Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Skříňka pod akvárium

 

NápovědaFórum » Technika » Skříňky, stolky, podstavce 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 12 Přejít na další stránku   1  
Skříňka pod akvárium
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2017 04:32 Muž Driv3r [236] Re: DavFM
Ale ne už zase.jen řikam že si optimista což je dobře doufam že to nebereš jako urážku.Ja sem zase pesimista :-P Možná proto jsou mé odpovědi trošku přesichrovane.
Ty akva s přesahem už sme probírali i celi skleněný stojany věřím ze to vydrží ale srovnávat 12 -16mm se 6mm na stejné délce je hloupost.Síla ve slepu je úplně jinde!Navíc v odchovnach nemaj většinou žádné dno dekorace kameny ktere by třeba tlačily v místě přesahů.
A pro příklad nemusim chodit daleko.my akva ted už rip :-( se mi rozlepilo ve spoji, kdyz na nej tlačila ta sopka co sem si vytvořil.
Kdybys napsal je možné ho dat i s přesahem ale musíš počítat ze tam nebudeš tu stranu zatěžovat kameny. Tak ani nepipnu a dávám palce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2017 00:06 Muž DavFM [1371] - Corydoras&ApistogrammaRe: Driv3r
No, neuvědomuji si, že bych se s tebou bavil na téma mého optimismu.

A-sorry, nechce se mi hledat fotku kde to má někdo s převisem v bytě, tahle je první co se pro příklad hodila. Věř tomu, že kdyby se rozbilo takové akva v odchovně a byly tam třeba červené arowany, tak ta škoda jde do statisíců. A nic nepomůže vykachličkovaná podlaha s odpadem.

B-tloušťka skla a kvalita-asi tě nechápu, jako někdo vyrábí šmejdy a ty se nesmí položit nevypodložené? Takže z obavy, že radíš někomu s úplným šmejdem říkáš že ani náhodou takto?

C-v tomhle případě to je bez jediného % pochybnosti. Jaké další proměnné máš na mysli?

Tak zkus popsat rozložení sil a v jakém směru dojde ku zvýšenému namáhání skla či slepu? Nebo máš jen pocit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2017 23:03 Muž Driv3r [236] Re: DavFM
DavFM uz sme se o tom jednou bavily si moc velký optimista a srovnavas věci co dohromady nejdou

A: byt a odchovnu
B: tloušťku a kvalitu akvarek a skla
C: samozřejmě ze všechno jde ale s klidným svědomím tohle nedoporučím když neznám všechny proměnné.
Co když ti pak přijde tlouci na dveře?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2017 21:20 Muž DavFM [1371] - Corydoras&ApistogrammaRe: Driv3r
Ale může být 10cm ve vzduchu, klidně i víc.

Edit: například:

www.madap.cz
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2017 21:14 Muž Driv3r [236] Re: Zagzig
S nosnosti tam rozdil nebude tak velký ale nechat 10cm ve vzduchu to ne.když to podložiš deskou pod cele akva a rozdelíš 5-5 bude ti stačit tak 16mm deska.když bude S chtít tech 10 na jedné strane tak přidej 4-6mm.podle toho co seženete.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2017 20:19 Zagzig – Dotaz ke skřínce pod akva
No taky teď řeším skříňku pod akvárko a mám teda stávající v délce 89 cm a na ní akvárium 80cm dlouhé. Ráda bych si zařídila novou nádrž, protože ta současná má tak katastroficky poškrábané sklo, že je asi vhodná už jen jako terárko. :-( Je velký problém, když bych na ni umístila 100cm akvarium, které by z jedné strany přiléhalo ke stěně?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.03.2017 10:55 Muž Fuchs [169] Re: Janča
No já mám 170x60x50cm akvárium. Původně jsem to měl na laminu a pak při přestavbě jsem se rozhodl udělat zelezný rám. Rozdíl je obrovský pevnost zelezného rámu je oproti laminu brutální. S ocelovým rámem mám hned klidnější spaní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   24.03.2017 10:07 Muž xOB [83] - CichlidyRe: RBeil
Lamino bych nepodcenoval, 900 litru a lamino skrinka rybicky.net/nadrz/4352/8.jpg
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2017 08:56 Muž RBeil [174] Re: NHKG
Možná je ocel zbytečna, ale vevnitř vice prostoru. Lamino to udrží, ale, ale...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   23.03.2017 23:20 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Janča
Obyčejné lamino 18 mm bude OK. Ale dno, záda i vrchní deska musí být taky z lamina. Dal bych aspoň 8 příčných stojen (2 na levý bok, 2 na pravý bok a 4 rozmístit doprostřed. A důkladně zakolíkovat.
Mám akvárium 180x50x50cm a mám 5 stojen a drží to: rybicky.net/nadrz/6396/d140256.jpg

EDIT: Magic a powery: Kukněte na moje akvárium a mou skříňku. Sice je kratší, ale plošné zatížení je stejné. Lamino udrží mnohem víc než si myslíte. U 50cm vysokého akvária je ocelová konstrukce úplně zbytečná.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.03.2017 23:17 Muž Magic [879] - RostlinyRe: Janča
To je trištvrte tony na jeden a štvrť metra štvorcového. Nechce sa mi veriť, že to lamino unesie.
Ale ostrieľanejší určite poradia i skúsenosťami, ja len odhadujem...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   23.03.2017 23:09 Muž powery [250] Re: Janča
Neřekl bych, že samotné lamino bude u takové velikosti bezpečné. Viděl bych to na železnou konstrukci obloženou laminem nebo nějaké nosníky ve zdi. Viz rybicky.net/forum/4142-ocelovy-ram-na-akvarium
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2017 23:03 Janča – akvárium 250x50x50 cm
Dobrý den,
Jdu si pro řadu, chtěli bychom do obýváku akvárium o rozměrech 250x50x50 cm. Takže si necháme udělat skříňku na míru, ale úplně nevím, jakou tloušťku zvolit. Popř. bude lamino bezpečné? Máme zkušenosti jen s akvárií do 200l, ale ty už nám přijdou malé :-) moc děkuji za rady, tipy a vychytavky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2017 15:20 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: Driv3r
Možná by to chtělo přemístit křeslo, aby se mu to jednoho krásného dne nepovedlo. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2017 15:11 Muž Driv3r [236] Re: ctibum
Kocky ti skáčou na akva? smich mě kocour taky teda ne na ale hlavou proti sklu jen čekám kdy to pukne.Sedi na křesle nahoře na opěráků,a najednou mu jebne a skočí proti akva.padne rána a kocourek se sbírá ze země a zpátky na křeslo.pak da chvilku pokoj. smich smich někdy ho natočím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2017 12:16 Žena petulka [11]
Dekuji vam vsem moc jste mi pomohli. Ja vetsi akvarko nebudu mit chci jen krevetky max nejake pancernicky. Kdyz tak dam vedet co sezenu ale do te dekorativni skrinky radsi nejdu ahoj a pekny den love
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2017 10:19 Muž muťa [554] - Rostliny – Juwel Rio 400
Fotka k příspěvku Taky si myslím že se to moc řeší....podívejte na kostru mého origo stolku. Fotka je jen bez horní desky.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2017 10:05 R Muž ctibum [6928] Re: Driv3r
Je to sice jen 35l, ale když budou záda na houby, tak já osobně bych úplně klidný spaní neměl... Stejně tak bych to nedával na 12mm lamino desku, když to bude uprostřed. A to bez ohledu na to, jestli na tom někdy bude stát třeba šedesátka...

Ale je to jen můj názor. Já jsem holt trochu opatrnější, čtyři kočky skákající na akvárko a dvě děti lítající po bytě mi trochu posunuly stupeň zabezpečení... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2017 09:52 Muž Driv3r [236] Re: ctibum petulka
Řek bych že to trochu všichni přeháníme na 35l.Ale ma to svý důvod.pokud nebudeš plánovat větší akva.a ta 35 se vejde na skříňku kde bočnice nebudou od sebe dál jak 50cm a síla dřevotřísky nebude miň jak 12mm tak se to nepropadne.Pro klid můžeš dát zevnitř rohove výztuhy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2017 09:21 R Muž ctibum [6928] Re: petulka
Přidal bych ještě svojí trošku do skříňky.
Obecně si myslím, že i 12mm dřevotříska vydrží celkem hodně, pokud je zátěž svislá a statická a deska není moc dlouhá. Problém nastane, když se do skříňky drcne nebo se s ní šoupne nebo je zátěž nějak "šejdrem". Pak se to může složit jak domeček z karet.
Řekl bych, že je také důležité, jestli je akvárko na celou šířku skříňky a tedy je podepřené bočnicemi. Pokud ne, je důležitá buď dostatečně silná horní deska nebo výztuha uprostřed, aby nedošlo k průhybu desky.
Samozřejmostí je horní deska položená shora na bočnicích a zadní stěně, ne mezi (i to jsem tu už viděl v nějaké prezentaci, s akvárkem užším, hezky uprostřed coze ).
A pak bych si dal pozor, jak má skříňka řešenou zadní desku. Jestli je to jen papundekl přibitý hřebíčky (viz např. IKEA a nevěřil bych ani papundeklu nasunutému do drážek bočnic) a tedy na prd, nebo je do deska (klidně dřevotříska) mezi bočnicemi a vlepená nebo přišroubovaná a tím pádem udrží pohyb do stran.

U té třicítky to asi vypadá paranoidně, ta ve finále nebude mít víc, než 40-50kg a třicet litrů na podlaze by nebyla úplná katastrofa, ale jak psal Václav, za chvíli ti třeba bude malá, tak proč se na to nepřipravit :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.03.2017 09:17 Muž Magic [879] - RostlinyRe: Driv3r
A dodal by som pevnú zadnú stenu, žiadny papundekel.

Osobne by som skrinku, na ktorú si radšej nesadá ani žieňa, pod akvárium rozhodne nedával.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2017 08:08 Muž Driv3r [236] Re: petulka
Trefa smich vaaclav měl správnou připomínku. Rozhodně je lepší masiv dřevo.(drahý) Dřevotřiska stačí ale dat si pozor na extra slabé. Výztuha příčka uprostřed dopřeje klidný spánek. :-D

Edit: tak u toho dekoračniho bych se teda bál je to špatné na koukání natož pod akva.
Při výběru koukej na materiál pak průhyb desky a pohyb do stran.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2017 08:03 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: petulka
Pokud z toho nemáš dobrý pocit, tak radši ne. Lepší fakt bude nákup nějaké starší skříňky z masivu než nějakou fórovou škatuli, která sice hezky vypadá, ale může udělat katastrofu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2017 07:57 Žena petulka [11]
Vubec jsi me neurazil jsem zena mam 59 kil bohuzel nejsem vubec kutil. Asi by to chtelo skrinku kde jsou tri pricky a kvalitni sroubky ze? Tak priste se podivam jake to m sroubky muzete mi kdyz tak rict ktere jsou lepsi a material je lepsi drevo nebo drevotriska nebo je to jedno? Nemuzu uz ted odepsat az kolem obeda dekuju za rady
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   09.03.2017 07:57 R Muž vaclav [14615] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: petulka
Počítej trochu do budoucna, každé akvárium které si pořídíš je po čase malé a koupíš větší. Tak bych nepočítal 30 ale spíše s 200 kg. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2017 07:50 Muž Driv3r [236] Re: Pepan
Máš tedy nápad jak na dálku otestovat vhodnost?asi těžko popíše material sílu šrouby atd.Předpokládejme že tazateka je žena 60 -70kg (doufám ze ji tim neurazím)vylézt na stolek skříňku je pro hodně lidí problém takže dojde ke značnému namáhaní.a i tazatelce bude jasné jestli je nebo není vhodná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2017 07:45 Žena petulka [11]
Sednout me na to nenechali. Je to cele takove tenke nemam z toho dobry pocit je to takovy ten obchod s dekoraci spise kde prodavaji dva tri kousky nabytku. Napadlo me koupit starou masivni skrinku akvarko je malinke. Nebo nejaky stolecek ten by myslite akva udrzel? Je spis nizke a siroke tak to se vaha udrzi? Je to to od dennerle scapers tank 35 l chci tam mit jen krevetky. Akvarijni skrinku nechci protoze se mi moc nelibi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2017 07:26 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: Driv3r
Z toho obrázku člověk nevyčte nic o konstrukci skříňky. Může to být festovně udělaná věc a nebo slátanina, kterou drží pohromadě pár hřebíčků a která se po čase sama rozpadne. A na design bych se neohlížel. I papundekl se dá elegantně nastříkat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2017 07:11 Muž Driv3r [236] Re: Pepan
To rozhodně ale orientačně ji to bude stačit.je to na 35l akva.nevim jak jinak posoudit nosnost. Statické zatížení není tak špatné jako rázové.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2017 06:53 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: Driv3r
Driv3r napsal: Kolik vážiš ? Sedni na ní a pokud v pohodě nic se nestane.
On je trošku rozdíl v krátkodobém a dlouhodobém zatížení.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2017 06:28 Muž Driv3r [236] Re: petulka
Kolik vážiš ? Sedni na ní a pokud v pohodě nic se nestane.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2017 05:10 Žena petulka [11]
Fotka k příspěvku Ahoj myslite ze tato skrinka muze udrzet 35 l akvarium? Koliktak muze mit 40 kg? Ty desky vypadaji ze jsou tenke.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2017 11:34 Muž Fuchs [169] Re: TomasB.
Můj odhad by správný, tak že jak píšeš ta váha se roznese nemáš se čeho bát. Ještě k tomu je to masiv tak že za mě 100% Ok
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2017 11:14 TomasB. – Skříňka
Díky moc za připomínky. Zadní stěnu už vyrábím. Ten sokl je dosta masivní. Trámky jsou celé slepené Duvilaxem a prošroubováné. Už nikdy to nikdo nerozebere :). Šířka stolku je 45cm, čili pod těma šuplíkama je volný prostor cca. 35 cm. Dle mého názoru to ta masivní spodní deska roznese, ale zbyde mi kus spárovky z té zadní stěny, tak tam ještě jednu příčku dole v soklu přidělám. Akvárium bude přesně tam, kde to teď stojí. Dlé mého odhadu ten samotný kus nábytku se soklem váží cca. 35 kg :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2017 20:00 Muž Fuchs [169] Re: vaaclav
To ne ale leží na dost masivním trámu 10x5 nevìm jak je to hluboké ale jestli 45cm tak nepodložená část těch středových částí je 35 cm a to nemůže nic udělat. To je jen můj názor.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2017 18:46 R Muž vaclav [14615] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Fuchs
Ty desky u šuplíků jsou až k podlaze, já bych řekl že ne. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2017 18:12 Muž Fuchs [169] Re: Tomas B.
Přidám se záda jo uprostřed je to zbytečný ty desky co tam jsou bohatě stačí. Mám 510l na laminátu 19mm a v poho.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2017 16:57 Muž kuzmici [13] Re: Tomas B.
Taky se připojím, zadní stěnu na celkové vyztužení + z těch trámků 10x5 přidat výztuhy i pod ty střední svislé stěny (kolem šuplíků). Pak to bude v pohodě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2017 16:39 R Muž vaclav [14615] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Tomas B.
Dodělat pevná záda a asi bych podložil i střední část. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2017 12:19 Muž Yirka [9135] Re: Tomas B.
Také bych se toho vůbec nebál. Když doděláš záda a zvláště, když zůstane umístěna kde je, tak vypadá velmi stabilně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2017 11:29 Muž Jarry [1438] Re: Tomas B.
S pevnou zadní deskou bych se toho nebál, pokud věříš tomu podstavci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2017 11:17 Tomas B. – Nosnost skříňky
Fotka k příspěvku Zdravím, také bych měl dotaz ohledně únosnosti skříňky. Sehnal jsem za velmi slušnou cenu masivní skříňku, která je vyrobena z 22mm silných desek. Jedná se o televizní stolek, ke kterému jsem vyrobil podstavec z trámků 10x5cm. Zadní stěna zatím není, ale tu chci určitě ještě přidělat (také z masivu). Můj dotaz tedy zní, jestli unese akvárium 360 l? Do teď mám akvárium 180l na laminátové skříňce 16mm a bez problému. Můj osobní názor je, že to unese bez problému, ale více hlav víc ví ;-) . Díky za rady a tipy.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.02.2017 13:04 R Muž ctibum [6928] Re: drvi
A zavrtět do stran... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.02.2017 11:28 Žena drvi [2894] Re: petulka
Zkus si na ten stolek (skrinku) sednout. Kdyz to unese tebe (odhaduju 50-60kg), tak to v pohode unese 45 litrovy akvo ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2017 11:23 Žena petulka [11]
Ahoj koupila jsem si 45 l ale nevim jestli to muzu dat na normalni nabytek treba skrinku nebo obycejny stolek? Aby to neprasklo. Dekuju

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2017 15:25 Muž derata [11] Re: luba
Tak zkus pouvažovat spíše na opravě plovoučky. Já to zkoušel vyrovnat, ale za chvíli mi došlo, že by to byla strašná drbačka aby byl celý stul pěkne rovnoměrně podložený a nikde nebyl ve vzduchu. Když jsem to nakonec vyrovnal tak to vypadalo ´pěkně debilně smich tak jsem se naštval a tu podlahu opravil... akce na hodinku. Ale mám větší stul.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2017 13:36 Muž 1965 [35] Re: derata
derata napsal: Co to máš za podlahu? Já jsem jsem křivě plovoučku... taky tak 1cm. první jsem jen podložil stůl ale udělalo to mezeru zase uprostřed stolu od podlahy. Vyspárovat to vypodložením stolu by bylo na dlouho. Nakonec je nejlepší plovoučku rozebrat a vyrovnat. Mám plovoučku . Podložit bych musel tak tři nožky abych to dostal do roviny .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2017 13:30 Muž derata [11] Re: luba
Co to máš za podlahu? Já jsem jsem křivě plovoučku... taky tak 1cm. první jsem jen podložil stůl ale udělalo to mezeru zase uprostřed stolu od podlahy. Vyspárovat to vypodložením stolu by bylo na dlouho. Nakonec je nejlepší plovoučku rozebrat a vyrovnat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2017 11:10 Muž muťa [554] - RostlinyRe: luba
No když podložiš jednu stranu tak zbytek bude ve vzduchu, tak bych řekl že se to pro hýbat bude.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2017 11:03 Muž 1965 [35] Re: muťa
muťa napsal: No a na co se ptáš? Nebo jen konstatuješ, že se ti líbí, deska se neprohne a máš nerovnou podlahu, atd? Mám nerovnou podlahu . Když jednu stranu podložím , nebude se celá skřín kroutit ?

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [12] ...... 48

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 48061x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/7257-skrinka-pod-akvarium?od=551