Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Vytírací nádrž

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Množení ryb 

Akvaristik.eu

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Vytírací nádrž
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2011 21:12 R Muž Silent [5949] Re: Petan
Krycí sklo by to chtělo. Na druhou stranu bych rád viděl rybu se zápalem plic :) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2011 21:07 Petan – Vytíračka a kryt
Zdravim chtel bych se zeptat jestli vadi kdyz nemam kryt na vytiraci nadrzi ? Někde jsem cetl ze je dobre ho tam mit protoze kdyz se ryby jdou nadechnout tak by tam mela byt priblizne stejna tepolota a kdyby nebyla tak by mohli dostat zapal plic ale nevim jestli to je potreba u vytiracky...děkuju za odpovedi :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2010 16:45 klubicko Re: jarda
Mne se teda nezda, ze by nezrali, kdyz nesvitim... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2010 16:32 Strojek Re: čichavec
jo artemie můžeš dávat všem rybám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2010 16:17 Muž čichavec [0] - ŽivorodkyRe: jarda
jo a mislíte že je artémie dobré krmení dávam je tim pavim očkám a chutnaj jim :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   03.02.2010 20:30 jarda Re: čichavec
Když je tma, tak mrňata nežerou. A když nežerou tak rostou pomalu.ano
Pokud mají světlo odjinud, třeba ze sousedního akvárka tak nesviť.
Hlavní je aby měly dost času na žraní 12,14 hodin světla.
Někteří gupkaři prý svítí i 20hodin a krmí po 1-2 hodinách.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2010 20:03 Muž Yirka [9118] Re: čichavec
Stolní lampičky s úsporkami jsou běžné. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2010 19:58 Muž Diego [72] Re: čichavec
Já bych tam dal jakoukoli lampičku,vždyt budeš svítit,jenom když bude krmit nebo se dívat,né? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2010 19:45 Muž čichavec [0] - ŽivorodkyRe: Strojek
ta má hodně watů nebo ne nedala by se sehnat náká úsporka zářivka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2010 19:43 Strojek Re: čichavec
Zkus třeba nějakou stolní lampičku,
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2010 19:31 Muž čichavec [0] - ŽivorodkyRe: Diego
takže mam mít osvětlení nad akváriem v kterém budu mít jenom malé živorodky? jako odchovní nádrž takže asi bez rostlin
kde by se dalo sehnat osvětlení na 12l akvárium?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2010 19:26 Muž Diego [72] Re: čichavec
Kvůly čemu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2010 19:24 Muž čichavec [0] - Živorodky – odchovna
musí být nad odchovnou osvětlení děkuji za odpověd :-( hmm

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2010 11:51 Muž motýlek [275] Re: Striker
no, dokud potěr neplave, tak odstranit pouze ohniska plísně ... když tam dáš acryflavin, tak při dostatečném vzduchování toho přežije dost ... obvykle se vyměňuje voda (1/4 až 1/2) až tak druhý den po rozplavání, ale záleží na intenzitě nečistot a plísní ... těsně před rozplaváním snížit vzduchování na minimum - obalím kamínek jávským mechem ... hadičku mám připevněnou ke špejli - na konci mám slánku z limonády ... pokud si chceš pohrát, tak v té slánce na spodním konci udělej zářezy do kříže asi 1 mm hluboko - lépe se bude sbírat kal ze dna ... plůdek se nepřelovuje - jen to přeleješ přímo z vytíračky (napřed odsát skoro všechnu vodu)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2010 22:45 Striker Re: NASREDDIN
Tak to by šlo děkuji. Nevěděl jsem jak nejšetrněji to udělat, ale přes čajové sitko by to mohlo jít v pohodě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.01.2010 22:43 Muž NASREDDIN [1383] Re: Striker
Odkalujte do nějaké větší sklenice, třeba přes čajové sítko, nebo můžete plůdek chytat zpět např. pipetou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2010 22:35 Striker Re: NASREDDIN
To docela chápu, že pomocí hadičky odsaju, ale když se plůdky válí po dně a ještě moc toho nenaplavou tak se mi může lehce stát že odsaju i pludky a to bych nerad. Jinak díky za odpovědi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2010 22:29 Muž NASREDDIN [1383] Re: Striker
Na odsávání zbytků a jiker je možno použít vzduchovací hadičku.
Výměna vody rozhodně ano, za odstátou a temperovanou na stejnou teplotu.
Ve špinavé vodě toho moc neodchováte.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2010 22:09 Striker – Třecí akvárium 10L
Zdravím všechny,
potřeboval bych několik rad. Jsem v začátcích s rozmnožováním rybiček takže nečekejte ode mě nějaké zázraky. Nic méně jsem zkusil rozmnožit tetru černou a parmičku čtyřpruhou, nic méně vše proběhlo v pořadku na dně akva se valí mnoho rozplavaných pludku, ale s čím si nevím rady, tak to je , že na dně také zustanou zbytky po jikrách a časem to začne pěkně hnít a kalit voda a já nevím jakým způsobem je odstranit? Dále mi vrta hlavou když všude si přeču, že se nevi
yplácí vyměňovat vodu, co je na tom pravdy? Jakým způsobem přelovit plůdky cca 3 mm velké, je to vůbec možné? No mám spoustu otázek, jen doufám, že se někdo najde kdo vřele odpoví...

souhrn:
Jakým způsobem odstanit neoplodněné jikry a přebytečný bordel ze dna?
Jakým způsobem přelovit 3mm plůdky?
Můžu vyměnit zakalenou vodu?

s pozdravem a přáním příjemného dne Striker

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2009 07:20 Muž motýlek [275] – různě
živorodky - kamínky a hustě jávský mech (pokud nemáš speciální klec) ... tetry a parmičky a dania a pod. - buď rošt nebo kamínky a mech ... speciálně pro dania velmi hustě a nízká vrstva ... jiné druhy (zejména pečující o potomstvo - tedy labyrintky a cichlidy) je třeba individuálně přečíst v literatuře - nejlépe ve starší ... palec
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2008 21:04 Muž Gordon [22] Re: Motýlek
díky tuhle odpověď jsem potřeboval, teď jen najít nějakej volnej flek a tam dát to pidi akva :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2008 09:22 Muž motýlek [275] Re: Gordon
samostatná nádrž, stačí 15 litrů ... jávský mech a plovoucí riccie ... pokud máš čistou linii, tak přežijí skoro všechny mladé ... já je mám v kombinaci s krevetkami a množí se jak hloupé :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2008 06:36 Muž Gordon [22] Re: Bexim
no jo, ale mě ve společňáku nevydrží, mám tam dánia a hlavně bojovník je žrout potěru, žral i mladé gupky a co teprv tyhle prcky :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2008 21:34 Bexim Re: Gordon
tos asi neměl 100% čistou formu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2008 21:25 Muž XMartin [20]
hmm tak všude je to jinak víš ?? Měl jsem endlerky nikdy nepřežily všechny.. ;-) neboj až budou chtít tak ti je slupnou .. ;-) nebo třeba ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2008 21:04 Bexim
85%? Endlerky vůbec mládata nežerou dneska mi samice porodila a v poho jsou spolu a ani žádnánezmizela jenom sem čekal že jich porodí jak gupka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2008 20:08 Muž XMartin [20] Re: Gordon
Endlerky se netřou , stačí mít jen to akva hodne hustě zarostléé ,vubec je neodlovouj je to plevel hod tam jávskej mech a přežije ti tak 85% mladýých .. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2008 20:03 RAP Re: Gordon
Stačí slušně zarostlé společenské akvárium. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2008 19:50 Muž Gordon [22] – Vytíračka pro endlerky
Ahoj
koupil jsem si endlerky a chtěl bych je rozmnožit. Jaké akvárko bude stačit jako vytíračka? Co v něm musí nutně být? Budu musel dávát něco na oddělení samice od mladých když není tak velká aby je žrala, nebo si mám koupit porodničku?
Budu moc rád za výstižné odpovědi.
Tom

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2008 18:29 Žena Alena.sv [89] Re: ja
No jo,ale jak dáš do láhve filtr a topítko?To asi moc dobře nepůjde.Kup si tak 9-15l akva.Moc nestojí. ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2008 14:19 ja Re: vondra
Takže je nutné topítko, filtr. Nechci kupovat menší akvárko, tak se chci zeptat, jestli je jedno, jestli budu mít rybičku v čemkoliv průhledném, nějaké veliké čisté lahvi, nebo to jedno není. A taky pro např. 5 malých rybiček, jak to má být veliké?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2008 15:46 vondra Re: Diesel
Mečovky k (porození mláďat možná)
Čichavec perleťový :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2008 15:35 Diesel Re: vondra
Tak záleží hlavně na druhu rybiček ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2008 14:58 Duny Re: vondra
najlepšie je žiadne dno..ľahšie sa odkaluje a pri odchovávaní mladých je to dosť dôležité..a je to aj lacnejšie (alebo to stojí menej námahy)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2008 13:43 vondra – Dno vytíračky
Prosím pomozte mi :-(
Chci zařídit dno do vytíračky, ale nevím jaké jestli jemný písek,
hrubší písek nebo žádné dno ?
Děkuju předem za odpovědi

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2008 19:27 R Muž Silent [5949] Re: pentS
Na odchov jsou nejlepší nádrže s holým dnem a filtr bublifuk. Žádný štěrk ani rostlinky bych nedával. Znesnadňují údržbu. A samozřejmě topítko.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2008 19:11 Muž DonJuanKarlos [30] Re: pentS
Filtr by se tam taky hodil.Nejlíp obyč. molitanový, aby nenasál potěr. Záleží co chceš odchovávat (jaký druh).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2008 19:07 pentS – Jak a v cem odchov pludku??
Zdravim vsechny

muzete me poradit chtel bych odchovavat pludky co se mi obcas narodi. Jake akva je potreba a co v nem urcite mit ci nemit?
Sem akvarista zacatecnik a zajimaly by me vase rady. O cem sem tak premyslel je tak 20l topitko a filtr sterk a dve tri mali rostlinky a voda z puvodniho akva abych zachoval prostredi co si myslite vy nebo jak to u nich probiha co potrebuji je tam nutny filt? Topitko si myslim ze urcite.

Diky za rady ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2008 08:46 suchysvatonovice
Ideální je ze zkušenosti opravdu holé dno.Lehce to jednou za dva dny odsaješ,vyměníš při tom trochu vody a je to.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2007 19:22 georg
souhlasim s vaclavem

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2007 23:19 Usine
Záleží kolik těch dravců máš a kolik toho sežerou. Akvária aspoň 2 ks. Jedno velké druhé jako porodnička. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2007 21:05 shifty21
já přemýšlel o jednoduché půdní filtraci a jako schovku vodní mor
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2007 20:40 Muž RADOVAN [17] - Rostliny
Veľkosť určite čo najväčšia- pretože v malých prerybnených nádržiach zvykne poter gupiek dostať niečo ako pleseň chvostovej plutvy-zašpicatí sa jej chvostová plutva a uhynie. Dospelé sú voči tomu imúnne.
Rastliny: Veľmi dobrý je Jávsky mach, alebo ešte Najas Guadelupský, niečo kde sa môžu ukryť pred zožratím rodičmi.
Ak ti až tak nejde o krásnu nádrž tak je vhodné holé dno bez štrku lebo sa lepšie čistí.
A často meniť vodu- potom rýchlo rastú. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2007 20:32 shifty21 – Akvárium pro rozmnožování pavích ok
Jak podle vás vypadá ideální nádrž pro rozmnožování gupek? (kvůli krmení dravců) myslím tím velikost ,filtrace atd...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2007 23:38 Muž alpaka [38] Re: MatesKGB
Fotka k příspěvku Jo, ta stříkačka je dobrá pomůcka, když se nedá použít odkalovací zvon. Přidávám fotku, jsou k dostání i větší s jiným nástavcem na širší hadičku. Zkrátka dle potřeby....btw. žlutou gumkou je tyčka přichycená k nástavci, čímž je hadička zpevněná a u modré gumy je jen třeba ji přichytit tak, aby hadička nebyla moc stlačená a šlo odsávat....jednou za čas dám stříkačku vydezinfikovat do hypermanganového roztoku.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2007 14:54 Muž MatesKGB [4] Re: motylek
jj diky moc za rady.urcite neco zkusim.ale kdyz puziji bud tu elementku,okurkovku,malycky akva.budu tam jen vzduchovat a vodu samozrejme menit z hlavni nadrze jinak by to asi bylo spatny ze?a jeste by me zajimalo jak v takovych prckach udrzujete optimalni teplotu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2007 06:37 motýlek Re: MatesKGB
já ale jako opravdu jen naprostou nouzovku na pár dnů používám na nečekaný potěr takové ty misky od masa - ale tak maximálně na prvních 10-14 dnů. Jinak na další tak dva až tři týdny se dá použít elementka 40x20x20cm (koupíš do 200Kč) a pak už rozhodně něco aspoň 80 cm dlouhé - mám zkušenost, že ta délka je pro zdravý vývoj významnější rozměr než absolutní obsah vody ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2007 16:39 Mrosko12 Re: Radka
souhlasim s Radkou v 5l sklenici to je trápenie a bez filtra a svojej teploty brzi zemzou no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2007 14:13 Radka Re: XMartin
Chuděry,to budou samí zakrslíci(jestli to přežijí) :-( rozzureny
Odchovávat se má v plně funkčním akva (filtr,topítko,..).Rozměry akva-čím větší tím lepší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2007 14:11 Muž XMartin [20] Re: miro03
Nechapu co proti tomu máte ja v petilitrovce mam poter mladyých pavích oček .. ano

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] 2

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 2618x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/8086-vytiracka-