Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Halančíci - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránkuPřejít na další stránku   1  
Halančíci - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2013 19:05 Žena Nikola90 [5] - HalančíciRe: Drtikol
tak si tam dej pancíka malýho nebo toho otíka i ty jsou fajn. Já mám sice pancíky ale taky spokojenost. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2013 18:50 Drtikol Re: doklwnik
Tak.. a teď ještě aby to co nejméně rylo ve dně... s otíky zkušenost nemám (tak jako je to prozatím u většiny ryb) mám tam tuhletu kobercovku malokvětka (cuba)... no a bylo by senzační kdyby tam na tom dně zůstala.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2013 16:11 Žena doklwnik [347] - HalančíciRe: Drtikol
Otíky nebo nejmenší druhy pancéřníčků klidně, nicméně záleží, jakým způsobem třeš halančíky. Pokud do mopu, nevidím problém. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2013 09:31 Drtikol Re: KarlosS
Tak to je výborné. Díky za částečné zlepšení nálady do nového dne.
Dám vědět, jak spolu vycházejí, nebo jak spolu vycházeli.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   22.08.2013 08:05 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: Drtikol
já mám s 4ks halančíků pestrý ve 30l 4ks otíků:
rybicky.net/atlasryb/krunyrovec_jednopruhy
bez problémů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2013 07:52 Drtikol – Halančíci + nejaký ten likvidátor řas
Dobrý den.
Když bych si chtěl (akva něco přes 30l) dát k halančíkům gardnerovým (začínám s nimi) nějakého toho krunýřovce, parmičku černopruhou nebo něco uplně jinéhoco by v tom akváriu dělalo trochu pořádek a usnadnilo by mi to údržbu. Co byste mi doporučili? Pochopitelně s ohledem na halančíky. V ideálním případě něco co by je nerušilo při tření. No a jestli nic, tak se holt nedá nic dělat. Ale věřím že něco by se našlo. (Takový krunýřovec jednopruhý by se mi tam líbil)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2013 21:29 Žena Nikola90 [5] - HalančíciRe: Adam
Ahoj Ádo já sháněla zas halančíky bivittatum a striatum ale tady v okolí Liberce jsem žádného chovatele ani prodejnu nenašla. Naštěstí jsem napsala do Vivaria a příští středu mi přijdou kurýrem čd do Liberce na vlakáč. Ceny mají příznivý jen ta doprava je trochu dražší.Tak zkus taky Vivarium mají tam výběr a můžeš si i objednat od nich dovážejí od českých chovatelů přímo.Tak hodně štěstí ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2013 09:45 Adam – Halančík skvostný
Zdravím...
Sháním halančíky skvostné (Aphyosemion exiguum)
Nevíte někdo jestli je možné je u nás sehnat.... pokud možno poblíž liberecka
Díky moc už dlouho po nich pátrám a nic.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2013 16:45 Muž GAGAL [452] - Halančíci
Momentálně mám v nabídce:
A.marginatum
A.schioetzi
A.campomanense
S.reticulatus
Arch.guinense
Ep.annulatus
Scrip. brueningi
F.oeseri
kdyby měl někdo zájem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2013 14:40 Žena Nikola90 [5] - HalančíciRe: Semtex
A nemáš na toho pána kontakt?Třeba bych se s ním mohla domluvit.A jak probíhá chov a odchov u tohodle druhu?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2013 13:36 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: Nikola90
Já je mám, jen pár, zatím. Mám je od pana Bojanovského z Brna, ale ten do RK nejezdí.
Na Brněnské burze je má snad vždy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2013 19:43 Žena Nikola90 [5] - Halančíci – halančík dvoupásý
Ahojda lidi nevíte o někom, kdo prodává nebo chová či bude prodávat halančíky dvoupásé?Sháním páreček.Je možné i setkání na Akva Expo v RK.Dík

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2013 15:20 KAKTUS1010
prosim Vas aky je rozdiel medzi nematolebias whitei a papilliferus???

Dakujem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2013 13:01 Muž Mispulin [67] Re: KAKTUS1010
Na aquaburzy do Olomouce i do Ostravy vozi pravidelne pan Ruzicka krasne mlade halanciky z rodu Fundulopanchax, Aphyosemion i jine. Ale koukam, ze to je pro tebe asi trochu z ruky.....
Ja sam ted nemam zadne mlade, ale mohl bych postradat dva jiz odrostle samce F. Gardneri. Pokud chces jako zacatecnik zkusit jak se budou vyjimat v nadrzi, tak nemam problem ti je zadarmo venovat. Ovsem jen pri osobnim odberu a to asi bude stejny problem, co?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2013 11:30 KAKTUS1010
Zdravím nema tu niekto z Vás na predaj nejake druhy z rodu Fundulopanchax nejake druhy pre začiatočníka??

Dakujem

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2013 22:29 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: vlk9
No jasně Zoom. Já činím na. Cool a .....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2013 21:40 Muž vlk9 [296] - HalančíciRe: Semtex
snad, nebo to zkusim najít někde u nich na netu, jen otázka, nebyl to náhodou ZOOM než COOL? Že jsem právě koukal na oba prgramy a xena, nebo simpsni to asi nebyly :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2013 20:53 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: vlk9
Určitě budou opakovat.
Bylo to někdy odpoledne kolem čtvrté.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2013 20:46 Muž vlk9 [296] - HalančíciRe: Semtex
četl jsem o ní u Vítka a Kadlece, ale fotku vidím až tady, škoda, že jsem ten pořad neviděl :-( ale tobě za příspěvek tobě palec hore palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 15   29.04.2013 19:48 Muž Semtex [1197] - Labyrintky
Fotka k příspěvku Tak dnes jsem na Prima Cool viděl něco úžasného, možná někteří o tom víte, ale to co tam bylo za nádhernou rybku, prostě skvost o kterém si můžeme jen nechat zdát. A asi to tak bude i dobře.....

V Údolí smrti (USA) je kráter nazvaný Devils Hole - Ďáblova díra (cca 15 km od Las Vegas), v ní je křišťálově čistá voda o teplotě 33°C. V této vodě žije už asi 20 000 let drobná rybka, cca 2,5cm velká - Cyprinodon diabolis.
Ta její modrá barva jistě každého uchvátí.
Je přísně chráněná, kolem díry je plot jak v nejstřeženějším vězení a všude samá kamera.

No mrkněte, není úžasná?
 
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2013 09:03 robo111 – Vymenna banka ikier/ryb
Nejaku tu sezonu uz chovam Nothobranchius rachovii - netusim, kto ich este v SR a/alebo CR stabilne chova. Existuje daka "banka", kde sa daju vymienat nepribuzne jedince? Ak ano, resp. ich niekto chova, prosim, o info. Dakujem.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2012 11:56 Žena TatianaP [77] - Živorodky – ???
,,zdravim..mam samicku tohto halancika rybicky.net/fotogalerie.php… prosim nejakeho chovatela na Slovensku,kto sa tymito rybkami zaobera??rada by som dokupila samceka,ale v predajniach som ich nevidela,a ak uz ano,tak neboli v dobrom stave..dakujem za akukolvek pomoc....

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2012 17:49 Muž Semtex [1197] - Labyrintky
Tak dnes mi po 24 měsících pošel poslední ze 4 N. palmquisti. Možná je to rekord ;-)
Ti předešlí 3 postupně začli odcházet po roku a půl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2012 21:34 Muž GAGAL [452] - HalančíciRe: LiborSprysl
Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2012 21:25 Muž LiborSprysl [9015] Re: GAGAL
No v těch halanech vskutku binec je...tam je to přesně jak píšete smich Co se týká těch gavúnů, pak je třeba hledat na stránkách IRG a kolem nich, tam je toho hodně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2012 18:05 Muž GAGAL [452] - HalančíciRe: LiborSprysl
Ale jo je jasné ,že zde jsou nové a nové poznatky. Nerad se právě na toto téma bavím. Např. jsem se bavil s vědci z Brna a ne vždy je na to jednotný názor. Např. někteří nemají rádí p.Costu (vědec z J.A.) Ten co najde to popíše jako nový druh byť je to jen malá barevná změna. Proto má na svém kontě spousty popsaných druhů. Ti kteří popisují afriku jsou pomalejší a uvádějí právě sp. + nějakou populaci. Asi všichni známe N.korthausae ( dvě formy žlutá a červená)ale samozřejmě jsou zde různí zabarvení jedinci. P.Costa si udělal výlet do afriky a objevil nám nový druh N. ruudwildekampi N.http://www.nothoguy.com/ruudwildekampi_mbezi_m01_big.html
Vyhledejte si n.korthausae a porovnejte.
Déle ryby Nothobranchius rachovii byly rozdělny na samostatné 3 rody. N.rachovii N.krysanovi a N.pienari. Pienari jsou ti černí kteří prý mají více chromozomů a dlouho se říkalo že se jedná o jiný druh. No a ti druzí prý byli rozděleni podle toho že jeden je žlutý více druhý méně. Tak se to ke mne doneslo tak předávám. Jak ale říkám nerad se v tom "hrabu" Jinak by mne zajímaly ty hlediska gavůnků. Je to někde popsáno?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2012 04:42 Muž LiborSprysl [9015] Re: GAGAL
GAGAL napsal: Byly do cca 50-60 let. Vejcorodí a živorodí halančíci. Ale ta systematika mne až tak nebere a je v ní podle mne b urdel :-) Třeba nevím proč nejsou gavůnci bráni jako halani tam taky trvá vývoj v jikře poměrně dlouho. (Ale asi neprochází diapauzami) ??

Pan Linné se po tomto výroku v hrobě dvakrát obrátil smich V systematice bordel není! Jen se jaksi díky stále novějším poznatkům stále vyvíjí, v některých oblastech překotně, jinde pomaleji. Někdo tento jev již pochopil, jiný v tom má pořád bordel... smich Gavúnci nejsou bráni jako halani z toho důvodu, že jsou z mnoha hledisek prostě "jiní" a proto patří jinam, ač jejich vývoj v jikře trvá poměrně dlouho.... ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2012 17:12 Muž půlpy [2131] Re: LiborSprysl
můžu dotaz ;-) Tvoje odpověď je na dotaz Semtexe z 13:26 nebo ke komentu z 13:57
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2012 17:03 Muž LiborSprysl [9015] Re: Semtex
"Tak trochu" smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2012 13:57 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: GAGAL
Non-annulati taky nemají diapauzu.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2012 13:53 Muž GAGAL [452] - HalančíciRe: Semtex
Byly do cca 50-60 let. Vejcorodí a živorodí halančíci. Ale ta systematika mne až tak nebere a je v ní podle mne b urdel :-) Třeba nevím proč nejsou gavůnci bráni jako halani tam taky trvá vývoj v jikře poměrně dlouho. (Ale asi neprochází diapauzami) ??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2012 13:26 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: GAGAL
Nejsou Živorodky taky Halančici?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2012 12:05 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: GAGAL
Zajímavé, díky moc. Taky zkusím u hjerensiho.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.11.2012 11:05 Muž GAGAL [452] - HalančíciRe: vlk9
Na to "suché" je potřeba je skutečně naučit a může to trvat delší dobu. Pokud jsou zvyklí dlouhodobě přijímat živou resp. maraženou. Může nám k tomu pomoci i jiný druh ryb např. samice pavích oček. Jsou docela podobné samicím nothos a ty určitě suché žrát budou. Ve skupině nothos se "ztratí" a samozřejmě "davová psychóza" dělá divy :-) Než aby to sežrala jiná ryba tak to sežeru já :-) U Nothos to platí taky :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2012 10:45 Muž vlk9 [296] - HalančíciRe: GAGAL
Aha děkuji za vysvětlení a tvé zkušenosti, každé takové informace si cením. Zatím mám celkem obstojný přísun živého krmení a pro jistotu mám i něco v mrazáku, každopádně, kdyby se něco zvrtlo, vím, že to lze (pro mě krátkodobě) nahradit i tímto palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   15.11.2012 10:33 Muž GAGAL [452] - HalančíciRe: vlk9
Fundulopanchaxové (Aphyosemioni ) se naučí žrát u mne SAK 55 nebo energy. Jsou po něm v dobré kondici. Pro nějaké okrasné akvárium je krmení v pohodě ,ale pokud chcete odchovávat tak opravdu počet a kvalita jiker po nakrmení živým (i "nenáviděná" nitěnka) je prostě lepší. Nothobranchiové rovněž berou SAK , ALE pozor musí být namočen předem protože malé druhy Nothos mají u pelet problémy při trávení. Větší druhy (N.sp.Kiziko, Mukoje atd. kde je velikost ryb nad 6cm jsou v pohodě) U anulátů jsem granule nezkoušel, ale podle mne by použít šly. Zde jen na ochotě ryb jak se naučí potravu přijímat. Proto i Tetra cichlid stick může bý dobré "suché" krmivo. (nezkoušel jsem). Vím ,že někteří chovatelé Nothos krmí i nějakými peletami pro psrtuhy nebo okouny a taky to prý jde. Každopádně už to opravdu není "polystyren" nebo obarvená strouhanka. Chce to odzkoušet a sledovat zdraví a vitalitu ryb. Je třeba si uvědomit, že veškerá literatura uvádí nekrmit suchým, ale to je opisováno stále dokola někdy z 60 let kde suché krmivo byla nějaká "super zmes" a usušené perloočky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2012 09:52 Muž vlk9 [296] - HalančíciRe: LiborSprysl
to bylo myšleno silně s nadsázkou, proto ty uvozovky, každopádně mi chybí zkušenosti na to, abych nějak více zabředával do této debaty ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2012 09:06 Muž LiborSprysl [9015] Re: vlk9
On to z hlediska složení není žádný polystyren, zase nepodceňujte krmiváře...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2012 08:57 Muž vlk9 [296] - HalančíciRe: LiborSprysl
no já bych nechtěl být oblbován nějakým "polystyrenem" :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2012 07:04 Muž LiborSprysl [9015] Re: vlk9
Patří k těm, kteří se nechají určitý čas "oblbovat" :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2012 22:49 Muž vlk9 [296] - HalančíciRe: dblazeks
se třením annulátů nemám zatím žádné zkušenosti, ale ty je krmíš suchým krmivem???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2012 19:29 Muž dblazek [16] - Cichlidy
a ještě by mě zajímalo vše o odchovu halančíku prstencových.
jak poznám těhotnou samičku,nesežerou krevetky jikry?v jaké velikosti se třou?jaká je ideální teplota pro tření?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2012 19:09 Muž dblazek [16] - Cichlidy
Tak během asi 2 týdnu jsem skoušel co moji hlančíci prstencový mají nejraději.Dospěl jsem k názoru že nejvíc jim chutnají Tetra cichlid stick rozemletý na prach jsou po tom krásně vybarveni a samička prá krásně kulaté břicho i patentky si dají ale né tak moc jako palety pro cichlidy je to vůbec možné že jim to tak chutná?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2012 11:20 Muž vlk9 [296] - HalančíciRe: GAGAL
v drtivé většině případů živé, ale ani s mraženými jse neměl problém, že by je nevyluxovaly
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2012 10:35 Muž GAGAL [452] - HalančíciRe: vlk9
Je to jak píšeš, jde taky o naučení a velikosti.To stejné mám s koretrou. Byl jsem lovit a plave mi v některých akva už týden :-) Jiní halani ji sežrali. Jo ještě ty patentky myslíš živé nebo mražené :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2012 09:08 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostliny
Já mám nejlepší zkušenost, co se mraženého týče, s koretrama. Hezky se vznášejí ve sloupci a nejdou ke dnu jako např. patentky, nítěnky. Rybky po nich jdou jako by byly živé:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2012 22:58 Muž vlk9 [296] - HalančíciRe: dblazeks
malinko se omlouvám, že fušuju do řemesla gagalovi, ale mně patentky berou. Snažím se jim vybíret ty menší a zatím u mě není snaha o odchov. je to asi o "naucení" a možná o velikosti, určo další postřehy přidá Gagal či někdo další...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2012 21:49 Muž GAGAL [452] - Halančíci
lepší holé oni jsou stejně nejvíc u hladiny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2012 21:35 Muž dblazek [16] - Cichlidy
a můžu mít dno holé nebo je lepší štěrk?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2012 20:59 Muž GAGAL [452] - HalančíciRe: dblazeks
Patentky jsou podle mne moc velké, mi je neberou.Možná se naučí. Lepší je NASTŘÍHANÁ nitěnka nebo tak artemie.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... 9

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 8269x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/5933-halancici--chov?od=132