Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Vodnatelnost

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 8 Přejít na další stránku   1  
Vodnatelnost
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   27.02.2013 15:16 R Muž romant [27987] Re: Lutien
Z nádrže kde je by to chtělo jí co nejdřív odlovit, třeba do nějaký lahve a až se rozhodneš, jak to s ní ukončit, tak to realizovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2013 15:07 Žena Lutien [12]
Aha:( díky. mám jiný nápad zde
rybicky.net/forum/15576…
bude to dost "rychlé"?

Myslíte, že ryba vydrží do sedmi večer?? já ji nechci zabíjet, ale nechci, aby umřela v nádrži a nakazila ostatní ryby. nechala bych to na přítelovi..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2013 14:59 Muž LisourJr [33] Re: Lutien
Ne nepřejde, čím dýl budeš čekat tím horší to pro ni je... Žiletku z holítka a šmik..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2013 14:14 Žena Lutien [12]
Dobře díky. Takže ve společenském akváriu vyměním vodu.A vážně ji to nepřejde?
můžu použít třeba vysoce slanou vodu? nebo vodu se hodně savem? já tu perlivou vážně nemám.nebo alkohol...chudák, hlavně aby netrpěla.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   27.02.2013 14:14 jamajcan Re: Lutien
Bohužel,Romant má pravdu.Šetrně utratit,je asi nejlepší řešení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2013 13:51 Žena Lutien [12]
Takovou vodu tu ale nemam. Docela se mi prici to delat.
a co ostatni? to ma jen tahle kvuli tomu porodu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   27.02.2013 13:49 R Muž romant [27987] Re: Lutien
Použij silně perlivou vodu a šetrně jí utrať.
Edit: V akváriu kde byla postižená rybka, častěji měnit vodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2013 13:35 Žena Lutien [12] – gukpa ma vodnatelnost
Fotka k příspěvku Ahoj akvaristi,
poraďte mi, prosím, co s mou gupkou. Má podle obrázků vodnatelnost. Minulý týden rodila v samostatné zaběhlé čisté porodničce. Po době, kdy už nerodila (pár hodin) se mi zdála pořád silnější než by měla být, ale honila mladé tak jsem ji odlovila do společné nádrže. Tam ji začli honit dva samci, takže asi byla ve stresu. Včera byla zalezlá a dneska jsem zjistila že vypada takto (viz foto).

Co s ní mám dělat? Oni na ní pořád dorážejí plave u hladiny, má odchlíplé šupiny a na břiše jakoby dvě krvavé skvrnky, je tlustá, ale nezdá se mi, že by měla nějak víc vypouklé oči.. Ostatním rybám v akváriu nic není, vesele jedí a spokojeně se tváří.

Poraďte, prosím.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2013 00:39 panda Re: lopuchojd
Na vodnatelnost mám odzkoušený Entizol - je to celkem radikální, ale pomáhá.. (bacha, zabije to i nitrifikační bakterie ve filtru)Rozhodně kvůli jedné rybě nedávat do akva, ale rybu zvlášť! Tedy pokud se to u mě vyskytlo, tak to postihlo hromadu ryb (celkový kolaps akvária) v tom případě se dá Entizolem hodně zachránit (pokud se použije ihned). Dá se sehnat u veterináře a není drahý.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   16.02.2013 07:42 R Muž romant [27987] Re: lopuchojd
Z komerčních třeba Torben, podporuje to přirozenou imunitu ryb, vodu lehce zabarví do hněda(jako když barví kořen).
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2013 07:40 Muž lopuchojd [10] Re: romant
romant napsal: klidně přidat nějaký rašelinový výluh s huminama a tříslovinama,
To je co?A k cemu to je dobry?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   16.02.2013 07:34 R Muž romant [27987] Re: lopuchojd
Postiženou rybu odstranit, šetrně utratit, akvo lehce zasolit(pol. lžíci na 50 litrů vody), často měnit vodu, klidně přidat nějaký rašelinový výluh s huminama a tříslovinama, prostě taková normální rekonvalescenční péče. Samozřejmě že je dobrý se zaměřit na ty správný podmínky, tak aby k obdobným problémům nedocházelo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2013 07:33 Žena vondr001 [674] Re: lopuchojd
Tu rybu dej hned z nádrže pryč, bud do jiné nádrže(pokud ji budeš léčit), nebo ji utrať. Vyměň část vody a sleduj ostatní ryby, jestli nemají také příznaky vodnatelnosti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2013 07:18 Muž lopuchojd [10] Re: lopuchojd
Poradite nekdo prosim?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2013 16:17 Muž lopuchojd [10] – vodnatelnost
Ahoj
Jestliže se mi v akvarku objeví vodnatelnost je nutne nejak vydezinfikovat akva a nebo staci odstranit pouze nakazenou rybu?
Dekuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2013 11:47 Nikča – Vodnatelnost u betty
Fotka k příspěvku Tady jsou dalsi fotky
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2013 23:24 Žena vondr001 [674] Re: Nikča
Fotka k příspěvku Pokud nemá zježené šupiny, ani vypouklé oči, tak bude asi jen přežranej. Dej mu 2 denní dietu a uvidíš. ;-) Můj beťák je takovej po patentkách. :-D
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2013 23:16 Nikča – Vodnatelnost u betty
Fotka k příspěvku Potrebuji poradit
Mam 3 Betty v 20l akva ( 2 samice, 1 samce ), samecek uz ma asi 3 tydny nafoukle bricho - vypada to na vodnatelnost. Zjezene supiny ani vypoukle oci nema. V akvaristice nam rekli ze je s nim amen :-( . Je stale aktivni . Musim ho utracet ??? sad Skousela jsem do akva pridavat nejake pripravky (sera fishtamin, dajana FMC). Poradte prosím.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.01.2013 12:47 R Muž romant [27987] Re: Baruša
Těch možností je opravdu hodně, stejně tak jako odpovědí, na ten dotaz, nedotaz. Univerzální rada zní, správný podmínky, odpovídající velikost akva, normální péči o něj. Bez znalosti Tvého akva sotva někdo odpoví konkrétně, tak snad udělat to čím nic neskazíš a to jsou výměny vody, ale pokud je ryby ve stádiu že "plave" břichem navrch, to bývá konečná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2013 12:43 Baruša
Ahoj prosím porad te mi babička mi koupila zlatou závojantku černě žíhanou ale už v pytlíku plava břichem na horu a když jsem jí dala do akvária tak jsem si všimla že má jako naježený šupiny nevíte prosím co s ní je ?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2013 18:55 Muž jeepar [27] – Agasizák
1.1
Ahoj, mám problém s agasizákem, poslední týden je nějaký apatický.. postává v rozích akvária, téměř nežere. Pak ho to zase chytne a půl dne se chová normálně.. (Vzhledově se netváří nějak špatně, ploutve, šupiny, prostě celkově vypadá zdravě). Dnes jsem pozoroval i podivné chování - naklání se z jedné strany na druhou, jakoby na levý bok a pak hned na pravý bok, dělal to asi minutu, pak zase postával. Zkoušel jsem použít Eshu 2000 a ta to nevyřešila. Pak mám ještě problém s platami, bohužel mi uhynul samec, najednou začal chřadnout, to samé samička, ta porodila a po porodu, stejné příznaky jako samec a také uhynula, teď porodila i třetí plata a začíná se chovat podobně - plave jakoby na místě a začíná chřadnout. Ostatní ryby vypadají zdravě a bez problémů.

Ještě jeden postřeh, má zrychlené dýchání, tedy alespoň podle mě.

3.1
Zdravím, tak dnes sem si všiml, že má ten agasizák trochu zježený šupiny a má relativně velké břicho (jako když se hodně nažere, problém je v tom, že minimálně týden nic neměl). Co jsem tak četl, tak mám největší podezření na vodnatelnost, nebo zánět plynového měchýře. Dal jsem ho do karantény a nakapal mu tam Eshu 2000 (6 kapek na 10l) + nějaký ten rašelinový výluh, nebo něco podobného, co mi dala jedna chovatelka kousek od nás. Nějaká rada? nebo udělal jsem něco špatně? moc šancí mu nedávám, ale naději mám pořád..

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.08.2012 20:38 R Muž romant [27987] Re: Leno
To jestli je to opravdu ta nemoc jenž je v názvu tohoto vlákna, to opravdu nevím a když si o ní něco přečtěš, tak uvidíš, že rostliny podarovat můžeš. Pro svůj klid to udělej až třeba za tři nedělě co budeš více měnit vodu a žádný podobný příznaky se už neukážou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2012 20:32 Žena Leno [11] Re: romant
Dik, ty prostredky pouzivam spis uz sporadicky.jako zacatecnik clovek vsechno nacte a pak zjisti, ze to funguje pekne i bez nich.budu se ridit tvyma radama a doufat. Zaclo to funguvat, rozmnozili se ancistrusy a pancernicek, rostlinky krasny tak byto byla skoda.a jeste trochu vedle tematu- da se to prenyst rostlinou? Mam vyhon s korinkama,tak bych je chtela dat kamaradce,ale abych ji to tam nezavlekla
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2012 20:20 R Muž romant [27987] Re: Leno
Tu výměnu vody bych dělal pravidelně týdně, bez použití podpůrných prostředků, jak píšeš v prezentaci. Pokud se nějak viditelně nesnižuje výkon filtru, tak bych na něj nesahal a když čistit, tak ne společně s odkalováním dna, třeba týden po sobě. To jestli Tvoje ryby trpí tou obávanou vodnatelností, to je velmi těžko posoudit, pořád bych tlačil na ty podmínky v nádrži a s tím Ti intenzivnější výměny vody pomůžou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2012 20:13 Žena Leno [11] Re: romant
Vymana vody tak jednou za 3 tydny cca tretinu vody, odkaluju tak pri kazdy ctvrty vymene vody a filtr menim casto tu vrchni vaticku, ktera chyta nejvetsi bordel, pak podle potreby ale vetsinou i pri vymene vody.akva mam rok a pul, zadny postupy jsem nemenila.problem byl ze zacatku se snekama, pak naka rasa, to se vyresilo samo, par sneku se objevi a ty vybiram rucne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2012 20:01 R Muž romant [27987] Re: Leno
Můžeš rozvést tu pravidelnou údržbu? Odkalování dna, čištění filtru, výměny vody atd.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2012 19:44 Žena Leno [11] Re: Leno
Tak dneska jsem objevila i ancistruse nafouknutyho..ted uz mi nic asi nezbyva ale da se tomu nejak predejit? Udrzba je pravidelna, voda cista, zadna zmena v akva a uz jsem sipochvalovala jak to krasne funguje a vypada..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2012 21:05 R Muž romant [27987] Re: Leno
Vodoléčbu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2012 21:03 Žena Leno [11]
Ahoj. Pred tydnem jsem musela odstranit pavi ocko a dnes jednu neonku, byli nafouknuty, par dni jsem je pozorovala a byly porad divny. Nerada bych prisla o dalsi rybky. Siri se to moc? Nakazeny Ryby jsem co nejdriv izolovala a ted co dal?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2012 16:33 Muž snehulda007 [850] Re: luky
S vodnatelností mám boužel svou skušenost,jednou jsem se jí pokoušel léčit u čichavce a dopadlo to tak,že asi po týdnu zmizely příznaky,rybka přestala být nafouklá,naježená a zase normálně žrala a byla aktivní,ale asi po měsíci od návratu do nádrže kde původně byla se jí to vrátilo a pak to bylo hodně rychlý.Takže můj názor je,že pokud se nejedná o nějakou drahou rybu tak asi ani nemá cenu vodnatelnost léčit.Důležitější je jí předcházet důkladnou péčí o aq a pokud už se u nějaké ryby vyskytne tak tu rybu co nejrychlej přesunout do karantény. Jinak u tebe asi půjde opravdu spíš o to stáří.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.05.2012 14:06 R Muž romant [27987] Re: Katha
To akvárium by muselo bej bez živočichů týdny ne dny, to nic neřeší. Krupičku je nejlepší léčit ve společný nádrži. Jinak s tím zvýšením teploty i více jak na 28 stupňů, podle toho jak to daný rybky snesou a tím zasolením vody se souhlasit dá a ten vyvolaný efekt je přesně ta podpora tvorby slizu. S tím solením to ovšem nelze taktéž přehánět, protože na vyšší koncentrace soli můžou neblaze zareagovat rostliny. Bezpečná dávka je polévková lžíce na 50 litrů vody. Při samostatných koupelích v separé nádrži je možné tu dávku zvýšit na lžíci na 30 litrů vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2012 13:58 Žena Katha85 [74]
Někde jsem četla - informace mám vypsané doma, mohu dohledat. Že krupička se dá vyléčit přelovem ryb do karanteny, osolení vody na pár hodin - tím budou mít více slizu a nezvaný host se na nich neudrží, v hlavní nádrži zvýšit teplotu na myslím 28 stupnů a dva dny ji nechat bez osádky živočichů, díky tomu krupička nebude mít hostitele a uhyne. Ale přesně na 100% si tímto tvrzením jistá nejsem, možná by jej mohli rozvést zkušení akvaristé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2012 23:11 Muž RadioactiWe [192] - Labyrintky
Ja som takto riešil problém s krupičkou, mala ju len jediná gupka z celého akvárka a po preliečení sa jej hneď vrátila. Potom som si uvedomil ako dlho ju mám a za pár dní bolo po nej..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.05.2012 22:07 R Muž romant [27987] Re: luky
Tak to je velmi podstatná informace, ten věk. To vypadá, že se chystá na druhej břeh a nebude se s tím dát nic dělat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2012 21:53 luky – asi vodnatelnost
Rybicce je uz asi 6 let myslite ze to muze mít souvislost ? Tu vodu zkusim vymenit vyckrat po sobe a uvidim...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2012 22:17 R Muž romant [27987] Re: luky
Několikrát po sobě bych vyměnil vodu a když to nepomůže tak bych použil silně perlivou vodu a rybku šetrně utratil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2012 21:34 luky – asi vodnatelnost
Zdravim, potreboval bych poradit, uz druhy den ma jedna z rybicek tetry cisarske nafouklejsi brisko a zda se mi ze jedno oko vypoukle, jen lezi v rohu akvarka neprima potravu a rychle dycha, poradite mi co mam delat ? nebo uz je pozde.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2012 20:32 Žena Katha85 [74]
Oki, díky za info :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2012 19:54 R Muž romant [27987] Re: Katha
Příště až jim budeš dávat granule, tak je nejdříve na chvilku namoč ve vodě a teprve potom jim je dávej, to nafouknutí bude značně eliminováno. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2012 19:50 Žena Katha85 [74]
Tak snad začínáme splaskávat, samec neustále vypuzuje exkrementy (osobní pocit, oranžová barva) a je dost čilý a zvídavý...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2012 11:41 Žena Katha85 [74] Re: RadioactiWe
Je to dost možné, dala jsem jim včera prvně granule, které to způsobují, ale zase mi přišlo, že o ně příliš nejeví zájem...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.04.2012 11:35 Muž RadioactiWe [192] - Labyrintky
Nemohlo sa stať že mu to krmivo v bruchu bobtná/kvasí?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2012 10:03 R Muž romant [27987] Re: Katha
Ty ryby toho za tu dobu co jsou u tebe mají docela dost a preventivním používáním různých léčiv je jenom dorazíš. S tím bactopurem je to přesně jak píšeš, zlikviduje Ti nitrifikační bakterie a to potřebuješ v této fázi nejméně. Takže bych se držel té vodoléčby a nevymejšlel jiný brekule.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2012 09:30 Žena Katha85 [74]
Ani Sera Baktopur Direkt?
www.i-zverimex.cz/…
- ta ničí zase nitrifikační bakterie vid?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   18.04.2012 08:15 R Muž romant [27987] Re: Katha
Žádný preventiny a podobný univerzální přípravky, jenom výměnu vody, několik dní nekrmit vůbec.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2012 08:09 Žena Katha85 [74]
Ahoj,

mam Bettu samce, akvarium v záběhu (ano vím, špatně, bohužel jsem to věděla pozdě) O Víkendu jsem rybky nekrmila, mam 4, vše Betty - tři samice, bio filtr, cca 41 l, voda cca 32 litrů, včera jsem přidala nutrifikační bakterie, ale když jsem dávala žrát vysypala jsem více žrádla než jsem chtěla, a než jsem všechno stihla vylovit větší množství bylo spaseno. Bettak vypadá jak když spolknul hrášek, jenže mi to přišlo trochu už v pondělí, oči má v pořádku, ploutve v pořádku, samičky prohání jako vzteklý, dnes ráno to bříško vypadalo ještě větší, nasadila jsem Preventin, ryba je orientovaná, aktivní, reaguje na zaklepání. Přijde mi, že to je ranné stadium vodnatelnosti. Včera měněno 30% vody, test na nitrin v normě, nic nikde nehnije, Bettaka mam asi 5 týdnů (původně v 2l akva)

A pak jedné samičce kouká něco bílého z řitního otvoru, dalším dvěma nikoli a taky má nepravidelné bříško, také akční.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2012 09:00 Žena lenulik [0] - Amerika – vodnatelnost přísavky?
Fotka k příspěvku ahoj,
mám nafouklé a zježené přísavky thajské, jedna má dokonce červené fleky, viz foto
je to vodnatelnost? jestli ano, znáte přípravek čím léčit?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2012 21:05 Žena geminika [39] - Živorodky
Nemám rada takéto rozhodnutia. Ale ak sa mi bude zdať, že sa má naozaj veľmi zle, tak jej doprajem posledný bublinkový kúpeľ. Vďaka za rady.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2012 12:20 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: geminika
zatni zuby a zkrat ji trapeni, v prirode by ji nejakej predator zlikvidoval....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2012 10:19 Žena geminika [39] - ŽivorodkyRe: romant
Je mi to proti srsti, keď ju vidím, ako čiperne pláva a s chuťou žerie. :-(

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [8] ...... 16 17

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 22464x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/6443?od=351