Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaké ryby k Betta splendens?

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 24 Přejít na další stránku   1  
Jaké ryby k Betta splendens?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2012 13:59 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: tykev
Do těch 15 litrů buď jen samce Bojovnice, nebo menší hejno drobných ryb, popř. některé druhy Halančíků.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.02.2012 13:31 Muž MrHu [300] Re: tykev
rybicky.net/atlasryb/razbora_klinoskvrnna v atlasu se píše, že minimální velikost nádrže je 50l... další věc - myslím, že by razbor mělo být víc než 5, je to hejnová ryba...do 15L maximálně samotný betťák...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2012 13:23 tykev – bojovnice
Ahoj právě si chci zařídit akvárko, dnes jdu pro rostliny. Chtěla bych samečka a k němu pět razbor klinoskvrnných, mam 15litrové akvárko, jde to? Díky za radu!
P.s. existuje nejakej malej sumeček či co, který je z Asie a hodí se k nim?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2012 21:34 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Pasuliatko
možná by se zžily až tak moc že by je beta sežrala, jsou to maličké rybky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2012 21:33 Pasuliatko
Ahojte myslíte,že rybicky.net/atlasryb/razbora_skvrnoocasa by sa zžila s mojím samčekom Betta Splendens? ďakujem

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2012 10:16 HaDaS Re: Kat.
Já osobně bych tam již další rybičky nedával. Sice mne zajímalo taktéž "vybavení" rostlinkami, ale i tak. Co se krevetek týká, tak by je nemusel samec napadat, ale záleží na několika okolnostech. Jaké je "povahy", jak jsou krevetky velké, jaké by tam měly podmínky co se úkrytů týká (rostlinky atd.). Mladé by jsi ale od krevetek neměla asi určitě. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2012 09:44 Kat. – chov Beta + ?
Prosím o radu, mám Betu, pravděpodobně podle mého hrubého odhadu samečka... Nedávno jsem mu pořídila nové akvárko a přijde mi pro něj až příliš moc veliké, tak bych mu tam ráda pořídila nějakou společnost. Poradí mi někdo s kým by si Beťák mohl rozumět?
Jedná se o Aquael shrimp set 20 l. Rozměr je 25x25x30 cm, filtrace, topítko a osvětlení. Myslela jsem, že pro něj bude akorát, ale když jsem ho přendala do akvárka, přišel mi tam zoufale sám. Chovám ještě krevety, ale předpokládám, že Beťák by je bral leda tak jako krmivo a ne jako spolubydlící, což mě trochu mrzí, ale nedá se nic dělat :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   23.01.2012 11:37 R Muž romant [27987] Re: Lucie
Pěkná rostlina. Sledoval bych zdejší inzerci, dají se tam za levno sehnat jak rostliny tak třeba i nějaký ten kořen, který by v akvaristicce, zverimexu měl být kaktéž dostupný, chce se to zajít podívat. Do začátku akvária bych určitě dal co nejvíce tzv. rychleji rostoucích rostlin, pomůžou se stabilizací nádrže. Třeba tyto. rybicky.net/atlasrostlin/ceratophyllum_demersum
rybicky.net/atlasrostlin/ceratopteris_cornuta
rybicky.net/atlasrostlin/ceratopteris_thalictroides
rybicky.net/atlasrostlin/egeria_densa
rybicky.net/atlasrostlin/ludwigia_repens
rybicky.net/atlasrostlin/limnophila_sessiliflora
rybicky.net/atlasrostlin/hygrophila_siamensis
rybicky.net/atlasrostlin/hygrophila_polysperma
Bude se jich dát vybrat daleko více. Těma plovoucímy rostlinama jsem myslel
rybicky.net/atlasrostlin/ceratopteris_pteridoides
rybicky.net/atlasrostlin/pistia_stratiotes
Je taktéž možnost se podívat na nabídku pěstíren, třeba
www.aqua-daho.cz/…
shop.rataj-spk.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2012 11:29 Lucie Re: romant
Super, moc děkuji. Poradíte mi prosím ještě odkaz nebo kam na rostlinky? Vybrala jsem si anubias barteri (barteri i nana) a ještě jsem na ně ve zverimexu nenarazila. Případně ještě kam pro nějaký slušný kořen za slušnou cenu. Jsem z Liberecka.
Ještě raz děkuji :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2012 10:35 R Muž romant [27987] Re: Lucie
Dal bych 6 kousků. Hlavně to chce dno z jemnýho štěrku(kulatýho), nebo křemičitýho písku. Kompromisní teplotu 26 stupňů, pro beťáka plovoucí rostliny a nepodcěňovat údržbu akvária, nepřekrmovat a pravidelně jednou týdně měnit 1/3 vody.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2012 10:24 Lucie Re: Mrakoplash
Děkuji. Kolik myslíte, že je pro pandičky max do 54l? Beťák nejspíš žádné holky na hraní nedostane.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.01.2012 10:11 R Muž Mrakoplash [1776] Re: Lucie
Pandy hlavně ve více kusech, ale jinak bez problémů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2012 10:01 Lucie – Betta + pancéřníček panda
Ahoj všem,
jsem uplný začátečník. Pořídila jsem akvárko 54l (zatím nezařízené) a příjde do něj bettik. Přijde mi, že to bude takové prázdné. Líbí se mi ještě pancéřníčci panda. Nebude jim ten syčák ubližovat?
Předem moc děkuji za rady.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2012 13:06 R Muž romant [27987] Re: jendaskapuci
Před pár dny jsme tady řešili krupičku v tom akváriu, který mělo mít 90 litrů, tak konečně víme, že je to snad 40 litrový akvárko. Tu navrženou kombinaci ryb, bych rozhodně nerealizoval. Ten čichavec co tam je, tam taktéž nepatří, je to na něj malý.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2012 13:01 jendaskapuci – chování Bety ve smíšeném akváriu
Zdravím,chci si koupit Betu..máme akvárko tak 40l a máme tam čichavce ve stří tak 2let.je dost velký myslíte že by beta mu něco udělala ? kdyby tam byly spolu?nebo máme pořídit více bojovnic aby si čichavce pak nevšimali a všímali si sami sebe??? X-) :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2011 06:38 Žena Hany [22] - LabyrintkyRe: glumča
Tak nakonec to je samice :) samec si na egerii postvil pěnové hnízdo a teď se čančá nad bílou ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2011 22:04 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: glumča
Ono to není jen o velikosti nádrže....

My máme v nádrží 85l dva páry Bett a samci jsou spolu, samice ignorují a jsou všechny v pohodě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2011 21:33 Žena glumča [424] - LabyrintkyRe: sefca
tak jestli máš velký akva a plno rostlinek,tak to může fungovat..a ještě ne moc agresivní samce:-)
nám se to přihodilo taky.švagrová si kupovala samici pro samce a nakonec skončil(a) u nás a pak se teprve vybarvil v nádhernýho samce.. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2011 21:32 R Muž romant [27987] Re: sefca
No v 300 litrech už je kam se schovat, když jsou na to vytvořený podmínky. V nějakým 30 litrovým akvárku by to nedopadlo dobře, to je jasný. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2011 21:27 Muž sefca [3] Re: glumča
To se stalo mě.Koupil sem samicu a vona je to kluk.Naštěstí jsou oba samci asi flegmoši a porvali se jen jednou na začátku a od té doby je klid.Občas se potkají hodí na sebe ksicht a jdou si každej svou cestou.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2011 21:13 Žena glumča [424] - LabyrintkyRe: Hany
Jen aby to ta modrá samice nebyl nakonec krátkoploutvej samec ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2011 21:02 HaDaS Re: Hany
Buď se moc pohybuje hladina, nebo je větší teplotní rozdíl mezi vodou a okolním vzduchem, nebo je to nešika ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2011 17:02 Žena Hany [22] - LabyrintkyRe: MrHu
Tak jsem prodala paví oka (10 a mám jich ještě 9) a koupila jsem si 1 pár ( 1 samec a 2 samice) Bett. Nejdřív jsem zkoušeka dát bílou tý si moc nevšímal ale když jsem tam dala modrou tak se okolo ní točil a čepýřilse a obracel žábry. Je to dobře co dělá ? PS: Vždy když udělá 1 pěnnovou bublinku tak mu praskne :-( čím to je :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2011 16:12 Muž MrHu [300] Re: Hany
Já bych trošku doplnil romanta...podle mě je důležitější nejdřív vyřešit nádrž...nechci se tě nějak dotknout, ale tak jak jí máš v prezentaci není zatím nic moc...fakt by to chtělo jak normální rostlinky, tak plovoucí rostlinky (mě se k Bettám osvědčila riccie-mám přebytky, když budeš chtít, koukni na ty stránky, co jsem ti včera posílal, mám tam i jiný plovoucí)...a s rostlinkama souvisí taky třeba substrát a osvětlení...myslím si, že by se mělo nejdřív pořádně zařídit akvárium a teprve potom řešit shánění ryb...pak budou rybky spokojenější...a myslím si, že z toho budeš mít větší radost i ty;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2011 16:11 Žena Vini [1] - CichlidyRe: Hany
No to víš, oni žerou všechen potěr na který přijdou, proto je třeba buď odchovávat zvlášť a nebo tam mít hustou podvodní flóru kam se betty nedostanou..:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2011 16:10 R Muž romant [27987] Re: Hany
Oni ten potěr budou žrát i ty oka samy a ani k nim toho beťáka dávat nemusíš, už jsou prostě takový. Pokud by jsi je chtěla nějak více odchovávat, tak by byla nutná nějaká porodnička, která ty mladý ochrání před žravostí samic.
EDIT: www.levnaakvaristika.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2011 16:07 Žena Hany [22] - LabyrintkyRe: romant
Taky je problém v tom, že oni prý žerou potěr tem Očkám :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2011 16:07 R Muž romant [27987] Re: Hany
Já Ti rozumím, že se Ti bety líbí, ale určitě nepodceňuj tu údržbu akvária, tak jak jsem Ti psal a měň pravidelně tu vodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2011 16:04 Žena Hany [22] - LabyrintkyRe: romant
Já už mám rostlinky nové nejsou plovoucí ale jak jsou dlohé tak přesahují na hladinu a tak to zakrývají a jinak ok mám už jen cca 10 :-) Zatím mám 2 velké kameny a 1 majáček tak by jim to mohlo vyhovovat ne :-) ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2011 14:58 R Muž romant [27987] Re: Hany
Pokud by to mělo být do toho akva co máš v prezentaci, tak by to chtělo vylepšit trochu podmínky v nádrži a to nejlépe více rostlinama s čímž souvisí osvětlení. Bety mají rádi plovoucí rostliny v jejichž kořenech se schovávají a relxují. Bude jistě třeba nepodceňovat údržbu akvária v podobě pravidelný týdenní výměny vody v objemu 30% a i pravidelnýho odkalování dna. Když se to co píšu bude dělat a vylepší se to s těma rostlinama, tak bych si tam jednoho beťáka, jako regulátora potěru těch pavích ok dovedl představit.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2011 14:17 Žena Hany [22] - Labyrintky
Můžu mít u Betty paví oka?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2011 17:36 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: ****
Problém by to být neměl, záleží na velikosti aqua a charakteru jedince.
My je máme spolu ve 130 a 180 litrech, bez problémů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2011 16:48 ****
Mam doma Bettu a čihavce modrého. Myslíte si, že je dobré je spojit do jednoho akvárka? Jsou to zachráněné přežitky ze starého akvária které čeká na rekonstrukci. Děkuji. Šla by knim ještě nějaká rybka např. black molla nebo neco tak? Mam zkušenot, že se navzájem "šikanují". Je to normální? A jak to řešit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2011 09:53 Markéta
Z vlastní zkušenosti mohu doporučit k bettě neonky,rasbory klínoskvrnné a tetry paraguayské. Naopak nedoporučuji tetry citrónové,které mého beťáčka napadaly.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.10.2011 11:16 R Muž romant [27987] Re: trtrtr
Bude velmi záležet na velikosti toho akvárka a na počtech těch ryb.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2011 10:54 trtrtr
Chtěl bych se zeptat, jsetli můžu mít společně bettu, skalary mramorové a parmičky (ty bohužel nevím jaké jsou :) )
Díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2011 12:47 R Muž romant [27987] Re: Kamishiro
Dobrá, začal bych s tou vodoléčbou, odkalil dno a pár dní vůbec nekrmil. Podle mě je to reakce na špatný parametry vody.
EDIT: Pořiď tam Beťákovi nějaký plovoucí rostliny, rádi se schovávají v těch kořenech.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2011 12:44 Žena Kamishiro [4] - MiniakváriaRe: romant
zhruba poslední 2 týdny- byla jsem ná dovolené 10 dnía a všimla jsem si toho krátce před odjezdem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2011 12:37 R Muž romant [27987] Re: Kamishiro
Určitě bych nasadil vodoléčbu. Denní výměnu klidně poloviny vody v akváriu, tím se nedá nic skazit. Ten stav té rybky se horší postupně, nebo to má rychlý průběh?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2011 12:34 Žena Kamishiro [4] - MiniakváriaRe: romant
no ve fotká u akvárka má dlouhé ploutve, trošky potrháné konečky, ale teď je má skoro o polovinu kratší a tu ocasní má jak ustřiženou- rovně zakončenou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2011 12:28 R Muž romant [27987] Re: Kamishiro
Určitě jsou ty ploutve okousané? Nejsou jenom více roztřepené ze zhoršených parmetrů vody? Pokud jsou skutečně okousané, tak bych to viděl na ty platy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2011 12:17 Žena Kamishiro [4] - Miniakvária
Zdravím v poslední době má můj betťák okousané ploutve... mohly by to spáchat neonky nebo platy? krmení mají dost

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2011 17:32 R Muž romant [27987] Re: lucy675
Super, pořiď jí tam nějaký plovoucí rostliny, to se beťákovi bude líbit a když bude mít akvárko kolem 20litrů s normální výbavou, tak to bude pěkný pokoukání. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2011 17:29 lucy675 Re: katterinecka
No já tam tu bojovnici nedám. Koupím si ji do samostatního akva :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   29.08.2011 11:55 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: lucy675
mečovky jsou velké a jako ostatní živorodky více zněčišťují vodu (než třeba tetra stejné velikosti), nemají tak dokonalé trávení. A tím že jsou mečovky velké je toho odpadu hned víc. Nemluvě o tom že tolik mečovek tam bude mít málo místa kdyby byly všechny dospělé.
Bojovnice potřebují čistší vodu, nevydrží toho tolik jako ty mečovky. taky bych se bála i okusování ploutví ze strany mečovek, v tak malém akváriu. Betty mají rády svůj klid a tady nemají ani možnost úkrytu (dle toho co si pamatuju než si svou nádrž vymazala)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2011 11:44 Fugee Re: romant
Přesně tak, je rozdíl mít v 60 litrech 20 razborek a 20 mečovek. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2011 11:43 R Muž romant [27987] Re: lucy675
Ale jakých, v tom je sakra rozdíl. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2011 11:41 lucy675 Re: katterinecka
10 ryb je moc v jedném akvárku? Jiní jich mají v 60 litrovém i více .. coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2011 11:36 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: lucy675
Bettu už tam nedávej. Na mečovky to máš taky docela malé, navíc jich tam máš až moc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   29.08.2011 10:17 R Muž romant [27987] Re: lucy675
Do tohoto akva bych už beťáka nepřidával. Je to přerybněný už teď, spíš bych se zamyslel nad složením té rybí osádky. Rozhodně by to sneslo vylepšit životní prostor těm rybkám rostlinama a při takovémto živorodkovém koktejlu nepodceňovat údržbu v podobě odkalování a pravidelný výměny vody.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [24] ...... 39 40

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 41851x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/72?od=1151