Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

L-sumci

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránkuPřejít na další stránku   1  
L-sumci
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2008 16:12 Muž DonJuanKarlos [30] – Re: Killer
Díky za odpověď to jsem potřeboval vědět. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2008 16:12 Muž Killer [133] - Sumci – Re: DonJuanKarlos
já je nechávam měsíc jinde a nic víc nedělam
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2008 16:06 Muž DonJuanKarlos [30]
Koupil jsem si dalšího "plecostoma"za 69 Kč ve zverimexu UNIDO v Teplicích. Tentokrát ve zdravý a mnohem aktivnější, meří kolem 7 cm. Teď je v karanténě (70 litrů, s dnem, hodně dřeva a rostlin).
Jak dlouho ho mám nechat v karanténě?
Na catfish.cz jsem četl, že je dobré ho preventivně odčervit, je to nutné?
Jak dlouho má být v karanténě obyčejný ancistrus(vipadá zdravě a žere)?
dík za odpovědi ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2008 22:00 Muž cenega [1]
jo je i kdyz nevim presne jaky druh, s tou fotkou je to bohuzel marny,neni na ni nic videt,snad to prejde a bude v pohode, zatim to vypada ze to vyjde ano

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2008 12:40 Žena Rebbie [71] – Re: stařík
Joo, já to jednou psala klukům na chatu.... Jak sem jako přelstila očka tim, že tabletku sem tam hodila o půlnoci, očka evidentně spali, sem to několikrát před vhozenim tabletky kontrolovala... Po deseti minutách co sem tam mrskla tabletku kouknu a všechny vočka u ní!!!! Rvali se jak vo život, jako by vůbec před chvílí neměli půlnoc :-D :-D :-D nene, ani tudy cesta nevede, přelstili oni mě :-D Nicméně jak píšeš, ta tabletka se drolí a oni holt pak vyluxujou ty pididrobky no :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2008 09:50 stařík – Re: Rebbie
U nas se taky na tablety vrhaji vsichni, zivorodky i tetry krvave. Ted uz ancik trochu povyrostl a tak si tabletku vic brani, ale potvory ostatni na nej najizdi. Jak se cukne, tableta se postupne rozptyluje kolem a rybky to vychytavaji.

Resim to tak, ze tabletu bud hodim zaroven s krmenim, ale ancikovi stejne trva celkem dlouho, nez zjisti, ze tam pro nej neco je. Lepsi je to hodit po zhasnuti svetel, protoze ancik je aktivni i po tme a ma na tabletku klid.

Tohle by mohlo fungovat i pro otiky a toho tveho krunyrovce. Chce to vyzkouset.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2008 23:12 Muž Killer [133] - Sumci – Re: mirielll
co se týká ancáků espeček,tak sou asi zvyklý,ale ty L59 vídám snad míň než klauny :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2008 23:07 mirielll
mam asi hodny ancáky :))
je fakt, ze pardal se moc neukazuje, ale kdyz krmim ryby vyleze...dela tam sice torpedoborce a snazi se rozestoupit nil...ale vyleze. velkoploutvak a obecny jsou jeste mali, ale neschovavaji se vubec.
krome okurky sezerou kde co :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2008 20:58 Žena Rebbie [71]
Okurky si moji Oťásci nikdy ani nevšimli, čili už jí tam nedávam... tabletku jim dycky sežerou očka, marně jim vysvětluju že by měli zobat z hladiny, že to co spadne dolů je pro otíky... ale něco asi zbyde, bo v okolí tabletky dycky šmejděj :-) Jinak celej den víceméně je uvidíš jak luxujou kytky ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2008 18:30 foxchosen – žrádýlko
Tohle mě zajímá, chystám se je koupit příští sobotu :-)
Tabletky pro rybky na dně (Sera Viformo), sem tam třeba okurku a řasy jim budou stačit ke štěstí, či něco ještě sehnat?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2008 14:43 Žena Rebbie [71]
Jj, nevšimla sem si že by byly kytky ohoblovaný jako to dělaj ancíkové ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2008 22:25 mamča – žere krunýřovec jednopruhý jen řasy?
Ráda bych si pořídila do 100 l akvárka krunýřovce jednopruhé, ale mám tam hodně jemnolistých rostlin. Dočetla jsem se tu, že by měl sice žrát jen řasy a ne rostlinky, ale máte to někdo vyzkoušené?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2008 12:57 Muž Killer [133] - Sumci – Re: Duke
mám 4 kousky a moc se neukazujou. Sice nejsou zalezlý,ale většinou ožužlávaj něco na čem nejsou vidět ze všech stran.Zpočátku byly taky zalezlý v kokose nebo na kořenu zespoda..Pořídil sem je někdy v listopadu myslim a už si zvykly že když se krmí, tak musej vylézt, jinak na ně moc nezbyde. Bohužel mi ožíraj echinodory a to i řapíky, protože nejsou přikrmovaný pravidelně zeleninou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2008 12:54 Muž Killer [133] - Sumci – Re: Yirka
čeče ten odkaz je mu nanic..krunýřovec klaun je panak a ne ancák;-) Článek o panacích bude časem až nasbírám nějaký zkušenosti
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2008 10:24 sokar – Re: filipo
Jojo.Přesně to dělám.Prostě si počkám až vyroste tak,že se nebude mět kde schovat.Budu kupovat eště jednoho,takže doufám že bude třeba aktivnější. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2008 10:20 Muž ghostik [81]
Hoj
Ja si poridil 2x Panaque sp. (L204)
Skoro 2 mesice jsem je nevidel :o(
A ted ? Valej se obcas na prednim skle jinak okupuji uprostred Echinodorus Ozelot a dokce pri krmeni Trnovcu z ruky (jeden vzdy sezere vsechno ostatnim tak jim to davam primo) mi pristala L204 i na ruce.
Treba si casem taky zvyknou - ale pravda je ze primo pod zarivkou se neopaluji a radeji putuji kde je stin . ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2008 10:16 filipo – krunýřovci
U krunýřovců je to zcela normální. Převážnou část života přožijí schování v úkrytech a vylézají až v noci, kdy jsou nejvíce aktivní. Takže když chceš pozorovat krunýřovce tak jedině v noci. A krm ho těsně před tím, než ti zhasne světlo. Nahaž mu maso před úkryt. On si to najde jak bude šmejdit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2008 10:06 sokar
Ahoj.
Mám stejný problém.Koupil sem si L25 krunýřovce za 1850Kč a místo toho aby mi dělal radost tak je furt schovanej pod kořenem a vyleze jen velice vzácně.Když krmím tak mu musím maso dát až skoro k hubě aby si ho vzal. tone tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2008 08:45 Muž Yirka [9140] – Re: Duke
Více o těchto rybkách zde: rybicky.net/rady/ancistrus
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2008 08:43 Žena bucliik [99]
rozhodně je aktivní v noci, ale že bych je někdy zpozorovala proplavávat se po akvárku tak to oc ne, spíš přesidluje zpod jednoho listu pod druhej, obchází stěny akvária a vypadá že nejlíp mu je když je schovanej. možná bys měl zkusit krmit v noci, třeba okurečkou někam blízko k jeho stanovišti, pak se snad ukáže(otázka je jestli to ve tmě uvidíš :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2008 08:36 Duke – chování krunýřovců
Ahoj, uz par mesicu mam krunyrovce klauna, ma asi 7 cm. Problem je v tom ze je porad zalezly, ukryt opousti tak dvakrat za den a vzdy jen na par vterin. V ukrytu ho neni vubec videt. Nevidel jsem ho skoro ani jist, sem tam si parkrat dloubnul do tablet. Vypada zdrave. Tak se chci zeptat: je tohle chovani u krunyrovcu normalni? Nebo je aktivni v noci?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2008 19:42 Muž Malapa [494] - Afrika – Re: redmaus
4 měsíce. Za fakt dobrých podmínek, reálně dýl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2008 19:38 redmaus
Za jak dlouho doroste Ancistrus do velikosti 4 cm od vykulení. Při bohaté a pestré potravě.Minulý týden se mi jich asi 30 vykulilo. potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2008 19:11 Muž Yirka [9140] – Re: Malapa
OK, myslím, že to je přijatelný názor. Každý má jiné zkušenosti a každý má možnost volby. Tak ať ti rostou! ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2008 17:08 Žena Danila [4489] - Sumci – Re: Malapa
Máš pravdu, zdravej rozum je základ,je fakt, že na jaře bývá zelenina rychlená a může dělat trable. Ať se daří ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2008 16:58 Muž Malapa [494] - Afrika – Re: Danila
Souhlasím s tebou, nikde není psáno, že okurka je špatná a rybičky po ní pojdou. Určitě má každý člověk jiné zkušenosti, já jen poté, co jsem nakrmil, jako mnohokrát před tím hlávkovým salátem a pak vylil všechyn mrtvé ryby do záchodu, usoudil, že zeleninu ancíkům dávat nebudu. Zrovna tak jsem, ale mohl zaujmout přesně opačný postoj, protože jsem před tím salátem krmil mnohokrát a rybičkám chutnal. Nic na světě není černobílé. Já se rozhodl zeleninu nedávat, jiní lidé s ní mají dobré zkušenosti. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2008 16:54 foxchosen – Re: Danila
přesně takovejhle "špíz" jsem udělal v akvárku před chvilkou, vzbudil naprosté nadšení i u pavích oček X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2008 15:25 Žena Danila [4489] - Sumci – Okurka
Fotka k příspěvku Malapa má krásný sumce, ale je fakt,že krmím okurkou dost dlouho, ancíci i ostatní druhy sumců se můžou utlouct a nikdy žádný problém...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2008 12:58 Muž Yirka [9140] – Re: Sid
Myslím, že se nám ta diskuse posouvá z původního směru trochu bokem. Stále si stojím za tím, že není možné zevšeobecňovat a vytvářet tak určitá pravidla bez nějakého, opakovaným měřením podloženého a praxí ověřeného pokusu. V mé praxi tedy kolečko okurky (povařené) podávné 1x, 2x týdně nikdy neznamenalo ohrožení rybí populace dusíkatými látkami.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2008 12:28 Muž Sid [6647] - Rostliny – Re: Povalec
Asi jste přehlédl, že ve svém prvním příspěvku jsem reagoval na Snofrevovo "...nevím to jistě, ale řekl bych, že v umělých hnojivech těch dusičnanů je víc jak v tom koňskym hnoji..." a ve druhém na vaši otázku: "...a kolik dusicnanu je v konskym hnoji?..."
Do diskuse o skladování (ošetření) koňského hnoje, "uniformním" dávkování nebo o možnosti přehnojení zeleniny dusičnany při použití koňského hnoje mne, prosím, nevtahujte. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2008 10:55 Muž Povalec [7] - Cichlidy – Re: Sid
Jak zajistis, aby ten hnuj byl dobre osetrenej a jak zajistis uniformni davkovani na celym zahonu? Co kdyz ho ten kun jeste poradne "pocural"? To kdyz si vezmu NPK, rozpustim ho ve vode a poleju zahon urcity plochy, tak vim kolik jsem ho tam nalil. Ne, vazne, vubec nezpochybnuju kvalitu hnoje, jen zpochybnuju najivni predstavy, ze na "prirodne" pohnojenym zahonu nemuze narust zelenina s vysokym obsahem dusicnanu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2008 10:20 Muž Sid [6647] - Rostliny – Re: Povalec
...a kolik dusicnanu je v konskym hnoji?...
Dobře ošetřený koňský hnůj má cca 0,6% celkového dusíku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2008 06:29 Diesel
(samozřejmě tablety s obsahem zeleniny, patentky, chipsy od sery taky...)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2008 06:28 Diesel
Každopádně tak uplně nesouhlasím s malapovovým názorem, také jsem choval krunýřovce, ale nejlépe osvědčenou mam zeleninu, samozřejmě že maximálně by tam měla být na 12 hodin (večer vložit, ráno vyndat) okurky a nejvíce rajčata, po těch jeli nejvíc palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2008 23:52 Muž Malapa [494] - Afrika
Chtělo by to někoho kdo se vyzná v agronomii, podstatné je množství slunečního světla, né jen množství dodaných hnojiv. Tuším, že právě díky světlu dochází nejen k asimilaci, ale vůbec celkově k "metabolismu" v rostlinách. Skleníková zelenina má vždy vyšší obsah dusičnanů, než rostliny pěstované venku. Chce to sehnat informace od někoho, kdo tomu rozumí. Já teda rozhodně ne. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2008 23:19 Muž Povalec [7] - Cichlidy – Re: Sid
a kolik dusicnanu je v konskym hnoji? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2008 23:18 Muž Povalec [7] - Cichlidy – Re: Snofrev
to je prave to. Na umelym hnojivu si prectes slozeni a pri trose inteligence vis, kolik hnojit. U konskyho hnoje nevis nic a tak hnojis pouzivajice "selskej" rozum. Selskej rozum je sice fajn, ale je to pripad linearniho mysleni (vic hnoje, vetsi uroda...), zivot ale linearni neni... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2008 23:14 Muž Sid [6647] - Rostliny – Re: Snofrev
...řekl bych, že v umělých hnojivech těch dusičnanů je víc jak v tom koňskym hnoji...
To si pište! :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2008 23:06 Muž Snofrev [54] – Re: Povalec
ono asi spíš půjde o množství těch dusičnanů
nevím to jistě, ale řekl bych, že v umělých hnojivech těch dusičnanů je víc jak v tom koňskym hnoji

jinak rybám je určitě šumák odkud ty dusičnany pocházej, účinek maj stejnej
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2008 23:00 Muž Povalec [7] - Cichlidy – Re: Mikky
Nechci byt nezdvorilej, ale skutecne si myslite, ze dusicnany v konskym hnoji fungujou jinak nez dusicnany z "umelyho" hnojiva? I mrvou/hnojem se da "prehnojit". Zkuste se zeptat cukrovkaru, jak jim funguje "systetickej" inzulin o oproti "kravskymu". To je ta klasicka najivita masy, ktera si mysli, ze to co je "prirodni" je lepsi. Btw. jestli se nepletu, tak jesilnejsi jed je botox a ten je prirodniho puvodu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2008 22:29 Mikky
Krmim pouze salatem a paprikou z naseho skleniku kde je maximalne konskej hnuj a zadny chemicky latky ale tim krmim jen v sezone... Jinak od sery chipsama a ryby rostou jak o zavod... Okurkou jsem jednou nakrmil dal jsme ji tam na noc a mel jsem smulu voda se prikalila a poter posel...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2008 22:12 Muž Killer [133] - Sumci – Re: Malapa
Já sice okurkou nekrmim - moji krunýřovci jí nejí,ale když sem to zkoušel,tak sem jí tam hodil nevečer a ráno sem jí vyhodil..jinak ty dusičnany sou právě v tý zrychlený zelenině. Nejsem chemik, nevim jak to funguje, tak se ptam..když to včas vyhodim, tak snad ničemu neuškodim ne? Jinak vim o lidech co krmí každej den aspoň 2 kolečka a problém nemají
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2008 22:01 Muž Yirka [9140] – Re: Malapa
Vpořádku, každý má právo na svůj názor a zkušenost. Proto jsem psal-nezevšeobecňovat. Souhlasím, že by to neměla být hlavní potravaa jistě ne pro potěr, ale zpestření, přikrmování ano. Sám bez problémů používám 1x - 2x týdně. Nikomu svůj názor nevnucuji, jenom dávám k dispozici svou zkušenost (ověřenou ne domněnku).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2008 20:22 Muž Malapa [494] - Afrika – Re: Yirka
Je to běžná věc, neznamená to, že se otráví všechny ryby co kolem okurky proplují, ale já za sebe si myslím, že okurka a jiná rychlená zelenina, není pro ancistruse vhodná. Proč bych měl riskovat úhyn desíek ryb, když je spousta jiného krmení? Jak jsem už psal, desítky let krmím ancistruse vločkovým krmením, patentkama, cyklopem, výjmečně v létě hlávkovým salátem. I u něj se mi podařilo otrávit kompletní výtěr ancistrusů, tak již jen opravdu vyjmečně. Dříve jsem používal špenát a hovězí srdce, ale pohodlnější je vločkové krmení s obsahem zelené složky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2008 20:09 Muž Yirka [9140] – Re: Malapa
Okurkou krmím a žádný problém (a nejsem sám), tak nezevšeobecňuj. Tys ty dusičnany v okurce měřil ? ;-) Určitě by to neměla být hlavní protrava, ale nevidím rozdíl v přikrmování jí, salátem, špenátem, rajčetem či bramborou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2008 18:54 speedTT – Re: Malapa
Moc dík za radu. Jdu na to... potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2008 18:48 Muž Malapa [494] - Afrika – Re: speedTT
Klidně 2/3. Vzduchovat a pozorovat co se bude dít.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2008 18:45 speedTT – Re: Malapa
Kolik té vody můžu asi vyměnit???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2008 18:38 Muž Malapa [494] - Afrika – Re: speedTT
Kdo ti jí doporučil? Nejlépe se ptát velkochovatelů, nedávat na rady prodavačů v akvaristice. I v diskusích se řídit selským rozumem a dát na rady někoho kdo dané rybičky množí.
Ať se daří a rybky to přežijí. Když ne, stav se, doplním ti stavy ancistrusů. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2008 18:32 speedTT – Re: Malapa
Moc dík za radu. Mě okurku doporučili, ale o ničem jinym mi neřekli. rozzureny

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... 52 53

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 81210x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9310-lsumci?od=2059