Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Kančík zelenooký - pohlaví

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Určení pohlaví ryb 

Akvaristik.eu

Kančík zelenooký - pohlaví
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2014 16:51 Muž Deathbull [1928] - CichlidyRe: Lumis
Pokud máš kam, tak ho dej zvlášť tak na dva měsíce a pořádně futruj, až se vrátí, bude to obráceně ;-) Řešení na hned je buď udělat více úkrytů, které budeš stejně potřebovat, nebo koupit většího.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2014 16:46 Lumis
Ahoj mel bych dotaz,mam dva kanciky zelenooky ,samicka ma asi tak 6cm a ted jsem k ni dal samce asi 4cm a porad ho chudaka nahani a nenecha ho chvilku v klidu,chtel jsem se zeptat jestli se to zlepsi,nebo jestli mam sehnat vetsiho samce.dekuji...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2013 19:04 Muž LiborSprysl [9015] Re: michalcod
Samice mají ploutev žlutou samec... rybicky.net/obr/ryby/max/5536.jpg
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2013 13:45 Muž michalcod [13] Re: LiborSprysl
Já myslel, že to zabarvení mají samice...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2013 07:32 Muž LiborSprysl [9015] Re: michalcod
No spíš tři samce... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2013 07:04 Muž michalcod [13]
Mám takový dotaz . Mám 3 kančíky zelenooké a všechny mají okraje hřbetní a spodní ploutve oranžové...byli mi prodávány od zkušeného chovatele Jako 2 holky a 1 kluk.
Mají asi tak 3-4 cm. Je možnost, že se jinak vybarví?Bylo to totiž tak, že mi je dával s tím, že mám pár a pak ještě přihodil určo jednu samici a teď možná mám 3 samice ...asi....

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2011 06:32 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: teleport
Můžou, ale je potřeba počítat s tím, že Kančíci (pokud bude pár) se budou neustále třít a hájit malé teritorium. Ve svojem teritoriu budou ničit kvítka a bagrovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2011 05:04 Muž LiborSprysl [9015] Re: teleport
Obecně si stačí nahledat tuto rybu v nějakém z atlasů, je to jedna z těch, které jsou chovateli na internetu popisovány docela dobře. Krátce - snesou se a to vaše akvárko jim stačí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2011 22:45 Muž teleport [3]
Zdravím věechny zaujala mě tato rybka .. mám 200 l akva viz muj profil mam tam 6 plat , 2 antiky , 2 sumecky a 2 siamky .. myslite ze bych mohl mit v akva jestě dva Kančík zelenooký .. jaky maji naroky na prostor snesou se s otatnímy

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2008 19:07 Muž Felix [242] - Středoamerické cichlidy, rod Parachromis je srdečníRe: sharon
Asi tak do týdne si tu udělám prezentaci a jeho fotky dám tam :-) . I přes tu podivnost se zbarvením už mám ale stoprocentní jistotu, že je to samec (sledoval jsem je dnes při tření...) ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2008 12:35 Žena sharon [126] Re: fajfmen
Ono by bylo super, kdyby bylo k dispozici foto. Samec má krom jiného i trochu jiný tvar těla. Moje sajky se chovaly podobně, měla jsem tři samice, než jsem jim sehnala samce, tak už měly přes dva roky. Pak na všechny nové samce útočily jako jedna, jednoho dokonce zabily hned první noc. Až čtvrtého samce akceptovaly. Pak se dvě samice a samec nacpali do jeskyně a třetí hlídala venku, zbarvená jako při ochraně mláďat. Než se vztahy harmonizovaly a vychovali první mladé, trvalo tři měsíce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2008 01:13 Muž Felix [242] - Středoamerické cichlidy, rod Parachromis je srdečníRE: gošice
Ahoj, mám ho (ji?) asi měsíc. Dokupoval jsem ho k pěti dalším které u mě vyrostly (všechno samičky). Tou dobou měl ještě ploutve tmavé, bez určujícího zabarvení, byly ovšem trochu delší a zahrocenější než jak tomu bylo u ostatních mladých rybek toho chovatele a tukový hrbolek se prostě nedal přehlédnout. Po vpuštění do akvária ho dominantní, velmi sytě vybarvená (její ploutve jsou kompletně žluté) samička dost proháněla, byla navíc poněkud větší než on. Během asi dvou tří dnů se ale začaly obě rybky vzájemně dvořit :-) . Ve velice krátké době doslova zkopíroval její vybarvení (naprosto identicky!) a právě to mě zmátlo ne . Teď už to mezi nimi přímo jiskří a usilovně přestavují kus nádrže. Včera jsem si všiml další změny v jeho zbarvení - řitní ploutev mu směrem od tělíčka začíná promodrávat a kdo ví, čeho se tam ještě dočkám. Svoji partnerku mezitím přerostl asi o půl centimetru... Čistě teoreticky, nemůže tu jít o nějaký pokus o socializování se nově přidaného zvířete? Anebo přesněji, o harmonizaci se silnější potenciální partnerkou? Jak už jsem dřív napsal, za ty roky co kančíky chovám jsem se s ničím podobným ještě nesetkal. Tahle rybička je pro mě prostě otazník... :-O :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2008 08:41 Žena gošice [217] - Raci, krabi, krevetkyRe: fajfmen
Ahojky, myslím, že samice tukový hrbol nemá, na akva.krusa.cz/… se píše, že i samci můžou mít ploutve do žluta. A co se týče velikosti, z vlastní zkušenosti mohu říct, ž sameček byl tři měsíce stejně velký jak samička a začal růst až po této době. Jak ho dlouho máš? Počkala bych pár týdnů, uvidíš sám co se děje. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2008 06:06 Muž Felix [242] - Středoamerické cichlidy, rod Parachromis je srdečníRe: sharon
To jo, ale co ten tukový hrb? hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2008 11:50 Žena sharon [126] Re: fajfmen
Nespárované samičky se někdy chovají, jako pár - vlastní zkušenost. Připravují hnízdo, obhajují teritorium, plácají se ocasy... Žluté ploutve mají jen samice.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2008 06:06 Muž Felix [242] - Středoamerické cichlidy, rod Parachromis je srdeční – Podivná sajica
Ahoj, mám několik sajik a jednu z nich (nejsilnější) nedokážu pořádně zařadit k určitému pohlaví coze . Vykazuje totiž znaky obou: na straně jedné se chová jako samec, tzn. žije v páru s normální samičkou (od které se ovšem vzrůstem příliš neliší a jikry se prozatím nekonaly), obhajuje revír, na čele se jí/jemu tvoří tukový hrb... Na straně druhé má sytě žluté ploutve jako samička a v bříšku je plnější. Může se jednat o mladého samce nějaké chovatelské formy, genetický úlet, anebo prostě dvě... X-) ? Americké cichlidy chovám už řadu let, ale s něčím takovým jsem se ještě nesetkal... hmm

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 1187x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/5419-kancik-zelenooky-pohlavi