Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Tmavé dno

 

NápovědaFórum » Dekorace a dno » Dno 

Přejít na předchozí stránkuPřejít na další stránku   1  
Tmavé dno
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2013 17:59 Muž hardy [45]
prosim o radu potrebuju tmave dno do akva pro l sumce,jake je vhodne uvazuji o www.flexiobklady.cz/… a nebo www.rajkrmiv.cz/… co myslite diky za radu

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   24.03.2013 21:19 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: mix
čedičovou drť nebrat tobě by se taky nelíbilo spát na žiletkách ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2013 20:56 R Muž romant [27987] Re: mix
Sjeď si do Braníku. www.zoobranik.cz a kup si tam černej písek z flexiobkladů. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2013 20:47 mix
Ahoj chtel jsem se zeptat jestli nevíte kde sehnat co nejmensi kaminky a aby byly hodne tmave cerne myslim ze jse to menuje cedicova drt chtel bych to do 10L akva a nejlepe kdyby se to prodavalo nekde v okolí metra v praze. Diky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2012 12:58 Muž kortezhugo [983] Re: romant
No ja som cakal ze ta med "narusi" moj pokus a nedoziju sa ani rana. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2012 12:42 R Muž romant [27987] Re: kortezhugo
Zajímavé, jedině mě napadá, že ta měď je tam v takový formě, která jim nevadí a nebo máš zocelený šneky. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2012 12:37 Muž kortezhugo [983] Re: romant
No tak zajtra bude 10 dni a vsetky slimaky ziju. :)
Dalsia zaujimava vec je ze ten roztok FeCl3 mam uz "pouzity" -teda je v nom uz hruza Cu a nic sa nedeje.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2012 11:07 R Muž romant [27987] Re: kortezhugo
Jasně, šneci dobří předskokani. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2012 10:59 Muž kortezhugo [983] Re: romant
Dal som to do maleho pohara a nahadzal tam zopar snekov.Uvidime. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2012 09:47 Muž kortezhugo [983] Re: romant
Podla mna pomerne dlho.Ja to pouzivam na leptanie plosakov.A ono to drzi aj na plastoch.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2012 09:43 R Muž romant [27987] Re: kortezhugo
Taky Ti na to neodpovím, chemie nikdy nebyla moje silná stránka, ale výsledek se mě líbí. palec Buď to vyzkoušet v nějakým pokusným akváriu, co to tzv. udělá a určitě se Ti k tomu vyjádří někdo další, kdo to bude umět lépe posoudit. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2012 09:39 Muž kortezhugo [983] Re: romant
Fotka k příspěvku Viem ze to "takto" trva pomerne dlho.Tak som vyskusal z FeCl3.A to je rychlovka.Len neviem ci to moze ist takto zafarbene do akva?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2012 09:37 R Muž romant [27987] Re: kortezhugo
Zajímavá myšlenka. Podle mě je otázka, jak dlouho ten štěrk vydrží bejt od té rzi ušpiněnej.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2012 08:57 Muž kortezhugo [983]
Nedavno som sa trochu hrabal v dne a tam kde som mal uz hrdzave matky bol aj strk hrdzavi.Tak ma nieco napadlo....zafarbit takto strk.Co poviete?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2012 14:10 Muž ViktorX [474] Re: čudlinka
Další varianta jinde zmiňovaný Liapor, barva údajně hnědá až hnědočerná, jako bonus velký vnitřní povrch. Jen je potřeba mu dát čas a nechat ho nasosat... už mám zamluvený pytel.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.04.2012 22:57 Muž scorpion075 [254] - AfrikaRe: čudlinka
Ve starší literatuře se uhlí doporučuje jako jedna z možných alternativ složení dna. Jen pozor, není uhlí jako uhlí. Některé uhlí může obsahovat těžké kovy či síru. Doporučováno je nejmladší hnědé uhlí. Starší literatura rovněž doporučuje jako test dát do vody s uhlím paví očka a týden pozorovat zda se u nich neprojevují příznaky otravy. Pokud je vše v pořádku mnělo by být použitelné.
Vše mám vyčteno, osobní zkušenost žádnou, takže upozorňuji, že za případný neuspěch nenesu žádnou právní odpovědnost
Tolik zkopírováno z mého příspěvku k diskuzi na téma uhlí, která zde běžela asi před měsícem. Pokud tě zajíma průběh celé diskuze tak tady si můžeš počíst rybicky.net/forum/5688…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2012 20:47 Muž Shrimpman [36] Re: čudlinka
Když už, tak čistý antracit. Hnědé uhlí bude (jak vidno) špinit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2012 20:09 Muž Sid [6638] - RostlinyRe: čudlinka
Zkuste černé uhlí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2012 19:18 Žena čudlinka [25] - Parmičky – Hnědé uhlí jako dno
Máte, prosím, někdo zkušenosti s použitím hnědého uhlí jako dno? Našla jsem tuto možnost ve dvou různých článcích a na základě toho jsem o tomto dně jsem začala uvažovat do nově plánovaného akvárka. Za účelem pokusu jsem si od známých, kteří tím topí, vzala hrst hnědého uhlí a dala ho do menší skleněné nádobky s vodou a několika snítkami rostlin (které tam už před tím delší dobu prosperovaly v křemičitém písku). Po cca týdnu a půl jsem změřila parametry vody - ph někde pod 5, KH neměřitelné. Rostliny zcela zežloutly nebo spíš zrezivěly a rozpadly se. Stěny byly hustě "poprášené" rezavými zbytky rostlin. Při vymývání bylo sklo obarveno (jakoby od čaje) dorezava, šlo to smýt jen velmi těžce. Tak jsem bohužel konstatovala, že hnědé uhlí nejspíš použít nejde, že je to asi bůhvíjaké svinstvo a když tak rychle uhynuly rostliny, tak ani ryby by se tam asi neměly moc fajn. Docela mě to zklamalo. Máte někdo nějaké jiné zkušenosti? Případně, jedná se o opravdu normální uhlí, které se používá na topení, nebo nějaké jiné, třeba čistší - a kde příp. takové sehnat??? Dík! :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2012 07:41 Žena Dona [5] - MiniakváriaRe: lap
rybicky.net/nadrze/13598, tam jsem si toho dnes náhodou všimla. Já sama mám černý, ale nemám to ještě vyfocené, měla jsem původně čedičovou drť, která mi připadala moc ostrá
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2012 11:01 Muž muťa [554] - RostlinyRe: lap
Zkus to najít v nádržích:

klikni na: nádrže, pak vlevo na lupu a zadej do okna "dno" slovo hnědý - něco ti to najde
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2012 10:43 Muž Wrata [21] – pouštní písek
Zkoušel někdo do akvária tenhle černý písek? www.nejlepsiceny.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2012 20:52 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: lap
určitě tu pár lidí je, já mám též v jedný nádrží tento hnědý smíchaný s černým....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2012 13:37 lap – Flexi - hnědý
Gutntág,

má tu někdo v nádrži flexi písek - hnědý? Rád bych se podíval jak to vypadá...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2011 12:05 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Wernerka
jo písek s flexi je dobrej, taky ho mám, ale ta cena (navíc když se má posílat a má ho být víc) je horší.
Když jsem právě sháněla černý po akvaristikách a hobbymarketech v Brně tak to docela problém byl, nevím třeba už je teď jiná situace. Ale ty šutry co jsem si dotáhla z Hornbachu a které určitě mají i mnohde jinde bych nikomu moc nepřála.
Ale jestli máš peněz dost tak seženeš kde co, vycházela jsem z toho že hledáš levný štěrk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2011 09:12 Muž Yirka [9135] Re: Wernerka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2011 23:02 Wernerka Re: katterinecka
sháním právě černej štěrk ale stím asi nebude v dnešní době problém :) černý kvůli krevetkám aby hezky vynikly
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2011 19:14 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Wernerka
Zrovna v bauhausu jsem kupovala křemenej spárovací a naprostá spokojenost, není úplně bílý a mají i hrubší frakce (podle mě 0,5-2mm ideál)

Teď koukám že téma je tmavé dno. Tmavé levné a dobré dno (ne moc hrubé nebo ostré) jde sehnat hodně těžko

rybicky.net/nadrze/10012 tady ho mám, na něm je trochu hrubšího říčního
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2011 19:12 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Wernerka
skoč si třeba do obi a kup písek do filtrací nebo stavební
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2011 19:10 Wernerka – štěrk
kde v Liberci seženu nejlevnější štěrk? je lepší zverimex nebo třeba obi, bauhaus??
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2010 09:59 Muž kalahare [11] Re: invalida
prý škodí, prý...máte konkrétní zkušenost? Já mám tento černý písek už přes rok v akváriu s krevetkama, a ty se vesele množí. Vodu nebarví, ale jak píše navik, je dobré ho proprat, tak jako každý nový podklad, který si domu přinesete.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2010 08:16 Žena JJaanca [67] Re: hanyking
Taky mám písek z flexiobkladů a jsem s ním maximálně spokojená.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2010 07:39 Muž navik [908] - SumciRe: cervajz
Na totéž jsem se dotazoval výrobce, odpověď přikládám:
"Myslím si,že černý písek by měl být pro Vás vhodný.Jako základ je použitý křemičitý písek,jako barvivo speciální ve vodě nerozpustné saze,fixace barvy je provedena epoxidem.
Myslím si,že tam není nic co by vadilo nebo se ve vodě rozpouštělo.
Písky máme i osobně vyzkoušené.Po nasypání do vody se na písku držely vzduchové bublinky vlivem povrchového napětí.Postupně sesmočil celý povrch písku.
Před použitím můžete písek samozřejmě propláchnout."
Pro míchání s jiným - viz reakce pro Swatty :-)

Pro Swatty: Jemnější písek se při manipulaci vždy dostane pod hrubý, takže i když přikoupíte 2x, vždy se "nějak ztratí" :-)

Pro invalida - mám jej v v akvárku s L-sumečky již rok a čtvrt a zatím jediný úhyn bych písku nepřipisoval (byť jsem příčinu nezjistil). Nepozoruji, že by jim něčím neprospíval či je zabíjel (Samozřejmě jako i veškeré jiné předměty a zařízení doporučuji jej před vložením pečlivě propláchnout od prachu a jiných jemných částic.)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2010 03:41 Žena swatty [0] - CichlidyRe: hanyking
My kupovali hrubý i jemný čadičový písek o zrnitosti okolo 1 mm normalka přes net :) Nebarvený!!!Efekt nádherný, jen jsme ho přimíchali k tomu hrubému a tak nějak se nám ztratil, takže budem ještě objednávat. Momentálně nemám odkaz, ale koho by jooo zajímal, tak napište, odkaz pošlu X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2010 02:12 Muž cervajz [0] - CichlidyRe: kortezhugo
má někdo s tímto pískem vlastní zkušenost? rád bych ztmavil dno a napadlo mě přimíchat toho černýho písku třeba 1O kg.. nevíte, čím to barví? coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2010 23:28 S Muž invalida [3881] Re: hanyking
prej je ten barevnej na píp..ale jen doslech..elkám to neprospívá až zabíjí :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2010 23:28 Muž kortezhugo [983] Re: hanyking
...uz ho pouzilo kopec akvaristov a nikto sa nestazoval X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2010 23:20 hanyking Re: Moucha
Jo díky. A jak to barví? Je ta barva stabilní?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2010 22:07 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: hanyking
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2010 22:02 hanyking – Černý křemičitý písek
Dá so opatřit jemný křemičitý písek tmavé barvy?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2010 11:16 marsz Re: Landvir
Drží dobře tvar, myslím sklon - blběji se odkaluje do hloubky? Prostě drť. Není úplně černá, hodně tmavě šedá. Možná ostrá pro některé kytky. Obyčejné mi rostly bez problémů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2010 10:51 Muž llang [5] Re: Landvir
se substratem zkusenost nemam, ale myslim, ze dosahuje kvalit posipu sylnic. Pokud chces aby tvoje aqa vypadalo fakt dobre, zvolil bych substrat na odkazu. Sám ho mám a je presne jako na obrázku. shop.khanh-aquarium.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2010 17:14 Muž Landvir [57]
Zdravím, chci se zeptat jestli máte někdo zkušenosti s tímto štěrkem: www.akva-exo.cz/…
Popřípadě jak moc je tmavý, Díky moc Landvir ahoj

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2009 00:00 Muž Patris [1] Re: ؤشححعؤؤهىخ
ikdyž jak koukám na tvoje 10 l akva bo kolik, tak taky černý nejsou špatný smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2009 23:55 ؤشححعؤؤهىخ Re: Patris
hnedé ,alebo čierne? skús tmavé dno .. xi xi xi ;-) ale ne .. čierne je super ,ale musíš mať viac svetla.. daj tam to hnedé dno..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2009 23:01 Muž Patris [1] Re: boruberry
Já tam budu mít živorodky. A když to bude šumět taK CO,je mám vyhodiť? :-Dhmm
Edit: KOupím ten hněděj substrát :) Už jsem se rozhodl.. Snad ho budou mít..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2009 22:48 Muž boruberry [159] - Raci, krabi, krevetkyRe: Patris
Jezis jsem napsal oset :-D Mno kdyz kaminky ponoris do octa a nebudou sumet tak prosly testem na vapenec. Kdyby sumely, tak obsahuji vapenec, ktery ve vode vstrebava CO2 a nedarilo by se rostlinkam. Vseobecne plati, ze tmavsi dno je pro rybky lepsi, citeji se bezpecneji. Treba u neonek se doporucuje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2009 22:44 Muž Patris [1] Re: boruberry
treba se nejaka barva nelibi vice rybkam.. tak nwm.. a jestli to taky nema vliv na rust rostlin bo tak :) nejsem znalce :) radsi se optam hele :) a kaminky nalejt do octa jo? a kdyz to bude sumet tak co?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2009 22:40 Muž boruberry [159] - Raci, krabi, krevetkyRe: Patris
Hlavne at vypada prirozene a tu zrnitost maximalne 5mm. A at nesumi v ostu. Kazdemu se libi neco jineho, nevim proc se na todle vubec ptas :P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2009 22:33 Muž Patris [1] Re: Polux
To ještě newím.. lívej se mi ty hnědé docela velke, cca 5mm a nwm jako jaky, ale jaka je lebší barva.. líbí se mi akvarijní hnědý substrát :) hmm

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... 4

Zpět na obsah sekce Dekorace a dno • Zobrazeno 7045x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/701-tmave-dno?od=69