Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaký filtr

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránkuPřejít na další stránku   1  
Jaký filtr
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2010 23:06 Muž Tudy [330] - Krevetky
Sid napsal: ...Filtrem by měl za 1 hod protéci objem nádrže...
Přeji vám, abyste ve svém akvaristickém počínání dospěl do stádia, kdy zjistíte, že se akvária filtrovat hodinovým průtokem rovnajícím se třeba i 5tinásobku jejich objemu nejen dají, ale v některých případech i musí. :)


Pan Adis psal, že chce čerpací hlavu s molitanem, tedy zjevně na biologickou filtraci a přesto byste mu doporučil 5tinásobný průtok ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2010 22:52 Muž Maza [89] - Raci, krabi, krevetky – Re: Losky
Není, jde to přiškrtit :-) Na 170l aspoň tu AT-201 a co největší kostku (10 x 14 x 24 cm nebo 10 x 14 x 30 cm) podle výsky akva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2010 22:49 Muž Vstrom [82] - Malawi – Re: adis
mám atman 201 v 50L akva a na nástavci je regulace výkonu a navíc tam je i vývod, kam se připojí hadička, která pak přisává vzduch a funguje to i jako vzduchování.
Jinak já mám výkon asi taky na 1/3, ale asi i to je moc, ale když se ještě přiškrtí, tak to teče malinko
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2010 22:48 Muž Sid [6638] - Rostliny – Re: Tudy
...Filtrem by měl za 1 hod protéci objem nádrže...
Přeji vám, abyste ve svém akvaristickém počínání dospěl do stádia, kdy zjistíte, že se akvária filtrovat hodinovým průtokem rovnajícím se třeba i 5tinásobku jejich objemu nejen dají, ale v některých případech i musí. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2010 22:45 Muž Vstrom [82] - Malawi – Re: adis
není to nějak extrémně moc na 170L akva a čerpací hlavu? Vím, že u filtrů se průtok udává bez filtrčních hmot, s nima je to třeba o 1/3 méně. U čerpací hlavy ten výkon podle mě moc níž nepůjde, typuju to tak na 900L/hod. Ale těžko říct, třeba to jde přiškrtit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2010 21:55 Muž Tudy [330] - Krevetky – Re: adis
Na Slovensku to ale určitě vyjde levněji palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2010 21:47 Muž Tudy [330] - Krevetky – Re: adis
Za 600 Kč,- Ti pošlou Atmana z Brna PPL až k Tobě domů na dobírku. Je v tom čerpací hlava a kostka akvacitu (lepší podmínky pro bakterie a delší životnost než u molitanu). Kostka je opatřena sací trubkou pro čerpadlo, nasadíš to na čerpací hlavu a hotovo.
Pokud máš zájem, pošli mi vzkaz, odešlu Ti kontakt (link). Ovšem musíš uvážit případnou záruku.

Vzduchovat lze, nástavec je součástí balení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2010 21:42 adis – Re: Tudy
no ten filter - teda len cisto cerpadlo stoji necelych 20 EURO. - 500KC asi...
skusim este zajtra kuknut nejaky iny....
Este sa chcem spytat - je dobre dat cisto molitan - cistiacu penu do akva aby sa nachytali na nu bakterie ci to nei je dobry napad len tak ju tam hodit?

P.S: ten AT-201 ale nema moznost vzduchovania ci?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2010 21:40 Muž Steegard [0] - Cichlidy – Re: adis
Bylo mi doporučeno pořídit filtr, který filtruje obsah aq ideálně 2x za hodinu. V 60L sem měl filtr ,který pumpoval 400L/hod. a byl to pěkný šrumec. Teď je tam menší - 200 s regulátorem - jede cca na 1/2 výkonu, a spolu s "rampou" je to vážně o něčem jiném.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2010 21:27 Muž Tudy [330] - Krevetky – Re: adis
Nevím kolik od tebe chtějí za ten výkonný filtr, zkus si objednat na internetu, v ČR stojí např. AT-201 (500 l/hod) i s kostkou 330 Kč,-.
I když vezmeme v úvahu odpor filtračních hmot, tak 5x objem nádrže je předimenzováno. U mě ve 112 l pokud pustím AT-200 naplno, tak mi kytky lehají ke dnu a ryby jsou jak v potoce a ne v akváriu. Průtok mám stažený na 1/3.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2010 21:18 adis – Re: Tudy
niekde som cital ze ma byt v rozsahu 1-5 nasobku.
Na moju skodu nkde nemaju mansie cerpadlo a vnutorny filter s platovanim uz nechcem.
Na cichlidy - Tropheusi to neni dobra volba ako zistujem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2010 21:06 Muž Tudy [330] - Krevetky – Re: adis
1 100 l/h je zbytečně mnoho, na Tvých 180 l bude stačit např. AT-200 (400 l/hod) a kostka akvacitu 10x10x24 cm. Filtrem by měl za 1 hod protéci objem nádrže.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2010 20:24 adis – prietok filtra do 170l akva
ahojte,

prosim Vas aky prietok filtra by mal mat filter - cerpadlo pre akva o rozmere 100x40x45?
Je 1100 l/h prilis vela? (iny v predajniach na okoli nemaju - bol som v 5 predajnach)
Chcel yb som cerpaciu hlavicu a molitan.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2010 16:10 R Muž Silent [5949] – Re: Deathbull
No ono je podle mně pořád co zlepšovat. Když přišli Eheimáci s modelem professionel II tak jsem si říkal jak je to skvělý filtr a co by na tom chtěli zlepšovat a ejhle přišli s professionel III a teď se v Deizisau pracuje na dalších modelech.
Re: Designer - tvořivosti se meze nekladou. Pokud to realizuješ tak sem pak nahoď fotky. Jsem na to zvědavý.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2010 14:23 Muž Designer [5695] - Cichlidy – Re: Haimdol
Myslis tedy, ze to nema vyznam? V nejjednodussim pripade by to bylo kus "hrnce", v tom molitan a do molitanu zevnitr tlacena voda. Co by vyteklo tim molitanem do "hrnce", teklo by dirou ve dne trubkou rovnou zpet do akvarka. Zastavenim cerpadla by to pomalu z molitanu vyteklo (asi jako kdyz clovek drzi mokrou houbu, voda pomalu vyteka) a pak by zacalo nove pumpovani. Pripada mi to celkem jednoduche, a tim trvalym odtokem i bezpecne proti vypumpovani vody z akvaria. Ucpat se dira nemuze, voda jde do filtru pres molitan, takze k dire ve dne se nic co by ji ucpalo nedostane, navic muze byt velika, voda odteka uplne volne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2010 14:21 Muž Deathbull [1928] - Cichlidy – Re: Haimdol
No mě spíše přijde že zatím není co vymýšlet, co byste přidal k intervaláku od Eheimu navíc aby to bylo ospravedlnění pro nový model? :) Mám doma Eheim 2229 intervalák co jsem měl u 360l akva, teď chystám 480 nebo 540l a měnit nebudu. Až na nepatrně větší hlučnost a nutnost dodržet určitou vzdálenost od hladiny k filtru kvůli bezproblémovému fungování nemám výhrad, pokud člověk dodrží pořádné zajetí filtru s předfiltrem je to super věc.

Předfiltr jsem sundal po měsíci a ve filtru bylo lehce přez 6 litrů Substratu Pro (dřive tuším Ehfisubstrat)...a jinak nic.

Já jsem s tímto řešením spokojený, jen ta cena je skutečně nepříjemná :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2010 13:43 R Muž Silent [5949] – Re: Designer
U intervalového filtru, přestože díky plovákům dochází k "dýchajícímu efektu" u filtračních hmot, je čerpadlo stále zavodněné a tudíž k jeho zavzdušnění nedochází. Nicméně si myslím, že tento systém filtrace je sice velmi účinný, ale ve sladkovodní akvaristice moc velké uplatnění nemá. Důkazem toho je i to, že Eheim v dalším vylepšování tohoto systému nepokračoval. Podobně fungují tzv. skrápěcí filtry.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2010 13:12 Muž Designer [5695] - Cichlidy – Intervalovy/pulsni filtr - superlevne
Precetl jsem si jakysi clanek, kde se popisoval pulsni filtr. Zaujalo mne to, voda se napumpuje, zase vypumpuje, dochazi k biologickemu filtrovani, ale s tim, ze filtr se zavzdusnuje (necha vzdycky chvili venku z vody, tedy jestli jsem to pochopil), ze by tim melo dochazet k mnohem ucinejsi filtraci. Jenze kdyz jsem se na takovy filtr zeptal pana Googla, cena nad 5000Kc (a samo i mnohem vyse) mne neoslovila. Nicmene mne napadlo, ze kdyz dam nad akvarko poradnou nadobu, do ni klasicky molitan, a budu cerpat pres nej (a mozna i neco dalsiho, to ponechme zatim stranou), udelam prepad zpet do akvarka a nahoru nazenu vodu cerpadlem, pricemz cerpadlo budu pres casovac zapinat a vypinat v nejakem intervalu, vysledek by mohl byt stejny za cenu rekneme v radu stokorun i s cerpadlem. To technicke reseni (spis nastin) prosim moc nekritizujte, jen prvni nastrel a namet, urcite by se naslo neco "fikanejsiho". Priznam se, ze mne desne zaujal skoro reklamni kus vety, kde se popisuje, ze s takovym filtrem je za mesic po rasach. Je mi jasne, ze tak jednoduche neni nic a rasy maji mnoho ruznych pricin, navic ja s rasou uz moc problemu nemam. Nicmene mi to napovedelo, ze tohle by mohlo byt neco, s cim se da si pohrat (no asi je to pro mne na tom to nejdulezitejsi), a treba by to opravdu i nejake to pozitivum mit mohlo. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2010 13:03 Muž Vstrom [82] - Malawi – Re: švíco
jj, provedení je kvalitka. Fakt mě zarazilo, jaký je rozdíl u Fluvalu za stejnou cenu a u Eheimu potlesk

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2010 17:43 švíco – Re: Losky
Taky mi doma dělá radost nový Eheim 2222. Ještě jsem jej nezapnul, ta chvíle přijde v pondělí, moc se na to těšim. Každopádně provedení na jedničku ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2010 17:37 Muž prisavnik [51] - Rostliny – Re: Losky
Nieje vsetko zlato, co sa sa blisti ;-)
Ale v tomto pripade to nieje tak... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2010 12:05 Muž Vstrom [82] - Malawi
Zdárec, já jsem si zde na radu místních borců nechal doporučit Eheim Professional 2073 a zatím není zapojen, ale zpracování atd je pěkné a precizní a masivní materiál. Na prodejnách jsem viděl i Fluvaly vnější a zdálo se mi to stašně odfláklé. ošklivé černošedé plasty, zkrátka to působí strašně lacině oproti Eheimu. Teď mám zprovozněné jen akva s 50L a tam mám čerpací hlavu Atman s bioakvacitem a max spokojenost. Už se těším, až zprovzním velké a pofrčí to přes Eheim:)))) Stál si 4500,- ,ale určo se ta investice vyplatí do budoucna ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2010 23:12 R Muž Silent [5949] – Re: Sid
Jo ten bumbrlíček dokáže roztočit elektroměr :) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2010 23:07 Muž Sid [6638] - Rostliny – Re: Haimdol
60W?! coze
Tak to je mazec! :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2010 23:06 R Muž Silent [5949] – Re: Sid
Tyhle Tetry TT 2400 dělají randál i když jedou naplno. Mají špatně zvukově odizolované čerpadlo a těch 60W příkonu a 2400 l/h je znát :-D .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2010 23:04 Muž Sid [6638] - Rostliny – Re: crxjet
Jestli nedělal randál proto, že jste ho provozoval přiškrcený(?).
Píšete, že při vyšším průtoku se kytkám přestalo dařit... Nemohu - a ani nechci - vaše tvrzení vyvrátit, jen chci "nabourat" další z obehraných klišé, že vyšší proudění vody = automaticky řasy, a že pro rostlinné akva je takové proudění nevhodné, ba dokonce "škodlivé". :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2010 22:43 crxjet – Re: Sid
jen biokvacit a troskonc keramiky a jel jak ďas, ovšem ten randál co nadělal, hrůza, nemluvě o tom že po roce a pul přestal těsnit....a na plácání jater jsou tu jiní, ja jsem pouhý začátečník ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2010 22:29 Muž Sid [6638] - Rostliny – Re: crxjet
Vám byl TTE 2400 schopen tlačit reálných víc než 50% papírového výkonu? :-)
Co jste v něm měl za nápně? Nebo - měl jste v něm nějaké náplně? :)

Na genialitu se vykdákněte; jde o to neplácat si játra. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2010 22:22 crxjet – Re: Sid
zkusil jsem tetratec ex2400 a bylo to naposledy v mem zivote, uz nikdy vice :) a není to ani tak o víře jako o výzvě...... samozrejme takove akvaristicke geniality jako vy nikdy nedosahnu....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2010 21:06 Muž Sid [6638] - Rostliny – Re: crxjet
...akva jsem zrušil, ted pracuju na vetsím ve stylu Amana...
To si po dvou letech, co se zabýváte akvaristikou, musíte hodně věřit... ;-) :-)
Těším se na budoucí prezentaci! palec
...samozrejme realneho...
Pro zajímavost - čím jste tu vodu honil? V plánu jste měl TETRA TEC EX 1200, případně EHEIM 2217; jak jste se tedy rozhodl?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2010 19:31 Usine – Re: crxjet
Nemusíš nutně mít tak silný průtok filtrem, já jsem prostě přicucl další čerpadlo rovnou do akvária a na rostlinách je to znát. Nedoporučuji to ale někomu kdo zápasí z řasou, funguje to jako zesilovač(všeho). :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2010 19:22 crxjet – Re: Sid
samozrejme realneho
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2010 19:21 crxjet – Re: maxo
akva jsem zrušil, ted pracuju na vetsím ve stylu Amana, takze pak to sem vrazim :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2010 17:40 Muž Sid [6638] - Rostliny – Re: crxjet
...v mém rostlinném akva 540 L jsem udržoval průtok na dvounásobku objemu, když jsem dal víc...
Papírového nebo reálného průtoku? :)
Akváriem "na úrovni" mám na mysli rostlinné akva, za které se majitel nemusí stydět. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2010 08:41 Muž maxo [9] – Re: crxjet
Co tak sem dat Tvoje aqva-prezentaciu, aby sme videli co mas?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2010 08:28 crxjet – Re: Sid
v mém rostlinném akva 540 L jsem udržoval průtok na dvounásobku objemu, když jsem dal víc, kytky sebou mlátily a spoustě z nich se přestalo dařit, jediný, komu se to líbilo, byly nekterý rybičky :)...ještě by mě zajímalo, co znamená akvarium na úrovni :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2010 12:23 Muž Sid [6638] - Rostliny – Re: crxjet
Někdo provozuje akva i bez filtrů a další techniky a taky žije. :-)
Ti, kdož provozují rostlinná akva "na úrovni" (:-)), povětšinou praktikují to, co píšu já.
Vír nemusí být zbytený a dokáže být i krásný! :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2010 11:58 crxjet – Re: Sid
nesouhlasím, že je potřeba protočit 4-5 nasobek objemu akva, v pohode stačí 1-2násobek, bakterie mají víc času na práci a v akvariu není zbytečný vír :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2010 11:17 Muž Tragett [61] - Mořské ryby – Re: Sid
No dneska to mam slibeny, kamarad mi to priveze, tak to zkusim a uvidime :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2010 11:12 Muž Sid [6638] - Rostliny – Re: Tragett
Už jsem tu včera psal, že vhodným se jeví umístit sání i rampu na jednu stranu a zajistit takové proudění, aby bylo vidět zřetelný pohyb všech "větších" kytek. (Nepředpokládá se nutnost vidět pohyb např. všech rostlinek glossostigmy. :))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2010 11:03 Muž Tragett [61] - Mořské ryby – Re: Sid
hmm hmm tak to je divny, a co proud, neni tam mc velky proud potom? jak je vhodne rozmistit nasavani a vytok vody v akva ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2010 10:46 Muž Sid [6638] - Rostliny – Re: Tragett
Tak to je na mě hodně málo. :-)
V rostlinném akva je vhodné reálně "hodinově protočit" 4-5násobek objemu. Někteří točí i výrazně víc. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2010 10:36 Muž Tragett [61] - Mořské ryby – Re: Sid
No papirove tam pisou 440l :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2010 09:56 Muž Sid [6638] - Rostliny – Re: Tragett
Myslíte reálný průtok nebo "papírový"?
Reálných 440 l/h na 120 l akva skutečně není moc. Spíš tak akorát. (Pro někoho to může být dokonce málo. :))
Jak to vidím, pokud by šlo o "papírový" údaj, to rozvádět nemusím, že? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2010 23:17 Muž Maza [89] - Raci, krabi, krevetky – Re: Tragett
Není. Já mám třeba v 54l 600l/hod a v 84l 750l/hod. Ze začátku to bylo utažený tak na polovinu průtoku. Nevím kolik to bylo doopravdy u nového filtru s náplněmi-těch 600 a 750l je předpokládám průtok na čerpadle naprázdno bez náplní. Po třičtvrtě roku provozu jsou ventily otevřené naplno a jen když se sníží průtok, čistím předfiltr (mám ješte na nasávací trubce předfiltr z molitanu kvůli krevetkám).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2010 23:04 Muž Tragett [61] - Mořské ryby – Re: Sid
Prutok 440l/hod na 120l akva, neni to moc nejak? to to za hodinu prejede 4x ? samozrejme vim, ze po tom co ten filtr jede par mesicu je to mene, nez je uvadeny, ale i tak, co myslite ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.10.2010 20:40 Muž Sid [6638] - Rostliny – Re: maxo
...Ja som si doteraz myslel ze rampa by mala byt na tej strane ako je nasavanie, aby voda vrchom prudila na opacnu stranu, tam padala dolu a spodom zasa sup do filtra...
V rostlinných nádržích se takto umístit sání a rampu doporučuje, a to současně s doporučením zajistit takové proudění vody, aby bylo možné na všech vysokých rostlinách pozorovat jejich pohyb. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2010 13:44 Muž maxo [9] – Re: Maza
Ja som si doteraz myslel ze rampa by mala byt na tej strane ako je nasavanie, aby voda vrchom prudila na opacnu stranu,tam padala dolu a spodom zasa sup do filtra. Ale ako to tu tak sledujem, tak to bude asi nejako inak.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2010 13:31 Muž Maza [89] - Raci, krabi, krevetky – Re: maxo
Vím co máš za filtr, šak jsme o něm diskutovali :-)
Já při instalaci těch ramp spíš sleduju, jaké je proudění vody(aby nebylo moc) a jak se hýbe hladina (aby se nedělala místa bez pohybu). V té 140l už jsem to několikrát měnil. Mám hlavně krevetky a ty velký proud nezvládnou .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2010 13:28 Muž maxo [9] – Re: Maza
No, a toto som chcel vediet, ze je to asi jedno a nic som nepokazil. On ten filter je nejaky "Nonanme" /BOYU/ a Taliani k tomu nedali nic, len obrazok na krabici.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... 256 257

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 232499x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/5930-jaky-filtr-?od=8861