Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Zelená vláknitá řasa

 

NápovědaFórum » Řasy » Zelené řasy 

Přejít na předchozí stránkuPřejít na další stránku   1  
Zelená vláknitá řasa
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2012 09:24 R Muž romant [27987] Re: Luis666666
Já bych je poslal o dům dál, takovej hezkej danajskej dar, klidně se zeptej v akvaristice, jestli si je zadarmo nevezmou, pořád lepší než je likvidovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2012 09:10 Muž Luis666666 [0] Re: romant
Jo jo je mi to jasné, zkusím to tak udělat, snížím osvětlení o 2 hodiny a budu měnit častějc vodu, uvidím, co to udělá za týden........A ještě jedna otázka, akva klapalo docela vph, ale tak před měsícem se začali dělat ty řasy,koupil jsem nějaké black molly , dále 3 ancistruse, ale ti mi začali hodně ojídat anubiasy, tak jsem jim tam dal na dno vždy okurku,kterou za den sní jak nic,ale ty anubiasy mi poničili hodně, jediná možnost je je asi šetrně utratit, pokud nechci přijít o zbytek anubiasů že?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.10.2012 09:07 R Muž romant [27987] Re: Luis666666
Já bych se spíš zaměřil na příčiny. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2012 09:04 Muž Luis666666 [0] Re: romant
Jo jo fajn díky zkusím to nějak udělat, uvažoval jsem koupit přípravek na časy,který jsem našel tady někde v totmo forum pod odkazem, že to snad jediné zabírá:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   03.10.2012 09:00 R Muž romant [27987] Re: Luis666666
Tak a pouvažuj o možnosti přidávání CO2, tam bych viděl možnou příčinu, proto to snížení délky svícení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2012 08:58 Muž Luis666666 [0] Re: romant
Takže říkáš, že od 15:30 svítit do 18:30 jo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2012 08:52 R Muž romant [27987] Re: Luis666666
Velmi často bych měnil vodu a ubral po pauze na světle 2 hodiny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2012 08:38 Muž Luis666666 [0] Re: romant
Jo jo svítím takto: od 8-13, PAK PAUZA od 13-15:30 a pak od 15:30 do 20:30
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2012 08:30 R Muž romant [27987] Re: Luis666666
To svícení je 10 hodin celkem ve stylu něco, pauza, něco?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2012 08:28 Muž Luis666666 [0]
Dobrý den, chtěl bych se zeptat co mám dělat s řasou vláknitou,kterou mám v akva krom roho, že ji vydělávám ručně z kva, ale svítím denně 10 hodin s 4 hodinovou pauzou odpoledne a pak to pustím zas na večer akva má 112 litrů a osvětlení mám 2X18 W, tak si chce zeptat,jestli mám svítit delejc nebo naopak ubrat
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2012 21:25 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: milosak
katterinecka obojí co jsi napsala přesně řečeno potlesk

milosak napsal: ....... Připadá mně, že na omezení živin reagují řasy o trochu více, ale zase to nechce trápit kytky moc dlouho.

Řasy jsou jednodušší jak rostliny a tak se spokojí i s menším nožstvím živin než rostlina. Proto se říká že řasu nevyhladovíme dřív než rostlinu.

milosak napsal:
Ještě mě napadlo, že pomohlo zabalení AK na 3 dni do deky.
To jsem dělal asi 4x se stále větším časovým odstupem

To je ale v podstatě to co jsem tu už dřív psal, akorát tohle je příliš drastické. Proč tedy totálně na čas zatemňovat když by se dalo celkové množství světla o něco nad akváriem snížit a tak se vyvarovat úplného zatemňování a zároveň k danému světlu už uzásobujeme rostliny CO2 a živiny už jsou to poslední aby jich bylo dostatek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   24.08.2012 21:18 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: milosak
na prosperujících rostlinách řasa obvykle neroste, čím to?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2012 21:17 Muž Tragett [61] - Mořské rybyRe: katterinecka
Ja mam momentalne jen ten dropchecker :-D ph sondu se chystam koupit, bombu ma na naplneni, jedu z kvasnic a stejne si myslim, ze je to je nejekonomistejsi :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2012 21:16 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Tragett
co bych já dala za to abych měla CO2 bombu, drop checker, pH sondu a další takový vymoženosti :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2012 21:16 Muž milosak [66] - RostlinyRe: katterinecka
Ono to roste současně, myšleno řasa s kytkama. :-)

Připadá mně, že na omezení živin reagují řasy o trochu více, ale zase
to nechce trápit kytky moc dlouho.

Ještě mě napadlo, že pomohlo zabalení AK na 3 dni do deky.
To jsem dělal asi 4x se stále větším časovým odstupem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.08.2012 21:11 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Tragett
nezapomínej ale pořád na to že rostliny potřebují k růstu živiny, aď už přihnojováním nebo výměnami vody, nestačí jen přidat kytky ;-) Mě obvykle rostou řasy když maj kytky živin málo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2012 21:09 Muž Tragett [61] - Mořské rybyRe: katterinecka
Mno mohl bych to s plovouci kytickou zkusit, nejake tam v tydnu hodim a dam tomu nejaky cas. Ono je to docela otrava cistit sklo co tri dny :))

EIDT: lhajek: tuhle metodu sem okrajove cetl, trosku sem se toho bal ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2012 21:09 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: Tragett
A když je moc živin tak rostou řasy?
V tom případě nechápu proč jsou řasy v mém akváriu na ústupu ikdyž hnojím stále podle metody EI. Tzn. dávám do akva tolik živin, že je rostliny nemohou spotřrbovat. Dělám to proto že jsem chtěl eliminovat nedostatek živin. Protože když živiny chybí tak omezuji zdravý růst rostliny a tím dávám šanci řase.
Zkus pročíst tyto dva články:
www.rostlinna-akvaria.cz/…
www.rostlinna-akvaria.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2012 21:07 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Tragett
tak když vidíš že se těm kytkám daří a že to pomohlo, tak proč bys jim ubíral živiny. To že řasa roste jen na skle a ne na kytkách je taky známka toho, že se jim daří. Přidej víc stonkovek nebo i nějakou plouvoucí kytku, dej jim živiny co potřebujou a máš po problému (zjednodušeně řečeno)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2012 21:04 Muž Tragett [61] - Mořské rybyRe: lhajek
protoze si myslim, ze jich je porad moc, kdyz se mi ted dela rasa na skle, ne sice na kytkach, ale na skle ano a jsem si temer jisty, ze to neni od slunicka :) ale je to jen teorie, samozrejme si rad necham poradit ...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2012 20:57 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: Tragett
Jen otázka: proč si myslíš že tobě ve tvém případě pomůže méně živin?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2012 20:54 Muž Tragett [61] - Mořské rybyRe: milosak
Ja treba moc stonkovek nemam, i kdyz je fakt, ze sem do akva ted dal Heterantheru a viditelne se to zlepsilo, eleocharis se zase rozrusta tak, jak ma, a vypada to, ze rasa dala trosku pokoj ... jeste to neni sice uplne ono, ale pomalu se to lepsi. Na rostlinach to moc videt neni, zato sklo se zelena jedna basen :-/ posilim armadu otiku na 8 kusu a uberu trosku zivin, uvidime, co to udela. nebo nekdo navrhne jiny postup? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2012 20:48 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: milosak
Takže to znamená že asi máš dost světla, kterému neodpovídalo množství CO2. Ale ty jsi to vyřešil jinak - začal jsi limitovat rostliny množstvím živin. Neříkám že je to špatné a že by to nešlo. Jde to a jsi toho důkazem. Otázka je jak dlouho ti to vydrží.
Každopádně jsi uvedl důležitou věc - řasy šli do háje až když začali prosperovat rostliny (u tebe stonkovky). A to je náš největší problém - soustředíme se na likvidaci řasy místo abychom se soustředili na prosperitu rostlin, ikdyž to může krátkodobě řasy podpořit.
Teď když to po sobě čtu tak mě napadá, když ty stonkovky povyrostly nepřistínily místa kde se ta vláknitá řasa vyskytovala nebo vůbec nepřistínily to akva celkově? Tím by se snížil požadavek i na množství CO2 a závěr je snad jasný ....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2012 20:33 Muž milosak [66] - RostlinyRe: Tragett
Já se trápil s touto řasou možná cca 4 měsíců.

Zmizela teprve, když jsem našlápnul v AK pořádně stonkovky.

Nejdříve jsem šel cestou zvýšením hodnot Fe něco více, jak 0,5, ale to
řase prospívalo ještě víc :-)

Potom přišlo vysazení Fe + P a situace se rapidně zlepšila (upozorňuji NO3 10)

Řasy byly v čoudu potlesk

Nyní mně chybí NO3 + Fe + P, což se projevilo žloutnutím eleocharisu, zpomalením růstu stonkovek a dokonce přestalo růst i microsorium :-D

Momentálně doplňuji vše výše uvedené.Je to stále něco nového, jako na houpačce

:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2012 09:09 Muž Tragett [61] - Mořské rybyRe: bahno71
Ja vim, jenze SID ma momentalne spoustu prace a jinych aktivit, cili takovy podrobny detailni dohled nad mym akvariem neni mozny, coz chapu. Proto bych too radeji resil verejne, ono nekteri mohou mit podobny problem, pripadne se veci resenych tady mohou chytit ... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2012 10:11 Muž Tragett [61] - Mořské rybyRe: Sid
Rozbory od mého dodavatele:

Dusičnany: 6,9mg/l
Dustiany: 0,46mg/l
fosfor celkový: 0,64mg/l
konduktivita: 52,8mS/m
pH: 7,9
železo 0,12mg/l
amonné ionty: 0,07mg/l
chlor aktivní celkový: 0,26mg/l
Tvrdost vody je 2,1 mmol/

pak jsou biologicke a mikrobiologicke rozbory, ty predpokladam, nejsou treba...

Po pravidelnych vymenach 20/l denne se zda akvarium v lepsi kondici, rasa se tvori mene, nicmene porad to neni uplne ono, sem tam se rozpadaji listy kryptokoryn a staagnuji stonkovky ... :-/
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2012 20:50 Muž Sid [6652] - RostlinyRe: bahno71
Tímto jste to určitě zakřikl... :-O hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2012 19:04 Muž bahno71 [287] - Rostliny – Rostliny – Re: Tragett
kloním se taky k názoru,že by bylo nejlepší si vybrat jen jednoho "poradce",mám taky tento problém a tak sem si jednoho "poradce" vybral a to SIDa ,konzultujem moje otázky jak verzí vzkazů nebo se uvolil a přijel moje aqua omrknout a poměřit parametry vody,něco mi doporučil(jiný průtok foltru,výměnu trubic,doplnění rostlin a tak)nechci SIDovi dělat nějakou relamu :-) ,ale myslím si,že ví o této problematice hoodně a že je to přes rostliny a řasy machr,proto mu plně důvěřuju a snažím se udělat to co mi radí ano
Takže přeju ťastnou ruku při výběru poradce ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2012 16:08 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: Sid
Fotka k příspěvku palec
To je tak když má člověk možnost stejný problém řešit ve dvou akváriích. A tak se toho zkouší víc. Ale tolik metod abych to zkoušel ve dvoutýdenních intervalech jsem opravdu nepoznal a je to i nesmysl tak rychle střídat. Ale pouze jedno akva mám v prezentaci.
Ve druhém kde se problém daří vyřešit právě tím co tu píšu to v prezentaci bohužel nemám.
Abych jenom nekecal tak na fotce dole je původní zařasená verze nejen vláknitou a nahoře aktuální stav. Je vidět že změn byla řada i co do tvaru dna kvůli proudění atd.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   19.08.2012 14:54 Muž Sid [6652] - RostlinyRe: lhajek
...prosím tě vyber si jednoho jehož radám důvěřuješ a řiď se jimi přesně. Pokud budeš kombinovat moc věcí najednou, nebo od každého jen něco tak z toho nevzejde nic dobrého... A až po delší době když uvidíš že to nefunguje tak přistup k dalším změnám nebo využij jiné rady...
Správná připomínka. ano
Já bych k ní ale ještě dodal, aby si Tragett vybíral z takových "poradců", kteří skýtají alespoň nějakou naději, že mu s daným problémem, (v tomto případě vláknitými řasami), poradit dokážou. :-)
To, že někdo neúspěšně s podobným problémem bojuje více jak rok, přičemž ve zhruba dvoutýdenních intervalech vyzkoušel "všechno možné i nemožné", je IMO pro podobnou schopnost jednoznačná diskvalifikace. :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2012 12:36 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: Tragett
No nevím, asi jsem barvoslepý, protože z té fotky bych spíš usoudil že se barva blíží víc odstínu na 12mg/L a nad tím bych se až tak neradoval protože z toho se víc budou radovat řasy. Jenže jsme u toho - každý to vidí trochu jinak. Pravda pokud to bylo vyloženě žluté tak to už bylo zbytečně moc.

Jinak elektroniku tam máš pěknou, ale na co ti je, když s tím nemůžeš pořádně manipulovat podle potřeby. To mě ty mechanické spínačky za 100,- přijdou lepší.

A poslední věc, prosímtě vyber si jednoho jehož radám důvěřuješ a řiď se jimi přesně. Pokud budeš kombinovat moc věcí najednou, nebo od každého jen něco tak z toho nevzejde nic dobrého. A až po delší době když uvidíš že to nefunguje tak přistup k dalším změnám nebo využij jiné rady.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2012 21:21 Muž Tragett [61] - Mořské rybyRe: Tragett
Jeste upresneni, PH na vstupu je 7.5, FE: 0mg/l , PO4 PO4: 0.5mg/l, UT:5 CT:7 tot co sem ted nameril ...

EDIT: Ted vecer jsou hodnoty nasledujici: PH:7, UT 4, CT7 toto jsou parametry vody z akvaria, temer totozne ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2012 20:49 Muž Tragett [61] - Mořské rybyRe: Sid
Jo takhle, pardon Side, komplexni rozbor nemam, pidil sem se po tom u vodaren uz nekolikrat, ale nebylo mi vyhoveno a kompletni testy tu nemam, mohu zmerit tak max UT, CT a PH, ostatni hodnoty sem nemeril doma :-/
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2012 10:13 Muž Sid [6652] - RostlinyRe: Tragett
Tohle jsem dohledal hnedle, ale za "podrobnější rozbor" to nepovažuji. :) Co takhle komplexní od vašeho dodavatele - ten byste neměl? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2012 10:08 Muž Tragett [61] - Mořské rybyRe: Sid
CT 11
UT 6
NO2 0.3mg
NO3 25mg
FE 0,1
PO4 0,5

:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2012 10:04 Muž Sid [6652] - RostlinyRe: Tragett
Nějaký podrobnější rozbor vody by se nenašel? (Ať to nemusím hledat... hmm :))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2012 09:56 Muž Tragett [61] - Mořské rybyRe: Sid
To urcite, pri vysokem davkovani to bylo zbarvene na hranici tech 50mg/l, to uz bylo asi prehnane. Nicmene nekdot ady vypocital, ze mam obsah CO2 40mg/l (prave podle Tillmanovi tabulky) podle "dropčekru" mi to ukazuje poloviční, tudíž vyváženou hodnotu. Budu se tedy držet tohoto dávkování. PH je zdá se také optimální, co se týče ostatních hodnot, jsou neměnné prozatím. Musím vymyslet dávkování železa a chtělo by to i trošku fosforu výhledově ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2012 09:47 Muž Sid [6652] - RostlinyRe: Tragett
Tohle podle mne vypadá mnohem lépe. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2012 08:59 Muž Tragett [61] - Mořské rybyRe: lhajek
Fotka k příspěvku Kdyz jsme u tech dropcekru, tak prikladam dnesni vysledek, co mi ukazuje. Po bulbani 20bub/min mi dnes rano ukazuje nasledujici (viz fotografie). PH 6.5 (mereno sondou + kapkove testy)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.08.2012 07:34 yenya Re: Tragett
Při používání PMFE jsem nic "zvláštního" nezaznamenal, dokonce čím víc jsem si o "něm" četl, tak jsem druhou láhev již do akvária nelil, ale to spíš bylo s ohledem na ryby. Zkus si, ale přečíst vlákno o tom PMFE. Jinak to nikomu neberu, ale pro boj s řasou je lepší nastavit "dobré" podmínky v akvárku a nic se "dolévat" nemusí. Tímto prostředkem řešíš důsledek, ne příčinu. To je jenom můj názor ano a osobní zkušenost, nemám nic proti firmě, která to dodává :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2012 21:53 Muž Tragett [61] - Mořské rybyRe: lhajek
Jako prostredek pro boj proti rasam je prave docela hodne propagovane PMFE, jak sem uz psal, spoustu akvaristu mi ho doporucilo davkovat s tim, ze je to hnojivo na uhlikove bazi, snadno rozlozitelne atp. ale k jeho definici netreba vice dodavat, rekl bych. Spis me zajimalo, jestli ho lze v teto fazi, kdy bojuji s rasou pouzit, nebot pokud je v akvariu malo zivin, uhlikove hnojivo by tomu mohlo pomoci s tim, ze by nemelo podporit rust ras. Tot ovsem pouze teorie ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2012 21:49 Muž Tragett [61] - Mořské rybyRe: lhajek
No ja to mohu velmi detailne upravit taky, po preprogramovani programu, ktere bohuzel zatim neovladam ... ono to totiz velmi dlouho v teto sestave fungovalo bez problemu :-/ tak prave proto, ted mi znamy co mi to dela odjel a ja sem defacto temer odkazany na tyto intervaly / i kdyz sem vymyslel alternativu, jak bych to mohl ovladat a zatim to vypada, ze funguje /.

Ta elektronika vypada zhruba takto: rybicky.net/nadrz/11581/d71429.jpg
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2012 20:06 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: Sid
Nemusíte mě to popisovat o dropčekrech vím čím se plní atd. Jen zastávám ten názor, že nadbytek CO2 pokud neohrožuje faunu není pro floru na škodu a růst řas nepodporuje.
Podle mě je základem podpořit všemi prostředky růst rostlin a řas se tím zbavím jakoby vedlejším efektem. Aby kvalitně prosperovali rostliny tak jim k danému množství světla musím zajistit dostatek živin a CO2. Pokud k danému množství světla něco chybí tak rostlinám začnou nějakým způsobem odumírat části, které svým rozkladem podpoří růst řas. To je další důvod proč omezit osvětlení. Při nižším osvětlení lépe zajistím dostatek všech dalších komponent pro zdravý růst rostlin.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2012 19:59 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: Tragett
Tragett napsal: ......jelikoz mam elektronicky rizeny casovac, je velmi tezke nastavit nizsi cas, nez 10 hodin....... tone
Tomu nějak nerozumím. Myslel jsem si že vždycky tohle lze upravovat velmi detailně. Já tedy používám mechanické spínací hodiny a i ty mě umožňují světla spínat minimálně v 15 minutových intervalech. Tuším že to jsou tyto: prislusenstvi-cerpadla.heureka.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2012 17:15 Muž Sid [6652] - RostlinyRe: romant
Díky za upozornění. Nějak jsem to "zazdil"... palec :-)
Asi je zbytečné dál se tu "přetahovat" o PMDD a podobných věcech...
Mít doma stejnou vodu, neřeším žádné hnojení - většina rostlin by se dala "utáhnout" jen na výměnách části vody. A to CO2 jen v případě, že bych mocí-mermo musel mít doma nějaké "špekáčky". :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.08.2012 16:57 Muž Sid [6652] - RostlinyRe: lhajek
...Vzhledem k živinám kterých je přiměřeně a vzhledem k druhu řasy kterou řešíme bych CO2 neomezoval... jak už tu zaznělo co akvarista to jiný názor na stejnou věc ikdyž vycházíme ze stejných informací... co do obsahu CO2 se nelze 100% spolehnout na Tillmanovu tabulku pokud měříme PH v akva, jehož hodnota je určena i dalšími složkami než jen množstvím CO2 ve vodě...
Těch informací je příliš málo na to, abych si troufl na nějaké "definitivní" názory. :-) Reaguji jen na data, která mi přijdou "nestandardní".
Např. to sycení CO2...
Kdybyste na tyto a další stránky chodil delší dobu, zjistil byste, že už před pár lety jsem i s přiměřeným vysvětlením popisoval, proč je potřeba brát Tilmannovu tabulku s rezervou, a proč považuji za vhodnější ke sledování koncentrace CO2 používat "dropčekry". (A proč tyto neplnit vodou z akva, ale roztokem o alkalitě 4 dKH, a proč přitom raději nepoužívat roztok jedlé sody...) :-)

Po těch letech už mi to nějak nejde, psát to sem stále dokola, ale když už si to situace žádá, doplním vás: Tilmannově tabulce nelze věřit (zejména?) proto, že chyba měření alkality a pH běžnými prostředky je v kontextu s touto tabulkou značná, t.j. - výsledky takového měření jsou obvykle od reality notně daleko.

Takže když si dám dohromady intenzitu bublání, Drop-Checker ukazující "přesycení", "UT" měřenou testem od SERY a pH "sondou", dal bych lehce nohu z plynu, jak už jsem napsal. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2012 16:08 Muž Tragett [61] - Mořské rybyRe: lhajek
Dneska sem vymenil 30 litru vody za kohoutkovou, odstatou. Co se dalo z te rasy sem sebral, nicmene vzhledem k prestavbe akvaria (presazovani rostlin diky demolaci rasou) proste nejsou rostliny zakorenene, proto kazda manipulace zpusobi vyplavani a to je tezce a nervy. CO2 pokracuju v tech rekneme 30-40bublinkach za minutu, svetlo ted mam tech 2x30w. jelikoz mam elektronicky rizeny casovac, je velmi tezke nastavit nizsi cas, nez 10 hodin, proto mohu hybat se svetly, rekneme ze mohu svitit jen 30W, nebo 60w a to tech 10 hodin. 20W zarivku mam na solo casovaci a s tou jiz hybat muzu... mohu tedy svitit treba 10hodin 30W a k tomu 3 hodiny 20w /t5/. Predelavka casu na 2x30W je temer nemozny (dela mi to znamy elektrikar, toho casu na dovolene ... tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2012 14:53 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: Sid
Kvůli tomu problému s filtrem a kvůli pravděpodobnému rozvýření kalu ze dna při odebírání řas i s rostlinkama bych souhlasil s doporučenou častější výměnou vody dokud se toto nestabilizuje.
Vzhledem k živinám kterých je přiměřeně a vzhledem k druhu řasy kterou řešíme bych CO2 neomezoval a naopak bych doporučil omezit světlo na nějakých 6 hodin pokud nechce dál omezovat výkon světel.
Ale jak už tu zaznělo co akvarista to jiný názor na stejnou věc ikdyž vycházíme ze stejných informací. Doufám že Tragett bude dál informovat jak se daří.
(Jinak co do obsahu CO2 se nelze 100% spolehnout na Tillmanovu tabulku pokud měříme PH v akva, jehož hodnota je určena i dalšími složkami než jen množstvím CO2 ve vodě)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2012 14:29 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: Tragett
jak říkal Sid, ubrat CO2 - kvůli nízkému pH, přidal bych PO4 a K, optimální poměr je někde kolem 20N : 2.85P : 28.5K+ v mg/l
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2012 13:37 Muž Filip_CZ [165] - RostlinyRe: Sid
www.pvk.cz/…

některé důležité parametry jsem si přeměřoval

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... 15

Zpět na obsah sekce Řasy • Zobrazeno 23666x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/8207?od=271