Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

ADA Aqua Soil

 

NápovědaFórum » Dekorace a dno » Dno 

Přejít na předchozí stránkuPřejít na další stránku   1  
ADA Aqua Soil
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2013 20:53 Muž bago [6] - AmerikaRe: Burik
Ja som kupoval 3l balenie minuly mesiac a na sacku mam oranzovym New Amazonia ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2013 17:54 Muž Burik [727] - Aquascaping
zdravím..minulý týden jsem kupoval v aquascape přímo od pana Votavy ADA AQUA SOIL AMAZONIA NEW 9L..ale na balení není nápis "NEW",že to tam prý již nepíšou..může mi to někdo potvrdit,či vyvrátit?Nerad bych naletěl a případně substrát vrátil,díky za poznatky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2012 07:02 Muž Filip_CZ [165] - RostlinyRe: Barakainus
PO4 mam na hodnotĕ 1mg/l na konci tydne na hodnote 0.5 pak menim vodu a pridavam PO4.

PH mam stabilni i pres noc pozivam elektr. rizene co2 s tak me ph v noci neleze prilis dolu...

Ona spise ta ada stale snizuje alkalitu a ph vody nikoliv primarne co2 to je az dalsi faktor... zvysuji alkalitu jedlou sodou..

Nez jsem pouzival amazonia new mel jsem alkalitu 7 ph 7 a snizil o neco davkovanim co2.

S Ada jsem hned od zacatkubmel alkalitu 2 ph 5.5 ted po vymene vody a pridani jedle sody alkalita 8 ph 6.8 cca pak pridavam co2

Drop checker udrzuji svetle zeleny, sundal jsem ze dvou zarivek reflektory a jednu odstavil zcela tak uvidim, mel by tim klesnout hlad rostlin po co2 a tak zlepsit podminky pro rostliny a snizit vyskyt ras...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   03.10.2012 02:55 Muž Barakainus [654] - RostlinyRe: Xixao
No, ono se CO2 nezvysuje aby se snizovalo pH, ale aby mely kytky uhlik. Takze pokud je CO2 tolik ze vyrazne snizuje pH, je ho proste moc. Ve spravne vybalancovanem systemu se pH snizi jen drobne neb vetsinu CO2 spotrebuji rostliny hned.
Pokud nechas co2 zapnute 24h, mel bys videt, ze pH spadne pres noc dolu a pres den zase vyleze nahoru. Pokud se behem tech 24h pH moc nemeni, znamena to, ze proste bublas moc.

Ale jinak ano, svetla muze byt i prilis, ale v domacich podminakach si nemyslim, ze toho nekdo dosahne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2012 22:46 Muž Kamilstrom [539] - RostlinyRe: Xixao
Ono to sice do tohoto vlakna nepatri,ale na GSA,vlaknitou,GDA samozrejme ubrat svetlo(nebo zkus polozit na akva sitku co se dava do oken proti hmyzu,redukce je myslim 25%)dale zvysit NO3 a PO4 a pridat vice CO2,udrzovat dostatecny pohyb vody v akva(kvuli distibuci zivin),pamatuj na to,ze pri zvyseni pridavani CO2 je treba,krom pozorovani ryb kvuli mozne otrave,taky zvysovat obsah PO4,nebot pokud je PO4 limitovano muzes pridat CO2 kolik chces a nic to neda! :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2012 21:09 Muž Filip_CZ [165] - RostlinyRe: Kamilstrom
zelená flekovitá řasa na skle, řasa zelená vláknitá na liliovníčku a jiné typy zelených řas například na kořenech je dobře vidět na fotce nádrže..

zredukuji světlo a uvidím za týden dva co to udělá...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2012 20:34 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: Kamilstrom
podle dotazu to tipuju na zelenou řasu na skle
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2012 20:33 Muž Kamilstrom [539] - RostlinyRe: Xixao
A deje se v te tve nadrzi neco,buji rasy nebo jiny nerad?Nebo je vse ok?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.10.2012 19:33 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: Xixao
já bych tam dal tu zářivku 36W, bude světla až až. Jinak od černého krytu se odrazí minimum světla, ale přijde mi to zbytečné plýtvání penězi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2012 19:26 Muž Filip_CZ [165] - RostlinyRe: Barakainus
Tak na světle záleží, pokud nechci mít akvárium bez ryb nemůžu do nekonečna zvyšovat CO2 snižovat PH a uměle ho zvedat jinak, ono to lze ale jen do určité =urovně, pak už se rybkám v akváriu nelíbí
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2012 19:23 Muž Filip_CZ [165] - RostlinyRe: grunda
Krycí skla nemám.. vyřešil jsem to nakonec tak že na všech zářivkách mám reflektory tak jsem jeden reflektor na druhé ze zadu otočil tak že zářivka svítí do krytu tzn. reflektor je mezi ní a hladinou...

otázka je zda tím eliminuje se většina světla ze zářivky, či jen se odrazí od černého krytu zpět do akvária... vizuálně mě přijde ubytek světla v nádrži...

Mám to tak nechat nebo třeba to samé udělat s druhou zářivkou?

Nebo můžu rampu dát zcela pryč a dát tam jinou kratší 36W jak píšete...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2012 19:22 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: Barakainus
problém je v tom, že světla jsou v krytu a je obrovský rozdíl mezi hladinou a dnem, takže bude těžké udržet akva bez řas.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2012 19:20 Muž Barakainus [654] - RostlinyRe: Xixao
Kolik svetla mas zas tak nezalezi. Vzdycky je to o pomeru svetla a zivin. AS ti doda spoustu zivin, svetla mas dost, takze potrebujes jeste hodne CO2 a jsi v pohode.
Pochopitelne, jiny problem je, ze v high-tech high-light akvariu ti vsechno poroste strasne rychle, coz je sice na zacatku fajn, ale po par sestrihach te to zacne dost stvat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.10.2012 19:19 R Muž romant [27987] Re: Xixao
Pokud máš krycí skla, tak můžeš svítit přes hadr, třeba látkovou plínu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2012 19:17 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: Xixao
myslím že i ta jedna 36W bude dost
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2012 18:33 Muž Filip_CZ [165] - RostlinyRe: grunda
diky zkusím, za jak dlouho bych měl pozorovat změnu, abych věděl že opatření vede k cíli? Snížím tak na 4.6W/L

Edit: trošku problém je v tom, že pokud jednu vyndám druhá přestane taktéž fungovat :)
zřejmě budou zapojeny seriově, můžu místo obou dát jednu s 36W, ale to nevím zda již nebude moc málo na druhou polovinu akva... nebo na tu jednu dát reflektor obráceně, tak že bude odrážet světlo do krytu místo do akva...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2012 18:30 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: Xixao
druhou zezadu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2012 18:26 Muž Filip_CZ [165] - RostlinyRe: grunda
Ubrat lze zkusím dik, jen nevím jakou, ať vyndám jakoukoliv budou potom zářivky nesymetricky rozmístěny nad hladinou... a trošku mám strach aby to neodnesly kobercovky, kterým se daří dobře...

ubrat uplně zadní, druhou ze zadu, třetí ze zadu, přední...

nápad nějaký?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.10.2012 18:20 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: Xixao
jak říkám, solidní nášup. Já bych ubral jednu zářivku, nebo přistínil akva nějakou fólií, nebo zvedl osvětlení výš nad akva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2012 18:14 Muž Filip_CZ [165] - RostlinyRe: grunda
Výška akva 60 cm mínus substrat a hrany tak 50 cm

Hodnota CO2 drop checker světle zelený, PH 6.5


bohužel zde akva.wu.cz/… jsem nenalezl hodnoty pro mé zářivky ale odvozeno od 4x24W blau bych v části 50cm od horní vrstvy ADY (výška 8cm až 12cm) měl být někde kolem 100 par u dna.. není to přesné ale orientačně jsem tak počítal...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2012 18:08 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: Xixao
na měsíc staré akva je to solidní nášup, jak vysoko máš světla nad akva, jaká je hodnota CO2?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2012 17:30 Muž Filip_CZ [165] - RostlinyRe: grunda
10hodin 0.65w/l, 1x tydne polovina je to rozumne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2012 17:08 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: Xixao
záběh cca. měsíc, řasy pokud rozumě svítíš a měníš vodu - nikdy ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2012 17:05 Muž Filip_CZ [165] - Rostliny – amazonia new
Jake mate osobni zkusenost se substeatem ada amazonia new? Jak dlouho trvala zabihaci faze a kdy se prestali objevovat rasy?

Diky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2012 10:44 Muž Barakainus [654] - Rostliny
Jak jsem psal vysse, nemam sice ADA AS, ale napodobeninu, ale ta funguje stejne.
Vodu mam KH 3-4, pH nemerim a checker ma svetle zelenou az zlutou barvu. CO2 bubla zbesile. Akva je 6 tydnu stare a mam to takhle od zacatku. Kytky rostou jak divy. Od 3 tydne jsou tam kreveky, mnozi se jak o zivot tvari se dokonale stastne ;)
Ja bych o tom zas tak nepremyslel jake jsou v tom akva hodnoty. Treba to pH co udavate a bojite se ho kvuli rybam, je naproste v pohode. Tetry casto ziji v prirode v pH 4 i niz. Nahle zmeny jsou co skodi nejvic, ne stabilni odchylky od normalu.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2012 19:21 Muž Filip_CZ [165] - RostlinyRe: Xixao
Tak jsem po přidání jedlé sody znovu proměřil a

PH: 6.2 , KH 3 rovných (JBL test)... drop checker tmavě zelený...

Mám ještě přidat jedlou sodu nebo je třeba čekat déle než se zvýšení alkality projeví ?

Vůbec při tak nízké alkalitě nevím jak dávkovat CO2 protože tak nízké hodnoty tvrdosti ani tabulka dropcheckeru nemá resp. má ale údaje o barvě vůbec nesedí s tím co je vidět na drop checkeru a je naměřeno...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2012 16:54 Muž Filip_CZ [165] - RostlinyRe: katterinecka
Fotka k příspěvku Zmeril jsem GH je 5, KH 3 az 4.

Drop checker tmave zelene, ph 6.4

Pridal jsem 3 a pul lzicky sody po zmereni...

Zkusim zmerit pozdeji znovu..
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2012 15:13 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Xixao
ale je možný že ti to bude stále snižovat ta ADA, ale dokud tam nejsou ryby tak můžeš experimentovat jak chceš (skoro)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2012 12:31 R Muž romant [27987] Re: Xixao
Já, když jsem upravoval směrem nahoru, tak jsem přidával vždy po výměně vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2012 12:19 Muž Filip_CZ [165] - RostlinyRe: romant
Jak často se pak ta lžička na sto litrů musí přidávat? každý den?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2012 12:01 R Muž romant [27987] Re: Xixao
Alkalita by se Ti tak měla zvýšit cca o 2 stupně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2012 11:54 Muž Filip_CZ [165] - RostlinyRe: Sid
zkusím lžičku jedlé sody na sto litrů...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.09.2012 10:07 Muž Sid [6638] - RostlinyRe: Xixao
Pak by stálo za úvahu zkusit (přiměřeně) zvýšit pH a koncentraci hydrouhličitanů pomocí jedlé sody.
Možná bych testnul už teď, co to udělá s permanentním testem. Přídavkem jedlé sody zvýšíte obsah vázaného CO2, který se bude uvolňovat díky schopnosti substrátu snižovat pH, na což by mohl test CO2 reagovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2012 08:40 Muž Filip_CZ [165] - RostlinyRe: Sid
Pořád ale nechápu jak to bude s tím CO2...

když se to srovná na 6.8 ... tak abych tam dodal alespoň 25 - 30mg/l co2 musím nastavit na sondě PH pod 6.4 a to zase rybičky nemusí snášet... ?

Nebo je to tak že až se to srovná tak tam bude odpovídat ta tit. tabulka? ....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2012 08:07 Muž Sid [6638] - RostlinyRe: grunda
Pravda - píše se to tam. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2012 00:51 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: Sid
ADA substrát opravdu okyseluje vodu, je to napsané v každém popisu tohoto substrátu - snižuje tvrdost a PH ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2012 22:17 Muž Filip_CZ [165] - RostlinyRe: Sid
je to tak, časem se to snad srovná ..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2012 22:08 Muž Sid [6638] - RostlinyRe: Xixao
...Asi to bude dělat ta Amazonie New...
Vypadá to tak. Pokud ten substrát silně okyseluje vodu, tato může i při nízkém pH obsahovat málo CO2, což "dropčekr" vyhodnotí adekvátním zbarvením.
EDIT: Měl byste počkat, až se ten substrát "usadí" a pak teprve vymýšlet, co dál. S rybkami určitě nespěchejte. (Ale to už vám psal Milosak, že ten proces trvá nějaké 2-3 měsíce...)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2012 21:58 Muž Filip_CZ [165] - RostlinyRe: Sid
Sedí používám ho pro druhé akvárko tam mě ukazuje dKH 7 což odpovídá..

Asi to bude dělat ta Amazonie New že se zajíždí a takhle zkresluje měření CO2 z poměru PH/KH...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   09.09.2012 21:56 Muž Sid [6638] - RostlinyRe: Xixao
pH 6,1 (podle - předpokládám - kalibrované sondy), KH "čerstvým" testem SERA, "dropčekr" od Dennerleho tmavě zelený až modrý... A to všechno v jednom okamžiku... :-O
Kolik dKH má vaše vstupní voda, to víte. (Někde jste tu dával odkaz.) Zkuste ten test testnout na vstupní vodě, jestli "sedí".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2012 21:44 Muž Filip_CZ [165] - RostlinyRe: Sid
Amazonii New mám v nové nádrži 3tí den...

Sera KH test... (měsíc cca starý)..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2012 21:39 Muž Sid [6638] - RostlinyRe: Xixao
...DENNERLE...
Tak v tomto by problém být neměl...
A čím měříte KH?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2012 20:59 Muž Filip_CZ [165] - RostlinyRe: Sid
DENNERLE CRYSTAL-LINE CO2 (modrá voda - CO2 inhibitor)

Mimo jiné ještě mám PH sondu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2012 20:56 Muž Sid [6638] - RostlinyRe: Xixao
...nerozumím jak PH může být 6.1, KH tvrdost 5 a drop checker ukazuje tmavě zelenou až modrou barvu...
Co dáváte do toho permanentního testu CO2?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2012 20:52 Muž Filip_CZ [165] - RostlinyRe: milosak
nějak tomu pořád nerozumím... dnes jsem měnil vodu, postupuji podle návodu výměny časté ze začátku... ale když přeci PH klesne pod 6.4 a do toho budu chtít sytit tak budu na PH pod 6.0 abych vůbec nějaké CO2 dostal do akvária... to nebude vadit rybkám? (až je tam dám)...

jsem zvědavý, založil jsem novou nádrž a chci na ní vyzkoušet tuto namáčenou hlínu v živinách...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2012 20:41 Muž milosak [66] - RostlinyRe: Xixao
Koukám, že jste z Prahy.

Co jsem viděl nádrže pražáků s ADAU substráty po založení, tak bylo ph
i 5,8 a vše fungovalo .

Netrápil bych se s tím :-)

Taky mám jednu nádrž v Praze, ale s pískem, takže při sycení CO2 se i bez
A. substrátu dostávám na KH 3 velice hravě. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2012 20:19 Muž Filip_CZ [165] - RostlinyRe: milosak
a jakým způsobem předtím hnojíte CO2? Jde mě o to až za tři týdny tam dám ryby tak jak hnojit a nemít moc nízké PH, předpokládám že PH pod 6.4 už rybám bude vadit...

pokud dávkuji CO2 tak snižuji PH tedy potřebuji PH vyšší třeba 6.9 abych mohl dostatečně dávkovat CO2 a nesnížil ještě PH pod hranici chov rybek...

nerozumím jak PH může být 6.1, KH tvrdost 5 a drop checker ukazuje tmavě zelenou až modrou barvu... podle tabulky u něj by měl být žlutý...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2012 18:10 Muž milosak [66] - RostlinyRe: Xixao
Záleží na GH ve vstupní vodě.

Já mám vstupní vodu 20 a cca 2,3 měsíce, potom už substrát ztrácí změkčovací
schopnosti a Ph už tolik netlačí dolu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2012 12:12 Muž Filip_CZ [165] - Rostliny
Koupil jsem si do nove nadrze Amazonia new, srazila me sama o sobe vstupni vodu z ph 7.5 na 6 za dva dny. Nadrz bez ryb jen kytky. Za jak dlouho se ph, tvrdost ustali? Pri tak nizkem ph ani nemuzu davkovat co2 protoze do budoucna az tam dam ryby tak vy tak nizke hodnoty netolerovali...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2012 01:08 Muž Barakainus [654] - Rostliny – Falesna Aqua Soil
Po letech pouzivani vypalovanych jilu (Liapor, Fluorite, Oil-Dri, Turface) jsem se rozhodl zkusit nevypalovane, jako je ADA AquaSoil a par podobnych vyrobku (treba od Oliver Knott).
Nez jsem ale ADA AS II stacil koupit, narazil jsem na Cinskou znacku (velmi oficialne vypadajici) a pak taky na naprosto no-name verzi. Ta je v pytlicich (asi 3L) s jednoduchou papirovou nalepkou s navodem jak to pouzit a tot vse. Co je ovsem dobre je cena - asi 1/3 ceny AS II. I u velkych pytlu je to min nz 1/2 ceny.

Zkusil jsem namocit pul litru ve flasce a stejne jako ADA to uvolnuje NH3/NH4, nerozpada se ani trochu, nekali vodu a vubec se chova naprosto stejne jako ADA. Pochopitelne to je velmi kratke testovani asi 1.5 mesice, ale zatim to vypada dobre.

Pred tydnem jsem zalozil nove akva a kytky rostou jako z vody. Voda je hnedo-zluta, ale nezakalena. NH3 vysoke, podle ocekavani.

Mate nekdo zkusenosti s takovymito napodobeninami? Hledal jsem ve foru a nic ("jilove substraty", "ADA", "Aqua soil").

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... 5

Zpět na obsah sekce Dekorace a dno • Zobrazeno 10035x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/6583-ada-aqua-soil-?od=130