Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaké další ryby k těm stávajícím?

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Jaké další ryby k těm stávajícím?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2023 17:08 Žena Mrija [27] Re: tramtra
Skalare práveže nechcem ani zadarmo. Skúsim teda pozrieť guramy :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   13.11.2023 17:34 Žena tramtra [3202] Re: Mrija
Taky bych zůstala u čichavců, ale zkusila bych líbající. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.11.2023 18:54 Muž Kawasaki [2840] - AmerikaRe: Mrija
Bylo by fajn založit prezentaci nádrže.
Vzhledem k tomu, že už tam máš Čichavce dal bych jako další ryby Čichavce perleťové.
Pokud chceš mermomocí Skaláry tak jednu barvu. Nebo duvokou formu Rio Nanay.
Krásné ryby mírnější povahy. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2023 16:43 Žena Mrija [27] – Doplnenie akvaria
Ahojte , prešli sme z 200 na 375 l akva a akosi nám príde prázdne :) máme 15x neonka, 10x tetra medená , 10x panciernicek , 6x kolíza krpata a chceme niečo čo by sa k nim hodilo a bolo väčšie tak 10-15 cm a nič iné okrem skalarov mi nenapadá , poradíte prosím ? Vďaka :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.11.2023 00:35 Žena Silurian [80] Re: Móric
Měla jsem molly a jsou to fajn ryby, hodně zvědavé a žravé. Jejich snášenlivost je podle mě dost o povaze, měla jsem ultra vypruzovací samici, samci se sem tam prohnali, ale jinak vcelku kliďasové. Do 60l mi to ale přijde jako velké ryby, když už tak bych brala jen toho samce (nebo dva, tři - podle zarybnění). U samic bych měla strach, že už přijdou obtěžkané.
Rozhodně můžeš zkusit nějaká očka podarovat (zde nebo jsem měla štěstí i na akvarijních stránkách na fb, o živorodky většinou bývá zájem), hlídat si nepřekrmování a pravidelně zařazovat půst, to populační explozi dokáže dobře krotit.
A ještě se přimlouvám za ty pancéřníčky, ti by si zasloužili aspoň malou skupinku 5-6 kousků, ve dvou určitě nejsou v takový pohodě. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2023 20:46 Žena Móric [0] – Prosím o radu
Dobrý večer, možná píši do špatného vlákna, pokud ano, tak se omlouvám.
Jsem tu zcela nová a hledala jsem nějaké vlákno, kde se mohu poradit.
Mám malé 60l akvárium. Aktuálně po nějakých změnách mi zůstali jen dva pancéřníčci. Zastesklo se mi po bláznivých pavích očkách a tak jsem si jich pár koupila. Slovy dvě holky a jednoho kluka. Jenže ouha, první z holek porodila za dva dny a rybičky se mi začaly množit geometrickou řadou během pár týdnů.
Docela ráda bych si pořídila nějaké black molly nebo gold molly. Jednak je na ně radost pohledět, druhak si říkám, že by mi množící se pavíočka přirozenou cestou asi drobátko protřídily :-D.
Jen bych nerada, aby se mi také začaly hromadně množit. Kdysi jsem mívala dva kluky black molly, ale hrozně se prudili navzájem, a ostatní rybky z nich byly dost vyděšený. Když pak po čase ten jeden umřel, z druhého se stal roztomilý domácí mazlíček, kterej byl roky miláčkem celého akvária. : -)
Chtěla bych se tedy zeptat, zda je možné, a lepší, pořídit si do akvária kupříkladu jen tři samice blackmolly. Popřípadě k nim i nějakou gold molly ale všechno jen holky. Jak se potom snášejí? A jak se chovají k ostatním rybkám?
Nejsem žádný zkušený akvarista. Sice akvárko pár roků mám, ale vždycky jsem mívala hlavně nějaká ta paví očka, modré neonky, pancéřníčky..... Takže žádné velké zkušenosti s tím, jak to chodí mezi rybičkami nemám :-)
Děkuji za vlídné rady.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   17.10.2023 20:25 Žena Beastie [318] Re: RAP
Přemýšlela jsem, když bych měla trio, ráda bych je rozmnožila :)takže si radši nechám místo na další
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2023 18:50 Muž RAP [1553] Re: Beastie
Těch perleťáků bych se nebál. Když necháš zarůst i levý roh akva, tak klidně 2samce a tři samice. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   17.10.2023 18:01 Muž vlka [3444] Re: Beastie
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Všichni čichavci jsou nádherní, ale mě dostali perleťáci...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2023 09:22 Žena Beastie [318]
Mám chuť si pořídit nějakého čichavce do akvária Dveře do léta (360l). Jasně, rozbiju si ameriku, ale zase je to zábavná ryba. Jen nevím jakého. Lákají mě tři varianty - skupinka třeba 5ti čichavců medových, aby člověk viděl jejich interakce v komunitě a hierarchii. trio čichavců perleťových, samec dvě samice, ale zase co pak se třením. Nebo jen samec perleťového? Připadně zakrslý, ale mám o nich smíšené představy ze smíšených recenzí.
Nějaké zkušenosti? Děkuji
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.06.2023 22:40 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Beastie
Zrovna tuto kombinaci jsem neměl, ale obecně ryby neřeší svou barevnou variantu a fungují v hejnu normálně. Mi to fungovalo dobře třeba u parmiček čtyřpruhých/mechových.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2023 10:17 Žena Beastie [318] – Kardinálka
Není to na to úplně nejlepší téma, ale lepší jsem nenašla. Mám kardinálky čínské, gold variantu. Přemýšlím, že bych k nim přidala i skupinku normálně zbarvených kardinálek, že by to rozbilo barevnou monotónost ale zároveň to neznamenalo přidávání další hejnovky do docela malého akva.
Máte někdo zkušenost, jestli se spolu snesou a chovají se jako jeden druh (je to snad jen barevná varianta) nebo jestli je lepší držet barevnou linii? Děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2023 10:47 Muž Muhyng [1] Re: vlka
Ano, ta sa mi z rybiek v atlase zdala najkrajsia ku cervenym krevetkam. Pre istotu som sa ale spytal, ci nahodou niekto neda lepsi tip. Teraz uz ju len zohnat... hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2023 15:49 Muž vlka [3444] Re: Muhyng
osobně bych šel do : www.sklorex.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.04.2023 09:49 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Muhyng
V atlasu ryb je vyhledávání (lupa) a stačí zadat třeba jen objem nádrže a vyjede ti seznam rybek. U živorodek je problém jejich přemnožení. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2023 17:57 Muž Muhyng [1] – nove rybicky do stareho akvaria
Ahoj, v mojom akvariu z prezentacie pomaly na starobu zdochynaju Tetry ohnive. Uz ostali z 12 len 4. Na velkonocny pondelok som videl, ako si s uhynutou poradia krevetky. Za 24h z nej nezostalo nic. Takto nejako som to planoval - ze sa postaraju o "cistotu".

Otazka je, co namiesto tetier? Existuje druh, ktory:
- je vhodny do 25 l mini akvaria (spodna polovica husto porastena, vrch volny)
- je vhodny ku krevetkam
- je nenarocny na podmienky - voda ma momentalne 25C (len od svetla), akvarium je velmi low tech a neplanujem v tomto smere nejake upravy
- chutia mu vlocky, pripadne aj riasy? Babrat sa s larvami a neviem cim sa mi nechce, aj pri odchode na dovolenku je pohodlne nastavit automaticke krmitko...
- idealne nie cervene, krevetky su nadherne cerveno vyfarbene, rybicky teda mozno modre, alebo nejake pestre...
- da sa zohnat

Co som tak pozeral v atlase, natrafil som na:
- Razbora ranongská
- Razborka thajská
- zaujala aj Novoheterandrie sličná, hlavne kvoli tomu, ze by sa mozno ako krevetky sama mnozila a ja by som len menil vodu :)
- alebo nieco ako Živoroděnka tečkovaná alebo Živorodka Wingeova?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2023 16:29 Žena Ella [4] Re: vlka
děkuji, měnila jsem i každý týden a pan z gigaexotic odkud jsme měla panciky třiskvrnné mi říkal, že stačí jednou za 2 týdny. Voda je u nás tvrdší. pokud jde o krmeni střídám tři druhy krmení
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2023 16:25 Muž vlka [3444] Re: Ella
Porovnej ještě parametry tvojí ,,chrudimské kyselky, s požadavkem Pancíků. Údaje o tvojí ,,kyselce,, musí mít vodárny na netu. Ph, tvrdost aj. Pancíci jsou všežravci, takže krmíš určo rozmanitou stravou. Vodu prubni měnit každý týden. Snad se ještě ozve někdo zkušenější...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.04.2023 15:30 Žena Ella [4] Re: vlka
nahráno
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2023 14:39 Muž vlka [3444] Re: Ella
Nemáš založenou prezentaci, takže o podmínkách, ve kterých žijí nikdo nic neví. Můžou ,,odcházet,, třeba vlivem špatných podmínek, ve kterých u tebe žijí. Alespoň fotky by to chtělo, i když max. údajů je daleko lepší pro ,,rady,,...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2023 14:29 Žena Ella [4] Re: vlka
super a přežijou? aspoň pár? kdybych jim dělala hrobečky, tak už mám slušný hřbitov. Jsem z Chrudimi a máme tu Akvamex, tak snad to bude dobrý
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2023 14:14 Muž vlka [3444] Re: Ella
Ke Krevetkám bych přidal Pancéřníčky malé. Kupuji je ze Sklorexu v Brně a naprostá spokojenost. Jsou to neposední čiperové. A můžeš jich do 57 litrů koupit ,,slušné,, hejno...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2023 13:18 Žena Ella [4] – pancici
ahoj,
od loňského léta jsme umořili 4 pandy (padaly postupně), pak jsme po nějaké době dokoupili o vánocích třískvné a ti pochcípali taky. Zůstal jeden pandik, teď řeším, co k němu.
Akvárko je 57l, jsou v něm krevetky - moc krevetek - a cca 20 modrých neonek a ten jeden pandík.
mohli byste mi poradit, co k němu pořídit, abych zas nepochovávala rybky? díky moc

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2023 18:43 Jana1992 Re: vlka
Ahoj, díky za tip, já musím hlavní část obyvatel postavit na razborach klinoskvrnitych protože přijdou ze zrušeného akva a chci si je ponechat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2023 16:14 Muž vlka [3444] Re: Jana1992
Čauky, dnes, při tak velkém akvárku bych šel do 50ti kousků Neonky zlaté a 100 kousků Razborky bornejské. Oboje mám, sice v menších počtech a jsou krásně vybarvené. Větší Pandy popř. Otíci jim nevadí a naopak. Jen můj subjektivní názor...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2023 14:39 Jana1992 Re: vaclav
Super, takže razbor klidně 40-50 může být ? S větším počtem Otíku počítám právě z toho důvodu ze nejspíš u nich nějaký úhyn bude. Zatím jsem je v akva nikdy neměla ale co jsem tak četla různě v diskuzích tak ta úmrtnost tam je. Rozhodně nechci nic prerybnovat, jde mi hlavně o pohodu ryb a hezké pokoukani je pro mě až na posledním místě. Na ty razborky co mám v menšim akva v počtu cca 15 je pěkne se dívat, daří se jim dobře a tak nějaké hejno o těch cca max 50ti Kusech bude určitě super. Příteli se galaxi hodně líbí ale právě jsem nevěděla jestli by bylo vhodné je namíchat s klínky. Pokud se dobře rozrostou rostlinky ( a ještě budu přidávat právě z té 60tky cca 10 kousků nenáročných středně vysokých co tam mám ) tak by levá strana měla být hezky zarostlá, doufám :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2023 14:33 Jana1992 Re: 4Sima
Na té pravé straně budou mechy navázané na kamenech, ještě na ně čekám, přijdou mi až v úterý. Chtěla jsem tam písek kvůli pandam, když jsem dala pandam do menšího akva na kousek písek tak se jim to evidentně zamlouvalo takže jsem v novém chtěla vytvořit kus i pro ně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2023 12:18 Muž 4Sima [1897] Re: Jana1992
Místo druhého hejna by třeba šla rybicky.net/atlasryb/duhovka_boesemanova, v rozumném počtu 6-8 ryb, jen bych doplnil nějaké kvítí, ta pravá strana je prázdná ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2023 11:43 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Jana1992
Těch razborek klidně 2-3 x tolik pokud jde o otíky tak bych jich koupil 10 taky je to hejnová rybka a ne všichni ti asi vydrží. Klidně i SAE ale ty bych koupil nejvýše tak 2. Další rybky jako galaxy bych do toho už nemíchal. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2023 18:59 Jana1992 – Ryby do 240l
Fotka k příspěvku Ahoj, zakládám 240l akva a potřebovala bych poradit s výběrem ryb a správným počtem hlavně. Do akva bych ráda hejno razbor klinoskvrnitych ( budou se do akva přesouvat z rušícího malého, mám jich 15). Kolik mužů pořídit razborek k těm 15ti aby se cítili dobře ? Můžu je nakombinovat např ještě s galaxy? V jakém počtu? Na dně budou pandy. Ráda bych ještě nějaké "čističe" - otiky nebo siamky. Doporučite počty ryb?
 
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2023 10:53 Žena Beastie [318]
Občas mě tak napadne oživit si svojí ameriku (Dveře do léta) nějakou cichlidkou ale pokaždé od toho upustím ze strachu z narušení komunity.
Dočetla jsem se, že mít samotného samce je prostě špatně pro tu rybu, i když se to zdá jako nejlogičtější volba vůči ostatním. Vzhledem k tomu, že mám pancéřníčky, můžu asi zapomenout na veškeré apistogrammy, obecně se jejich soužití nedoporučuje. Ale což takhle třeba trio chichlid vysokoploutvých Mikrogeophagus altispinosus. Když bych nádrž ještě upravila a na levou stranu dala nějakou jeksynní strukturu jako teritorium, protože pancéřníčci samozřejmě všichni bydlí pod klackem.
Popřípadě mě napadlo trio lorikárií, jako něco zajímavějšího. Štěrbáci jsou většinu doby jen schovaní, bleherky jsou famózní, specificky oproti ohnivkám, sekernatky opět vyskakují a mě v akva trochu něco chybí. Děkuji za názor

EDIT - Co teď teda čtu, zrovna cichlidka vyskoploutvá, díky svému přirozenému prostředí, by mohla být sama v akva, lepší než pár nebo trio. Co jsem tak pochopila, buď jeden nebo 6+. Může to někdo okomentovat? Děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2022 17:54 Muž Rybar [-29] Něco žravějšího
Jedna beta toho moc ne požere . A tak je to i jinými druhy. Co se týče bet jsou schopny zežrát všechny krevety ,šneky ,rybky i jikry a veškerý plankton v akváriu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2022 23:39 Žena Kristina234 [0] Re: zelwa02
To ste asi mali celkom smolu s bettou. Ja som si kúpila bettu samicu asi 2 mesiace dozadu a odvtedy som len sem-tam zahliadla nejaký poter, ale nikdy dlho nevydržal. Dospelé živorodky a ani krevetky či iné rybky si nevšíma. Ale zožerie všetko malé :) akurát sa o ňu začínam báť. Vždy jak je nový poter, obrovské brucho jej narastie. Sa bojím aby sa neprežrala na smrť. Ale novú bettu sa bojím k nej prikúpiť, kvôli agresivite.
Vymysleli ste niečo iné okrem betty?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2022 23:16 Žena zelwa02 [188] – Něco dravejšího?
Ahoj, chtěla bych poprosit o radu a názor. Naše nádrž běží něco přes rok a vypadá vše v pohodě.
Jakou rybku, ideálně třeba pár, nasadit k endlerkám a třem nebo čtyřem otíkům aby si poradila s redukcí potěru endlerek? Zkusila jsem před nějakou dobou pořídit Beťáka, ale ten můj je línej a i potěru si všíma minimálně (ten by se přesouval do nové, dost možna vlastní nádrže)
Jedná se o nádž v profilu: cca 60l, docela zarostlá, momentálně bez topení, ale mohla bych ho klidně zase přidat.
děkuji za reakce

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2022 20:39 R Muž ctibum [6909] Re: RaMa86
Najdi si svoje i plánované ryby ve zdejším atlasu, minimální velikost nádrže tam najdeš... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2022 20:08 Muž RaMa86 [0] Re: afc1886
Děkuju za odpověď. Jaká velikost akvária by byla v pořádku? Od 60 litrů nahoru?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   21.02.2022 16:51 R Muž afc1886 [14682] Re: RaMa86
Čistý objem akvária je cca 40 litrů vody a to je málo i pro tu stávající osádku. Buď to bude chtít větší akvárium, nebo vybrat jiné rybky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2022 16:22 Muž RaMa86 [0] – Tetry královské
Zdravím všechny akvaristy a rovnou poprosím o radu ???????? mám 54 litrové akvárium a v něm šest kusů Teter královských, dva krunýřovce, samečka cichlidky Ramirezovy, ke kterému bych rád pořídil samičku a ještě dvě samičky parmičky duhové. Ty bych rád někomu daroval a místo nich pořídil jiné rybky, které by se hodili k těm tetrám. A proto vás prosím o radu, případně doporučení. Líbí se mi například čichavci medový, nebo menší druhy akarek a cichlidek. Budu rád za každou radu

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2022 11:00 Žena zelenakapusta [1626] - Tetry – Doplnit obsádku?
Zdravím všechny,

není to nijak akutní záležitost, ale zajímalo by mě, jestli by bylo vhodné do tohoto akvária doplnit nějaký výrazněji zbarvený druh?? rybicky.net/nadrze/28403-akvarium-metodou-walstad

Jde o to, že moje mamka, jak se do toho akvária kouká, ho považuje za skoro prázdné, uznávám, že xenotoky jsou poměrně nevýrazné ve svém zbarvení. Na jednu stranu bych chtěla mamce vyhovět, ale na stranu druhou jsou stávající xenotoky potvory, které ve své společnosti snesou málokterý další druh, což jsem mamce objasnila.

Dalo by se tedy do tohoto akvária doplnit nějaký druh, který by zvládl nájezdy xenotok a zároveň snesl vodu s živorodkami?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2022 11:38 Žena Jana V. [3] Re: Lojza007
Původní se bude rušit.. predzrušili ho děti. Na skle číhá nenápadný pavouček a desime se, že se to brzy rozleje. takže i pro bettu chceme zařídit nové. Tim chceme začít o vikendu, a potom se pustit do velkého, to dnes objednával manžel na slepení. Ale děkuji za postřeh, nenapadlo mě je ponechat u Betty. Takže pokud do 200l půjdou jen neonky (10), a tetra ozdobná (6ks) plus 3 pancernici a možná ten Ancík, můžu postupně doplnit čichavce modrého a nějakého pancernicky?. Jak nejlépe s počty, aby to bylo pro všechny komfortní.. (ikdyz počítám, že se to postupně asi ukáže dost samo) mám ráda dopředu nějakou představu ????
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2022 11:14 Muž Lojza007 [1204] Re: Jana V.
A to původní akva se bude rušit? Nebo tam má zůstat jenom ta betta? Pokud jo, tak mu tam něco z původní osádky může dělat společnost...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2022 09:33 Žena Jana V. [3] Re: afc1886
Ano, sama to už taky vím. Hold začátečnická chyba, ale současnou osádku ,,neutopim,, můžu je zkusit darovat.. jako líbilo by se mi mít třeba jen ty čichavce, neonky a tetru ve větším hejnu plus ty pancernicky. Otázkou zůstává, zda se k sobě s těmi čichavcemi hodí..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   12.01.2022 09:24 R Muž afc1886 [14682] Re: Jana V.
No plánuješ strašně hodně druhů a to není vždycky nejlepší řešení. Na akvárium je lepší pohled, když máš méně druhů ale o větším počtu. Potom je i chování ryb v hejnu přirozenější a akvárium ti pochválí víc lidí než tu tzv. rybí polívku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2022 08:48 Žena Jana V. [3] Re: MARTIN HORÁK
Děkuji za radu, asi to bude nejlepsi, máme 10 neonek, 4tetry císařské a pak po 6ks tetry okrasné i krvavé a Dania. 1ancik a tři pancernicky, plus Betta samec. Líbilo by se mi to doplnit o ty čichavce a pancernicky. Tak jen aby si v budoucnu sedli.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2022 08:32 Muž MARTIN HORÁK [907] - Na prvním místě anubiasy. Jinak miluji americké cichlidy.Re: Jana V.
Dobrý den. Nepíšete počet ryb, které nyní máte. Postupoval bych následovně. Udělejte tu 200 litrovou nádrž, osázejte ji rostlinami, přidejte současnou osádku a nechte chvíli fungovat. Pak sem dejte fotku a pojďme to posunout dál. Nejhorší je něco uspěchat ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2022 08:16 Žena Jana V. [3]
Plánujeme nově založit 200l akvárium. Zatím sme opravdu na začátku. Chci tam vypustit stávající obyvatelé přerybneneho 64l akvária a přidat čichavce.. našla sem, že čichavci jsou mírní, neagresivní lekavci. Teoreticky předpokládám, že se s naší osádkou snesou, ale raději se chci poptát na praxi.. rádi bychom čichavce modrého, nebo šedého. A máme neonky, Dania, tetry císařské, krvavé a okrasné. U nich ještě jednoho ancistruse a pancernicky. Ještě teda máme jednoho Betta Boye, ale toho chceme nechat v soukromí a klidu. Snese se nám posádka dohromady, nebo nejsou čichavci dobrým nápadem, případně kolik jich mohu zvolit. A mohu doplnit řady pancernicky (máme tři). Nerada bych ale udělala stejnou chybu a přeplnila to, případně šla do diskomfortu pro ryby. Děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.08.2021 10:02 Muž RAP [1553] Re: Foligno
Záleží v jaké velikosti budou nově přidané ryby. Vždy jsou vyjasňovací "potyčky" mezi domácíma a nováčky. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2021 07:45 Muž Foligno [28] Re: RAP
Pancíci jsou rozkošní, ale mám obavu že se stanou lovnou pro akary hnědé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2021 07:06 Muž RAP [1553] Re: Foligno
Kardinálkám nevyhovují dlouhodobě vysoké teploty, s krátkodobými si poradí. 25°C je v pohodě.
Počet kardinálek zvyš klidně na 20 a 6-10pancíků to tvoje akva taky zvládne. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2021 16:37 Muž Foligno [28] – přidat či nepřidat
Sice mám problémy s řasami a to je můj prvořadý problém k vyřešení, ale jedna z reakcí byla i to že bych mohl přidat rybek.Pár akar hnědých, 6 kardinálek mám. Problém je že teďkom opravdu teplota v akváriu 25 přes léto. Nádrž momentálně zarostlá.
Kardinálkám prý nesvědčí teplá voda. Takže otázka zda doplnit hejno kardinálek, nebo- víc akar- ale musel jsem dvě dát někomu jinému protože ten dvojice která byla v tření dost proháněla ty zbylé kusy.
Obecně se mi líbili pancéřníčci zelení ale myslím, že by proti akarám neobstáli.
Měl jsem i dva skaláry,ale ti se evidentně v mojí tehdy dost zarostlé nádrži- ještě o výšce 40cm cítili diskomfortně- taky šly za lepším majitelem.Tehdy ještě nebyly akary hnědé.
Ancitrusy nebo parmičky řasožravé nebudu brát.

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 26

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 20512x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/6312-jake-dalsi-ryby-k-tem-stavajicim