Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ancistrus - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránkuPřejít na další stránku   1  
Ancistrus - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2008 12:34 Muž Wulfgar [0]
tak ja se zeptam kde v okoli Karlovych Varu vykupujou ryby. Objel jsem nekolik akvaristik a vsude mi rekli, ze ryby neberou, protoze maj centralni filtraci. Byl jsem i v Plzni.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2008 10:29 Muž Gerrik [5] – Výkup ancistrusů
Nevíte někdo za kolik se tak běžně vykupují ancistrusi a jakou délku by ryba na výkup měla mít? Mně se ty potvory množí jak zběsilý, tak že by ch si takhle vydělal aspoň na krmení. Příp. zkušenost kde v HK vykupují rybky. Díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2008 10:27 Muž Killer [133] - SumciRe: sokar
tak si je pořiď..oni ti to trošku sklidí dorána ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2008 09:55 sokar Re: Killer
Myslím, že ne.proč?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2008 01:19 Muž Killer [133] - SumciRe: sokar
máš piskořky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2008 21:44 Bexim Re: sokar
pěstují si řasy na žrádlo? :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2008 21:18 sokar
Vím že to do tohoto téma nepatří ale chtěl bych se zeptat všech co chovají obyč.krunýřovce jestli vám taky dělaj takový velký množství detritu.Mám 3 obyčejný a přes noc není problém udělat tolik detritu že písčité dno je spíš černé.Je to normální??Krmím 1x za den a vždy to všecko zmizne,ale mám tam taky krunýřovce L25.Že by tolik detritu dělal on??

Díky za názory. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2008 20:04 jirka4 – Re: wladys
Protože tomu vůbec nerozumim a je to dost drahe přes Čd .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2008 16:03 Muž wladys [291] - Cichlidy
jirka4 napsal: A ježiš zas jen přes internet :-(

A v čem je problém.Pokud chceš něco extra,co se jen tak v obchodech nevidí.Nic jiného ti stejně nezbude.Navíc jsou kolikrát ryby koupené přes net v lepší kvalitě než někde v nějaké zaprděné akvaristice.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2008 15:44 jirka4
A ježiš zas jen přes internet :-(
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2008 15:18 Muž Killer [133] - Sumci – Re: Plecos
tak ještě šance u Blaška www.hypancistrus-aquarium.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2008 15:12 Muž Plecos [322] – Re: Killer
Pokud vím, tak na skladě byl poslední samec...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2008 13:15 Muž Killer [133] - Sumci – Re: petr
zkus to přes gigaakvarium..všimnul sem si že to maj v ceníku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2008 12:35 jirka4 – Re: petr
Mno to by mě taky zajímalo :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2008 12:34 petr – Ancistrus ranunculus
Dobrý den, nevíte kde bych mohl sehnat tohoto zajimavého krunýřovce v Ostravě ?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2008 21:17 happy85 – Díky díky díky
Super, to by snad mohlo fungovat. Díky moc
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2008 21:01 Tereza
Prťata seč nejlíp loví v noci, kdy vylezou z úkrytů a jsou přichycení na skle. Najednou rozsvítit v pokoji (ne akva) a než se vzpamatují, pár jich "seškrábnete" síťkou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2008 19:30 Muž Sid [6638] - Rostliny – Re: happy85
Nevím, jestli to bude fungovat na ancistrusí prťata, ale odrostlé kousky se dají chytat do klasických sklenic od kečupu s návnadou uvnitř. Možná by stálo za pokus políčit na ně podobnou, ale menší "past" - skleničku s úzkým hrdlem?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2008 17:37 happy85 – Re:
Díky za rady, pokusím se je dostat do nějaký skleničky, ale jestli mi dojde trpělivost tak je proženu odkalovačem rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2008 15:57 Muž sportsmen [62]
nevim jak s lovenim nekolika desitek ryb ale me se ve spolecnem akva osvedcilo nejlepe dat jim tam nejaky ukryt (koren,truka,kokos) oni tam zalezou a prisajou se a vy je s tim vyndate a jak uz tu nekdo psal date pod ne ve vode sitku a jak ten ukryt vyndavate z vody tak se pusti a mate je v sitce, ale rikam funguje to jen na par jedincu lovit tak desitky mladych tak by to asi trvalo mesic :-D
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2008 14:49 Prcek – Pche, to si das....
jsou to potvory mazany a rychly, parkrat uz jsem musel vystehovat vicemene cely akvarko.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2008 13:29 Muž Geri [29] - Skaláry
skleněnkou a nahánět nahánět nahánět, v druhé ruce můžeš mít třebas špejly a trochu jim pomáhat a usměrňovat je kam si přeješ, ale opatrně, aby se ze špejle nestalo kopí :-D ... trpělivě sedět a číhat... jako u řeky na rybách :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2008 11:41 happy85 – Pls poraďte
Zdravím, mám stejný problém, mám ve společenské nádrži cca 15 malých 1,5cm ancistrusů a už teď se děsím jak je budu lovit... můžete mi prosím poradit co teď? Bohužel jsem si nevšimnul že sameček seděl na vejcích :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2008 20:34 jirka4
Ale právě že toho nikde nemaj :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2008 20:30 Muž mch.sokolov [160] - Cichlidy – Re: jirka4
www.planetcatfish.com/… ani já nemyslim albina:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2008 20:28 jirka4
Mno to je ten zlatej černookej
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2008 20:23 Muž mch.sokolov [160] - Cichlidy – Re: jirka4
myslim že jde o golďáka,takže snad v náký akvaristice?popř.zkus inzerci X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2008 20:20 jirka4 – Ancistru sp. Lemon L 144
Fotka k příspěvku Nevíte kde by je měli v Ostravě ???
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2008 08:55 Anuska – zelenina
No, já tomu, že vše pomřelo (případně i na dusičňany) věřím. Hlavně v zimě a na jaře může vysoký obsah dusičňanů v rychlené zelenině nadělat paseku, ale spíš u mladých ancíků. V létě a na podzim bych se toho nebála. Taky je potřeba zeleninu hodně dobře proprat v teplé vodě. Osobně bych ráda krmila jen tabletama atd, jenže ten můj mlsoun po dni bez okurky ožírá kytky ve velkém, asi je to závislost - salát, rajče, brambora - to mu nic neříká, jede jen v okurkách :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2008 07:30 Muž Yirka [9132] – Re: Malapa
Já tito věřím, ale nesváděl bych to hned na dusičnany. Spíš bych popřemýšlel zda jsem ten salát spařil, nebo jinak ošteřil, abych ho zbavil třeba zbytků případného postřiku. Mně jde jen o to. že podobnými rychlými soudy, které čte spousta lidí je nevědomky odradíš od něčeho, co by třeba jejich rybkám prospělo. ahoj
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2008 21:37 Muž Malapa [494] - Afrika
Dobře geneticky vybavení a dobře živení ancistrusi spec. těh 14cm vpohodě přerostou. Zejména samci. Ale hodně záleží na konkrétní populaci, třeba závojoví ancistrusi rostou pomalu a zůstanou menší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2008 21:15 Jirka88
tak to bude hukot jestli to bude takovejhle macek :-D smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2008 21:13 Muž dajos [10]
kamarád má jednoho ancistruse v malém akva, vůbec ho nekrmí a stejně má nějak kolem 14cm.. tak se moc neboj rozzureny ;-) hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2008 21:11 Jirka88
ještě sem se chtěl zeptat....muj ancik ma 4,5cm a moje akvarko 37litrů...jak bude velikej jako dospělej?maximum je 14cm což vim ale taky vim že ancik přestane růst když je nádrž malá...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2008 21:09 Muž dajos [10] – Re: Jirka88
o to se vůbec neboj ani nebudeš vědět jak.. hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2008 21:03 Jirka88
koukal sem na něj půl hodiny co sem přisvicoval a z tý okurky neslez!!když se tam ted po tmě kouknu tak na ní ještě pořád je a přitom už je skoro celej vnitřek sežranej!!jsem zvědavej jestli sní i ty tvrdší kraje... palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2008 21:03 Muž Dahak [425] - Cichlidy – Re: Laduschka
Bacha na strevni parazity.Hovezi maso by asi ancik zrat nemel vubec i kdyz i u me ve spolecny nadrzi s tercema si sem tam ukradnou co popada na dno.Kazdopadne okurka je pro ne urcite prirozenejsi :).Nech okurku v akva par dni a uvidis jak se do ni pusti az zmekne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2008 20:50 Žena Laduschka [120]
tak to je hustý :-D já jim tam hodila okurku a ani se toho nedotkli, spíš jedou po hovězim srdci, který dávám terčům, ale aspoň to po nich ukliděj :) občas jim tam hodim tabletku pro ancíky, ale taky z toho nejsou zrovna nadšený... asi mám ňáký masožravce smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2008 20:29 Muž dajos [10]
nene okurek už tak moc nedávám nebaví mě to zatěžovat hop navíc to někdy vyplave..začal jsem s bramborama..ty se krásně potopí, jsou výživnější..on okurek se taky potopí když ho vymačkáte.. tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2008 20:29 Muž Malapa [494] - Afrika – Re: Yirka
Tak jinak, když po podání salátu do druhého dne uhynulo komplet vše co bylo v nádrži, několik desítek malých ancistrusů, tak v těh listech salátu něco bylo. Nemusím nic vědecky zdůvodňovat, výsledek byl jasný. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2008 20:26 dox
Tak koukám,že to moje téma se pěkně rozjelo trochu se tady lidičky i porafali :-D ,ale já si stejně myslím že zelenina k ancíkovi patří,ale samozřejmě nevilučuji ani tabletky a různý vločky. potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2008 19:23 Jirka88
tak teď jsem tam hodil kolečko do kterýho jsem dal malý kamínky tak uvidim co z něho ráno zbyde...zhasínám v osm tak bude mít dost času aby ho snědl ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2008 17:38 Muž Yirka [9132] – Re: Malapa
Nevím jak jsi na tom s duičnanz v nádrži, ale pochybuji, že by v kolečku okurky či lístku zeleniny byla větší koncentrace než v nádrži.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2008 12:40 Muž vhisky [45]
Já taky krmím okurkou, čtvereček z dužiny přidělanej k oblázku bavlnkou, máme zatím dva cucíky a vesele papají :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2008 11:14 Muž Dahak [425] - Cichlidy
Ja svoje anciky krmim okurkou denne nekolik let.Zadnej mi nikdy nechcip a odchovu jsem mel a mam nespocetne.Samozrejme krmim i tim susenym(chlorella,spirulina,artemia) ale okurka tvori minimalne 50% potravy.Kdo chce muze jim kupovat biologicky pestovanou zeleninu ale myslim ze je to zbytecny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2008 09:48 Muž Malapa [494] - Afrika – Re: Anuska
Tady došlo opravdu k nedorozumění. Tím riskováním zdraví, potažmo života ryb, jsem nemyslel zeleninu jako takovou. Jde spíš o to, co ta zelenina obsahuje. Rychlená zelenina je plná dusičnanů, lidi to vydrží, rybičky občas ne. Osobně mi odešel komplet výtěr po nakrmení listem salátu. Proto jsem psal, že není důvod riskovat, když je spousta sušených krmiv s podílem zelené složky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2008 02:02 Anuska – re: Malapa
Asi jsi nepochopil, ale nevadí :) Nejde o to, kdo dál dočůrá ( jako holčička Tě stejně netrumfnu), ale že při špatné péči většinou rybka neprospívá a umírá - šesti lety a dobrou kondicí dokladuji to, že mu okurka rozhodně neškodí a tedy neriskuji život svých ryb, což je heslo, na které jsem reagovala ;-) Jo a není nafukovací, fakt sežere kolečko denně, nevím, kam to dává, ale podle množství produkovaných hovínek tuším smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2008 22:36 Muž Dahak [425] - Cichlidy
Fotka k příspěvku Uz lehce zvadla okurka polní.Dneska odpoledne jsem ji tam dal a tohle z ni zbylo.Kdyz jim dal cerstvou tvrdou tak o ni neni takovej zajem jako o zmeklou nekolik dni starou.U sneku mam podobnou zkusenost.Tohle je jen zlomek mladejch.Nez jsem rozsvitil tak ta okruka nebyla skoro videt :) nejak se to rozuteklo.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2008 22:08 Muž Malapa [494] - Afrika – Re: Anuska
S věkem to nemá zas ak moc společného, mimochodem 6 let je tak ideální věk, kdy je ancistrus plně vzrostlý, dospělý. Pokud bych přistoupil na tuhle diskusi, kdo dál dočůrá :-D tak jedna samice co mám doma, je deset let stará nějakých 15 cm velká a okurku nikdy neviděla. :-P Ancistrus se údajně dožívá i dvacet a více let.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2008 18:28 Jirka88
dobře dam na Vaši radu ;-) a zbytek tý okurky budu muset sníst já a to jí nesnášim hmm :-D

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... 65

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 50744x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/84-ancistrus-sp-chov?od=2474