Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Sera Nano Cube 60

 

NápovědaFórum » Technika » Akvária 

Akvaristik.eu

Sera Nano Cube 60
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2010 21:04 MatroneK Re: Silent
tak buď tamten nebo tenhle www.akva-exo.cz/… tenhle má víc W
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2010 20:32 R Muž Silent [5949] Re: MatroneK
Ta filtrace je trochu na principu závěsného filtru, ale uvnitř krytu. Dle mého soudu stojí za houby. Vlastní nádrž je dobrá, světlo co do intenzity průměr. Po menších úpravách může velmi dobře posloužit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2010 20:29 MatroneK Re: Silent
Jedná se otenhle, ale stejně mi není jasná filtrace v krytu akvária coze www.happypet.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2010 20:24 R Muž Silent [5949] Re: MatroneK
Atman na tom vzhledem k ceně není vůbec špatně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2010 19:57 MatroneK Re: Roman
a Atman je na tom s kvalitou špatně ? Cena je do 1500 Kč, já si nemůžu pomoct ale mě se to prostě líbí ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2010 19:54 Muž Roman [100] - CichlidyRe: Silent
tak to se mám na co těšit,kostičky jsou fajn. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2010 19:51 R Muž Silent [5949] Re: Roman
Souhlasím. Jen pro doplnění. Dennerle už nabízí i 60ti litrový set.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2010 19:44 Muž Roman [100] - CichlidyRe: Silent
tak za všechny ty nano platíš.když vezmu v potaz dennerleho kostky, tak dělají jen do 30l a jde o otevřený typ nádrže.tak kdo to chce ve větším má možnost ty 60 nebo i 130l kostky od sera.Jinak když si sečteš kolik stojí běžně siporax, topítko, či čerpadlo od sera tak hned vidíš kolik by jsi musel investovat, kdyby jsi zakládal stejně objemné akvárium a to nemluvím o ty kapacitě filtru.Tam ta cena opravdu klesá k realitě a nepříjde mě to tolik předražené.spíše bych to bral jako střed na trhu.Podobné věci dělá třeba i Atman, ale to je už zase jiná kvalitativní třída.A je třeba se přiohlédnout k faktu že nano je zkrátka k dnešku spíše záležitostí trendu, takže výrobci si přeci nemůžou nechat ujít snadný zisk.Je to asi jako když přišli do mody plastocá Céčka, za ty by jsme jako děcka platili snad i smrtí příbuzných, jen mít všechny barvičky tone smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2010 19:25 R Muž Silent [5949] Re: Roman
Sera sety jsou velmi dobré. Jen ta přemrštěná cena trochu odrazuje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2010 19:23 Muž Roman [100] - Cichlidy
Tak reaguji jen jako obyčejný smrtelník, který se běžně setkává s sera výrobky na trhu.Celá nano 60 je dle mého názoru celkem slušná věcička.Začnu-li krytem, tak ten má výklopku pro krmení, jako celek jde vyklopit a podepřít 2mi nožičkami.Součástí je i větráček, takže odpadá zapařování krytu a případným oxidacím v elektroinstalaci, jediný nedostatek pro kytičkáře je myslím 18W světlný zdroj.Co se týče filtrace, tak nemůžu doložit nějaký nedostatek v objemu, spíše naopak.Filtr má myslím 4 komory.1 nasávací má několik nasávacích propustí, které jsou lehce seřiditelné, takže provozovatel má možnost si sám zvolit, jestli bude voda vtékat u dna, ve středu či těsně u hladiny.Je v ní kostka bioakvacitu-samozřejmě doporučuji nacpat další alespon 2 kusy, ale to je jen osobní názor.Další komora je už výrobcem doplněna o sítku se siporaxem o objemu cca 1l a další se tam ještě vejde.u další komory je závěs na topítko a v další je čerpadlo.Celek je součástí zadní stěny, přístup je celkem pohodlný a v případě čištění stačí vypnout čerpadlo, vyndat filtrační nápně a celý opadaný kal odsát hadicí.Dle vlastních zkušeností se dá do tohoto filtru nacpat ještě 2-3ks bioakvacitu o rozměru cca 10x10x15cm, či vyplnit siporaxem dle libosti, nehledě že komora s topítkem se dá určitě také využít.
Neberte to jako reklamu, ale mě se tento set jako celek líbí.nemá cenu polemizovat o zkreslování díky vypouklému sklu, ale žádné ohýbané sklo není bez vizuálních deformací.Jako celek někam do kanclíku či koutku s květinami to má i své kouzlo.

někdo nadával na patice u světla dennerle, tak tam je pojistný šroubeček, aby to bylo bezpečnější kvůli asi nějaké vyhlášce. ;-)
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2009 17:45 Muž hf [54]
Tak jsem na to koukal nejvic se mi pořád stejně líbí ten Sera 60l komplet. Ale kůli tomu světlu asi zvolím to "postav si sám", pravděpodobně přesně to co navrhoval Hamidol.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2009 14:09 Muž Sid [6638] - RostlinyRe: hf
Vidím dobře že ten Dennerle 30 nemá vůbec žádný vrchní kryt...?
Osvětlení Dennerleho NANO-CUBE mají jeden "háček" - zářivky mají jakýsi "ozub", kvůli němuž nejdou nahradit klasickými DZ zářivkami. A přestože jde v podstatě o totožné zářivky, za značku "Dennerle" si budete muset vždy řádně připlatit...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2009 12:29 R Muž Silent [5949] Re: hf
Tady mají kryt se dvěma zářivkama. shop.miga.cz/… pokud k tomu použiješ nádrž 60x35x30 (63 l. hrubý objem) tak ti vychází cca 0,47 W/l.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2009 11:45 R Muž Silent [5949] Re: hf
U běžných setů je problém s poddimenzovaným světlem naprosto běžný. Lepší řešení je složit si to sám z jednotlivých komponentů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2009 11:43 Muž hf [54] Re: Silent
Nj, 0,3W/l není moc extra co? A nevíte o nějakých podobných alternativách? Kompletní set do 60ti litrů?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2009 11:39 R Muž Silent [5949] Re: hf
Tenhle set je na slušné úrovni. Filtrace je objemově mírně předimenzovaná ale velmi funkční. Osvětlení je zářivka speciálka 18W T PL patice Ostatní parametry jsou na stránkách Sery.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2009 11:38 Mrakoplash Re: hf
V Hradeckém Intersparu v prodejně Siria, mají tu 60tku vystavenou a v ní několik Axolotlů. Moc jsem to teda nezkoumal, ale myslím si že tam toho světla moc nebylo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2009 11:34 Muž hf [54] Re: filipsi
No furt jste do mě hučeli, že čím větší tím lepší. Musím si udělat papírovou krabici a s tou chodit po bytě kam by to šlo dát...

- kolik má být krevet v kolika litrech ?
- jaké jsou zkušenosti s tou vestavěnou filtrací v sera nano cube? Je to použitelné bez úprav nebo je nějaký zásah nutný?
- no a jaké to má osvětlení? Ať googlím jak chci tak se mi typ a výkon osvětlení v tomhle nedaří najít...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2009 11:21 Muž filipsi [1296] Re: hf
Vsichni si to chvali, a pokud te penize prilis netrapi, sel bych do toho. Take o ni premyslim do prace na stul.
edit - pardon, prehledl jsem ze je rec o 60-ce. Ja premyslel o rade 10-20-30, u 60-ky mnoho infa nemam
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2009 11:05 Muž hf [54]
Protože mi krevety ve velkém akvárku trochu trpí nájezdy bettyn, přemýšlel jsem o nějakém menším akva (60l max) speciálně pro krevetky. Ta nanocube vypadá poměrně zajímavě a byť je dražší tak mě právě tím že je to celé kompletní docela zaujala. Nevíte jaké je v tom osvětlení?
A jakékoliv další komentáře?
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2009 13:39 Muž grizly [145] Re: filipsi
Za akvaset 112 litru s vypouklym sklem jsem dal 2100 Kc.Nevidim zadny rozumny duvod, proc by mel byt tento o polovicnim obemu drazsi. Akvarka nejsou na 100% lepena v Nemecku. Jen se snazi udelat dojem tim, ze jsou kvalitnejsi a tim padem vice stoji. V dnesni dobe je skoro vse z Asie, takze verit nekomu, ze jejich vyrobky jsou opravdy ty kvalitni lze tezko. Takze to, jestli tento set, ktery je dle meho nazoru predrazeny,stoji za tech 3500 korun, pozna budouci majitel az po par letech provozu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2009 09:46 Muž matlala [798] - RostlinyRe: filipsi
Ano to souhlasím, každý dle svých ,možností, ještě zdůrazňuji, že je to čistě můj osobní názor a sám bych to tak dělal. Nemusí to vyhovovat každému a ne každý má takové možnosti a dovednosti a třeba si netroufne. Když se člověk snaží může to být io estetické a o bezpečnosti raději ani mluvit nebudu, to je kapitola sama o sobě.

mimo téma: Jinak termostat jede a dobře, ale musel jsem vyměnit IO, a nakonec jsme stejně po poradě se strýcem použil ten lepší koupený od terarusu s relátkem, triak by to dost kazil, podle něj.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.07.2009 09:41 Muž filipsi [1296] Re: matlala
Neni kazdy kutil, navic ne kazdeho vysledky kuteni jsou bezpecne a trochu esteticke (pri zive vzpomince na stavbu termostatu a jeji zaver ;-), ze)?.
Kdo zapocita svuj cas, a kdo si ho ceni, dostane se s vypocty nekam uplne jinam.
Takze ja rikam proc ne, stejne tak jako proc ne chvalene minisety od dennerle.
Hezky to vypada, funguje to, a clovek co chce mit akva a ne kutit to ma za par hodin zprovoznene.
Kazdy at si zvazi finance/cas/moznosti/dovednosti podle svych moznosti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2009 08:42 Muž matlala [798] - RostlinyRe: grizly
jasně, kdybych si to doma dělal sám tak mám:
akvárium-800-1000,-
filtr, vnitřní přepážkový za pozadím; samovýroba. Tj silikon a sklo+molitan+čerpadlo-cca 300-500,-
pozadí, v mém případě třeba břidlice-mám ji kolem dost, jinak nevím co by stálo, že by tak 300,-
osvětlení, třebas pod kuchyňskou linku 15W trubice 2ks+zářivky 8**-2*300,-+2*80,- = 760,-
topítko obyčejné 250,-
________________________
součet 2410-2810,-

dále můžu počítat už jen dno a dekorace ale to by při použití např říčního dna vyšlo tak na 200,-
konečná částka včetně rostlin by byla podle mě tak 3100-3500,-, možná i méně při použití rostlin od známých nebo s jiných akva, pokud je mám. a taky osvětlení, pokyd by si člověk dělala sám třeba s úsporek vyjde jen tak na 400,- i s trubicemi.

Takže si myslím že poskládat akvárium jde o hodně levněji a se správnými požadavky na světlo a filtraci, než to dělají sety. Toť můj názor jako kutila.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2009 22:56 Muž grizly [145] Re: mango1909
Opravdu luxusni cena....K vyrobci se zrejme jeste nedoneslo, ze nam tu radi krize..... smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2009 20:37 Muž matlala [798] - RostlinyRe: Silent
Aha, já sem v tom rádci četl že je s vnitřním filtrem, obdobou zmenšeného sera fil 60, ale byl asik staršího data, to bude tím. ted koukám na link, že to tak je
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2009 20:34 R Muž Silent [5949] Re: matlala
Částečně souhlasím. Co se filtru týče si dovolím trochu polemizovat. U Sera Nano Cube je čtyřkomorový vnitřní filtr o poměrně slušném objemu, jehož rozměry jsou totožné se zadní stěnou nádrže. Pouze čerpadlo má zbytečně velký výkon.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2009 20:23 Muž matlala [798] - RostlinyRe: mango1909
Zase další předražená věc, četl jsem o tom v sera rádoby "rádci" o krevetkách a racích. No filtr je samo sebou honič vody s malým objemem, lepší je bublifuk nebo vnější jak jsem si také udělal já.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2009 20:08 mango1909 Re: Naďa
To by zaujimalo aj mna. Vyzera velmi dobre, ale zaujimalo by ma, ako funguje ten filter presne a ci nie je velmi vysoke na krevetky. Myslel som ze im viac vyhovuje velka plocha, ako velka hlbka...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2008 17:28 Žena Naďa [33] – Sera Nano Cube 60
Máte někdo osobní zkušenost s novinkou od Sery - SERA NANO CUBE 60? www.sera.de/…
cena dost vysoká - cca 3500 Kč
Zda by třeba filtr nenasával krevetky a pod?
Vyzkoušejte

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 5558x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/8866-sera-nano-cube-60