnojících důvodů 6 plat :-D a dania. hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2009 09:43 mujmedvidek Re: Danila
ani jeden tvuj bod nesplnuju, zatim :-) jak uz jsem psala, koupila jsem pavi ocka jako testovaci rybicku a ty jsem v planu mela mit v mem akvarku. No podle me je lepsi si tam dat rybicku na zkousku nez si tam rovnou hodit 20 a ty aby do rana plavaly na zadech. Dost casto to tady ctu, tak se toho chci vyvarovat. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2009 01:20 Žena Danila [4489] - SumciRe: mujmedvidek
Testovací ryba je ptákovina:-) Možnosti:
1. testovací ryba přežije - a co když je to ryba, co nechceš?co s ní?
2. testovací ryba nepřežije - budeš dodatečně řešit cos udělal blbě a hledat a učit se a nakonec na to přijdeš
- a nebo se nebudeš pídit a učit se a zakoupíš další testovací rybu...a tak dál do zblbnutí..

Vzhledem k tomu, že mujmedvidku máš akva zaběhnuté jak píšeš, není důvod používat testovací rybičku.... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2009 22:27 nemesizer Re: mujmedvidek
kup anciky nech sa zoznamia s novym akva palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2009 21:55 mujmedvidek Re: datura
ja jsem ale v planu mela mit v akvarkupavi ocka ;-) takze nemusim premyslet co pak s nima. Jinak uz se vesele honi po akvarku tak snad jim to vydrzi.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2009 20:18 švíco Re: datura
Přesně tak jsem to myslel ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2009 19:52 Žena datura [104]
jakýkoliv testovací ryby jsou podle mě blbost. snad dopředu vím, co si chci do akvárka dát, tudíž mě zajímá, jak podmínky snesou ty konkrétní rybičky a ne nějaké superodolné, typu paví oko...protože by se taky mohlo stát, že až si tam dám svoje plánované cichlidky, tak ty to nevydejchají a tím pádem se celé testování mine účinkem. jak psal švíco, když testovací rybičku, pak nějakou extrémně citlivou (protože, když to vydrží tahle,tak pak už každá). jenže je otázka (kromě té etické), co pak budu s přeživší testovací rybou dělat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2009 19:29 mujmedvidek Re: Imii
o těch jsem četla, že zrovna na začátek nejsou moc dobří, lepší je ho tam dát až mezi posledníma rybkama.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2009 19:27 Muž TomášB [12] Re: mujmedvidek
kardinálka čínská
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2009 19:26 Kinga Re: Imii
Me on delal v akvarku pekny neporadek. Hlavne skubal zavojnatku a to tak, ze zavojnatka mela oskubany cely bok a cichavce jsem musela darovat kamaradovi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2009 19:24 mujmedvidek Re: švíco
no tak nějak sem to myslela, ty tomu říkaš zajížděcí rybička já zase testovací :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2009 19:24 Kinga Re: mujmedvidek
Nevim co ches testovat?
Ale pokud ches poradit jakou rybicku jako zacatek, tak doporucuji pavi ocka.
Male, krasne, rychle plavou a mnozi se. Kup si parecek nebo dva a budes mit zabavu - kluci uz prvni den budou balit holky.
Pavi ocko neni narocne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2009 19:18 Žena Imii [45] Re: mujmedvidek
Čichavec perleťový palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2009 19:18 švíco Re: mujmedvidek
Testovací rybyčka postrádá smysl. Pokud chceš testovat obsat NO2 látek , tak bys musel použít citlivou rybku. (kravina) Pořiď spíš NO2 a NO3 tesy (do budoucna využiješ). Logičtější mi přijde výraz zajížděcí rybka, která by měla být naopak odolnější a napomoci rychlejšímu zaběhnutí akva. Pokud máš akva zajeté dostatečnou dobu a pěkně osázené rostlinami a funkční filtr, tak bych koupil rovnou některý druh zamýšlených rybek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2009 19:13 mujmedvidek – testovací rybička
Ahoj, mám založené akvárko dostatečně dlouho a chtěla bych nakoupit už nějaké ty rybičky. Prvně chci ale tam dát nějakou testovací rybku (bude se jednat o spolenské akvárko). Který druh je pro tuto špinavou práci nejlepší?
Vyzkoušejte

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Zakládání a údržba akvárií • Zobrazeno 2379x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9538-zajizdeci-rybicky-