Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jednotky mmol/l, dGH a dKH

 

NápovědaFórum » Voda, přípravky na úpravu a testy » Hodnoty vody 

Přejít na předchozí stránku 2 Přejít na další stránku   1  
Jednotky mmol/l, dGH a dKH
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2015 15:21 Jindráš Re: jamajcan
Tu rašelinu zkusím. CO2 jsem v sobotu vyhodil,kvasničák,měsíc v provozu a efekt -0. Děkuju,rašelinu zkusím. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   20.07.2015 13:44 jamajcan Re: Jindráš
Není zač.Karbonátovou tvrdost snížíš docela jednoduše.Převařením části vody,dodáním rašelinové vložky do filtru,popř.přidáním přímo rašelinového výluhu a přidáváním Co2.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2015 13:36 Jindráš Re: jamajcan
Děkuju!!! Takže Kh mám cca 13st. Tak to už zní líp,než 18. Super,děkuju moc. I když vím,že má být do 10stup.,to je dobrá zpráva. potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2015 13:28 jamajcan Re: Jindráš
1 mmol/l = 2,7°dKH - 1°dKH = 0,37 mmol/l
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2015 12:59 Jindráš – Hloupost z labolatoře?
Zdravím všechny,je jedna divná věc. Mám testy Tetra-6 v 1. Papírky. V testu mi na nich vyšlo,že mám celkovou tvrdost 19 dGH. To by nevadilo-moc.,Ale KH mi vyšlo 18 st!! Což je hrozně moc. Tak jsem hledal na stránkách Vodáren testy. Nenašel. Tak jsem teď volal do Labolatoře vodáren-kde jinde by mi měli přesné hodnoty říci,a tam nejdřív nevěděli,co je KH,pak jsme se k tomu dopracovali,řekli mi,že je tady- Vodovod Mělnická Vrutice-ph - 7.8,celková je 19 st.dGH a uhličitanovou mají jen v mmolech a ta je 5.1 mmol(na litr).Hledal jsem tu převod-ten v labor.nevěděli!!! a píše se tu,že se násobí mmol x 5.2-Na KH v něm.stupnici. Tak mi vyšlo 26.52 stupňů KH. To je přece blbost,když celková je 19stupňů. Prosím,vysvětlete mi to někdo. Jakou mám vlastně KH,když je 5,1 mmol.??? coze coze

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2011 15:25 R Muž Silent [5949] Re: Marek
Než test na NO3 si raději pořiď test na NO2 ty jsou totiž daleko toxičtější než NO3. Hladina NO3 je důležitá spíše pro růst rostlin. Jako základní sadu testů bych doporučil kapkové testy na pH, KH a NO2. To jsou nejvíce "pohyblivé" hodnoty akvarijní vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2011 15:11 Marek Re: Martinero
Díky moc vám všem, Ph, Kh mám (kapkové) dále si teda jen dokoupím NO3. Testy jsem kupoval hlavně kvůli zjištění vstupních hodnot, měřit asi nebudu častěji než po měsíci, pokud k tomu nebudu okolnostmi donucen. Jinak ještě jednou velké díky a doufám že to bude jen vzkvétat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2011 14:12 Muž Martinero [41] - AmerikaRe: Yirka
:-) tak tohle je podle mě asi věc názorů. Souhlasím s Vámi ohledně přesnějších výsledků kapkových testů, pakliže mi ale akvárium jen vzkvétá a obyvatelé nádrže jsou ve skvělé kondici, stačí mi každý druhý den test papírovým proužkem a ten kapkový si udělám jednou za cca 14 dní, nebo v případě, že se mi něco nezdá. Přes to mi to ale svědomí nedalo a před chvílí jsem si změřil vodu v mém zabíhajícím se akváriu oběma způsoby a i k mému údivu jsem měl výsledky obou testů téměř shodné. Přesněji řečeno, jen NO2 měl nepatrně vyšší hodnotu, ale v mezi. Pravda, cena je vyšší, ale přímo úměrná kvalitě.
Rčení práce kvapná, málo platná se k této věci myslím moc nehodí, poněvadž se tu bavíme o dvou spolehlivých metodách, ač jedné přesnější a druhé - chcete li- méně přesné. Obě jsou však spolehlivé. Záleži na tom, jak se k tomu kdo postaví. To že je akvaristika také o trpělivosti, myslím netřeba zmiňovat, poněvadž je to stejné jako cokoliv jiného, čemu se chceme hlouběji věnovat. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   21.12.2011 08:57 Muž Yirka [9141] Re: Martinero
Dovolím si nesouhlasit. (Poměrně silně). Já bych doporučil přesně obrácený postup, a to, koupit si testy jednotlivé, pokud možno kapkové. Měření sice není tak rychlé, ale vždy bych jej (i když stále hovoříme o orientačním měření) považoval za přesnější. Taky to zřejmě vyjde levněji, protože ty základní 4 testy jsou jednak levnější a také vydrží déle než papírkové. Také ty papírky jsou daleko náchylnější na skladování a prostředí. A stále bych se držel starého dobrého přísloví "Práce kvapná, málo platná". Akvaristika není o rychlých soudech ani řešeních, je to o trpělivosti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2011 00:32 Muž Martinero [41] - AmerikaRe: Marek
Máš tu skvěle a jednoduše vysvětlené své dotazy. Chtěl bych ti jen doporučit řešení. Vykašli se na kupování jednotlivých testů. Je to zdlouhavé otravné a po čase to stejně začneš flákat. (jen můj názor :-) ) vodu máš dobrou a hodnotu KH spolu s pH ovlivníš dávkovánim CO2. Ale k tomu řešení; kup si místo těch zdlouhavých testů od kvalitní německé značky JBL "Easy Test 6 in 1" a máš dostatečně přesně změřené ty nejdůležiťjší hodnoty pH, GH, KH, NO2, NO3, Cl2 během jedné minuty formou měřících papírků. Prostě jen na 3sec. potopíš, otřepeš a poo minutě máš vše před očima. Test je orientační ale docela přesný, navíc rychlý a pohodlný. Můžeš měřit každý den a po čase si to už ani nebudeš uvědomovat. Pakliže by se ti nějaká hodnota nějak nezdála, až tehdy bych řešil testem konkrétním pro danou hodnotu.
;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2011 21:23 R Muž romant [27987] Re: Marek
No já bych to zakončil konstatováním "nech šneky žít", stejně nikdy nad nima nevyhraješ, to je špatná cesta, tou se nevydávej. Nikoho nepřesvědčuji, jenom sděluji lehce utrpěný zkušenosti. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2011 21:20 Marek Re: romant
No Já s tím mám vlastní neblahou zkušenost, ale tak doufám že jsem nic nezkazil. Odhadoval bych to na Okružáka, tak asi potom pořídím rájovce nebo nějaké "šnekožrouty".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   20.12.2011 21:08 R Muž romant [27987] Re: Marek
Není šnek jako šnek, většina rostliny nežere, to je jenom takovej novodobej bubák mezi akvaristy zhusta šířenej. Ta chemie bude mít s největší pravděpodobností neblahej vliv na nitrifikační bakterie a potažmo na fungování akvária jako celku ať už přímo, či nepřímo, třeba větším úhynem šneků najednou, ale to asi v tomto případě nehrozí. Akvárium šnekuprázdné neznám, snad až na vyjímky chovných akvárií bez dna a rostlin.
EDIT: Když se nepřekrmuje a normálně udržuje dno odkalováním, tak se šneci nemívají moc šancí přemnožit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2011 21:04 Marek Re: romant
Dobře díky, k tomu jedu na šneky akvaristtický přípravek na hubení šneků.. Rostliny jsem koupil na burze i se šneky a po zvážení jsem se rozhodl že než to nechat namnožit na neůnosnou mez (skuste si to vybírat z osázeného aq 240l) tak je raději trošku chemicky zreguliju, sežrali by rostliny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2011 20:33 R Muž romant [27987] Re: Marek
Jaký jed na šneky a proč?
NO3, nebo-li dusičnany jsou důležitý pro růst rostlin. Nitrifikací ty dusičnany vznikají a rostliny je posléze spotřebovávají ke svému růstu.
Vzduchování jako takový není v akváriu dostatečně osázeným rostlinama a nějak extrémně nepřerybněné, potřeba. Bude stačit když voda z filtru lehce čeří hladinu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2011 20:27 Marek Re: Usine
Dobrá tedy a na NO3 je podstatný? Já měl akvárium dva roky asi před pěti lety, osázené bylo snažil jsem se a nakonec to dopadlo zle, nerad bych se k takovémuto scénáři vrátil.. Tak nechci nic zanedbat. To co píši je sice OT, ale když už znáte podmínky, můžete semnou hovořit v souvislostech.

Dnes přidáno k filtru vzduchování kvůli aplikaci "jedu na šneky" jinak potom vzduchování zase vypnu. Tím asi není co zkazit pokud tam budou jen rostliny ne? Mám v plánu pěstovat asi dva týdny možná až dva měsíce jen rostlinné akvárium, ale až koupím ryby (labiryntky) je třeba vzduchovat nebo to zvládnou bez O2??
Popř. bych mohl přidat vzduch. motorek (nezávisle na filtu) a vzduchovat cca. hodinu před zhasnutím světla kvůli nočnímu režimu rostlin a hodinu po rozsvícení světla (ráno) pro doplnění chybějícího deficitu kyslíku. Poprosím o vyjádření, a děkuji za všechny rady.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   19.12.2011 23:27 Usine Re: Marek
Test na Fe nekupovat, řítil by jste se jen do dalšího průšvihu. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2011 22:06 R Muž romant [27987] Re: Marek
Když budeš přidávat CO2, tak Ti Ph bude klesat, ale jak psal vaclav, neřešil bych to, ta voda není vůbec špatná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2011 22:01 Marek Re: Usine
A co s CO2 hlavně kvůli ph potřebuju okyselit co myslíte? Test na NO3 skočím koupit stejně jako na Fe ale asi to nebude hned není u nás k sehnání.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2011 21:45 Usine Re: Marek
Já bych netvrdil že je to málo. Pokud k tomu přidáš Co2 tak budeš moct pěstovat i ty náročnější. Tenhle začátek je podstatně jednoduší než vosolit světlo a pak nevidět v nádrži nic jiného než řasu nebo sinici. I bez CO2 to půjde jen se ti zmenší sortiment rostlin. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2011 21:37 Marek Re: Usine
Momentálně jsou tam dvě trubice 120cm T8 odhadem teplejší 830-840 vím je to málo ale doufám že v brzské době dorazí nové T5 trubice s výkonem 54w 2x tj 108w/240l = 0,45W/l (840 + 865)
Mohlo by to stačit, nechystám se na extrémně náročné rostliny, chci hlavně dosáhnout rovnováhy a nic nezanedbat...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2011 21:31 Usine Re: Marek
Já bych se být tebou nijak nestresoval. Vodu máš tak akorát. Celková tvrdost tě až tak dalece nemusí zajímat. Hlavní pokud jde o rostliny je KH a pH. Další důležitý parametr je obsah NO3 a jak silné máš světlo. Tyhle 4 věci jsou základ a podle nich se musíš řídit. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2011 21:28 Marek Re: romant
O děkuji za kloudnou věc!!
díky dKH přechodná uhličitanová -> ALKALITA to je to klíčové slovo které mi chbělo "ke štěstí"
a tedy dGH je prostě tvrdost vody udávaná vodárnami v mém případě těch 8(tu nepotřebuji měřit testem protože by neměla mít radikální vliv pokud se nějak markantně nezmění)
Tedy k dKH ta pokud se pohybuje dejme tomu oklo těch 5 je to "správně"?
Při mé vysoké zásaditosti (PH 7,8-8) Popř. by mi stačila informace je-li CO2 řešením? ( okyselí vodu přihnojí rostliny, ale netuším jak pohne či nepohne s dKH)

Převeliké díky doufám že tohle byla má poslední otázka a omlouvám se za svou natvrdlost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   19.12.2011 21:14 R Muž romant [27987] Re: Marek
Gh je tvrdost celková a dKH je tvrdost přechodná, uhličitanová, nebo-li alkalita(kh) a to že se autorka zabývá tou alkalitou je proto, že ta je pro rostliny důležitější. Ta alkalita by měla být rozhodně nenulová, protože souvisí s hodnotou Ph, která může být při nižší alkalitě daleko nestabilnější.
EDIT: rybicky.net/forum/6671
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2011 21:07 Marek Re: romant
Články jsem četl jeden dokonce 3x hovoří se tam o téměř všem ale naprosté banality jako rozdíl mezi gH a kH jsem nenašel to mi přijde jako nedostatek když se půl článku zabývá tvrdostí a není odhaleno jaký je rozdíl mezi jakou tvrdostí. A ani nebyla určena nějaká optimální modelová hodnota (při kh "x" je nej gh "y" a ph "z") tabulka tam je to ano ale pouze Ph/ dKH a ve většině článku se autorka zabývá dGH kde je tedy chyba?? :-( Myslím že je ve mě a mých nedostatcích v chemii ne v článku a tudíž prosím pomohl by mi někdo problematiku pochopit? Jo a k té hladině "vlákno" jsem nenašel.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2011 20:49 R Muž romant [27987] Re: Marek
Mrkni se na tyhle odkazy
maniakva.sweb.cz/…
maniakva.sweb.cz/…
Jinak to co máš na hladině, to by mola bejt tzv. slepá hladina a jako základní druh boje s tím to chce pohyb té hladiny, aby se ten povlak narušoval, je tomu tady věnovaný svoje vlákno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2011 20:43 Marek – DkH/DgH
Prosím o pomoc. Už mi z toho třeští hlava, abych to vzal popořádku - založeno nové akva 4dny jen rostliny 250l...

Přejděme k jádru věci, sehnal jsem si akvatesty.
PH - 7,8-8 (vysoké) -> mám v plánu aplikovat CO2
Dgh podle vodáren - 1,42 mmo/l => 7,952 dH (to se mi zdá být "OK")
DkH změřeno a vyšlo mi okolo 5 (možná špatně změřeno - moc nerozumím souvislostem)

Vysvětlí mi prosím někdo co to vlastně je DkH/DgH a jejich vztahy - ne prosím pomocí chem. rovnic ale laicky.
Dále mám na vodě povlak -> zdravým selským rozumem to pro mě značí tvrdá voda, nemýlím li se??
(povlak typu vodní kámen dělá se i na čaji takové lesklé skvrnky když máte tvrdou vodu)
Budoucí osádka akvária by měla být Čichvec perleťový a Bojovnice zatím nic dalšího takže asie.
Zajímal by mě optimální počet DkH / DgH který bych měl naměřit abych já i rostlinky měly klidné spaní a hlavně smysl a účel

Děkuji za trpělivost věnovanou mému poněkud chaotickému přízpěvku ale přečetl jsem mnoho článků (příliš odborné, zbytečně mnoho nesrozumitelných info.) a věnoval jsem tomu již asi 5h tak jsem usoudil že budu někoho otravovat. A slušně požádám o chvilku trpělivosti.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2011 15:05 R Muž romant [27987] Re: Gabro
Mrkni se sem, myslím, že je tam ta převodní tabulka.
maniakva.sweb.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2011 14:49 Muž Gabro [11] - Raci, krabi, krevetky – jednotky mg/l
může někdo poradit, zda na webu existuje nejaká konverzní tabulka na převod mg/l na mmol/l nebo něco podobného?

předem díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2010 20:18 Žena stetinka [270] Re: Usine
Fotka k příspěvku No, s rostlinami jsem spokojená, ale poslední dobou krapet bojuju s řasou. Je fakt, že ale měřím jen dusitany, NO3 ne
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2010 19:50 Usine Re: stetinka
Pokud máš dostatek rostlin a poměrně slušně rostou, spotřebovávají CO2 a zvedají tím pH nahoru. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.09.2010 16:51 Žena stetinka [270] Re: Usine
kamínky se mi taky nelíbí,ale jsou octem odzkoušené a už šetřím na černý píseček od Danily (4 kg za 120 kaček a budu jich potřebovat minimálně deset!Ještě,že to neví doma :-D )
Vodu jse ale měřila kvůli tomu, že sem objevila oblblého Brochise. Jsem ráda, že jste mi to schválili, ale stejně mi ten Tormec vrtá hlavou. Voda je nažloutlá, bývala křišťálová,ale ta rašelina se projevila.
Podivné je i to, že z kohoutku točím pH 7, v akva mám pár dní po odkalení 7,5 a přitom jde tvrdost dolů. Nějak mi tyhle chemický procesy nejdou do hlavy. No jo, chemie, to byla na škole pohroma :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2010 16:12 Muž Sid [6654] - RostlinyRe: stetinka
...Taky abych ty moje chuděrky nekoupala v kyselině...
pH 7,5 na kyselinu zrovna nevypadá. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2010 15:51 Usine Re: stetinka
Vodu máš v pořádku, řekl bych přímo ideální. Jen se mě nelíbí tvoje dno. Ty bílé kamínky mě připomínají mramor. Kdyby jsi chtěla předávkovat rašelinu, musela by to být voda černá jako kafe. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2010 15:49 Žena stetinka [270] Re: Sid
No, hlavně jsem směřovala dotaz tak, zda se tím dá i přešvyhnout dávku. Podle mě, jsem tam toho nedala moc. Odhadem tak 3 hrstě, což do 350 l vody bych si myslela,že nebude moc. Tak nějak se bojím, aby tam nebyl jiný vliv. Taky abych ty moje chuděrky nekoupala v kyselině...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2010 15:36 Muž Sid [6654] - RostlinyRe: stetinka
...myslela jsem, že je tu nějaká závislost na pH, ale to je 7,5. Nevypovídá to něco o CO2?...
V akvaristice se traduje, že pH a "KH" vypovídají o koncentraci CO2. (Ale realita bývá - z důvodů, které tu byly mnohokrát diskutovány - "někde jinde".)
EDIT: Teď jsem si přečetl, že TORMEC je granulovaná rašelina. Pak platí, že pH a KH o CO2 v podstatě nevypovídají "nic"... :)

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2010 15:28 Žena stetinka [270]
Právě jsem si změřila hodnoty vody a měl abych dotaz: Vychází mi jako dosti měkká (KH 4, GH 8). Mám ve filtru Tormec, lze jím předávkovat? Nemám ho ubrat?
Také jsem se podivila, myslela jsem, že je tu nějaká závislost na pH,ale to je 7,5. Nevypovídá to něco o CO2?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2010 15:20 Muž Sid [6654] - RostlinyRe: Gordon
Porovnáním zbarvení proužku na papírku s barevnou stupnicí na obalu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2010 15:02 Muž Gordon [22] Re: Sid
Díky :) To d mě tam trošku mátlo.
Přijde mi trošku zvláštní jak tam uvádějí u toho GH hodnoty <3°d, >4°d,>7°d,>14°d,>21°d - jak z toho mám poznat kolik teda to GH je? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.09.2010 14:30 Muž Sid [6654] - RostlinyRe: Gordon
Nemusíte nic převádět, jen odečtete hodnotu. (GH = dGH, KH = dKH)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2010 13:57 Muž Gordon [22]
Dneska jsem koupil JBL Easy Test 5v1
Při měření je tam GH a KH a ne dGH a dKH.
Jak to převedu? :-O
T

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.03.2010 16:28 filipsi Re: DrBolíto
Sismarja, nee, chemie zakladni skola druhy stupen, matematika prvni ;-)
Neni zac
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2010 16:12 Muž DrBolíto [254] - RostlinyRe: filipsi
Pro Krystovy rány to jsou výpočty jak z NASA. coze
Každopádně ti mnohokráte děkuji za odpověď, nicméně nechápu proč to nepíší v běžnějších mírách. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   05.03.2010 14:35 filipsi Re: DrBolíto
Nezbyde ti nic jineho nez si to rucne prepocitat, pripadne najit nejakou tabulku.
Zacni od atomovych hmotnosti. Kolik vazi 1mol CO2?
12+2x16 = cca 44g
A jeden mol vody? 2x1+16 = 18g

Kdyz je koncentrace 5ppm, je v milionu molu vody 5 molu co2.

Takze zjednodusene. 18 000 000 g vody, 220g co2, to je nejakych 12g co2 na tunu vody, to je nejakych co2 ve vode 10mg/l.

Snad jsem takhle narychlo nekde neposunul nejakou carku. Zbytek obdobne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2010 13:47 Muž DrBolíto [254] - RostlinyRe: filipsi
Hm z toho moudrý nejsem, často o tom čtu na cizích fórech, příklad tř. že přidává 30ppm CO2 nebo 5ppm KNO3 atd. Stáhl jsem si nějaký kalkulátor je tam všechno možné, ale ppm tam není, tak nevím jak to mám přepočítat do pro mě srozumitelnějšího miligramu nebo mililitru. Jedná se o různé prvky hořčík vápník mangan síran atd. nicméně vše v ppm. sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2010 13:16 filipsi Re: DrBolíto
Pokazde jinak, podle toho, o cem mluvis. Roztok KNO3 ve vode se stejnym ppm jako roztok NaCl bude mit jine g/l. Stejne tak roztok stejnych latek v jinem rozpoustedle.

ppm = parts per milion (v roztocich pocet castic rozpoustene latky na milion castic rozpoustedla)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2010 13:00 Muž DrBolíto [254] - Rostliny
Můžu taky dotaz? jak je to s jednotkou ppm kolik jich je tř.na 1 gram či mililitr?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2010 10:44 filipsi Re: Usine
To je rozdil merna vodivost vs vodivost materialu. Nedokazu rict, jestli stari autori proste byli lini a mysleli mernou vodivost, pripadne mluvili opravdu o vodivosti. Myslim, ze byli lini, protoze jinak by museli specifikovat jake nadrze, vzdalenosti elektrod .. se mereni tyka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2010 09:41 Usine Re: filipsi
Některé údaje jsou uváděny ale jen µS hlavně v akvaristiské literatuře. Jsou jen líní napsat celí údaj µS/cm nebo jak to mu mám rozumět. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2010 09:15 filipsi Re: Usine
Pane jo, takze kdybych si doma udelal stacirnu "destilky", stale bych byl se svou kohoutkocou "70-kou" nekolikanasobne kvalitnejsi nez tato "destilovana voda" coze
Ale tipnul bych si, ze 5 nesplnuje zadna "destilovana voda pro technicke ucely" bezne prodavana, a dokonce bych rekl, ze tam bude norma daleko mekci. Ale nechce se mi hledat.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [2] 3

Zpět na obsah sekce Voda, přípravky na úpravu a testy • Zobrazeno 8504x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/6386-jednotky-mmoll-dgh-a-dkh?od=51