Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Krevetky a hnojivo

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Krevetky 

Přejít na předchozí stránku 2 Přejít na další stránku   1  
Krevetky a hnojivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2014 19:30 Muž deck [85] - Všeobecně akvaria – PMDD a krevetky
Ahoj, chtěl bych se zaptat, jestli vadí PMDD krevetkám. Mam japonské. Díky ahoj

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2013 17:18 Muž danosh [33] - Raci, krabi, krevetkyRe: Martin
Ahoj, dávkuj doporučené hodnoty a bude všechno v pohodě. Já takto ve svém akvu s CRS dávkuji Easy Carbo a Filtermedium, makro a mikroprvky si míchám sám. Žádné negativní účinky jsem nezaregistroval. Hodně štěstí ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2013 16:53 Martin – EASY LIFE
Pořídil jsem si několik přípravků od EASY LIFE,potřeboval bych vědět, zda mohu použít ke krevetkám Crystal Red a Black přípravky pro růst rostlin od EASY LIFE ProFito v kombinaci s EASYCARBO, a pak přípravek EASY-LIFE Flüssiges Filtermedium. Mám v krevetkáriu asi 60 dospělých kusů těchto krevetek, některé samice i nosí vajíčka, mám tam i mladé krevetky, nerad bych o ně přišel. Zatím hnojím jen Dennerle Nano Tagesdünger. Chtěl bych zkusit něco jiného, tak mne zajímá to EASYLIFE, připadá mi dost kvalitní, ale jestli je neškodné krevetkám.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   01.03.2013 21:21 Muž Jjapan [207] - Raci, krabi, krevetkyRe: Jjapan
smich . Tak jsem to risknul, dával jsem, ale poloviční dávky a po týdnu aplikace nemám žádné problémy. Nic mi nezemřelo ani jsem nezaznamenal žádnou změnu chování krevetek. Tak u mně v poho,aspoň info pro další. Slunce v duši smich

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2013 17:45 Muž Jjapan [207] - Raci, krabi, krevetky – Hnojivo Optima
Prosím, nemá někdo zkušenosti z hnojivem Optima. Obsahuje něco co může uškodit krevetkám? Dík za zkušenosti.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2011 17:44 Muž honzek [8] Re: Filip980
Mam 100l akva s krevetkami a hnojim PMDD 1,5ml-2ml dene a zatim zadny vypozorovany problem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2011 17:39 Muž MrHu [300] Re: Filip980
Tak snad nejsem výjimka a nebudeš s tím mít problémy...:-) nemáš za co;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2011 17:38 Muž Filip980 [398] - RostlinyRe: MrHu
Tak to je dobrý, plánoval bych později nějaké to přidávání...díky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2011 17:33 Muž MrHu [300] Re: Filip980
Ahoj, mám krevetky u Bett, kam PMDD dávám...a v pohodě...:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2011 17:31 Muž Filip980 [398] - Rostliny
Ahoj chtěl jsem se zeptat jestli tu někdo nemá zkušenost s PMDD a krevetkami?
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2011 16:48 Muž Sid [6647] - RostlinyRe: sollik
Jestli vám nebude líto do akva svítit a máte vůli do něj přidávat CO2, tak proč ne? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2011 16:41 Muž sollik [257] - CichlidyRe: Sid
No vy mi dáváte :-D Já původně myslel, že nádrž osadím přebytky (E. marblequeen, E. bleherae, L. sessiliflora a aquatica atd.) z "Návratu" - tedy akvárka v chodbě a teď jste mě nahlodali myšlenkou na osázení minirostlinkami a vytvořením nějaké "krajinky" :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2011 16:29 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Sid
tak abych vás utěšila, glossostigmu už nemám ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2011 16:22 Muž Sid [6647] - RostlinyRe: katterinecka
Ne, ne! Kdepak! Já mám své "období G.e." za sebou. :)
Berte mou připomínku jen jako druh "lehkého protestu" proti jisté "upozaděnosti". :-)
Tím, že se budeme neustále vzájemně ujišťovat, že i náročnějším druhům kytek "přece stačí 0,5W/l, protože ono je to vlastně dost světla", bráníme sami sobě poznat "v čem je kouzlo dokonalosti". :)
Není dobré mít jen malé cíle!
Ano tohle mé postesknutí nic nezmění na tom, jak rostliny v drtivé většině akvárií i nadále "porostou"... :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2011 15:48 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Sid
Vaše akvárko?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2011 15:43 Muž Sid [6647] - RostlinyRe: katterinecka
V tom druhém akva (s přídavkem CO2) zdá se cosi jako G.e. vegetovati. V tom prvním při troše dobré vůle vlastně taky. :-)
Ovšem v podmínkách s dobrým osvětlením a dostatkem CO2 vypadá kobereček G.e. opravdu jinak...
Takže závěr si udělám sám: (udělal jsem si ho již dávno... :)) co je pro vás "v pohodě", to je v reálu "snaha o přežití".
Ale i takový stav mohou mnozí považovat za "dostačující". :-)
Pro ilustraci: www.aquascapingworld.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2011 15:18 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Sid
rybicky.net/nadrz/10303/12.jpg neroste nejak extra, kdyby měla víc světla tak by se jí určitě dařilo líp, ale bez CO2 a hnojení. Ani nerostla do výšky
rybicky.net/nadrz/7034/53.jpg a tady s CO2 z kvasnic, rozpouštěné jenom přez vzduchovací kamínek, pH se skoro nesnížilo. Světla víc a rostla jak o život
To jsou moje zkušenosti a klidně bych ji do akvárka bez COčka dala znovu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2011 15:02 Muž Sid [6647] - RostlinyRe: katterinecka
A s "průměrným" osvětlením, že? :-)
Co je to růst v pohodě? Třeba, když srovnáte její růst v pohodě s růstem pod intenzivním osvětlením ve vodě sycené CO2 na koncentraci nějakých 25-30 mg/l?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2011 13:36 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Fugee
glossostigma rostě v pohodě i bez přidávání
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2011 13:28 Fugee Re: katterinecka
Myslím tím obsah oxidu uhličitého ve vodě (x mg/l).
Samozřejmě, že když bude CO2 ve vodě málo, tak tam porostou pouze nejméně náročné rostliny.
Ale pro několik náročnějších rostlin (HC, G.elatinoides,Utricularia graminifolia,..) je důležité dávkovat CO2.
(GE : Je vhodné sycení CO2.
UG : Náročná rostlina která potřebuje silné světlo, hnojení pomocí CO2 a stopových prvků.
HC : V akváriu, H. callitrichoides vyžaduje silné osvětlení a dostatek oxidu uhličitého rozpuštěného ve vodě.)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2011 13:11 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Fugee
co je to vyšší hladina CO2? když v akváriu bude CO2 málo (třeba z důvodu hodně rostlin, silného světla a dostatku živin) tak bude málo CO2 pro většinu rostlin. Někdy je prostě potřeba přidávat CO2 neustále, když člověk chce aby to rostlo jak chce on.
CO2 je rozpustěné ve vodě běžně, jak v akvárku tak v přírodě, takže je jedno jestli se přidává nebo ne, záleží na jeho množství ve vodě
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2011 13:00 Fugee Re: katterinecka
Já vím, ale pokud tam bude třeba HC, tak to poroste jen s velikými obtížemi.
Nejlehčí asi bude si koupit rostliny, které nepotřebují vyšší hladinu CO2. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2011 12:57 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Fugee
rostliny CO2 spotřebovávají neustále, záleží kolik je ho ve vodě normálně a jestli se stačí doplňovat samo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2011 12:49 Fugee Re: katterinecka
Myslel jsem hlavně CO2. Pomůže jim hlavně do startu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2011 12:47 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Fugee
co dávkovat než tam budou krevety? CO2 nebo PMDD? To už pak rostliny nepotřebují?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2011 12:45 Fugee Re: sollik
Ke krevetkám jsou právě vhodné menší druhy rybek, třeba razborky, já sám je mám s krevetkami taky, 10ks v 54l nádrži, naprosto bez problémů.
Když už chcete dávkovat, tak dávkujte pouze do doby, dokud tam nejsou krevetky. Já také dávkoval pouze 1,5 měsíce, než jsem vysadil krevetky.
* O žádných burzách v Liberci nevím. :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2011 08:24 Muž sollik [257] - CichlidyRe: katterinecka
Tak uvidíme. Zkusil bych před vpuštěním krevet do akvárka vyměnit část vody a PMDD pak dávkovat po kapkách s postupným přidáváním. Konec by byl na 2,5 ml/100l tedy na méně než polovině max. doporučeného množství.
Osvětlení budu mít 2x18W při výšce 35 cm (cca. 27 cm vodního sloupce), tak bych rád nějakou zahrádku :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2011 08:19 Muž sollik [257] - CichlidyRe: Fugee
OK, díky. V jiném vláknu zde na fóru psala o nějakém chovateli z Rumburka petulevrtule, ale ta se tu od dubna neukázala. Uvidím, možná to nakonec taky čapnu přes Aukro. Ono není kam spěchat, akvárko je ve fázi zkoušení techniky (filtr), na světle se ještě pracuje a pak zaběhnutí .... takže září - říjen to jistí :-)
V akvaristiku mě zaujaly nějaké minirybky zřejmě určené ke krevetkám (70,-Kč/kus) ale asi nechám nádrž jen pro krevetky.

P.S. Nevíte jak to vypadá s Faunatrhy? Pořádá se to ještě? Byl jsem tam jednou asi před dvěma roky a z akvaristiky nic :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2011 07:19 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: sollik
nesmíš to s PMDD přehánět, pak to jde, u nenáročnějších druhů jako red cherry, palmaty v pohodě. Caridiny, jsou trochu citlivější. Nesmí se to přehnat, lepší míň.
CO2 taky v pohodě, když se neotráví rybky tak ani krevetky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2011 00:27 Fugee Re: sollik
V Liberci bohužel chovatele krevetek nenajdete (nebo o něm alespoň nevím). Já sám kupoval krevetky přes internet (aukro), nebo můžete zkusit i koupit krevetky od Chema, wintera nebo šnekáče.
Kdyžtak jsem viděl v Peuker akvaristik pár crystal red a crystal black, black za 70,-ks, red nevím. Byl jsem tam dnes..
Se hnojením zkušenosti nemám, raději se mu vyhýbám, ale plánuji kvašení, přes reversní lahev, uvidím, jak se chytne hemianthus, možná ani dávkovat nebudu.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2011 23:55 Muž sollik [257] - Cichlidy – Chovatel a krevetky vs. PMDD
Ahoj. Zakládám akvárko cca. 65 l a chtěl bych zkusit krevetky, ale mám dva dotazy: 1) nemáte někdo tip na chovatele z okolí Liberce (okolí cca. 50 km) 2) četl jsem, že krevetky jsou dost citlivé na chemikálie i hnojiva a já bych rád rostlinnou nádrž a přihnojoval PMDD a CO2. Jaké máte zkušenosti v tomto směru?
Díky Sollik.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2009 16:47 Muž Lukša [18] Re: klm007
Já chovám krevetky Crystal Red, které jsou poměrně náročné na chov i rozmnožování.
www.akvakrevetky.wz.cz/…
Mám je v 38 litrovém akvárku + další údaje v profilu.
Do akvárka přidávám hnojivo PMDD (MgSO4.7H2O, K2SO4, KNO3, Plantex CSM+B). Vše dávkuji jednotlivě + kořenové hnojivo od Dajanapet a CO2 (kvašením). Hnojím dvakrát týdně, CO2 nonstop.
Ale řídím se pravidlem všeho o hodně méně než víc. Chce to ještě jednou týdně měnit alespoň 30-40% vody a testovat hodnoty NO2,NO3.... pokud jsou na ně krevetky náchylné. Ještě bych doporučil hodně rostlinek.
Ještě jsem choval Krevetky Atyopsis moluccensis, Caridina multidentata, Neocaridina denticulata sp. Red cherry a nějakou oranžovou formu a u těchto všech druhů bych hnojení neřešil, alespoň z mojí stránky. Hnojil jsem vším možnym, jak jsem si vzpoměl a neviděl jsem žádné problémy, ale to je jen můj názor a moje zkušenost.

ahoj ahoj ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2009 12:51 Muž Chem [837] Re: akvaristik
Bylo to jiz cca pred rokem a uz ho nemam, ale tusim, ze to byl vyrobek firmy Dennerle.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2009 11:02 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: klm007
Pri hnojeni krevetarii pozor na Cu (měď) a dusik, plati radsi min nez je otravit.
Co2 a zmeny pH jim evidentne nevadi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2009 10:42 Muž akvaristik [274] - RostlinyRe: Chem
Díky za info, to jsem nevěděl. Mohu vědět značku hnojiva? Tyto informace jsou pro mě dost důležité. Díky.
Jinak toto hnojivo se má kombinovat s přípravkem pro krevetky na úpravu vody. Možná to s tím souvisí?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2009 09:51 Muž Chem [837] Re: akvaristik
Tak presne po tomto hnojivu (urcene primo do krevetkaria - 2 kapky denne) jsem zaznamenal uhyn Black krystalu a Atyopsisu. Cherry, palmaty i babaultky to nerozhodilo a mnozily se normalne. V podstate krome vylozene rostlinnych akvarii neliju nikam zadne hnojivo ci pripravky na upravu vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2009 09:41 JuraS Re: Semtex
Hnojil jsem pmdd, hnojivem od sery, od tetry, dal jsem tam i starší akva hnojivo a krevetky se množí jak na běžícím páse...nezjistil jsem žádný negativní vliv..jo a nijak moc neodměřuju..při výpočtu optima bych měl dávat o hodně víc..prostě rovnou z lahvičky do nádrže...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2009 09:34 Muž akvaristik [274] - RostlinyRe: Semtex
Existuje hnojivo přímo pro krevetária. Funguje výborně, denně se dává 1-2 kapky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2009 19:35 Muž vejvar [26] - Raci, krabi, krevetkyRe: klm007
kdyz budes hnojit v polovicnim davkovani, nebo mene, krevetam to asi vadit nebude vadit
ja hnojim řasobijcem a nevadi jim to
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.10.2009 17:18 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: klm007
pokud možno nehnojit, i když je na hnojivu napsané že je vhodné do krevetkária, tak je to jen mylné....

zkušennosti má Chem, já osobně ne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2009 17:05 Muž klm007 [114]
Jak je to tedy s hnojením? Všude kolem je plno chovatelů krevet a toto téma se nějak neprobírá. Jaké máte tedy zkušenosti s hnojením?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2008 13:40 Muž vóťa87 [207] - RostlinyRe: romi
Také mám krevetky v akváriích, kde hnojím PMDD a přidávám CO2 a zatím jsem žádný negativní dopad na krevetkách nezpozoroval,limitní množství CO2 které by mohlo krevetkám uškodit bude víceméně stejné jako pro rybky, aspoň takovou já mám zkušenost...samozřejmě mluvím o Red Cherry a caridina japonica, to jsou krevetky nenáročné, k importům ze Sulawesi bych si t samozřejmě netroufl, alespon zpočátku...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2008 13:29 Muž navik [908] - SumciRe: Geri
Určitě je třeba upřesnit, o jakém množství CO2 ve vodě hovoříme. Od určitého limitu jim dozajista přílišné množství CO2 vadit bude ;-) (s čímž asi bude souhlasit i pan Sid)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2008 10:34 Muž Sid [6647] - RostlinyRe: Geri, romi
V akviškách s krevetkami hnojím jak CO2, tak složkami PMDD. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2008 10:21 Muž Geri [29] - Skaláry
No to by mě taky docela zajmalo, ale spíš jesi jim vadí CO2, někde jsem četl že jo, jinde zas že ne...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2008 10:04 Muž romi [7] – pmdd
pridam sa. mozem pridavat do spolocenskeho akva s krevetkami pmdd?
obsahuje sice med, ale snad nie v takom mnozstve, aby im to v 190l ublizilo...pmdd okolo 1ml denne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2008 09:55 Mahony – krevetky a hnojení rostlin
Dobrý den, chtěl bych zde poprosit o radu, mam v akvariu s rybkama krevetky red cherry. Potřeboval bych vědět čím mohu přihnojovat rostlinky, aby to neuškodilo krevetkám. Díky moc za radu. Mahony :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2007 09:08 bj2005
davam denne PMDD v mnozstvi 1 kapka na 3l vody a je to v pohode :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2007 18:03 Muž llang [5] Re: LukyPalu
přidavam do akvaria s krevetkami tekute hnojivo od firmy sera a zatim v pohode.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2007 14:13 Vrubouš Re: LukyPalu
V rozumne mire urcite ne.Ja jednou na 12 L akva toho pouzil trochu vice a na druhy den byly krevety mrtve.Prehnojil jsem Ratajovym Color Fe +.Priblizne jsem tam toho nalil asi sklenicku.Nevsimnul sem si,ze sem odkroutil cely uzaver a tak sem lil... :-D

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [2] 3

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 3944x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/8115-krevetky-a-hnojivo?od=51