Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Filtr do maxi akvária (501 - 1500 l)

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 3 Přejít na další stránku   1  
Filtr do maxi akvária (501 - 1500 l)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2018 18:52 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: luke1988
Máš už to akvárium hotové nebo ho budou teprve vyrábět? Jestli je to teprve ve fázi návrhu, tak bych byl všema deseti pro vnitřní, přesně jak píše NHKG. Rovnou ti to tam nalepí, ta přepážka jde udělat i z černého skla. Je to prakticky bezúdržbové. Mám to tak taky a naprostá spokojenost. Za rok a třičtvrtě jsem molitan čistil jednou a nebylo to potřeba. Schováš tam i topítko.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2018 18:06 Muž luke1988 [4] Re: liborass
Právě proto se nad tím chci zamyslet, ale větší ryby tam určitě nebudou :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   27.10.2018 11:45 Muž liborass [174]
Taky počítej s tím, že můžeš přidat ryby, nebo je vyměnit za větší, můžeš pak krmit něčím jiným. A jak se říká objem ničím nenahradíš, platí to nejen u aut. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2018 11:39 Muž luke1988 [4] Re: NHKG
Ještě jednou díky. Nechám si to pořádně projít hlavou a uvidím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2018 11:34 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: luke1988
Mám 9 skalár, 5 mřenek, 2 peřovce a 2 krunýřovce v 450 litrech a filtruje to jen e901 a stíhá. Otevíral jsem ho po 5 měsících a úplně zbytečně, počítám že bude potřeba čistit jednou za rok.
Akorát předfiltr čistím každý týden (ale vydržel by 2 týdny). Proud vody je slabý, ale to skalárám vyhovuje. e1902 je už hodně drahá a moc žere.
Je škoda, že už nejde sehnat stará řada JBL. Byla levnější a s předfiltrm od Eheimu je to její řešení sání lepší jak u nové řady.

Jinak já jsem taky nic nevyráběl. Sklo mi vlepil při výrobě akvária profík a já jen osadil molitan a čerpadlo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2018 11:24 Muž luke1988 [4] Re: NHKG
Díky za tip. Mě se osobně nic vyrábět nechce, tak proto bych radši volil kanystrový. Myslíte, že by stačila 1502? nebo by byla lepší 1902?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   27.10.2018 11:19 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: luke1988
Za mě je nejlepší vlepený filtr. Na druhém místo bych dal skleněný filtr umístěný vedle/pod akváriem. Výhodou těchto filtrů je snadná údržba a v prvním případě i prakticky nulové riziko vytopení bytu při poruše filtru nebo špatné manipulaci s ním.
Externí filtr kanystrový filtr mám jen v práci (akvárium v přízemí a na podlaze kachličky), doma mě znervózňoval. Ale pokud chceš externí kanystrový, tak bych ti doporučil JBL 1502e + předfiltr od Eheimu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2018 11:04 Muž luke1988 [4]
Zdravím, rád bych se zeptal zkušenějších, jaký filtr (filtry) by ste mi doporučili do akvária 180x60x60 (648l). V akváriu bude hodně rostlin, 8x skalára amazonská a k nim ryby dna. Díky za případné tipy

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2018 16:22 Muž RE5PEKT [250] - Život je jeden z nejtěžších.Re: Jirka
Udělal bych nějaký velký externí přepadový filtr s různými médii (bioakvacit, K1, atd.).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2018 08:17 R Muž vaclav [14620] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Jirka
"Nádrže" tam si vyber objem akvária a podívej se jestli to někdo nemá vyfocené nebo se jich zeptej. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2018 06:54 Jirka
Nazdar dělám akvárka 1400l a potřebuji poradit jakou udělat filtraci jirka

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2018 13:43 Ladin
Hlavní je , že když to nebude fungovat jak má tak bude prostor kam přidat:-) :-) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.03.2018 11:59 Muž Jarry [1438] Re: Ladin
Já moc nevěřím tomu, že bude něco hned špinavé. Mám teď u jednoho filtru (je to teda kanystr) na sání skimmer, který tahá přes hřeben z hladiny a částečně cca ze spodní třetiny sloupce a žádný bordel se tam nedostává. Když už bych chtěl řešit mechanickou filtraci vnitřním filtrem, udělal bych pro něj výklenek vedle přepadového komínu a nechal ho jet zcela samostatně, ale aktuálně v žádném akváriu s externím filtrem nic takového nemám a voda je bez mechanických nečistot (samozřejmě záleží i na chovaných rybách). Dříve jsem problém s mechanickými nečistotami měl, zlepšilo se to zásadně přidáním druhého externího filtru - tedy posílením filtrace biologické. A kdybych měl problém se zanášením přepadového filtru, asi bych zkusil dát na začátek nějaké ježky, nebo obyčejnou keramiku v sáčku, aby to šlo vyndat a jednou na měsíc bych tu komoru odkalil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2018 11:07 Ladin
Nádrž bude dosti dlouhá tak jsem myslel , že bych je dal jako první komoru.Mám strach , že když tam nebude předfiltr na hrubé nečistoty tak bude ta první komora hned špinavá a vydělat ji nebude zrovna pohodlné , šířka bude 70 cm a vytáhnout houbu cca 10x30 bude problém. Jinak dělám to protože nechci nikde vodu bokem a riskovat ve 3 patře vytopení.
Mám sice zkušenosti s venkovním filtrem , ale tohle bude už pár litrů. Také znám pana Fardu , již 3x mi dělal nádrž a nebyl problém , tedy až na tu dodávku ( měsíc sem měsíc tam :-) S nerezem + sklo nemám zatím žádná zkušenost a nikde nemohu sehnat někoho , kdo to má a poradí . Nádrž bude od profíka svařená ( bratránek šikula ) a hlavně mi vyjde za hubičku , jen to přední sklo a silikon , práce ,jak říkal Farda není klasické akvarijní .Když lepí na beton a dřeva tak si myslím , že to také půjde .Ještě nevím jestli mi dá záruku na spoje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   12.03.2018 09:08 Muž Fuchs [169] Re: Ladin
Nechvalné recenze? Tak jestli řekne že to jde tak to udělá. Kvalita je super. Ale holt si u něj počká. A dej na jeho rady je profík. S těmi čerpacími hlavami, dle mě je to prostě zbytečný. Proč si hyzdit akva čerpacími hlavami když bude k dispozici obrovský filtr za přepážkou?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2018 08:38 Ladin
tam bude samozřejmě také , ale bude podle mého jednodušší vydělat malou kostku než plát velkého a také bud zajištěna mechanická filtrace , která je také dosti důležitá. Než bude na řadě filtrace potřebuji někoho , kdo má zkušenosti s tím nerezem plus vlepené přední sklo. Dle vyjádření pana Fardu z oder , není problém. Četl jsem na něho i hodně nechvalné recenze tak se nechci unáhlit .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.03.2018 07:20 Muž Fuchs [169] Re: Ladin
Tak to ne, tak kostka na atmanu bude fungovat jako biologická filtrace né mechanická. Radši dej do první komory přepadu hrubej biomolitan kde se zachytí hrubé nečistoti a je.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2018 06:39 Ladin – Nerez nádrž 800 l
Já mysle , že ta kostka s čerpací hlavou právě pobere bordel před tím přepadem a do přepadové půjde jen čistější voda . Samozřejmě , že bude Atman výpust zpět do akvárka a zbyde jen čistá voda . Myslím , že tak zabráním častému čištění přední komory v přepadu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2018 14:30 Muž Fuchs [169] Re: Ladin
Nerozumím atman at s kostkou jako předfiltr do přepadové filtrace? Jako že výtok s těch čerpacích hlav pújde do toho přepadového? Proč? Přepadová filtrace je přeci přepadová proto, že voda sama pđeteče přes hranu. Já bych to nedělal z toho důvodu, že u tanganiky budeš chtít mít křišťálově čistou vodu a né s poletujícím bordýlkem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2018 12:21 Ladin – Nerez nádrž 800 l
Ahoj,
V nádrži bude Tlamovec čelnatý ( Cyphotilapia frontosa )
Chtěl bych mít po celé délce zadní stěny 250 cm přepadovou filtraci 10 cm širokou. V rozích vytvořen předfiltr 2x čerpací hlava Atman + kostka , která bude navazovat na přepadovou filtraci z obou stran a uprostřed čerpadlo. Bude to takto fungovat ?
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2018 20:07 Muž Saty [7] - cichlidy jižní ameriky, nově tanganyikaRe: NHKG
Tak nakonec to vyhrálo Jebao DCS-4000, když se mi podaří někde sehnat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2018 16:00 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Saty
Ondra má většinou Hydory, ale asi má i jedno Jebao DCS 2000. Hydory jsem si taky koupil a moc se mi nelíbí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2018 14:28 Muž Saty [7] - cichlidy jižní ameriky, nově tanganyikaRe: vaaclav
Jasně biomolitany používám jen PPI 20. Jemnější se rychle ucpávaj a jsou pro mé potřeby nevhodný ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2018 14:21 R Muž vaclav [14620] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Saty
Tak biomolitan jen PPI 10 max 20. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2018 14:08 Muž Saty [7] - cichlidy jižní ameriky, nově tanganyikaRe: NHKG
No v dnešní době už jsou většinou regulovatelné všechny, ty dražší určitě. Uvažoval jsem na čerpadly Jebao DCS 3000, ale nenašel jsem na něj moc recenzí co se týká hlučnosti a celkové spokojenosti. Ondra měl nějakýho Hydora a čerpací hlavy ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2018 14:00 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Saty
Ideálně kup regulovatelné čerpadlo. Bude to potřeba odzkoušet. Zkus se zeptat Ondry, jak je hlučné Jebao co má on.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2018 13:51 Muž Saty [7] - cichlidy jižní ameriky, nově tanganyikaRe: vaaclav
Nebudou to přímo přepážky, ale jen pásy skla na bocích. Celkem čtyři, plus jedna na čerpadlo a jedna s dírama na přítok. Média budou biomolitany, filtrační vaty, plus siporaxy, ehfisubstratpro a další hmoty co budou ve filtačních sáčcích.
Proto si nechám poradit jaké bude nejvhodnější. Kolik litrů/hodinu by mělo čerpadlo mít?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2018 13:17 R Muž vaclav [14620] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Saty
Nevím co chceš do filtru použít za média a případně i přepážky ale 15 cm šířka je na takové čerpadlo dost za hranou. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2018 11:11 Muž Saty [7] - cichlidy jižní ameriky, nově tanganyikaRe: LS
To si mě nepotěšil, je fakt že tenhle novej model jsem v rukách ještě neměl, ale bral jsem to tak, že to bude podobné jak starší verze Eheim Compact, který jsem měl a konstrukcí bylo fajn. Zkusím mrknout jestli někde maj i tuhle starší verzi. Čerpací hlavu tam používat nechci radši bych ponorné čerpadlo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2018 11:02 Muž LS [30] Re: Saty
Za sebe - Eheim CompactON nebrat - přední deklík nedrží , plast slaboučkej , při nasazení sosáku tam sosák nedrží , do fontánky ok ale ne do akvária. Doporučuji v obchodě prohlídnout a udělat si vlastní názor. Nevyužito. Nakonec jsem použil klasickou čerpací hlavu ATMAN
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2018 10:42 Muž Saty [7] - cichlidy jižní ameriky, nově tanganyika
Ahoj, řeším filtraci ve svém novém akva. Akva bude mít něco málo přes 1200 l, délka 250 cm. Filtrace je v plánu na jedné straně vlepená přepážka přes celý bok 15 cm široká, objem 73 litrů, na druhé straně bude jen nalepená přepážka za kterou bude biomolitan s čerpací hlavou. Můj dotaz je jak silné čarpadla použít? V přepážce s biomolitanem bude čerpací hlava Eheim Powerhead o výkonu 650 l/h. Ale do přepážkového filtru jsem zatím nerozhodnej, uvažuju o Eheim CompactON 2100 l/h. Bude to výkonově dostatečné?
Čerpací hlavu powerhead mám tu použiju na stopro, ale s výtlačným čerpadlem si nechám poradit. Akva bude v ložnici takže preferuji co nejtišší.
Díky za rady.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2018 20:06 Muž Vstrom [82] - MalawiRe: vaaclav
Jde o 500L, tak si myslím, že by to mohlo být akorát
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2018 18:29 R Muž vaclav [14620] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Losky
Tak já mám www.profiplants.cz/… proud to dělá dost velký to ti ty hovínka zatočí v nádrži dokolečka. To tvoje je ale z regulací tak proč ne. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2018 15:20 Muž Vstrom [82] - Malawi
Nemáte někdo proudové čerpadlo Jebao SW-2? Detrit mi leží na dně od půlky nádrže, tak ho chci lehce tlačit do rohu, tak jestli to má sílu jemně dostrkat cca 1m

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2017 19:46 Muž Jarry [1438] Re: Honza
Čerpadlo ti vodu nevyčistí, důležitý je objem filtračních hmot. Obecně bych do takového akvária doporučil (alespoň pro představu) 2 velké externí filtry (o velikosti JBL e1501), ale jsou i jiná, možná vhodnější řešení filtrace. V tomto případě asi přichází v úvahu nějaký vnitřní filtr, ale to by chtělo více informací.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2017 19:07 Honza – Dotaz
Tak jsem napsal dotaz a asi někam uletěl. Ten dotaz zněl Já jí to vyřídím, snad se registrace podaří. Já jsem chtěl jen tak ze zvědavosti se dovědět, jaké by bylo asi čerpadlo na tak velké akvarium potřeba, protože si myslím, že musí být dost výkonné, aby přečerpalo to velké množství vody. Ale zkušenosti nemám Zatím děkuji za odpověď
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2017 18:27 R Muž Anthrax [4789] Re: Honza
Kde je ten dotaz? :) Bez bližšího infa (zaregistruj se udělej prezentaci) ti nikdo neporadí. A co konkrétně chceš vědět?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2017 18:23 Honza – dotaz
No abych napsal pravdu, pomáhal jsem kamarádce s akvariem Ona sama měla akvarium dlouhou dobu, Nyní jsme instalovali velké akvarium, napustili vodou v neděli a dnes jsem se dověděl, že vody zelená a kazí se, asi ten filtr který dosud měla, tak na toto velké nestačí děkuji za odpověď
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2017 18:13 R Muž vaclav [14620] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Honza
Měl by jsi říci o jaké akvárium půjde, hlavně co bude za ryby. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2017 17:52 Honza – Filtr do akvaria
Dobrý den Může mi někdo prosím poradit s akvariem, jeho filtrací a provzgušňováním. Velikost akvaria zhruba 600 litrů. Jak velký musí filtr být a podobně. Děkuji za radu a odpověď

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2017 22:18 Muž Jarry [1438] Re: Horác
Přesně to jsem měl na mysli, já jednou v obýváku odpojil hadici, o které jsem si myslel, že je zavřená - nebyla. A nacpat jí zpátky nebyla sranda, zavírat hlavu filtru si moc nedokážu představit:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   19.10.2017 19:06 Muž Horác [3942] Re: Jarry
Je to tak ... ono se to nezdá, ale tlak vody ve filtru roste se vzdáleností od hladiny v akvárku dost brutálně ... Kdo nemá chuť si to vyzkoušet ve vlastním obýváku, musí mi věřit, že jsem se do toho musel opřít vahou celého svého (nadstandardně vyvinutého) smich těla, abych natlačil hlavu externího filtru (EHEIM 2217) (připojeného k akvárku) (běžná výška) tam, kam patří :-D ...
Jinými slovy, ta doporučená přepravní výška u externích filtrů souvisí spíš s kontrukční pevností filtrů, kohoutů a pod., než s výkonem čerpadla, který u spojených nádob (logicky) nemá váhu ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   19.10.2017 18:45 Muž Jarry [1438] Re: LeRi
Ovšem tam bude uváděný maximální výškový rozdíl z jiného důvodu, než je výkon čerpadla ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2017 18:44 Muž LeRi [315] Re: Jarry
Jo tomu rozumím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2017 18:42 Muž LeRi [315] Re: antiA
Nevím jak velké je to tvoje sakra ale přesto budu věřit výrobcům. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2017 18:38 Muž Jarry [1438] Re: LeRi
To nemělo být na palec, ukliknul jsem se:-) Toto je otevřený okruh, kdy se voda opravdu vytlačuje, u kanystrových filtrů se nic nevytlačuje, čerpadlo jenom vodu popohání, vodu vytlačuje ta, co jde do kanystru z akvária. V případě skleněných filtrů jsou to oddělené procesy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 10   19.10.2017 18:31 Muž antiA [354] - ><((((((((º>`·.¸¸.·´¯`·.¸.·´¯`·...¸><((((((((º>Re: LeRi
Je sakra rozdíl zda je to uzavřený nebo otevřený okruh.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.10.2017 18:24 Muž LeRi [315] Re: Losky
Nedávno se v jiném vlákně se mnou dohadovali že výška výtlaku nemá vliv na průtok , děkuji že jsi nevědomky potvrdil moje tvrzení palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2017 17:58 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Losky
Nezapomeň započítat cenový rozdíl. Hlavně ve spotřebě to udělá u Eheimu o cca 1000Kč navíc každý rok...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2017 17:25 Muž Vstrom [82] - Malawi
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Koukal jsem na grafy Eheim Compact 3000, Jebao DCS-4000, Jebao DCS-5000 a celkem zajímavé údaje.
Netušil jsem, že výtlakem se ty výkony propadnou na půlku:)
Při výtlačné výšce jsou výkony cca:

Eheim Compact 3000 - 1500 L/hod
Jebao 4000 - 2000 L/hod
Jebao 5000 - 2700 L/hod

Takže v mém případě čistého objemu cca 700L vody budou vhodná první dvě, takže se pak rozhodnout zda Jebao 4000 nebo Eheim 3000. Možná by bylo lepší Jebao, má ještě výkonovou rezervu.
 

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [3] ...... 7

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 8522x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9265-filtrace-maxi-akvaria-501-1500-l?od=101