Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

eSHa Exit

 

NápovědaFórum » Nemoci » Léčení a léčiva 

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
eSHa Exit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.03.2024 16:45 Muž Xklop [163] - RostlinyRe: Linda Pragerová
Ahoj,
V návodu je informace: po ukončení aplikace provedte výměnu 30-50% vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2024 18:56 Žena Linda Pragerová [0]
Dobrý den, jsme 2. den po nasazení Exitu a chtěla sem se zeptat jak dlouho po ukončení léčby mam vyměnit vodu. Děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2022 10:31 R Muž rak [963] - Raci, krabi, krevetky – eSHa
www.Akvarista.cz
eSHa EXIT a 2000 opět v prodeji!
Máme skvělé zprávy. Dlouho jsme čekali, ale už jsme se dočkali.
eSHa EXIT na krupičku a širokospektrální léčivo eSHa 2000 opět schváleno do prodeje.
EXIT máme skladem, eSHa 2000 bude skladem za pár dnů.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   19.09.2022 11:19 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Dzumigar
Fotka k příspěvku - 20 kapek = 1 ml ;-)
- anotace, vloženo foto
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.09.2022 13:15 R Muž ctibum [6923] Re: Dzumigar
Možná bude jednodušší koupit za pár korun 1 ml injekční stříkačku, než počítat kapky... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2022 13:00 Muž Passenger77 [524] - RostlinyRe: Dzumigar
v medicíně se intravenozně podává 10, 15, 20 nebo 60 kapek na mililitr. Mikrodávkovače jsou nastavené na dodávání 60 kapek na ml a makrodávkovače (pipety) 10, 15 a 20 kapek na ml.
Zdroj: www.poradte.cz/…
Pokud kapky eSHa máš doma, pak nejjednodušší bude vzí si okótovanou odměrku z nějakých sirupů z lékárny a kapat a počítat kapky ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2022 07:22 Muž Dzumigar [20]
Koľko kvapiek esha exit a esha 2000 je 1 mililiter?
Ďakujem za info.
Veľmi by mi to pomohlo.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.05.2022 21:53 Muž chrastitko [1] - Asie – eSHa EXIT dvojnásobná dávka
U mě s normální dávkou 20 kapek/ 100 l + zvýšení teploty 28 °C, + NaCl 3 lžíce na 100 l, nefungovalo ani doplněné eSHa 2000. 6 Dní nic.

Takže zvýšeny dávky na 40 kapek /100 l a už to hezky fungovalo. Prý u hodně zarostlých nádrží rostlinami je nutné dávku zvětšit. (Díky Bohu za zdejší fórum).

Při tom se 2. den objevil se rozpad ploutví jen u čichavců líbajících - pár podélných prasklin a ubývání okraje. Ostatní ryby OK. Asi to dělá reakce s pH vody. Myslím, že neměla by být alkalická (platí i některých léčiv s malachytkou). Okyselil jsem vodu Dajana ACID a druhý den se ploutve začaly hojit. Krupička zmizela a ryby jsou po týdny krásně zhojené a po krupičce ani památky.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2021 10:56 blotchenfisch – Esha EXIT
Ahoj, mám 14 dní na rybičkách krupičku hlavně neonky červené, bohužel jsem přehlédl v karanténě, že mají asi mírně krupičku ... 14 dní léčím s přestávkou podle návodu ESHA 2000+ exit, ale krupička se dost zlepší ,ale nezmizí úplně ... Vždy po léčbě měním i vodu a teď jsem nově vyndal i z vnějšího filtru veškerou vatu, protože mi přišlo, že se všechno léčivo zachytává tam, ale v akvaristice mi tvrdili, že to není problém :-) Zkoušel jsem i zvednout teplotu na 30 stupňů ..nemáte někdo podobnou zkušenost ? Nebo zkusit přípravek Sera Protazol ? Mám v akváriu krevetky i šneky ..nerad bych je něčím otrávil, mám zkušenost jenom s Eshou a to snášejí bez problému .

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2021 20:12 Muž Heimerich [0] - AmerikaRe: Wendy2
:) Costapur jsem si původně objednal na místní prodejnu. Na místě jsem zjistil, že mají Exit, tak jsem vzhledem k recenzím koupil ten. Dvojnásobných dávek se bojím, tam se člověk nechá unést jen jednou... Vyzkouším a uvidím. Děkuji za radu :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.07.2021 18:11 Žena Wendy2 [543] - Tak nějak od všeho trochu :)Re: Heimerich
Vyměň vodu a zkus od Sery Costapur. Mám s tím dobrou zkušenost, když nezabere exit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2021 12:51 Muž Heimerich [0] - Amerika – Bez reakce
Exit a eSHa 2000 mi vůbec nefunguje. Jedu už třetí cyklus, dle návodu. Tj. první den první den plná dávka, druhý a třetí den polovina. Píše se, že je možné přidat ještě dva dny. Tedy po prvních pěti dnech výměna poloviny vody a celý postup znovu a teď ještě potřetí... Parazit se mi objevil na neonkách, tři nepřežili a krupička se postupně objevuje na dalších. Teď aktuálně na čtyřech. Skaláry a ancistrusy zatím v pořádku. Za pár dní jedu na čtrnáct dní pryč a vůbec nevím, co s tím... Pročetl jsem celou diskuzi a koukám, že je to fakt pokus/omyl.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2020 17:58 Muž Roger [1873] Re: Armies
Můžeš svítit ;-) nikdy jsem nezhasínal a to jsem jednou musel díky bujné vegetaci dávat trojnásobek dávky.
Edit: Píšou to tuším i v manuálu ;-) u některých léků se zhasínat má, u Esha ne, akorát tu vyšší dávku používej u exit u 2000 to není dle všeho třeba ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2020 17:45 Muž Armies [1] – krupička nebo obrněnka ....
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravím už léčím esha exit a esha 2000 druhou vlnu teď 3 den s dvojnásobnou dávkou kde to má už jen jeden ocellát , teplotu vody mám zvýšenou na 28 stupňů, jde mi o to jestli lze normálně svítit nebo mám mít furt zhasnuto , někdo píše zhasnout někdo zase normálně svítit, prosím ten kdo léčil jestli může napsat komentář .
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   30.05.2020 10:57 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Žako
- rozhodně vyndat, snižuje to účinek použitých léčiv ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2020 10:43 Muž Žako [4] – Léčení krupicky
Dobrý den objevila se mi v akvarku Krupička chci použít esha exit a esha 2000 a jde mi o to jestli když podávám tuhle léčbu musím vyndat z filtru aktivní uhlí nebo jestli ho tam můžu nechat?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   06.02.2020 19:35 R Muž afc1886 [14695] Re: Jan Jonáš
www.youtube.com/…
Na konci videa to pěkně vidíš. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.02.2020 18:50 Muž Roger [1873] Re: Jan Jonáš
Naprosto, a ještě nějakou dobu z toho bude zelená zátoka ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   06.02.2020 18:46 Muž Kawasaki [2840] - AmerikaRe: Jan Jonáš
Ano je to normální.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2020 18:41 Muž Jan Jonáš [1298] - Drobné rybky – Zabarvení
Po aplikaci se mi voda zbarvila dozelena. Doufám, že je to normální?!
Děkuji za uklidnění.
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   21.10.2019 14:19 R Muž Anthrax [4786] Re: Landyška
Asi takhle. Ta teplota se zvyšuje, protože to urychlí vývoj cyst krupičky, na které je léčivo krátké.
Nevím, kolik tam máš stupňů. Ale zvážil bych buď léčbu protáhnout o ty dva dny nebo za týden třídenní léčbu zopakovat.
Na druhou stranu, pokud ryby nevykazují vůbec žádné příznaky nemoci, tak můžeš klidně léčbu ukončit a ryby bedlivě sledovat. A léčbu nasadit jen v případě potřeby.
Tohle je na tobě. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2019 09:28 Landyška Re: Anthrax
Ja tady na ten letak koulala, ale v krabičce mam jen ty 3dny a dale napsano, ze lze pokracovat, ale uz ne v jakem mnozstvi, proto se ptam :-) 2000 je dnes 4.den a exit 3...Takze mame vydrzet 5dni a pak prestat? Diky

Je to možný, nikdy rybkam nic nebylo az ted.. u nas se jen mnozi a mnozi smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   21.10.2019 09:03 R Muž Anthrax [4786] Re: Landyška
Chce to číst pozorněji. Viz. modrý rámeček, kde ten leták je. ...můžeme dodatečně dávkovat po 10 kapkách na 100 litrů vody 4. a 5. den.

Tak to je fajn, že ostatní ryby nic nemají. Každopádně bych léčbu dotáhl dokonce, protože v akváriu mohou být zárodky krupičky. Až po dokončení léčby bych měnil vodu. To zbarvení vody nevadí. Nepochopil jsem z popisu, jestli je to třetí den od podání exitu nebo 2000.

K té údržbě. Je to samozřejmě na vás. Ale dělat moc velké zásahy do fungujícího akva prostě ničemu nepřispěje, obvzlášť v době kdy jsou v akva nemocné nebo oslabené ryby. Podle mě to ty neonky dorazilo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2019 08:35 Landyška Re: michalt
To v letaku je, bohužel neudělám.. už nemáme topení..manžel rozbil cca půl roku po koupi :) Jsou celou dobu bez.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2019 08:33 Landyška Re: Anthrax
zbyle neonky jsou od vcera v zachode, denne pochcipala jedna nebo dve, zůstali 3,stale na nich byla krupicka a jesi maj bejt brichem nahoru dnes nebo zitra, tak jsem je odlovila rovnou. Ostatni ryby nemaji nic..
V letaku je davkovani pouze na 3dny...
Takto cistime akvarko uz 4roky a nikdy nebyl problem.. Filtr 1x mesicne a odkalujeme 1x za pulroku i dele, takze nikdy neni tip top ani po odkaleni... Krupicky jsem si vsimla prave pri tom, takze uz byla predtim cistenim a vzhledem k tomu ze maji vsechny ryby v prodejne na nádrži kde jsem je koupila karatnetu a jsou tupkaty taky, tak je to jasny... Na tu vymenu vody se ptam proto, ze je to dost modry
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2019 08:10 Muž michalt [737] - MiniakváriaRe: Anthrax
Nevím, jestli je to v letáku taky napsané a/nebo jestli jsi to udělala, ale pomáhá taky dočasně mírně zvýšit teplotu na 27C.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   21.10.2019 07:35 R Muž Anthrax [4786] Re: Landyška
Nějak to nechápu. :-) Takže ty zbylé neonky jsou nyní kde? A ty zbylé ryby co? Mají krupici nebo ne?

V léčbě lze pokračovat bez problemů dál. V letáku je to napsané.

Po léčbě se nic zvláštního dělat nemusí. To je taky v tom letáku. Výměna vody není na škodu ale nutnost to není.

Ale měnit 3/4 vody, odkalit a ještě vyčistit filtr, to je obrovský zásah. To může akvárko dost rozhodit a ryby jsou pak náchylnější k tomu něco chytit. Být tebou, tak provádím údržbu šetrněji. Pravidelně bych měnil cca 1/3 vody. Když čistím filtr, tak neodkaluju a naopak. Vždy jedno nebo druhé. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2019 07:12 Landyška – Krupička
Ahoj, měla bych dotaz, máme akvarko už asi 4roky,nikdy nebyl žádný problém. Cca před 14dny jsme koupili nové neonky(zustalo nám jich za ty roky z 10 asi 5)Vše bylo v pohodě. V pátek jsme nádrž odkalili,vymenili 3/4vody, vycistili filtr a pritom jsem si vsimla Krupičky na vsech novych neonkach. Na jedne nejvic... Vcera jsme byli v obchode odkud jsou a na nadrzi byla karanténa.. takze 100%jsme to dotahli domu.
Podle netu jsem se docetla eshu exit a 2000,byla doma jen 2000 a o den pozdeji jsem k ni prodala exit.. dnes jsou to 3 dny.. mam v lecbe pokracovat?? Neonky umiraji a vcera jsme odlovili vsechny.. ale ostatni ryby(ancistrusy + miminka, mecovky a pavi oka vcetne jejich miminek) a po levbe se zas meni voda a odkaluje a vse cisti? to jsem se v letaku nedocetla.. jsem v leceni rybek naprosty amater. Diky.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2019 19:34 Žena Wendy2 [543] - Tak nějak od všeho trochu :)Re: horsina
Ve stejný den oboje v plné dávce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2019 17:23 horsina – Dávkování s eSHa 2000
Ahojky, chtěla bych se zeptat, koupila jsem si eSHa Exit a 2000. Píší,že se dají používat spolu, ale už nepíší jakým způsobem. Mají se dávkovat půl na půl nebo plné dávky obojího? A taky, mají se dávat ve stejný den nebo se střídat? Děkuji za odpověď :)
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2018 13:28 Andaska Re: Valhala
Určitě s lecbou vydrz. Ja taky davala eshu 2000+exit na krupicku 8 dni. Vodu jsem menila az po tech osmi dnech, co jsem lecbu ukoncila ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2018 23:04 Muž Krtecek [9] Re: Valhala
Ja odkalil až po léčbě, ale zkus udělat tu fotku, aby se na to ostaní mrkli.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2018 22:44 Muž Valhala [3] Re: Krtecek
Pokoušel jsem se o foto - bohužel má práci v zadní části. Pokud to prodloužení nebude smrtelné, budu pokračovat. Vodu (odkalovat) zatím asi ne? Děkuji za rady.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2018 22:32 Muž Krtecek [9] Re: Valhala
Jestli je to krupice, tak ještě vydrž, taky jsem ji nedavno měl. Léčil jsem s exitem + eSha 2000 jako ty 8dní, 4-5 den to mělo ňáký výsledky.. ještě bych vydržel, případně zdvojnásobil dávku.
Ta krupice je hrozná mě si i pak vrátila, tak jsem léčil zas, ale teď mám zase klid...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2018 22:08 Muž Valhala [3] Re: NHKG
Ta se bohužel nezastaví, pohodu si užije schválně v zadní části akva. Bublinky to asi nebudou, jen moje chytání stébla trávy. Podle všech informací by měla krupice po třech dnech ustoupit a nebo se rozšířit i na jiné rybky, tady se drží jen té jedné. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2018 22:01 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Valhala
Chtělo by to fotku té ryby. Bublinky by jsi měl okem poznat, mají kulovitý tvar.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2018 21:56 Muž Valhala [3] Re: NHKG
Děkuji za info,

psal jsem to do jiného vlákna.

Jeden nový Otik má bílé tečky, spíše průhledné a mnou ohodnocené jako krupička. Jsou na bocích, hlavě a na ploutvích , celkem tak 5-8x. Jiné rybky jsou v pohodě, a on je také veselý a pořád při chuti. Tečky mění po každém návratu z práce svou polohu - některé zmizí a jiné se objeví někde jinde, na ploutvích zůstávají stále na stejném místě. Dnes jsem začal 4-den aplikovat exit a jeho partnera eshu 2000. Vše je podle návodu a bohužel beze změny. Začínám věřit že se jedná o zachycené mini vzduchové bublinky, nebo nezdolnou formu krupičky která postihla pouze tuto rybku. Již jim nechci déle aplikovat léčivo a budu rád za každou radu - děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   04.12.2018 19:16 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Valhala
Nezničí, neškodí bakteriím a u mě to snášejí i citlivější ryby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   04.12.2018 19:13 Muž Valhala [3] – Esha exe
Ahoj, zničí esha exe nitrifikační bakterie.Musel jsem aplikovat kvůli otikovy a na toto jsem nepomyslel - děkuji.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2017 15:38 R Muž romant [27987] Re: brumla
Osobně bych tu rybu poslal na druhej břeh, vyměnil polovinu vody, vodu posléze lehce zasolil(polévk. lž. na 50 litrů), teplotu držel kolem 28st. a dal tomu čas.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2017 15:33 brumla Re: romant
takhle hodně jo. ostatní skaláři mají jen sem tam tečku, na malých (neonky, tetry), to není vidět skoro vůbec...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2017 15:29 R Muž romant [27987] Re: brumla
Je chycená jenom ta jedna ryba?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2017 15:23 brumla Re: romant
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku tak tenhle to má nejvíc... ostatní mají pár teček, nejčastěji "na čele"
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2017 15:09 R Muž romant [27987] Re: brumla
Fotku postižený ryby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2017 15:06 brumla
mno, takže teď je tam třetí den eSHa Exit, což jsem pochopil, že by měl být konec léčby... jenže zlepšení je žádné nebo minimální...
takže, co teď?
pokračovat s tím, nebo zkombinovat s tím druhým přípravkem?
už fakt nevím, začínám pochybovat, jestli je to vůbec krupička... hmm

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2017 00:10 JoKa Re: zdenulaj
Neléčitelné druhy krupičky v podstatě neexistují... Existují tropické kmeny, které odolávají podstatně vyšším teplotám, ale tady se bavíme o 32 a výš...

Naprosto imunní vůči léčivům bych také vyloučil, neb už by Ti v akvu, za předpokladu, že jsou skutečně imunní vůči léčivům, neplavalo vůbec nic...

Jsem bytostně přesvědčený, že nezápolíš s krupicí (svůj tip mám, ale záměrně ho nebudu prezentovat, neb mám málo informací)!!!

Co a jak se podle popisu nedá odhadnout... Je potřeba pár fotek akva, postižených ryb a vůbec všeho... Jaká je filtrace, údržba, osadníci, prostě vše...

Udělej prezentaci akva a bude se vidět...

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2017 19:17 Žena zdenulaj [0] – Velice odolný druh krupičky - jde to vyřešit??
Dobrý den, měla bych na vás dotaz. Koupila jsem si 4 nové ramirézky do svého společenského akvárka a bohužel bez karantény jsem si je šoupla do akvárka. Hned ten den jsem si všimla že jedna má na sobě asi tři tečky...brzy se to přeneslo na ostatní ryby. Hned jsem začala používat costapur a zvýšila teplotu. Po asi týdnu naprosto beze změny. Zvýšila jsem pak dávky a i teplotu a postupně jsem přišla o všechny tetry červenohlavé, o parmičky černopruhé...vyměnila jsem velkou část vody, počkala dva dny a začala používat esha exit a esha 2000...používám 4 dny a zase bez výsledku. při zvýšení teploty na 30 stupňů odešly až an jednu všechny tetry ozdobné. Přišla jsem tak skoro o všechny ryby - zůstávají pancéřníčci, ancistrusy a již zmíněné ramirézky, které vše přinesly, ale tváří se že jim to ani envadí. Mají an hlavě po různu kuliček, ale na nich se jeví spíše do žluta než na ostatních, na kterých působily klasicky bíle. Už nevím co mám dělat. Nic nezabírá - nechápu proč. Nemáte nějaký typ, nebo jsou i neléčitelné kmeny? Děkuji.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2016 19:13 Muž Mahony69 [3] Re: ioopp
Ahoj, ďakujem za tvoju radu. Trochu som zariskoval a nechal som to tak. Výsledok: krupicka celkom zmizla a sinica tiež. Deň po poslednej dávke eSHa exit som vymenil 40% vody a prefiltroval cez aktívne uhlie.Dal som aj 5pl akvarijnej soli. Vymením vodu ešte raz, dám tam rybám nejaké vitamíny a dúfam že budú ok.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   19.05.2016 09:52 ioopp Re: Mahony69
Osobně bych to po přečtení informací na aquafora.nl z vody stáhl akt. uhlím a po 12 h vyměnil 1/4 vody, vyndal uhlí a nasadil exit. Výrobce uvádí, že kombinaci s léčivy nedoporučuje.
Zaměřil bych se do budoucna na podmínky v akva a tu sinici. Ať tam nemusíš dávat tyto speciality. Sinici znám jen z rybníků...nikdy jsem neměl tu čest ji mít doma, ale s tím ti tady někdo určitě poradi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2016 08:58 Muž Mahony69 [3] Re: ioopp
Pardon, zle som napisal, vola sa to Cerpofor Aerocol a su to kapsule proti siniciam. Na českom a slovenskom trhu asi tento prípravok nieje. Vyrába to holandska spoločnosť Colombo a navod je mozne stiahnut tu colombo.nl/…
Aká je účinná látka som sa však nedočítal. (Žeby Cerpofor?)

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 6 7

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 8553x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/6981-esha-exit