Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jak snížit dusičnany (NO3)

 

NápovědaFórum » Voda, přípravky na úpravu a testy » Hodnoty vody 

Přejít na předchozí stránkuPřejít na další stránku   1  
Jak snížit dusičnany (NO3)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2017 14:24 Muž prog [45] – ionexy
Zdravím, řeším dlouhodobě problém s dusičnany ve zdrojové vodě (ze studny), obsah NO3 kolísá hodně nad normou 50mg/l, bývá 70-80mg/l, naměřil jsem i 100mg. Zemedělci v minulosti hnojili jako diví. Akva mám zarostlé víc než bych chtěl, vodu ke krevetkám nosím od pramene s téměř nulovými hodnotami NO3, ale už mě to přestává bavit, zvlášť při těchto teplotách. Hlavní akva má přes 300l, tam musím použít naši vodu. Proto bych se chtěl zeptat na zkušenosti s ionexy, které by měly dusičnany odbourat/přeměnit. Má představa je taková, protože nechávám vždy vodu den dva odrazit v plastové bečce, že bych přihodil pytlík s ionexem a nechal ho působit. Ještě přidružený dotaz: čerstvá voda ze studny, ikdyž je samozřejmě bez chloru, nedělala rybám očividně dobře, nikde jsem se nedočetl možnou příčinu.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2017 16:59 Maq Re: Roli
O dusík bych se nebál. Když se tyhle pokojovky nehnojí dusíkem, rostou pomaleji, ev. tvoří menší listy.
Ale skladba živin by u cichlidářů problém být mohla. Z krmení by údajně mělo být dost málo fosforečněnů, a možná by byl v nedostatku i draslík. Tzn. vyzkoušet, a podle výsledků eventuálně potřebné živiny dodat.
V každém případě limitujícím faktorem bude světlo. Proto bych o jiných než uvedených arónovitých a marantovitých neuvažoval. Například zmíněná Hoya by to možná přežila, ale stagnovala by a žádné živiny by z vody neodčerpala.
Taky je asi potřeba uvážit, že když se rostlině z nějakého důvodu nebude dařit, mohou jí listy a hlavně kořeny odumírat, a v tom případě máme docela opačný efekt - znečištění.
Taková voďanka, ona přežije všechno, ale když nemá optimální podmínky, všechnu energii věnuje do růstového vrcholu a spodní listy nechá klidně odehnít.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2017 15:58 Muž Roli [13] - Cichlidy – Obsah NO3
Okrem množstva svetla a pestovateľnosti na vode nezabudnite uvažovať aj o množstva živín, ktoré potrebujú. Potos vydrží aj s nižšími, ale nie každá rastlina je taká. Jedinú informáciu som našiel o tomto. Ten človek tvrdil, že potos rastie v pohode ak NO3 >40 mg/l. Pri 20 mg/l nerastie moc, ale ani necípne. O ostatných neviem nič...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2017 15:40 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Maq
Mi voskovka nekvetla, ale rostla. Navíc už ji nemám.
Ale viděl jsem ji kvést cca 3 metry od okna, kde nebylo moc světla.
Podle googlu hydroponie je možná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2017 15:21 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: Maq
Na to se zeptej Horáce. Ten je na takové dotazy nejpovolanější.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2017 15:15 Maq Re: NHKG
Myslím že Hoyi by se taková hydroponie nelíbila. A Tobě kvete ve špatném světle???
Mám jiný námět: Některé marantovité rostliny. Voda ke kořenům jim nevadí, pokud bude okysličená, rostou ve spodním patře pralesů, takže mají nízké nároky na světlo. V domácích podmínkách je problém s nízkou vzdušnou vlhkostí. Ale vedle akvária by to právě mohlo být lepší. Některé rostliny Calathea jsou překrásné!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2017 15:11 Maq Re: Pepan
Trošku jsme si nerozuměli. Mně šlo o účinky čistého šťavelanu.
Jinak ano, ty alkaloidy Dieffenbachie budou velmi pravděpodobně jedovaté i pro ryby. Ostatní arónovité tvoří nějaké alkaloidy taky, ale je jich asi málo, do vody jich normálně uvolňují ještě míň, a tak asi proto s nimi nemíváme problémy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2017 14:50 Muž NHKG [3900] - Hadohlavci
Tak mám slíbený šplhavec (u nás blázen).
Ale napadla mě ještě jedna rostlina: Voskovka (hoja). Ta i pěkně kvete a taky dobře roste ve stínu. Nezkoušel ji někdo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2017 14:49 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: Maq
Pokud tu kytku nepoškodíš, nemáš se čeho obávat. Jiná věc je, pokud by si někdo ty kytky nasadil do akvárka s ryjícími rybami, které by ty kytky rozebraly "do šroubku". Toho bych se asi bál, ale i to se dá vyřešit třeba klecí z plastového pletiva. Jo a pokud jsem si to četl, tak to poškození není jenom mechanického rázu, ale je hlavně chemické.
botanika.wendys.cz/…
Ještě jedna věc: složení - - je jedovatá, obsahuje ostré krystaly šťavelanu vápenatého, saponiny, glykosidy i alkaloidy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2017 14:42 Maq Re: Pepan, vaaclav
No mě by ten mechanismus jedovatosti šťavelanu vápenatého docela zajímal. Co dělá v ledvinách, je jasné a dobře známé. Při požití vyvolává hrozné reakce na všech sliznicích a citlivých tkáních. Rád bych věděl, zdali je to "jenom" mikromechanické poškození těmi mikrokrystalky, anebo zdali taky systemicky funguje jako jed, tedy škodlivě vstupuje do nějakých metabolických procesů. O tom druhém mám pochyby, nikde jsem nic nenašel.
U ryb to bude asi jiné, už proto že žijí pod vodou. Ale měl bych obavy o jejich žábry.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2017 14:37 Muž Roli [13] - CichlidyRe: Anthrax
Aj ja som si nasadil do akvária potos (* aureum). O dlhodobých výsledkoch dám vedieť. Čo sa týka jedovatosti, tak našiel som informáciu, že podľa ASPCA je jedovaté pre kočky a psi. Potos vidím v akváriach najväčších profíkov, takže si nemyslím, že by mal nejaký negatívne účinky pre ryby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.02.2017 14:28 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: vaaclav
To není jenom o píchání do kůže. Je jedovatá hlavně při požití a ročně způsobí v domácnostech spoustu úmrtí třeba kanárků, kteří si zobli. U některých druhů je intenzita jedu taková, že se používají do šípových jedů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.02.2017 14:11 R Muž vaclav [14621] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Maq
Dieffenbachia obsahuje šťavelany což jsou vlastně ostré jehlice které se ti zapíchají do kůže, nejhorší je to třeba mezi prsty. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2017 12:09 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: dudak
Asi máš pravdu. Přece se kvůli názvu nepoperem. Ono to jde skrzevá interfernet dost těžko. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2017 12:07 Muž dudak [1885] Re: Pepan
on asi říká "blázen" každý něčemu jinému, já znám toto označení zase pro břečťan Hedera helix
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.02.2017 11:56 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: JoKa
Omyl. Blázen se říká Tradescantii, český název voděnka nebo podénka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2017 10:38 Maq Re: JoKa
Všechny arónovité rostliny jsou více či méně jedovaté. Vede Dieffenbachia, její jedovatost je skutečně nebezpečná, i na pouhý dotek či jiný kontakt. U ostatních bych se v téhle souvislosti nebál. Nikdy jsem neslyšel, že by byl problém s jedovatostí Cryptocoryne, Anubias, Syngonium aj. při akvarijním pěstování. A my mluvíme jenom o sázení do filtru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2017 10:33 JoKa Re: Anthrax
Jo, já to taky znám česky pod názvem Potos. A prý se tomu také říká "blázen"...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2017 10:05 Angus68 Re: Anthrax
Papouškové jsou dosti choulostivý chovanci.Vím to od táty,má jich dost.Ale plno druhů zvířat je imunních proti rostliným jedům.Zajímavý je,že každý má svoji specializaci na to svoje ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2017 09:53 R Muž Anthrax [4789] Re: JoKa
Ahoj, v rostlinách se moc nevyznám, ale jestli to je to, čemu se běžně říká potos, tak v teraristice je hojně používán. A vím, že například chameleóni ho běžně okusují, žerou a jedovatý pro ně není. Stejně tak agamy, atd. Tím neříkám, že nejsou jedovaté pro papoušky, ale pro ně jedovaté kde co.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2017 09:42 Angus68 Re: JoKa
Koukám,že sem rozpoutal dobrou debatu ohledně rostlin zbavujících akvárium dusíkatých látek ;-) .Všechny tyto tropické rostliny,které tu byly jmenované,jsou svým způsobem jedovaté.Ať je to kořen,list,hlíza...ale v aq plní tu funkci o které je tady řeč.Kdysi jsem měl vedle akvária Monsteru.Ta měla listy.To už je dávno.Volil bych kytky se vzdušnými kořeny,Spatyphylum je vhodné pro hydroponii a v keramzitu roste velice dobře a pravidelně kvete.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2017 09:18 JoKa Re: quasimodo
Také jsem četl, že je jedovatý. Ale pak jsem si přečetl, že se ve filtrech používá naprosto běžně.
Zřejmě, ale to se jen domnívám, bude jedovatý jen při pozření.
Nemám ho ani tak moc ve filtru, ale v akvu, připevněný těsně nad hladinou. Některé listy jsou pod vodou, některé nad, kořeny pod. To na fotce je jen jeden šlahoun, který roste z akva ven...
Mám to takto skoro dva roky a žádný problém. V tom akvu jsou i dva velcí krunýřovci. Kousance v listech nejsou, asi vědí, že tohle se nepapá...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2017 09:16 Muž DavFM [1371] - Corydoras&ApistogrammaRe: quasimodo
Už jsem to tu dával, ale snad nebude vadit, když to dám znovu. Tady v tom akvárku roste i pod vodou, dlouhodobě.
cichlidae.pl/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2017 09:10 Muž quasimodo [368] Re: JoKa
Scindapsus je jedovatý. Aspoň mezi chovateli papoušků se to tvrdí. Docela bych se bál dávat jedovatou rostlinu do filtru k akváriu. Fakt s tím nikdy nebyl žádný problém?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2017 08:07 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: JoKa
Přesně ten.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   31.01.2017 07:55 JoKa Re: LiborSprysl
Fotka k příspěvku Ale je určitě jedna kytka, která to dá určitě dokonce jen při umělém osvětlení - Scindapsus. Vyzkoušené.

Tenhle? :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   30.01.2017 23:01 R Muž vaclav [14621] - Echinodory + stonkové rostliny
Fotka k příspěvku Zatím mě nic nerostlo tak rychle jako pupečník. Tohle narostlo za tři neděle a to jsem to nevyndal všechno. :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   30.01.2017 22:00 Maq Re: NHKG
NHKG napsal: Původně jsem si chtěl hrát se šáchorem.
Šáchor by byl výborný, bere hodně živin, dá se bez problémů stříhat, jenže - chce mnohem víc světla než ostatní jmenované.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2017 21:58 Maq Re: Pepan
Pravdu díš s tím Epi-všechnem. Že se dá snadno namnožit a zase zredukovat. Mně by se nejspíš pozdávalo to Spatiphyllum, ale to se množí mnohem nesnadněji a hned jsem si uvědomil, že jedna rostlina stojí bratru 250 Kč, bylo by jich potřeba podle délky akvária jistě víc, to by ten filtr byl dost drahý. Ale byl by to "držák", tomu věřím.
Nejvíc asi sežere pěkná Monstera. Navíc zavést její vzdušné kořeny přímo do akvária by mohlo vypadat parádně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2017 21:54 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: NHKG
Spatiphyllum wallisii je bahenní kytka a jako taková potřebuje hodně vláhy a živin. Když bude doslova stát ve vodě, o to lépe. Světla skutečně moc nepotřebuje, na slunci spíše trpí.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2017 21:52 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Maq
No nejsem moc dobrý zahradník (na mých akva to je asi vidět). Spatiphyllum určitě nechci. Měl jsem v květináči a nepřežilo moji péči. A to je prý jedna z nejméně náročných rostlin.
Vím jak vypadá Epipremnum, plazení se nevadí, tak mu dám šanci. Akorát si ho musím u nějaké tety kousek ustřihnout...
EDIT: Původně jsem si chtěl hrát se šáchorem, nasazeným v truhíku zavěšeném na vnitřní straně akvária. Ale než sem ho sehnal, tak jsem na tu stranu akvária nasadil bahnatku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.01.2017 21:50 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: Maq
Epipremnum aureum má výhodu, že rychle koření. A ten slabý stonek není nevýhoda. Dá se pořídit dlouhá rostlina, kterou naporcuji na třiceticentimetrové kousky a v klasické zavařovačce zakořením. Pak do filtru umístím celý svazek menších rostlin. A pokud přerostou rozměry únosné pro danou místnost, dají se řezem upravovat. U Monstery bych použil jen vzdušné kořeny (vlastní zkušenost). Dokáží se ve vodě rychle větvit a v akvárku to může vypadat zajímavě.
P.S. Ještě dodatek - Pothos aureus, Scindapsus aureus, Epipremnum aureum, Raphidophora aurea, tohle všechno je jeden druh, akorát botanici trochu exhibovali.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.01.2017 21:34 Maq Re: NHKG
O arónovitých pokojových rostlinách si troufám diskutovat a soudím, že jediným problémem by mělo být to světlo. Nemusí to ale být Epipremnum. Jeho nevýhoda je v tom, že má slabý stonek a bude se plazit bůhvíkam. Vzpřímeněji roste Aglaonema, Monstera, leckterý Philodendron, vyloženě medit s nohama ve vodě by si mohlo Spatiphyllum - to krásně kvete i ve špatných světelných podmínkách. Nedával bych Anthuria, to jsou většinou epifyty a trvalé mokro u kořenů by asi neschvalovaly. No a Dieffenbachia, ovšem, ale s tou bych si nezahrával. no

Edit: Jenže nám jde nejen o to, aby ta kytka vydržela, ale aby i intenzivně rostla. Jinak těch živin zas tak moc nesebere. Musí mít světlo, klidně umělé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2017 21:14 Muž NHKG [3900] - Hadohlavci
Myslíte, že to Scindapsus/Epipremnum poroste i v koutě místnosti s kořeny v externím filtru? Nevadí tomu šero a mírně proudící voda? Pokud je to fakt, takt to musím vyzkoušet. Už 10 let uvažuju co dát do filtru, ale zatím jsem tam nic nedal, protože jsem si myslel, že bych musel udělat nějakou nádobu s minimálním proudem a speciální osvětlení...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2017 21:09 Muž dudak [1885] Re: Maq
když je tam přepad, tak když to selže (klasicky ucpání přívodu) sousedy nevytopíš, akorát musí bejt v nádrži dost místa aby se tam vešel objem filtru. Je to klasická a lety prověřená konstrukce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2017 21:04 Maq Re: DavFM
No, to si mlhavě dokážu představit. A vím že bych si na to netroufal, a bál bych se že to selže a vytopím sousedy... které nemám. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2017 21:00 Muž DavFM [1371] - Corydoras&ApistogrammaRe: Maq
že by přepad a výtlačné čerpadlo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2017 21:00 R Muž romant [27987] Re: Maq
Externí samo-domo filtr je podle mě určen pod akvárium, ale možno mít kde je libo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2017 20:58 Maq Re: romant
romant napsal: kytka do ... filtru pod akváriem.
Jak pod akváriem?
Jak jsem psal prve, na různá technická řešení jsem dost natvrdlý. Když jsem si to v hlavě sumíroval, dovedu si představit že to stojí kus od akvária v samostatné nádobě, ale hladina živného roztoku musí být +- stejná s hladinou akvária. Spojené nádoby.
Šlo by to i jinak? Jak, chlapi?
(Scindapsus je již neplatné rodové jméno, dnes je to Epipremnum.)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.01.2017 18:37 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: LiborSprysl
Můžu potvrdit. Odolná kytka s minimálními nároky na světlo. Jak je blboodolná, demonstruji na následujícím případě. Dal jsem révek do skleněné vázičky a tu umístil v kuchyni, kde je okno na severní stranu na poličku s kořením, která částečně zasahuje nad plynový sporák. Na rozdíl od jiných révků, ten nad sporákem začal neskutečně růst a oproti rostlinám na okně měl dvakrát tak velké listy. Je fakt, že spotřeba vody s hnojivem byla šíleně velká, ale tak nádhernou kytku jsem na okně nikdy nevypěstoval.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2017 18:14 R Muž romant [27987] Re: LiborSprysl
Ideální kytka do samo-domo filtru pod akváriem. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.01.2017 18:00 Muž LiborSprysl [9015] Re: ludvik
No když máš zahrádečku jako dlaň, připadáš si jako furt na hajzlu ... když máš ranč jako Ewing... ani ti to nepřijde... ;-) smich ahoj ... ale fakt je že taková kořenová čistička sníží dusičnany nejen v akváriu. Kdo však nemá šanci mít dost světla, které zmiňuje Vašek, moc to nefunguje. Ale je určitě jedna kytka, která to dá určitě dokonce jen při umělém osvětlení - Scindapsus. Vyzkoušené.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2017 13:26 Maq Re: ludvik
ludvik napsal: mě osobně to přijde trochu nechutné
Nechutnost hovna roste úměrně s jeho velikostí. Hovna akvarijních ryb snášíme docela dobře a hovna bakterií ani nevidíme (i když je jich nejvíc).
Kdybych nebyl na techniku tak levý, určitě bych nějaký takový systém zkusil. Ale poněvadž levý jsem, snažím se popíchnout ostatní, aby to vymysleli, realizovali, a já to pak mohl okopírovat. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   30.01.2017 12:43 R Muž vaclav [14621] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: ludvik
Fotka k příspěvku Klasická kořenová čistička jednu takovou jsem zavinil. :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2017 12:31 Muž ludvik [1082] Re: Maq
Tímto stylem jsem viděl i čištění odpadní vody z domu. Akorát to zabírá dost místa a mě osobně to přijde trochu nechutné :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2017 12:07 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: vaaclav
Super nápad. Mám doma vázu v které mám mangrovi a zdálo se mi to dole moc holé. Tak už vím, co tam nacpu. Sice mě exkrementuješ s tím jak tady dáváš pořád další fotky kvetoucíxh Aponogetonů, když já doma nemám ani jeden, ale tímhle sis to u mě "vyžehlil". :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2017 11:34 Maq Re: Angus68
Ten princip se dokonce občas využívá komerčně. V bazénu se chovají tržní ryby a jimi znečištěná voda se vede k hydroponicky pěstované zelenině. Chovatel/pěstitel platí jen žrádlo pro ryby, zelenina a filtrace se už obstará "zadarmo".
Mám dojem že s tím experimentují i na rybářské škole v Třeboni.
Vaaclav ale vypíchl klíčový problém: světlo. Není úplně jednoduché to v bytových podmínkách naaranžovat tak, aby ty terestrické rostliny měly dostatek světla, a tedy vegetovaly s dostatečnou intenzitou.
Přesto si myslím, že jmenovitě chovatelé tlamovců a velkých JA cichlid by se o to měli velmi zajímat. Nám ostatním stačí ty rostliny nacpat do akvária a sežerou ten dusík taky. Pravda, s tím "zařízením" bychom mohli mít v akváriu možná i podstatně víc ryb.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2017 08:34 Angus68 Re: Maq
To je výbornej nápad.Rostliny v tý hydroponii jsou vlastně vyživovány právě odpadníma látkama,kterých se zbavuješ při výměně vody.A pak,vypadá to krásně.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   24.01.2017 13:24 R Muž vaclav [14621] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Maq
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Nemusí to být zrovna pokojovky spousta akvarijních rostlin jde použít. Kdysi jsem ale viděl tuhle fotku kdy byla voda čerpaná nad akvárium a pak samospádem přes spoustu rostlin. problém je většinou světlo. :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2017 11:41 Maq Re: Angus68
Máš to vyzkoušené? Zajímá mě to velmi, nikdy jsem to nezkusil, tak se sháním po zkušenostech lidí co to udělali.
Nosím v hlavě představu komorového filtru na zadní stěně akvária ve kterém jako v hydroponii rostou pokojové kytky a žerou dusík atd.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... 10 11

Zpět na obsah sekce Voda, přípravky na úpravu a testy • Zobrazeno 18862x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/8330-jak-snizit-dusicnany?od=131