Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

CO2 z hasicího přístroje

 

NápovědaFórum » CO2 » Výroba 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 4 Přejít na další stránku   1  
CO2 z hasicího přístroje
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2011 22:41 Usine Re: Sid
Měděné jsem ještě nezkoušel, jen natáčet na holendr teflonovou pásku a to jakýmkoliv směrem mně připadá jako poměrně velká ptákovina. smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2011 21:17 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: Usine
Mně se nejvíc osvědčilo měděné a k tomu teflonová páska navinutá proti směru hodinových ručiček. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2011 20:58 Usine Re: Těhňajs
Je to naprosto jedno jaké CO2 do akva bubláš. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2011 19:19 Těhňajs
Nevite zda bude problém do normalniho snehoveho hasiciho pristroje doplnit potravinarske co2, poprípade je problem, zda je dodáváno do akvária např. technické co2?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2011 17:21 Usine Re: letfudo
Koupíš ho ve svářecích potřebách. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2011 08:50 Muž RadekCX [219] Re: letfudo
zkus koupit klasickej O krouzek - delaji se ruzne tvrdost - tady naopak treba dotahovat s citem
jinak ja mam do tech prirub (na prepoustaku) vytocene silonove podlozky na miru i s tim osazenim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2011 08:42 Muž letfudo [30] Re: Usine
Silikonové by se mi líbilo víc, kde se dá sehnat (v instalatérských potřebách jsem nepochodil)?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2011 22:07 Usine Re: letfudo
Nejlepší je těsnění silikonové, pokud je jen papírové rádo to utíká a musíš to utáhnout na krev a to ho většinou zničíš..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2011 21:12 Muž letfudo [30] – těsnění
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravím všechny a prosím o radu - po přečtení několika témat tady jsem si pořídil komponenty pro CO2 set - hasičák, redukční a jehlový ventil, vše na sebe pasuje, ale netěsní mi spoj tlaková láhev X redukční ventil. Jsem v tom zcela laik, nicméně vzhledem k netěsněné převlečné matici musí zřejmě těsnit těsnění kolem redukčáku s výstupem z láhve. Zkoušel jsem těsnost jarovou vodou, postupně jsem dotahoval a zkoušel, ale pořád unikalo (mezi jednotlivými zkouškami jsem vždycky lahev zavřel a vypustil redukčákem ntlakovaný plyn). Dotahoval jsem ví a víc a pořád nic - po druhé demontáži jsem už našel slušně strhané těsnění. Takže se ptám - skutečně je tam jen takové těsnění z jakoby tvrzeného papíru, nebo mi ještě chybí něco jiného? Díky :-O
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2011 09:38 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: Těhňajs
Ten redukčný z aukra a ihlový ventil z akvashopu pasujú do seba, kľudne to poskladaj.Nechcem sa do nikoho navážať, ale tie BÚ-BÚ články ignoruj a nenechaj sa odradiť. Nieje na tom nič zložité.Na poskladanie setu nieje zapotreby odvaha, len zručné ruky
viď rybicky.net/forum/14261-redukcni-ventil…
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2011 08:49 Muž PetrP2B [33] - RostlinyRe: Těhňajs
Ode mne to neber jako kritiku, tu dělám jinak ;-) Řeknu to takhle, mám vzdělání elektro a když pak tady čtu jak někdo někomu radí co a jak zapojit a jak vydolovat předřadník z úsporky a použít ho pro zářivku. Z toho mi vstávají vlasy hrůzou na hlavě, vždyť spousta lidí si ani pořádně nedokáže udělat prodlužku na 230V a vrtají se v elektrice u vody(akvária). Druhá věc je, že jsem jen upozornil na to, že ač Ti někdo napíše tohle si kup, tak to ve výsledku nemusí být přesně ono. Neodrazuju Tě od seskládání, už před pár příspěvky jsem obhajoval, že i ten hasičák, kterej tu někdo zatracoval se nechá předělat na lahev s uzavíracím ventilem, tohle jsem si netroufnul sám, raději jsem to odnesl do servisu hasicích přístrojů a domluvil se s nima co a jak. Udělali tlakovou zkoušku a opatřili lahev ventilem, stálo mne to více, než když bych si to dělal doma sám. Mám klidné spaní, že lahev je v pořádku a ventil utěsněn. Dál jsem si už montoval věci sám na ventil. Pak jsem to celé testoval v sudu s vodou, zda to nikde na nízkotlaké části neuchází.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2011 08:34 Těhňajs Re: PeterP2B
Máte pravdu, když je někdo debil a musí se ptát na otázky na které prostě sám nezná vysvětlení. Tak jsem prostě přistoupil k možnosti, že si tedy redukční budíky + el magtet jehlák koupím od aquato. www.aquascape.cz/… Doufám , že vy chytrolíni nebudete proti. Já jsem myslel, že tento web je o tom aby lidi dokázali poradit. Každý se snaží šetřit kde se dá. Někdo je víc nadaný někdo míň. Kdo je nadaný víc to má samozřejmě lepší, ale kdo je nadaný méně tak se snaží ze všech sil, a jestli se divíte, že jsem dávám takové otázky jestli půje tento jehlový ventil do tohoto přístroje. Tak jako doufám, že tu je některý ten odborník aby mi poradil. A ono se najednou zvedne milion kritiky že když tomu nerozumím, tak ať do toho nelezu? Nevím, ale někteří lidé by se měli nad sebou zamyslet.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   30.08.2011 07:16 Muž PetrP2B [33] - RostlinyRe: Těhňajs
Já to nemyslím nikterak zle. Ty si stále neuvědomuješ, že pokud nemáš dostatečné znalosti nebo si nejsi něco schopen "dobastlit" tak se veškerá snaha může mnohokrát prodražit. Jinak bych se mohl opakovat s tím zjišťěním si v praxi, jaké co má závity a jak co spojit. Ono hodit sem obrázek z eshopu může být zavádějící, když kolikrát ty obrázky nejsou přesně od konkrétního výrobku. Pak Ti někdo napíše "Jojo, tohle kup, mám to doma" a nakonec zjistíš, že je to maličko jiné a už je problém...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2011 23:56 GP Re: PetrP2B
tak venovat penize, nebo nemalo casu na reseni problemu, co by si dotycny s trochou snahy zvladnul vyresit sam je skoro to samy... :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2011 21:02 Těhňajs Re: PetrP2B
super tak jestli jseš můj sponzor tak dej email ti pošlu číslo účtu :-p
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2011 20:57 Usine Re: Těhňajs
Pokud nepotřebuješ velký tlak tak to stačí propojit hadičkami. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2011 20:38 Muž PetrP2B [33] - RostlinyRe: Těhňajs
CO2 jsem si skládal sám, ale v Tvém případě to asi není dobrej nápad. Pokud člověk chce tohle dávat dohromady, měl by se někde zastavit a zeptat se nebo změřit si závity na jedlotlivých komponentech, případně zkusit pohledat rozměry závitů na internetu a né tady házet dotazy co tohle co tamto? Myslím, že by bylo vhodněší rovnou koupit celej set, sice za větší částku ale bez starostí. Toto je můj osobní názor, když čtu Tvé dotazy. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2011 14:21 Těhňajs Re: Moucha
Omlouvám se ..
www.shopakva.sk/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2011 13:58 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: Těhňajs
ten odkaz je na nic.... (na prazdny kosik nakupni) - kdyz davas odkaz over si ho v dalsim prazdnem okne....

no existuji ruzne sroubeni... treba kus se dvema vnejsimi zavity...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2011 12:45 Těhňajs Re: Moucha
To je mi jasné... Tím pádem ten jehlový ventil má vnitřní jak tak vidím.. A teď je otázka jak to na ten redukční ventil namontovat? a nebo musim změnit jehlový ventil např na www.shopakva.sk/… kde je jasně vidět závit
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2011 12:42 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: Těhňajs
muze mit vnitrni zavit.. takze ho nemusis videt... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2011 12:32 Těhňajs Re: cezarmilan
Děkuji a ještě se tedy pro jistotu zeptam na ten redukční ventil. Doopravdy tam nemusí být ani jeden ten budík? Já mám právě jeden set od rataje a tam jsou ty budiky dva ... ze prave na jednom vidim (kolik je jakoby v te lahvy - ale to je to k nicemu? ze az ta bomba dojde tak to klesne na nulu) a pak tam mam jeste jeden budik a ten musim upravit tak aby mi to neponicilo jehlovej ventil.

A ještě mi není jasné jak tam ten jehlový ventil od rataje namontuji ( když na tom jehlovým ventilu neni zadný zavit...) a zeby na tech budikach byl nejaky vystupek abych to tam namontoval to mi neprijde
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2011 12:21 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: Těhňajs
Áno namontuješ
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2011 23:35 Těhňajs Re: cezarmilan
Fotka k příspěvku Aukro. prosím vás Jaký Redukční ventil + jehlový ventil + emg.ventil by jste mi doporučili na tuto láhev aby všechno šlapalo jak má ?

Dočetl jsem se, že je asi jedno, jestli má redukční ventil 2 nebo žádny budik. Jen mi teď není jasné jestli např do aukro.cz/… namontuji jehlový ventil shop.rataj-spk.cz/…
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2011 10:56 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: Těhňajs
Je to O.K., mimochodom skadiaľ tie fľaše berieš? Poraď coze :-) love
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2011 09:02 Těhňajs Re: cezarmilan, Usine
Fotka k příspěvku A co takhle? Je to pořád ta láhev kterou už nenaplní nebo je tato láhev ok?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2011 12:47 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: Těhňajs
Ani by som nezaváhal
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2011 12:44 Usine Re: Těhňajs
Určitě :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2011 12:36 Těhňajs Re: cezarmilan, Usine
Kdyby jste si dělali co2 set samy ... Šli by jste do této láhve, kterou jsem sem dal 9:29?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2011 12:10 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: Těhňajs
Závit je G 3/4, čiže klasika a v prípade potreby si zoženieš toto, ale je to ten závit čo spomínam
No čo ešte viac?
stroje.bazos.cz/…
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2011 12:10 Usine Re: Těhňajs
Podle mně je to 3/4 coulový kohout. 3/4” =(19 mm)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2011 10:17 Muž lachon [8] - CichlidyRe: Těhňajs
láhev nesmí být starší ja 30 let,potom už je neplněj.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2011 10:15 Těhňajs Re: cezarmilan
A nedokážete njěkdo odhadnout o jaký závit se jedná a zda na to budu moct pripevnit nejaky akvaristický budik?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2011 09:36 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: Těhňajs
Táto je úplne v poriadku, túto ti vymenia úplne v pohode. Tieto teraz bežia
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2011 09:29 Těhňajs
Fotka k příspěvku A co třeba takhle láhev? myslíte, že je problém když má prošlou revizi? vymění mi jí nebo udělají revizi v nějaké plnírně?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2011 19:00 Muž filipsi [1295] Re: RadekCX
Jezis, jasne, to se omlouvam, nechal jsem se unest myslenkou, ze je hladina otevrena. Ano, hladiny muzou byt ruzne, a tlaky nad nimi taky (o rozdil hladin). Srovna se to bud jak pises, nebo vypustenim plynu ktery odpovida rozdilu tlaku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2011 17:09 Muž RadekCX [219] Re: filipsi
bohuzel v zapalovaci vzhuru nohama se hned nesrovnaji - hned to nejde protoze sice tlaky jsou stejne a jedine co nuti menit faze CO2 je prave relativne mala energie potencialu hladin
muzu ti to vyfotit jestli neveris - ale to odpovida tomu co jsem psal - musi se zmenit ty skupenske faze aby se to srovnalo

p.s: jinak uplne uz blbej nejsem - mam tady zapalovac spojenej dole a i plnici zapalovac spojenej nahore - delaji se obe varianty

jinak mam tady ten zapalovac otoceny vzhuru nohama a je to presne jak jsem teoretizoval - rozdil hladin na pocatku cca 1.5cm - jedna hladina byla dole zaroven s tou delici prepazkou

po hodine je uz zhruba 3mm nad ni - pomalu se srovnavaji - je jasne ze cim bude rozdil mensi tim to pujde pomaleji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2011 16:50 filipsi Re: GP
Nic jineho Ti asi nezbyde :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2011 16:40 GP Re: filipsi
pokud si jen predstavim, kolik bych musel dodat energie aby cast te bubliny zkapalnela a kolik by se uvolnilo odparenim na 2. strane a jak by se premistila? snad si ten zapalovac jeste pujdu koupit...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2011 16:34 filipsi Re: GP
Ano, jsem si naprosto jisty. Pokud budou spojene dirkou na dne v prepazce, a hladiny spojene nebudou, hned se srovnaji. To je prave to ucivo ze zakladky, spojene nadoby (viz.napr. wiki, spojene nadoby).

Pri jakem odberu konkretniho kapalneho plynu z jakeho prumeru trubice za jakych podminek budou hladiny meritelne ruzne vysoko (ackoli nadoby budou spojene), nebo dokonce bude vytlacovany primo kapalny plyn, to je hodne vyssi divci, to bych si pocitat netroufl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2011 16:24 GP Re: filipsi
jsi si jist? prepazka ode dne do cca 4/5 a vzhuru nohama to ma otvor dole a nahore oddelene hladiny a opravdu se srovnaji okamzite? to mam asi ponekud jine zkusenosti.
edit: preklopit tak, aby byl pocatecni stav jiny nez vyrovnany.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2011 16:19 filipsi Re: GP
GP napsal: .. ale to je jedno, prelijte to, dejte vzhuru nohama a pozorujte, jak rychle se srovnavaji hladiny. ..
Nejak prestavam rozumnet. Pokud zapalovac dam vzhuru nohama, hladiny budou srovnane. Hned, okamzite, na nic cekat nemusim. Jsou to spojene nadoby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2011 16:09 GP Re: RadekCX
pokud je rozdil hladin je tam i rozdil tlaku... mozna v tom bude problem
a asi ty 2 cm delaji 206.4 Pa a to ze ty s tim tak pohlo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2011 16:08 GP Re: filipsi
ale odparuje se to az u toho ventilu. jak by se tam dostal tekuty plyn kdyz je to vzhuru nohama. ale to je jedno, prelijte to, dejte vzhuru nohama a pozorujte, jak rychle se srovnavaji hladiny. jsem zvedav, jak dlouho to vydrzite...
btw pokud 2kg vydrzej 10 mesicu, tak by v trubicce o prum. 2 cm odparily 2cm na vysku denne. pokud budem predpokladat alespon radove podobne vlastnosti propanu a co2, tak ten zapik muzete nechat pres noc a uvidite...
k tomu hasicaku, podle ceho by se mela ridit rychlost odparovani? jde mi o to, proc to tam ty hacicaky maj a od kdy to uz nenasaje tekuty a podle vas se bude stihat odparovat uz v trubce...
a nebo to nechame pro kone, ma vetsi hlavu ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2011 15:57 Muž RadekCX [219] Re: GP
porad tvrdis ze je tam rozdil tlaku nad hladinami - NENI a NEMUZE - pri dane teplote je nad hladinou stejny tlak - bez ohledu jestli je tam 100l CO2 a nebo jedna posledni kapicka

hladiny se srovnat musi - telesa (hladiny) se snazi zaujmout polohu s nejmensi energii
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2011 15:53 filipsi Re: GP
"Porovita bila tycka" v zapalovaci je uplne normalni trubicka. A ze zapalovace jde normalne plyn. Pokud tedy nevytocime ventil do nesmyslnych odberu az tak, ze zacne jit kapalina a odparovat se az za tryskou. Kazdy muze vyzkouset. Opatrne !, radeji nezapaleny, je to krasne slyset.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2011 15:52 Muž RadekCX [219] Re: filipsi
mas pravdu :-( a to jsem takovy leta kouril - ale na principu to nic nemeni
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2011 15:49 filipsi Re: RadekCX
Ne, spojene nadoby to v normalni poloze nejsou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2011 15:48 GP Re: RadekCX
tak presne tohle byl ten jedinej zpusob na jakej jsem prisel a rikal jsem si, ze to preci nemuzes srovnavat se spojenymi nadobami. ale nejspis to funguje, ale jde o to, jak rychle. ja jsem nazoru, ze ten rozdil potencialu je tak maly, ze na to v radu centimetru nema - a prave ty centimetry by zpusobily RUZNE tlaky nad hladinami prave o ten minimalni rozdil. uz jen proto, ze ta transformovana energie se musi nejak prenaset a ten spad je minimalni. schvalne zkusim vzit do ruky kalkulator ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2011 15:48 GP Re: filipsi
mel jsem na mysli otoceni vzhuru nohama, to jsem pravda zapomel. ale pusteny zapalovac odebira tekutou fazi, ktera vzlina po porovite bile tycce... ale to rovnani hladiny kdyz se nepusti je prave to ono, co se nedeje...

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [4] ...... 7

Zpět na obsah sekce CO2 • Zobrazeno 14592x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/6215-co2-z-hasiciho-pristroje?od=151