Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaké další ryby k těm stávajícím?

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránkuPřejít na další stránku   1  
Jaké další ryby k těm stávajícím?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2011 13:23 simona – Re: Wampi
co třeba nějaké čichavce? :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2011 22:56 Žena Tesinka [0] – Re: Chalybda
Jo, děkuju :) Je to nějaká plata, má flíček na ocase. Aspoň už vim, kam si jí zařadit. Akorát jsem si teď pročetla popisky rybiček a zjistila, že jsou na konci životnosti. Skalára by měla při dobrém zacházení žít 10 let, ale v tom malým akva nevim nevim.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2011 14:41 Žena Chalybda [55] – Re: Tesinka
No neonky bych tam nedávala, ty mají radši větší plac na plavání. Pro živorodky to stačí, a ta žlutooranžová -není to nějaká plata- jsou různé barevné varianty(sunshine)?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2011 14:24 Muž beowulfx [131] - Amazonské ryby a cichlidy – Re: Tesinka
50L není zas tak moc, abys to tam nepřerybnila, obecně platí 1L vody na 1cm ryby. Takže do 50L by mohlo být tak 20 menších rybek do 3 cm velikosti, typu neonky, paví očka atd. Akorát živorodky se rády množí a zatěžuji vodu více, než jiné rybky. Ty kombinace ryb by měly být ok, akorát nevím ten skalár jak se zachová, ten je trošku dravější, mně jednou dospělý skalár pojedl čerstvě nakoupené neonky, které byly spíše ještě menšího vzrůstu, takže je to na tobě jak to pořeší, tady na fóru je spoustu informací, stačí využít hledání ;-) X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2011 14:13 Žena Tesinka [0] – Re: beowulfx
Vždyť já vim, že tam nemá bejt, ale přeci ji nespláchnu do záchoda, v okolí nikoho s akvárkem, natož větším nemam. Takže když k černý mole dokoupim ty balonový, tak by to mohlo bejt ok? A kolik tak těch malejch rybiček bych mohla přikoupit? U tý druhý nemam páru, co to je.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   01.01.2011 14:08 Muž beowulfx [131] - Amazonské ryby a cichlidy – Re: Tesinka
Kombinace by aj byla docela vpoho, až na tu skalárku ale to už je vysvětleno, v tom případě, bych aspoň těm rybám co tam máš po jedné doplnil aspoň další stejného druhu, většina ryb v akva je spokojenějších když jsou v párech, či jich je min. 2 a více. Akorát u te skaláry, nevím jestli by to bylo vhodné u takto malého akva, spíš bych ji někomu předal do většího. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2011 14:04 Žena Tesinka [0]
Mám 54 litrové akva a v něm černou molu, skaláru (ano, vím, nepatří tam, ale rybky jsou zděděné a já nemám, kam s ním jinam) a nějakou žlutooranžovou rybku cca 3 cm. Chtěla bych je doplnit nějakými malými drobnými nenáročnými rybkami. Přemýšlela jsem o neonkách, pavích očkách a balonové moly plus nějaký ten pancéřníček. Je to dobrá kombinace? A kolik bych jich asi tak mohla přídat? Vzduchuji, filtruji a mám cca 20 rostlinek.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2010 17:11 R Muž romant [27987] – Re: maxo
Přimlouvám se za ty tetry královské. Ty se spíš budou držet v hejnu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2010 16:54 Žena Linduš [166] – Re: maxo
barmské jsou menší, než neonky... takže něco o ždibec většího?
mrkni na tetry - královská, císařská, modrá
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2010 16:47 Muž maxo [9] – Re: Linduš
vypada pekne,ale netusim kde sa da zohnat. Naviac by to bola asi potrava pre skalarov.Ale dik za tip.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2010 16:27 Žena Linduš [166] – Re: maxo
razborky barmské :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2010 16:21 Muž maxo [9] – modre rybky
Potrebujem "dofarbit" aq. Poradte mi nejake nenarocne hejnovky vyraznejsej farby, podla moznosti do modra - len nie neonky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2010 16:16 Žena Linduš [166] – Re: Marfy
to jsou razbory a ano, též potvrzuji neplachost a volný prostor. myslím, že by byly vhodnější i co se dětí týče (viz.plachost).
kardinálky vietnamské taky spíš plavou "venku", jsou to torpéda :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2010 16:07 Muž vlacek [402] – Re: Marfy
Potvrzuji - mel jsem je take a jsou to rybky ktere vyhradne potrebuji volnou vodu. Mezi rostliny se spise boji. Cile, mrstne. Uplne jsem na ne zapomnel :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2010 15:52 Muž Marfy [13] – Re: sejnatko
Ja muzu z vlastni zkusenosti doporucit Razbory Hengelovy rybicky.net/atlasryb/razbora_hengelova moc hezke rybicky, sam je mam v 54 l, plachost musim vyvratit, rybky prave spis "cumi" z akva do pokoje, kde se neco deje, i kdyz je chodi ocumovat kocour tak sou v pohode. A co se tyka zarostle nadrze... prave kvuli nim jsem ted do zadu pridaval nejake kytky (nove foto jeste neni v prezentaci) a razborky prave spis stale obyvaji volnou plochu...v trave (echinodorus Latifolius) jsem zatim videl rejdit jen samce bojovnice
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.09.2010 15:43 Žena Linduš [166] – Re: vlacek
no vidíš, taktéž se přiučím ;-)
leč po mých zkušenostech už bych "malé ryby" do dvacítky nedala.
neříkám, že nejsou takové, kterým by nestačilo, jenže můžu srovnat chování v menší/větší nádrži, pro mě je to jasné ano
padesátka mi sice též slouží, jen jako kreveťárko a odchovnička, ale už to není zas extra málo, aby tam musely být jen krevetky, nebo pár oček :-)

začínala jsem hodně podobně a díky bohu za tyto stránky, zkušené akvaristy...díky nim se propracovávám na úroveň, která se zamlouvá obyvatelům akvárek a tím víc mě těší pohled na ně potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2010 15:19 Muž vlacek [402] – Re: sejnatko
Presne tak. A kdyz se osazenstvo zvoli primerene velikosti akvarka, je to prijemne i pro ne. Mit v 54l jen krevetky je skoda, pokud se na ne vylozene nezamerujes. Ryby jsou prece jen na vyvojovem stupni o neco vyse nez korysi, tomu odpovida i pestrost chovani.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2010 15:05 sejnatko – Re: sejnatko
i malé akvárium může být krásné a účelné, když se to umí ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2010 15:03 sejnatko – Re: vlacek
jsem ráda že ses mě zastal. já bych opravdu ráda velké akvárium a dopřála rybkám prostor bohužel mám malý byt, ale prostě akvárium musím mít ano do budoucna ale určitě plánuji pořídit velké akvárium. Také si myslím že je to o tom umět si to odhadnout. Paví oka si zatím neštěžovali na malý prostor :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2010 14:57 Muž vlacek [402] – Re: sejnatko
Nenech se zvyklat temi, kdo maji luxus velkeho prostoru pro akvarko. Nemyslim si, ze treba 20 a vice cm velka mrenka nadherna si vice zaplave ve 120cm dlouhem akvarku nez 6cm parmicky v 60cm akvarku! Staci umet nasobit... Je to samozrejme o vice vecech (temperament, pocet ryb, atd.), ale stejne...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2010 14:47 Muž vlacek [402] – Re: Linduš
Pokud myslis jen galaxy, tak muze byt pravda i nemusi, ze jsou plache, ale zarostlou cast preferuji. Pokud myslis razborky obecne, tak nesouhlasim - treba b.maculatus/merah moc rostlin nepotrebuji a plache nejsou skoro vubec (u mne). Naproti tomu urophthalmoides rostliny vyhledavaji a nepotrebuji volnou vodu. Je to i v popisech.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2010 14:34 sejnatko – Re: blackholesun
měla jsem na mysli dánio pruhované - špatně jsem se vyjádřila. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2010 14:31 sejnatko – Re: Linduš
to neřeš, to jsou fotky pěkně staré, už to mám komplet krásně zarostlé a i jiné dno... palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2010 14:22 Žena Linduš [166] – Re: sejnatko
prosímtě, co to tam máš za ostré, bílé šutry?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2010 14:19 Žena Linduš [166]
z vlastní zkušenosti a zkušenosti některých odtud: razborky = hodně zarostlé akva, jsou to plaché ryby a tím myslím opravdu plaché
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2010 14:16 blackholesun – Re: sejnatko
Ale pozor, ta razborka se ve skutečnosti správně jmenuje dánio, a ty přeci nechceš :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2010 14:09 Žena Varden [0] - Labyrintky
rybicky.net/atlasryb/parmicka_z_odesy… tuhle si možná pořídím taky až ji uvidím v akvaristice
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2010 14:01 sejnatko – Re: romant
teda ty máš samé dobré nápady :-) tahle rybka je taky moc hezká. já tedy zatím jen tak vybírám co mi tady radíte, ale určitě se ještě poradím v obchodě, protože né všechny rybky mít budou a třeba si nakonec odnesu úplně jiné než zatím zamýšlím :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2010 13:57 R Muž romant [27987] – Re: sejnatko
Tak mrkni na tuhle, je to vcelku rozšířená rybka do menších akvárek rybicky.net/atlasryb/razborka_galaxy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   13.09.2010 13:53 Žena Varden [0] - Labyrintky
já to nikomu nezazlívám, jen se mi prostě nezamlouvá strčit ryby do tak malého akva...to si do něj raději pořídím vhodnější osazenstvo:-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2010 13:52 Žena Varden [0] - Labyrintky – cichlidka ramirezova...
O tuto rybičku se sice nemusíte moc starat..ale zase musíte mít měkkou vodu, aby Vám dobře prosperovala a byla takto pěkně vybarvená...měla by se chovat v pH okolo 6. Já mám v akvárku 7 a to jsem teď stahovala kyselinou chlorovodíkovou ze skoro 8, v trubkách je vždy mírně zásaditá voda. Nesetkala jsem se s vodovodní vodou pod pH 7.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   13.09.2010 13:51 sejnatko – Re: Varden
bohužel né každý si může jak cenově, tak prostorově dovolit velké akvárium, na to nezapomínej no tone 54 litrů mi nepřijde zas tak málo, když se to s počtem ryb nepřehání. To tu objevuji mnohem větší jak říkáš "trapičky" X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2010 13:47 sejnatko – Re: romant
tak ta je nádherná, do té bych určitě šla, snad je budou u nás mít sad A tou kvalitou vody (čištění) by neměl být problém, pravidelně odkaluji. Jak se snáší s ostatními rybkami? neokusuje kytky potvůrka? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   13.09.2010 13:47 Žena Varden [0] - Labyrintky – Re: sejnatko
Pro čichavce by to bylo stejně malé...
J8 bych volila nějaké malé parmičky...třeba duhovou nebo čtyřpruhou, ale i tak je to pro ně docela dost malé...Já osobně bych vyházela všechny rybky...případně jim pořídila větší akvárium a udělala z tohoto krevetárium:-) nebo rostlinné akvárium pro nějaké mašíky a menší rostliny...ale tak je to na Vás..."trapičky" (malá akvíria) příliž neschvaluji..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2010 13:43 R Muž romant [27987] – Re: sejnatko
Jeden párek rybicky.net/atlasryb/cichlidka_ramirezova, je to čiperná a pohodová rybka s trochu většími nároky na kvalitu vody(odpadní látky), ale při pravidelné výměně vody a odkalování, naprosto v pohodě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2010 13:37 sejnatko – Jaké ryby poradíte?
Ahoj, rozhodla jsem se změnit osazenstvo svého 54l akvária. Zbavila jsem se živorodek.
Zachovám pouze 2x black molly a 2x ancistrus. Poraďte jaké by jste volili rybky když nijak neupravuju ph ani CO, teplota vody pokojová.

Nemám zájem o:
čichavce, neonky, tetry, dania, a živorodky. no

Asi mám nároky ale snad někdo poradíte stydim

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.09.2010 17:19 kyknos – Re: Jiripi
čichavci medoví se k razborám a bojovnicím nehodí - jsou to subtropické ryby a potřebují nižší teploty, zejména v zimě
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2010 16:28 Muž Jiripi [0]
Taky plánuju ve svým akva , že se zbavím většiny pavích oček.Chtěl bych si k samici Betty pořídit 1 pár čichavců medových a několik razbor (asi 6 ks).5 pavích oček si nechám pro Betku .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2010 16:01 R Muž romant [27987] – Re: sejnatko
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2010 15:51 R Muž romant [27987] – Re: sejnatko
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2010 15:45 Žena stetinka [270]
trošku mimo,ale jestli je ta 54 ten set, co se teď hodně ve zverácích prodává, tak má hodně nedostatečný světlo a blbej filtr. S tím světlem je pak potřeba počítat v případě rostlin ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2010 15:09 Muž cc355 [1]
jj, máte pravdu... nějak jsem se umáčkl :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2010 14:49 Muž NASREDDIN [1383] – Re: cc355
Pancéřníčka kropenatého do 50litrů radíte?
Nedobře činíte, tenhle bagr rybicky.net/atlasryb/pancernicek_kropenaty potřebuje větší akvárko.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2010 14:19 Muž cc355 [1]
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2010 11:27 R Muž romant [27987] – Re: sejnatko
Napadá mě párek nějakejch cichlidek. Mrkni se atlasu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2010 11:13 sejnatko – Re: romant
Takže když mám řekněme tedy 50 litrů čistého objemu, (čichavci jako bych tam tedy neměla - ty ještě zvážím) tak jakou variantu osazenstva bys zvolil ty? Ancíci a black molly tam zůstanou. (neonky a tetry tedy nechci). :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2010 11:05 R Muž romant [27987] – Re: sejnatko
rybicky.net/atlasryb/cichavec_zakrsly Toho mám na mysli. Ta agresicita u čichavců v takovýmhle akvárku bude vžycky problém. Je na ně prostě malý. Za půl roku povyrostou, budeš mít to štěstí na párek a uvidíš ten tanec. Jak nemají dostatek možností se schovávat, tak je klidně možný, že sameček samičku uhoní. Na tetry to taky není, to jsou plavci a potřebují prostor na plavání.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2010 10:52 sejnatko
jinač neonky ani tetry nemám v plánu, jelikož s nimi nemám dobré zkušenosti. :-( plánuji tak 2-4 rybky přikoupit, ale nevím které bych do toho 50 litrového akvárka mohla ještě vměstnat,aby se snesli s ancistrusy, black molly a čichacem líbajícím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2010 10:49 sejnatko – Re: romant
já vím, ale zatím mají sotva 5 cm. Do budoucna plánuji určitě větší akvárium, tak snad tak rychle neporostou ;-) nevím, jaké myslíš konkrétně zakrslé. Nabídli mi pouze tyhle, že prý jsou mírumilovný že ty ostatní jsou agresivný (modrý,stříbrný).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2010 10:36 Muž cc355 [1]
Jsem poouze začátečník. V literatuře bylo psáno, že maximální počet ryb je 1cm dospělé ryby na 1 litr vody. Napadaly mě třeba neonky nebo tetry. Moc bych jich tam nedával. Podle mého akvária (72 litrů - 2x čichavec gold, 6x tetra krvavá, 9x neonka červená, 2x pancéřníček pruhovaný, 1x šnek a 3x ancistrus) je to až moc a příště už jich tam tolik nedám. Ale ty neonky jsou opravdu moc hezky :-)) Tak ať t odobře dopadne.:-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... 26

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 20512x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/6312-jake-dalsi-ryby-k-tem-stavajicim?od=690