Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Spínací hodiny

 

NápovědaFórum » Technika » Další technika 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránkuPřejít na další stránku   1  
Spínací hodiny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2010 00:24 drateník – Re: kortezhugo
vim, že je to asi trapný, ale jak přijde jakej drát? :)

je mi jasný, že nemůžu z každý str. fouknou fázi a pak to pustit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2010 00:16 Muž kortezhugo [983] – Re: drateník
1-2 - napajanie 230V
4 3-5 je spinanie alebo rozpinanie

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2010 00:08 drateník – Re: kortezhugo
hehe, to sou fórky :)

potřebuju poradit kam co přijde. Jednoduše, co přijde na zdířku č.1, 2, 3, 4, 5
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2010 23:43 Muž kortezhugo [983] – Re: drateník
:) a co na tom nevies?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2010 23:40 drateník
Fotka k příspěvku poslední fotka :)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2010 23:36 drateník
Fotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2010 23:36 drateník – jak zapojit?
Fotka k příspěvku nevěděl by někdo, jakým způsobem zapojit tyhle spínací hodiny?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2010 15:55 Muž dikard [14] - Jezírkové ryby – Re: deCORF.OBRAEN
no asi je viac tychto typov hodin bo ja mam nejake starsie a tam som kupoval baterie dobijacie sice su tam uz dlho ale uz oli raz dobijane asi po 3rokoch.... no je to vedz nazoru asi som staromodnejsi :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2010 15:48 Muž deCORF.OBRAEN [220] – Re: dikard
Ja mám tiež digitálne ale neviem o tom žeby som tam musel dávať baterky..Vraj tam je vstavaná baterka ktora sa dobije ked sú hodiny v zástrčke..a v prípade odpojenia vtedy slúži baterka ako záložný zdroj ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2010 15:44 Muž dikard [14] - Jezírkové ryby
problem nieje ani to znovu nastavit treba kuknut na normal cas a len pootocit koleckom tot vse...... nerad mam tie digitalne kebyze nemusim ich mat tak ich ani nemam(vsade len baterky) sad
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2010 13:49 Žena geminika [39] - Živorodky – Re: arnošt
No ja mám mechanické. Dik
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2010 13:48 Muž arnošt [37] - Rostliny – Re: dikard
mechanické jsou ale závislé na síti - jakmile ti vypadne proud, tak je musíš nastavit znovu - digitální ti drží čas i při výpadku proudu - to si myslím je dost zásadní výhody proti mechanickým...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2010 13:48 Žena geminika [39] - Živorodky
Chcela by som sa spýtať, ako je to so spínacimi hodinami, keď vypnú elektrinu trebárs na dve? Treba ich zase nastaviť na aktuálny čas?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2010 13:27 Muž dikard [14] - Jezírkové ryby
ja mam niekolko spinacich hodin nielen na akvariu a terariu ale i v domacnosti a naj ktore mozem odporucit su:http://www.emos.sk/zbozi/1907010010-spinacia-mechanicka-zasuvka-1fd-2a mam aj digitalne ale tie su zavisle na bateriach a podla mna zbytocne predrazene pravdaze ak netreba nastavit kazdy den zvlast, tie mechanicke vrele odporucam mam ich uz asi 5rokov a stale funguju za to tie digital tam som uz menil baterie
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2010 13:20 chlade
DavidDizzer: moc díky mám nastaveno. tak snad to půjde! palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2010 13:08 Muž arnošt [37] - Rostliny
spínací hodiny od solidu se mi občas sami od sebe vypínaly, tak jsem je reklamoval a koupil jsem kvalitnější v hornbachu a maximální spokojenost - ono když se rybám z ničeho nic ve dvě ráno rozsvítilo světlo a přes den byly po tmě - to pro ně byl asi trochu blázinec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   19.02.2010 13:05 Žena gaume [26] - Živorodky – Re: chlade
ja mam radsi ten denni :-) ale da se fakt pochopit i tenhle, jen se musi brat ohled na to, ze jeden cerny spinac neni hodina, to je cely. a kdyz jsem to pochopila ja, jako netechnicka zenska, tak to pochopis taky :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2010 13:03 HansH1
DavidDizzer napsal: tyto spínací hodiny mám. Ale pokud to nechápeš, je to potřeba vysvětlit pořádně. A tady by to bylo nadlouho. Napiš mi vzkaz a já se ti ozvu ;-)...

co na tom chceš vysvětlovat pořádně? Šipku nastavit na aktuální čas a pak zamačkat ty černé čudlíčky po obvodu v době, kdy mají hodiny pustit proud čili svítit. Čili čudlík nahoře - vypnuto, čudlík dole zapnuto... není co řeši, žádnou vědu z toho nedělejte ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2010 13:02 Jindrik
Taky jsem nad tím musel chvíli dumat:-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2010 12:51 Muž DavidDizzer [26] – Re: chlade
j ty taky :-):-D
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2010 12:48 chlade – Re: DavidDizzer
díky, máš to tam
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2010 12:44 Muž DavidDizzer [26] – Re: chlade
tyto spínací hodiny mám. Ale pokud to nechápeš, je to potřeba vysvětlit pořádně. A tady by to bylo nadlouho. Napiš mi vzkaz a já se ti ozvu ;-)...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2010 12:40 chlade – spínací hodiny
zdravím, chtěl bych poradit koupil jsem si týdenní časový spínač solid eshop.ambaterie.cz/… a nevím jak ho správně nastavit.návod k obsluze tu sice je, ale nějak to nechápu stydim díky za rady

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2010 11:08 Muž Semtex [1197] - Labyrintky
Průmyslové sítě často trpí na málo známé veličiny jako jsou Harmonické proudy a napětí.
Ty zejména vznikají v sítích kde jesou el. motory, generátory, polovodičové usměrňovače, elektronika a zářivkové či výbojkové osvětlení.
Harmonické kmitočty mají za následek převážnou většinu záhadných poruch, vypínání strojů, vyhoření elektroniky atd.
Boj proti tomu je jednoduchý - Kompenzací. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2010 10:17 Muž kortezhugo [983]
...este ma "daco" napadlo...problem mozu robit prave ze komp.kondenzatory...-a ich "nabitie" pri zapnuti...
...lebo tlmivka praveze - tlmi prudovy naraz X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2010 09:09 Muž O.Tom [439] – Re: xOB
Abys nakonec nevyhorel od spatneho jiskriciho kontaktu hodin :) Jinak ty digitalni by mely jit spravit pripadne vytunit , pravdepodobne tam bude jen pripecene spinaci rele, takze jej poklepat jestli odskoci, nebo vymenit a traba i za nejake pro vetsi spinany proud...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2010 09:05 Muž kortezhugo [983] – Re: xOB
...podobny problem sme riesily v praci...tak isto bol problem v rozpinani...islo o fakt velke ind.zataze
a ked sme to sledovali kontakt sa viac opaloval ked rozpinal...
...nakoniec sa to riesilo pouzitim polovodicovych rele...
...napr. aj jeden akva ohrievac co mam doma 300W pouziva bimetal+triak - nezlepi sa a neiskri....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2010 08:33 Muž xOB [83] - Cichlidy
Tak jsem jeste jednou rozdelal hodiny a rozdelal i ten spinac uvnitr. Sice zapecenej nebyl, ale je tam takova dorazova "pacicka", ktera na muj vkus je docela velka, odrizl jsem ji asi pul milimetru a od ty doby (zatim tri vypnuti :) ) to funguje. Uvidime, jak se to bude chovat dal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2010 14:34 Muž Zabacek [2]
Nekompenzovane zarivkove svitidlo obsahuje velkou induktivnich zatez viz. popis 4x58W zarivka s klasickymi tlumivkamy. Samotna infuktivni zatez muze zpusobit pri prechodovych dejich proud az 14x vetsi nez jmenovitej. Doporucil bych kompenzaci tlumivek a nebo spinani pres nejakej malej stykac terej by mel v seri razeny kontakty potom uz ke slepovani urcite dochazet nebude.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2010 14:40 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: xOB
tak to vypada opravdu na speceny kontakty v tom spinaci, kdyz huz je to jenou speceny, tak to nekdyodskoci kdyz to vychladne (kdysi nam tahle zlobil spinac u vodarny) ale tohlo vypada ze by se musel bud vymenit spinac nebo rozebrat
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2010 13:57 Muž xOB [83] - Cichlidy – Re: TomasOxx
Zarivky jsou zapojeny klasicky pres tlumivku a je tam dost silnej vyrovnavaci kondik, ale to nevysvetluje proc hodiny nerozpinaji i kdyz jsou bez zateze. Leda, ze by uz byly vsechny od toho kondiku uvareny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2010 13:55 Muž xOB [83] - Cichlidy – Re: Moucha
Mechanicky byly rozebrany oboje, ale vse se tvari ok, akorat nerozepne spinac uvnitr, ten zobacek, co ho driz zacvaklej odskoci, ale spinac spina dal
UPS je v klidu, nespina skoro vubec.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2010 13:48 Muž O.Tom [439] – Re: xOB
A nebydlis vedle toho podivneho domu jak bylo v televizi :) jak jim tam zniceho nic hori prazdne zasuvky :)
No.. prepeti, jsem jen amater ale myslim si... ze kdyby to bylo prepeti ktere provali spinaci tranzistor, ktery dal spina rele... tak by to odnesly i ostatni mene citlive soucastky a digit. hodiny by ani nesly. Neni mozne, ze maji tlumivky pri rozbehu tak velky odber, ze se to rele opravdu pripece ? jestli na to maji vliv kompenzacni kondenzatory atd... treba nejaky odesel... Pripadne stoji barak na indianskem pohrebisti :) cert vi...

EDIT: A pripadne prepeti by podle me uz vubec nemelo vliv na mechanicke...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2010 13:19 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: xOB
tak jedny rozeber a uvidish
pisesh ze mate UPS, jak casto vam spina??? necvaka obcas?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2010 13:16 Muž xOB [83] - Cichlidy – Re: pantany
Jak jsem psal v uvodnim prispevku, zkousel jsem jedny digitalni a dvoje mechanicky hodiny (jedny spinaji fazi a jedny nulak), takze konkretnim kusem hodin to nebude.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2010 13:10 Muž pantany [7] – hmmm
ja pouzivam spinacie digitalne hodiny, znacka SOLID, funguju v pohode. ak mas problem s prepeti v stekri mal by si vsetky elektronicke zariadenia (PC, TV, HiFi, akva a pod) napojit cez prepotovu ochranu, bud kupis predlzovacku alebo samotnu prepetovu ochranu a na tu pridas predlzovacku a mal by byt s problemom kolisania prudu pokoj. skusal si vyskusat aj ine spinacie hodiny? dufam ze nepouzivas nejaky lacny cinsky shit. tak nech sa dari. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2010 13:02 Muž xOB [83] - Cichlidy – Re: Povalec
Jj, je tam uzemneni. Jedny mech. spinaji nulak a jedny fazi, ale nejedou ani jedny, takze tim to nebude.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2010 12:59 Muž xOB [83] - Cichlidy – Re: TomasOxx
Spina to 4 T8 zarivky 58W, ale hodiny nevypinaji ani kdyz jedou naprazdno
Takze je mozny ze ma pravdu JuraS, asi to zkusim vrazit na nezalohovanej vystup z UPS.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2010 12:59 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: Povalec
videl bych to taky na specene kontakty, ci odeslo rele.... bud moc velky zatizeni ci prepeti v siti
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2010 12:50 Muž Povalec [7] - Cichlidy – Re: Povalec
aha, to je asi blbost, vono tam bude i uzemneni, takze nic...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2010 12:46 Muž Povalec [7] - Cichlidy – mozna
Mozna zbastlena elektrika, zkuste ty hodiny v zasuvce otocit o 180 stupnu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2010 12:41 Muž O.Tom [439] – Re: DrBolíto
taky bych rekl ze to bude velkym odberem... napis co vsechno to spina
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2010 12:11 Muž DrBolíto [254] - Rostliny
Nejspíš to bude indukční zátěží, kde při zapnutí se spečou kontakty.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2010 12:08 JuraS
napadá mě jediná věc a tou je přepětí nebo podpětí či jak se to jmenuje v síti..nám to taky blblo zejména v létě kdy se jeden rok nakoupili do každé kanceláře mobilní klimatizace a do zasedaček se dali velké stacionární..kdo měl na dané větvi kam to všichni zapojili i počítač přišel o zdroj a mnohdy i o desku a řadič disku s elektronikou disku..ty výkyvy byly tak šílený...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2010 12:05 Muž xOB [83] - Cichlidy – Nefunkcni spinaci hodiny
Mam problem se spinacima hodinama u akva v praci. Nejdriv jsem mel digitalni, ale nevypinaly, tak jsem koupil mechanicke, do 2 dnu prestaly vypinat take, tak jsem si donesl mechanicke hodiny z domu, kde mi pul roku fungovaly, do dvou dnu prestaly vypinat :-(
Naprosto nechapu proc, otocnej mechanismus chodi, zobacek vyskakuje, jen spinac co je uvnitr zustane seplej. Myslel jsem, ze je to velkym odberem, ale dela to i bez zateze. Kdyz do hodin klepnu, tak vypnou. tone
Nezda se mi, ze by troje hodiny byly vadny, ale dalsi sem i kupovat nechce. Dela to i na vice zasuvkach.
Nenapada nekoho neco?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2009 13:38 Muž hop [26] - Rostliny
mne by zajímalo zda se dělají i přepínací hodiny...jeden vstup 2 výstupy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2009 12:26 Muž kortezhugo [983] – Re: cusbus
...presne tak - aj cas drzia perfektne...
...ak si ich viete zohnat - doporucujem...stara poctiva robota...a v "jednoduchosti je sila"
...na pokazenie tichto hodin treba kladivo ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2009 12:21 Muž kortezhugo [983] – Re: Michal1987
...to hej :-) tie uz maju "daco" odkrutene - ale nedam ich "za nic" - tolko s digitalnimi "nenakrutis" co uz toto ma za sebou X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2009 12:18 Muž cusbus [37] - Tetry – Old School
Tyhle stařešinky mám taky a jsou spolehlivější než nové, které jsem koupil v Bauhausu. Nepředběhly se za půl roku ani o minutu. Ty nové byly teda levné (asi 65 Kč), ale dost hlasitě cvakají a při výpadku proudu se začnou trošku předbíhat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2009 12:08 Muž Michal1987 [21] – Re: kortezhugo
vyzerá to ako muzeálny kúsok, resp. skoro ako výškomer z nejakého lietadla. smich

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... 15 16

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 19889x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/6455-spinaci-hodiny?od=537