Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Odkalovač

 

NápovědaFórum » Technika » Nástroje a pomůcky 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 2 Přejít na další stránku   1  
Odkalovač
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2017 18:36 R Muž romant [27987] Re: pH5
Tam kde prodávají laboratorní sklo, tedy zkusil bych.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2017 18:05 pH5
Lze někde sehnat starý klasický bezhadicový bezbateriový odkalovač, klidně i nějakou moderní inkarnaci z plastu? Viz zde pod písmenem A: rybicky.net/k/forum/119927.jpg

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.10.2016 11:52 R Muž afc1886 [14717] Re: majky255
Na každý odkalovač si zvykneš,je to o praxi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2016 11:23 majky255 Re: Yirka
nie naživo som ho nevidel, preto sa pýtam. Ďakujem za odpoveď
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2016 11:19 Muž Yirka [9136] Re: majky255
Když člověk čte takovou otázku, nutně si musí říci, jestli jsi už někdy odkaloval. Pokud ano, tak ti musí být jasné, že při lehkém odkalení písek nenasáváš, při hloubkovém ano. A regulací, nejraději vlastním prstem, zaručíš, jak vysoko se ti písek dostane, než se vrátí na dno. A je vcelku jedno, zda použiješ nevím jaký kupovaný odkalovač, či si ho jednoduše vyrobíš sám z hadice a nějaké vhodné koncovky, třeba z plastové lahvičky.
Klidně stačí takový jednoduchý: akvariove-odkalovace.heureka.sk/…#
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2016 11:16 majky255 Re: Roli
našiel som kremičitý štrk 1-2 mm, bude to odkaľovač žrať? Alebo je to ok?
napr tento
akvariove-odkalovace.heureka.sk/…#
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2016 11:04 Muž Roli [13] - CichlidyRe: majky255
Ja mám o zrnitosti 0.8-1.2 mm a je to na hranici s mojim Fluval odkalovačom. Piesok by som už nezvládol s tým určite.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2016 10:40 majky255
Čaute, mám možno pre niektorých primitívnu otázku, ale predsa.

Ak ánujem mať pieskové dno v akváriu, bude odsávačka pracovať ako má? alebo bude odsávať aj piesok? Oplatí sa kupovať odsávačku na pieskové dno? Alebo sa používa niečo iné?

Nikdy som odsávačku nepouźíval (v dobe keď som malakva sa ešte moc nepoužívali(resp neboli také známe))

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2015 19:10 Mejla82 Re: Yirka
Ja to nejak zitra/pozitri piresim a dam sem do vlakva fotku jako odpoved... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2015 18:58 Muž Yirka [9136] Re: Mejla82
Když myslíš vyzkoušej a uvidíš.... ahoj
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2015 18:34 Mejla82 Re: Yirka
Myslím že tenhle problem neni neřešitelný....muzu za odkalovač připojit část měkčí trubky a mačkat ji mezi prsty a tím redukovat tah
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2015 18:27 Muž Yirka [9136] Re: Mejla82
Ono to tak jednoduché není. To škrtítko ti bude škrtit rovnoměrně, ale realita je taková, že ten průtok je třeba přiškrcovat variabilně, podle charakteru dna, rostlin, dekorací, atd...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2015 18:25 Mejla82 DÍKY
Děkuji za reakce,myslím že regulaci taho muzu zajistit podobným "svěráčkem" jako je škrtidlo od vzduchového motorku....proste si vychytat tah a pak vhodně přitáhnout.

Mě hlavně jde o to samonacucnutí a délku odkalovače jako takového... X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2015 09:59 Muž Jifi [675] Re: Yirka
No, já jsem dřív měl obyčejnou hodně měkkou hadici a ta šla výborně přimáčknout a regulace průtoku tak byla taky dost citlivá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2015 08:43 Muž Yirka [9136] Re: Jifi
Nejlepší regulace je pochopitelně prstem na výtoku. Je to nejcitlivější a nejpřesnější. Ale opravdu se to nedá dělat 7 metrů od nádrže. Odkalování je prostě činnost, kterou je třeba dělat na dosah nádrže.
Něco jiného je výměna vody, tam je to jedno. Proto je lepší odkalování provádět do kbelíku, i když je to trochu nepohodlné. Nakonec však jestli má kolega nádrž 650 litrů a trošku slušně zajetou a zastabilizovanou, odkalovat, na rozdíl od výměny vody, stačí bohatě 1x měsíčně.
Na mnou popisované stačí klidně tento levný, popřípadě upravený na delší trubku. Já ho používám již léta.
akvarijni-odkalovace.heureka.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2015 08:12 Muž Jifi [675] Re: Mejla82
No, já myslím, že samonasávacích bude asi hodně - bude to každý s balónkem. Já mám nějaký takovýto:
akvarijni-odkalovace.heureka.cz/…
Nevýhodou je, že regulace průtoku se dělá ventilem (uzávěrem) na konci hadice (u výtoku), což by byla práce pro dva lidi, kdybys chtěl regulovat průtok. Na druhou stranu, průtok se dá i úplně zastavit (třeba pro odnesení plného kýble), což je zase výhoda. Někdy mně ale fakt chybí ta regulace průtoku. Dřív jsem byl zvyklý průtok regulovat zmáčknutím hadice, ale u tohoto odkalovače je hadice tak tuhá, že se nedá zmáčknout :-(
Ještě mám jednu praktickou poznámku: Vyhodil jsem sítko ze zvonu, aby mohl projít sem tam i nějaký odpadlý list, ale často pak musím odkalovač rozebrat, protože se kousek zasekne u zpětné klapky v balónku. Takže někdy si tam to sítko zase dám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2015 06:38 Mejla82
Pozdrav panbuh..Chtel bych poridit samonasavaci odkalovac pro me AQ.Vyska AQ je 60 objem 650l dno je piscite.Samonasavaci pro to,ze kanal na vypust odsate vody.je asi 7m jinde.Takze tam nechci chodit to nacucavat..Rad bych se zeptal zda ma nekdo nejake zkusenosti s nejakym popripade neco doporucit.
Diky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   30.01.2014 15:33 Muž MonterMonty [2431] - Amerika – odkalovač
Fotka k příspěvku Zásobník na vodu pro ptáky ze zverimexu za 32Kč , stačilo navrtat díru dle potřebného průměru trubky a slepit akva silikonem , trubky různých průměrů metrové délky mají zde- www.akvaristik.eu/…

pro snížení průtoku vsunu do hadice kousek jiné o menším průměru , odkaluji vpohodě i lehoučký liapor
foto - porovnání s běžným odkalovačem - zásobníky mají i většího průřezu
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2014 14:53 Muž kacercz [36]
Pouzivam tohle (mam malicko jinou "hlavu" je po stranach dole na 4mistech vykrojena)

www.amazon.com/…

levny, ucinny a hlavne jde pouzit v pohode i na LIAPOROVE dno.

Za ty penize u mne naprosta spokojenost, koupil jsem to na ebay za nejakych 40kc vcetne postovnyho.

Za mne to ma mnoho palcu nahoru palec palec palec palec

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2014 14:59 Muž RBeil [174] Re: tozan
3000L to musí být ale plocha dna, no proč si takový odkalovač nevyrobit z PET láhve uřízneš dno na hrdlo přiděláš haditi o průměru hrdla a saješ výkon to bude mít dost velký si myslím protože hadice bude hodně hrubá, potom ještě záleží na délce a otvor ve dnu PET láhve má velkou plochu tak by to mělo jít oto rychleji...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2014 03:11 Žena Scilla [3] - RostlinyRe: tozan
Marina Aqua Vac používám a jsem velmi spokojená. Má supr tah, ve válci můžeš vyprat i písek,což já nevyužívám, kvůli rostlinám. Tah je na moje AQ opravdu silný, velmi jednoduchá manipulace. ano pivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2014 14:16 Muž acik [416]
já odsávám hadicnou,jezdim tesne nad dnem,to je vse,do pisku vůbec nezasahuji :),takže takove ty zvony neřeším... sice mám doma,ale použil jsem ho asi 1x a zustane nadále ležet ve sklepě. Častým vrtáním do dna taky není ideální
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2014 11:40 Muž georg [112] - AfrikaRe: Mislow
Používám něco takového
akvarijni-odkalovace.heureka.cz/…
prodávají se i jiného než kruhovitého tvaru (čtvercový nebo trojúhelníkový), na konci mám místo hadice nasazenou trubku ať nemočím ruce v nádrži a až pak hadici do vany, a jsem s tím spokojen.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2014 07:23 JoKa Re: tozan
Kdysi jsem to také řešil a koupil toto: www.zoo-hobby.cz/… no a větší ptákovinu jsem doma nikdy neměl...
Vrátil jsem se ke klasice www.zbozi.cz/… a mám výšku akva 90 cm a přístup pěkně na houby... Akorát jsem z toho sundal ten plastový nástavec a odkaluji jenom tím zvonem...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2014 03:26 Muž Mislow [304] Re: tozan
Sam s tim ted valcim najit tu nejlepsi cestu na odkaleni. Vyzkousel jsem uz kdeco a zjistil, ze si budu muset najit trochu casu a vhodny nastavec vyrobit ke sve potrebe sam, treba i s pomoci pajecky a kombinaci dratku. Zatim pro akvarko pouzivam ciste hadici na hrube odkaleni nejvetsich kumulaci .... samozrejme musim opatrne, pac se ucpava .... Na jemnejsi odkaleni pak bateriovy odkalovac. Obe reseni nejsou idealni a chystam se vyrobit si svuj vlastni, ....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2014 20:39 tozan
Zdravím, mám akvárium 3000 l s hloubkou 70 cm a řeším rychlejší a efektivnější způsob odkalování. Opěvový model Easy Clean od Mariny jsem vyzkoušel v několika velikostech a vůbec nejsem spokojen - má to malý tah, přestože převýšení hladina-odpad je kolem 1,5 metru. Trvá to hrozně dlouho, než ten kal projde válcem do hadice a krom toho se to ucpává.
Máte někdo zkušenost s něčím lepším? Co třeba Marina Aqua Vac? Díky moc za odpověďi.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2013 22:44 Muž Toník [396] Re: Designer
Nemusíte nezbytně draslíkem přihnojovat, abyste mohl provozovat (nejlépe low-tech) akvárium s dostatečně bujným porostem zdravých rostlin.
Ono se sice obecně traduje, že vodovodní voda je chudá na draslík, ovšem není vodovodní voda jako vodovodní voda. (A taky nároky různých rostlin na draslík jsou různé, čehož lze využít při jejich výběru.)
Provozuji 5. rokem 300 l nádrž plnou rostlin hnojenou téměř výhradně výměnami vody, (až na malý podíl živin dodávaných prostřednictvím krmiva pro pár rybek), přitom si na kondici ani přírůstky rostlin nemohu stěžovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2013 19:39 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Yirka
No rozhodne je rozdil mezi vodovodni vodou a akvarijni uz jen v obsahu drasliku (pokud v te vode ma vubec neco ohledne rostlin rust). Ale co se tyce viskozity, coz bude u odkalovani to podstatne, rozdil se hleda opravdu tezko :-D .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2013 19:39 R Muž romant [27987] Re: Yirka
Vodovodní voda se po napuštění do akvária akvarijní vodou stává. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2013 19:34 Muž Yirka [9136] Re: rybka21
Je to jenom o cviku, doporučuji ti natrénovat si nasání v čisté vodě a uvidíš, že ti to pak půjde i v nádrži.
A ROZHODNĚ se nedrž toho upozornění, že vodovodní voda není akvarijní voda. Je to jen reklamní tah prodejce, aby prodal více "zázračných" vodiček.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2013 15:46 R Muž Silent [5949] Re: rybka21
Vzduchovací odkalovač od Sery nedoporučuji. Pokud odkaluješ tak předpokládám provádíš zároveň i výměnu části vody což tento typ nedělá. Jen skrze molitan pročišťuje vodu a tu vrací zpět do nádrže. Pokud nechceš při každém odkalování ochutnávat vzorek vody a dělat chuťový rozbor pořiď si odkalovač od Hagenu shop.miga.cz/… který má samonasávací zpětný ventil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2013 14:20 rybka21
mam tento www.sera.sk/…- vždy sa napijem vody ked natahujem vzduch z trubicky..na obale je sice iny postup ale v mojom akvariu nerealizovatelny..
chcela by som www.sera.sk/…- len je pisany ze sa pripaja na vzduchovac a ja mam len filter s bublinkovacom a neviec ci to nan ide.. alebo aky by som si mala poriadit?..mam 20L akva

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2013 12:20 Muž Yirka [9136] Re: kamenstav
Ideální odkalovač je ten, který si vyrobíš sám, protože zohledníš velikost nádrže a to co v ní máš. Je to jen o volbě zvonu a průměru a délky hadičky. A nejlepším regulátorem průtoku je vlastní ukazovák.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2013 09:10 Muž kamenstav [-1] – Eheim vs JBL
Zdravím, zajímal by mne Váš názor na bateriový odkalovač Eheim vs. JBL aqua In-Out. Uvažuji o koupi lepšího odkalovače, který mi ulehčí práci. odkalovač EHEIM má prý malý tah a samozřejmě mi nevyřeší pravidelnou výměnu akvarijní vody, zatímco JBL je ideální řešení odkalování, výměny a zpětného napuštění bez kýblů. Ovšem jsem slyšel názor že na hrubší štěrk není vhodný. Dík

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2013 19:55 Muž Louka [49]
Já používám tenhle.
levnaakvaristika.cz/…
Ikdyž jsem ho kupoval teprve před dvouma měsícema u rataje tak sem sním spokojen.
Ikdyž mě stál o 100Kč víc než je tenhle odkaz,ale zase bez poštovnýho.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2013 19:43 Muž Yirka [9136] Re: Ria
Do té dvacítky stačí těleso injekční stříkačky, k tomu nasadit metr dva vzduchovací hadičky a je to. Za pár korun.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2013 18:23 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: Ria
a pokud máš hodně lehký substrát - Rataj atd. je lepší 1,5 litru PET lahev
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2013 17:14 Ria Re: romant
Děkuji, možná vyskouším! ;-) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   28.02.2013 17:10 R Muž romant [27987] Re: Ria
Uříznutá láhev třeba od dětskýho pitíčka a kus hadice, spasovat dohormady a máš odkalovač samo-domo jak vyšitej.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2013 17:04 Ria Re: Adam
OK. Děkuji za odpovědě!!! ;-) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2013 17:02 Muž Ad@m [1051] Re: Ria
Neviem, s výrobou odkalovaču nemám skúsenosť.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2013 16:57 Ria Re: Adam
No dobrá, a nevíš mi poradit, jak by se dal nějaký ten odkalovač vyrobit? (nebo je lepší ho koupit???) coze Děkuji!!! ;-) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2013 16:54 Muž Ad@m [1051] Re: Ria
Dobrý je tento s pumpičkou: akvaland.sk/… alebo JBL Aqua - Ex(to je úplne iná liga), ale tam je vyššia cena: www.zoohit.sk/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2013 16:47 Ria
Ahoj, budu si zakládat nano aq 20l, nevíte zda je tohle dobrej odkalovač (aby mi neodsal pulku vody v mžiku, a neodsal krevetky, které tam časem pujdou)? www.akvashop.sk/… Nebo by ste mi radsi doporučily nějaký jiný, případně po domácky vyrobený? Děkuji!!! ;-) :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2012 22:52 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: zuzua
Mám to přesně jak říká riso. 20ml injekční stříkačku, jen tedy ten válec bez pístu, a na tom napojenou vzduchovací hadičku. Elementky tím krásně odkalím a odteče mi jen asi 1 litr vody, což je naprosto tolik, kolik potřebuju, a hlavně neodsaju ani minikrevetky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2012 22:17 Muž kofejn [963] Re: zuzua
Malý rozdíl hladin v akváriu a v kýblu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   21.11.2012 21:30 Muž riso [129] - CichlidyRe: zuzua
zkusil bych injekcni strikacku odpovidajici velikosti napojenou na vzduchovaci hadicku ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2012 21:25 zuzua – nano odkalovač
Ahoj, prosím muže mi někdo poradit jak vyrobit odkalovač pro 20litrové akvarko? Potřebuju malý prutok vody, abych dokazala dno vyčistit dřiv než vyteče pulka vody. Napadá vas něco

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2012 23:38 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: ivaha
No, taky jsem na to koukal... ale na akva-tera mají spoustu dalších odkalovačů... jen kdyby to člověk mohl vidět. Kurňa, dnes jsem byl v Hornbachu a na odkalovače mne nenapadlo kouknout... No, tak příště.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   15.10.2012 23:34 Muž kofejn [963] Re: jir007
Co je dobrý na stáčení vína či slivovice, tak je dobrý i pro akvárko ;-) .

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [2] ...... 5

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 7938x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/7891-odkalovac?od=51