Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Silný proud z filtru

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 4 Přejít na další stránku   1  
Silný proud z filtru
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2012 22:28 Žena Jupí [125] - AsieRe: Sid
Jojo to už sem dělala . A udělala do ní víc dírek .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2012 22:27 Žena Jupí [125] - AsieRe: romant
No já to právě myslela tak abych nemusela "vyhazovat" ten filtr . Ale za těch pár dní se to určitě zlepšilo . Já jenom jestli tam nevadí ten kořen.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2012 22:23 Muž Sid [6654] - RostlinyRe: romant
Tak určitě by se dalo něco vymyslet... A nejen s tím filtrem. Ale na to "prokousávání se začátky" by mohl stačit. Časem snad k nějakému vývoji dojde. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2012 22:18 R Muž romant [27987] Re: Sid
Ono spíš jestli by nestálo za úvahu o vyhození(nahrazení) toho filtru. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2012 22:17 S Muž invalida [3881] Re: Jupí
V přírodě si kořen taky nevybírá kam padne ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   30.08.2012 22:15 Muž Sid [6654] - RostlinyRe: Jupí
Vyhoďte výry, ono to přestane. :-)
EDIT: Zkuste rozstřikovací rampu nastavit tak, aby vám voda tolik nevířila.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2012 22:10 Žena Jupí [125] - Asie – Jupí
Mám ve 112ce filtr o výkonu 1000l/ h (řekla bych trochu moc) a navíc dno Liapor (kdo má ví , že to při výření vody trochu plave). Myslíte ,že nevadí když sem asi tak 7-8 cm od toho filtru dala kořen ?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2011 14:08 Sumss Re: keydoc
jj máte pravdu, zapomněl jsem napsat, že tu kouli mám doma. Taková památka na dětství, kterou jsem objevil a rozhodl se jí využít... Rozměrově mi i pasuje na stůl, proto padla volba na ni.

Jinak otázka na filtr a litry jsem myslel spíše ze zajímavosti a možnou otázku do budoucna...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2011 13:28 Muž keydoc [398] - RostlinyRe: Sumss
Prvně se omlouvám, že vám neodpovím na otázku, nemám to ve zvyku. Ale být vámi, začnu od jiného konce. A to: Dle místa na akvárko. Podle místa bych řešil velikost akvárka a pak dále...;-)
Nicméně to je již OT.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2011 13:27 Muž karelchess [45] Re: Sumss
obvykle se vybírá filtr do akvária, ne akva k filtru, protože záleží co je to za biotop, kolik je tam rybek a rostlinek atd. Když dám příklad, tenhle filtr nemusí stačit pro hustě zarybněnou 40ku, ale může stačit pro rostlinné 150l akva.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2011 13:26 Muž keydoc [398] - RostlinyRe: karelchess
Je mi jasné, že to nebude moc vzhledné (resp cokoliv co půjde do koule, i ta technika vnějšího filtru by neypadala dobře), v ideálním případě bych to taky řešil bez filtru, jak píše romant.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2011 13:24 R Muž romant [27987] Re: Sumss
Ten filtr co jsi vybral je do 100 litrových nádrží. Bublifuk je toto www.akva-exo.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2011 13:22 Sumss Re: romant
No a jak velké akvárko by tak bylo hratelné pro tento typ filtru? 20L, 30L?

Jinak bublifuk je co?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2011 13:19 Muž karelchess [45] Re: keydoc
Je to jak s kanonem na vrabce, výstup se určitě nechá přiškrtit na přijatelný průtok. V úvahu to připadá jako rezerva do budoucnosti. Bublifuk v kouli... funkční ano, ale ne moc pěkné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2011 13:18 R Muž romant [27987] Re: Sumss
Osobně bych filtraci v takovéto nádrži neřešil. Když se tam dá dostatek rostlin a bude se pravidelně měnit voda, tak tam filtrace nebude nutná. ;-) Vhodně zvolená rybí osádka bude důležitá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2011 13:13 Muž keydoc [398] - RostlinyRe: Sumss
Do vnějších filtrů nedělám a Eheim jsem neměl, ale... do 13L se mi to zdá zbytečné (a docela i vyhozené peníze). Přemýšlel bych nad bublifukem, ale bude třeba vymyslet umístění, koule to trochu komplikuje ve všech případech. ;-)

Edit: Místo toho Eheimu a nacpat do 13l (čistého to bude tak +-10) doporučuji "ušetřené" peníze investovat do většího akvárka. ;-)
Samozřejmě když člověk ví co a jak, lze to i bez filtru, ale chtělo by to načíst (a záleží jaké tam budou rybky a kolik rostlinek, atd. atd...).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2011 13:01 Sumss – Eheim 2211
Ahoj všem,

Mám 13L akvárko, kouli (nechci řešit zda je optimální nebo ne).

Chci pořídit vnější filtr, vybral jsem Eheim 2211. Jak moc jde regulovat proud? A jak by jste doporučily umístit hadičky, aby se to netočilo jako v mixéru? :)Jsem naprostý začátečník, vědomosti beru pouze z knih a odsud. Je možné výpustní trubičku někam zamaskovat mezi kameny? Nebo musí proud někam směřovat apod...?

Jinak filtr se prodává bez vnitřních filtrů. Je jich vcelku dost, neměl by někdo doporučení, které vybrat?

Díky

Tom

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2011 22:56 R Muž romant [27987] Re: Oskar.
Tak jsem si to pamatoval dobře. Z toho videa už snad musí bejt každýmu jasný jak se to reguluje. Díky za osvětu. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2011 22:52 Muž Oskar. [23] - AmerikaRe: romant
Atman 202 má docela účinnou regulaci. Dobře je to vidět od 0:25 na tomto videu www.youtube.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2011 22:42 R Muž romant [27987] Re: MajkaK
Ta regulace, jestli si to dobře vybavuju by měla bejt na zadní straně té čerpací hlavy, je tam takovej umělohmotnej camfrdlík, kterým by to mělo jít snižovat a zvyšovat. X-)
EDIT: Možná, že se to reguluje otáčením té trubky, jak je tam nasazenej ten biomolitan, prubni to.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2011 22:37 Žena MajkaK [50] - Raci, krabi, krevetkyRe: romant
Díky. Tak já se zatím obrním trpělivostí a budu trpělivě zasazovat všechny vyplavávající rostlinky zpátky. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2011 22:33 R Muž romant [27987] Re: MajkaK
Až se ten biomolitan zašpiní, tak jeho výkon klesne tak o polovinu a žádný další regulace nebude třeba. Chce to čas. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2011 22:31 Žena MajkaK [50] - Raci, krabi, krevetkyRe: romant
Filtr běží sotva dva dny, takže vím, že se proud ještě omezi, ale stejně mi to přijde moc. Až mi z toho vyplavávají kytky. :-D Zítra se teda ještě jednou mrknu na návod, asi jsem ho ne úplně přesně pochopila. Ale nevím, jak bych to měla redukovat. coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2011 22:28 R Muž romant [27987] Re: MajkaK
Jak dlouho tam ten filtr máš? Regulovat by měl jít i proud vody z toho filtru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2011 22:25 Žena MajkaK [50] - Raci, krabi, krevetky
Mám dotaz. Mám filtr Atman 202, bohužel na 160l akvárko. Vím, že je to zbytečně moc, ale když už ho mám doma, přece ho nevyhodím. Problém je v tom, že jeho výkon je natolik silný, že chudinky rodtliny u filtru dostávají pěkně zabrat. Jde s tím něco dělat? Všimla jsem si, že jde regulovat výkon vzduchování, ale to nemá žádný efekt.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2011 06:44 S Muž invalida [3881] Re: Lukk
Eště mě napadá jedna věc...pokud nepotřebuješ nutně bublinky z filtru dej na konec kolínko..2 kolínka..3 kolínka..taky to funguje a když dáš přisávání na konec ...možná se Ti i bubliny povedou ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2011 22:13 Lukk Re: invalida
dakujem...počkám teda ešte nejaký ten mesiac dva a ked nie skusim rozstrekovač a ked ani to nie...tak inzercia to istí :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2011 22:11 S Muž invalida [3881] Re: Lukk
Jéje to bude problém...napadaj mě 3 varianty...vyměnit v krámě i za cenu mírnýho přidušení prodavače,,doporučuju dusit přímo pod kamerou..tam není vidět=) rozstříikovací rampa a je možný i nějak poregulovat sání..přicpat. Poptat se v inzerci ..třeba by někdo scháněl silnější za slabší :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2011 22:10 R Muž romant [27987] Re: Lukk
Pokud Tě to alespoň trochu potěší, tak až se ten filtr tzv. zaběhne(pořádně zašpiní), tak se jeho výkon minimálně o polovinu sníží, takže bych počkal a event. novej filtr pořizoval až tak po dvou měsících, když se ten proud bude stále jevit, jako silnej.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2011 22:06 Lukk Re: katterinecka
ehm...molitánový vnutorný...nie na vzduchovací motorček...noo ved viete čo myslím :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2011 22:01 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Lukk
napiš o jaký filtr přesně se jedná ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2011 21:46 Lukk – silný filter
Tak..na začiatok..som spravil tu najväčšiu chybu..nechal som si radiť od predavača :-D (nepýtajte sa prečo..asi nejaké zatmenie). Do 20l akva som si kúpil filter vraj do "max 60l akva"...ale ako som to tam dal (akva je ešte bez rýb), tak to má príliš veľký tlak. A nejako ho potrebujem zmenšit...teda neivem či sa to dá ale ešte predtým čo zainvestujem do nového filtra(vlastnou chybou), chcem sa spýtať, či neexistuje nejaká možnost, ako ten tlak vody znížit, je príliž velký (200l za hodinu...áno spravil som peknu blbost ale to som si všimol až doma :p)PLEASE HELP! sad

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2011 16:52 Muž robo35 [4] - CichlidyRe: Designer
zanasat sa nema preco. Ja bi som to riesil ako pise trodat rampou moze bit aj na dlzku celeho akva takze meter. je to odskusane - ucinne a esteticky nic nepokazis. ale aj to co si pisal ty bude urcite fungovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.03.2011 16:10 Muž trodat [11] Re: Designer
Dá se to řešit i tak,že si filtr dáš na zadní stěnu aq nebo si můžeš vyrobit z tenké plastové trubky rozstřikovací rampu. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2011 16:09 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: Designer
pocitej ze se ti to bude zanaset
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2011 14:54 Muž Designer [5695] - Cichlidy – Biofiltr
Mam momentalne cerpadlo At-201 a Bioakvacit 10x10x24cm. Kdyz to cerpadlo nepriskrtim, z vystupu jde moc silny proud, ryby jdou do druhe pulky akvaria, kde je klidneji, takze vystupni proud vody musim o neco rozbit, jinak nemohu pouzit takovy prutok.

A tak mne napadlo, ze bych na vystup dal kus derovane plastove lahve, vyplnene Sera siporax (nebo necim obdobnym). Cerpadlo by salo pres Bioakvacit (jak je to bezne), pres cerpadlo uz jde voda bez mechanickych necistot, a na vystupu se proud rozbiji tim, ze jde pres dalsi filtracni medium vsemi smery ven, a jeste by to jako bonus cele lepe filtrovalo.

Napada nekoho v cem by mohl byt problem takoveho reseni? Tedy mimo pripadnou nehezkost a zabirani mista v akvariu?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2011 14:36 králas Re: sirPavol
Pokud ti ten původní bude stíhat filtrovat, tak samozřejmě ne, ale o tom pochybuji.
Dokud nebude fungovat biologie tak ti ani vata nepomůže.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2011 12:36 R Muž romant [27987] Re: GP
Já mám tu zkušenost, že když jsem měl v akva filtry dva, tak jsem taky pozoroval trochu více bordýlku ve vodním sloupci a jakmile tam zůstal jenom jeden, tak to tzv. vzal na sebe a bylo po problému. Samozřejmě, že s tou vatou se nic neskazí. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2011 12:25 GP Re: romant
a mezi tim tam treba dat neco hustsiho na vychytani toho jemnyho bordylku. jednorazove trocha vaty jeste nic nezkazila, staci tenka vrstva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2011 12:13 R Muž romant [27987] Re: sirPavol
Ta situace by se určitě měla normalizovat v momentě, až bude v akva ten filtr jenom jeden. Chce to čas a trpělivost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2011 12:06 Muž sirPavol [6] Re: králas
Aj v pripade že je tam ten druhy filter?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2011 22:08 králas Re: sirPavol
Haimdol byl rychlejší :-) .Klidně ještě déle ano
Ještě doplním, že do té doby se nějaké částice budou usazovat na dně a rostlinách,nějaké vířit po akva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.01.2011 22:04 R Muž Silent [5949] Re: sirPavol
Týden není nic moc. Filtr pro svou správnou funkci potřebuje alespoň týdny tři. Pak je správně "zajetý" a měl by vyfiltrovat i jemné nečistoty.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2011 22:02 Muž sirPavol [6] Re: králas
Filter už ide týždeň a od vtedy som ho ani neotvoril ani nevypol
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2011 21:52 králas Re: sirPavol
Jak dlouho ti filtr běží a jak často se v něm hrabeš?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2011 21:44 GP Re: sirPavol
nebo zkusit vlozit nejake hustsi filtracni medium, treba vatu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2011 20:20 R Muž romant [27987] Re: sirPavol
Nasávání a výtoky těch obou filtrů bych umístil tak, aby voda v akvárku pohybovala jedním směrem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2011 19:45 Muž sirPavol [6] – vírenie dna
Zdravím vás. Neviem kam zaradiť tento problém, tak verím že mnohých nenaštvem :-D . Po radách som sa rozhodol zlepšiť filter v akvarku (80l hrubý objem). Povodne v sete bol Fan 1 plus. Kúpil som Tetratec EX 400 (pre 10-80l)a musím uznať že vidno poriadnu zmenu. Teraz ma však trápi, že v akva neustále víria malé čiastočky (asi kal). Vidno ich stále a aj vtedy, keď mením vodu a odkaľujem. Voda do akva priteká cez rampu ktorú mám asi 2 cm pod hladinou a smeruje hore, tak aby čerila vodu. Kde je zrada? Tie čiastočky pôsobia veľmi rušivo. Keď je rampa nad hladinou, stále to čľapoce a víri sa to tak či tak. Viete nejaké riešenie? Inak ešte je v akva aj ten fan 1 plus kým sa nový nezabehne.
Dik za radu

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2011 17:48 ttt
Ja mám tiež silný prúd a neberiem to ako obmedzenie... Skôr to využívam pre roztreknutie CO2 do celého akvária. Hadičku som zaviedol cez prieduchy na nasávanie detritu k filtračnej pene a tak mi filter rozstrekne Co2 do celého akva...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   23.01.2011 14:18 R Muž romant [27987] Re: Raeda

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [4] ...... 8 9

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 11774x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/6201-silny-proud-z-filtru?od=151