Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Mečovky - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránkuPřejít na další stránku   1  
Mečovky - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2010 12:59 Žena Lila1 [31] – Re: arnošt
Už mám fotku, ale není na ní nic vidět rybicky.net/nadrz/8789/r43234.jpg
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2010 10:56 Žena Lila1 [31] – Re: arnošt
Fotku mám, ale nevím, kam ji nahrát. :-( Díky za odpověď, prostě asi máme šílenou samičku, je taková už od té doby, co jsme si ji donesli (kromě doby nemoci), pořád dotírala i na tu druhou samičku ..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.01.2010 10:25 Muž arnošt [37] - Rostliny
občas i samička otravuje samečka - to je jako u lidí ;-) zkus sem nahrát fotečky - podle fotek to určitě poznáme
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2010 10:14 Žena Lila1 [31] – Chování 2 mečovek
Dobrý den, v nově založeném akváriu nám zbyly z 10 rybiček jen 2 mečovky (6 neonek uhynulo na krupici, jedna mečovka asi také - nebylo na ni nic vidět a krunýřovec se někam ztratil). Sameček a samička. Ti se uzdravili a jsou ted jedinými obyvateli 37l akvária. Ještě se doléčují, ale jsou už velmi čilé. sameček naháněl samičku, jenže ted se to obrátilo a asi 2 dny samička nahání samečka, pořád do něj "ďobe", nedá mu pokoj.

Někteří tvrdí, že samička je březí, a jiní, že samička není samička, ale sameček ... já to nejsem schopna poznat.

Je normální, že samička nahání samečka?

Omlouvám se za hloupý dotaz, akvárium mám poprvé.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2010 08:59 Nikol – Re: hatreder
Tak už nic...bohužel podlehl...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2010 17:16 hatreder – Re: Nikol
Když jsem koupil samečka mečovky, taky ještě neměl meč. Ale po cca 1 měsíci mu pěkně dorostl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2010 17:16 Žena Linduš [166] – Re: Nikol
že by mu ho něco useklo, on ztratil rovnováhu a teď se s tím vyrovnal? hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2010 15:20 Nikol – Re: lama
Tak sice pořád nemá ocas,ale drží se a už plave normálně...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.01.2010 19:19 Muž lama [51] - Živorodky – Re: Nikol
Na trvalo ho uspi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2010 19:01 Muž dvorak [94] - Rostliny
Kill him.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2010 18:57 Nikol – Samec Mečovky...
Samec mečovky nemá ocas a plave hlavou dolů.Co mám dělat???

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.10.2009 17:09 Muž lama [51] - Živorodky – Re: Vanesa
Pěstuji živorodky více jak 25let a ještě se mi nestalo aby se z plodné samice stal samec.Stává se,že jsou samci předčasně vyspělí a pozdně vyspělí. Pozdně vyspělí samci dlouho vypadají jako samice,vyrostou do velké velikosti a potom jim naroste mečík a gonopodium.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2009 10:26 Muž capko [40] – Re: Vanesa
Áno,je to možné.U živorodiek sa to stáva.Keď uhynie samec,tak sa samica/býva to obvykle niektorá z najväčších/premení na samca.Neviem či to napíšem správne,ale hovorí sa tomu"prerod".Samček má tzv.Gonopodium.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2009 10:23 Žena geminika [39] - Živorodky
Možné to je, alebo tá "samica" bol vlastne ešte nevyzretý samček.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.10.2009 10:16 Muž xOB [83] - Cichlidy – Re: Vanesa
Mozny to je, ale vetsinou v pripade, ze samicky nemaji mezi sebou zadneho samce.
Kazdopadne samec se nepoznava podle ocasni ploutve, ale podle ritni ploutve. Samicky ju maji trojuhelnikovou a samci takovou uzkou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2009 23:39 Vanesa – MEČOVKA ČERVENÁ
Mám dotaz na všechny chovatele ,jelikož jsem se nikdy předtím nesetkala.
Koupila jsem párek mečovek červených samice větší bez prodlouženého ocásku,samec menší a zřetelný ocásek!Jenže po určité době samici začalo prodloužovat ploutev na ocasu,jako u samce !!Je možné,aby ze samice stal po čase samec? sad

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2009 15:53 simča
pokud máš porodničku hodně malou,můžeš použít tří litrovou sklenici na zavařování a dát je tam,ale vodu použij ze společného akva ve které se potěr narodil,samozřejmě tam musí být filtr,po čtrnácti dnech by je chtělo dát do něčeho většího,záleží jaký máš možnosti a vybavení
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2009 15:25 silvielulu – Re: Mickey
aha , já myslela že je musím z té rodičky dát pryč ať mají prostor .. přece jen ta rodička není moc velká a jich je zatím kolem 40 kousků.Asi b yměly mít prostor na plavání...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.04.2009 15:20 Muž Mickey [6] – Re: silvielulu
Až budou tak velký aby se nevešly do tlamek rybiček co máš v akva..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.04.2009 15:16 mc95161 – Re: silvielulu
kdyz budou priblizne takove velike ako ostatne ryby v akvarku ano
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2009 14:55 silvielulu – velikost nádrže pro odchov
Ještě jsem se chtěla zeptat, mám zatím malé narozené mečovky v akvárku v rodičce, ale nevím kdy a do jak velké nádrže je mám pak přesunout pokud přežijí... Jak dlouho je mám v rodičce nechat a do jak velké nádrže je pak dát? Moooooc děkuji za Vaše rady... ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   17.04.2009 13:56 Muž filipsi [1296] – Re: silvielulu
Mecovky jsou narozene velike, nic specialniho nepotrebuji, dobre vyrostou i na jemne rozdrobenem vlockovem krmivu. Zloudkova mlha je pro ne uz moc jemna.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.04.2009 13:18 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: silvielulu
zloudek je ok jdi do toho, bude jim to urcite chutnat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2009 12:38 silvielulu – Re: Moucha
Tady u nás se pro ty rybičky nedá nic moc koupit, myslím na ten potěr. všude mi nabízejí jen pro dospělé.Mám zkusit třeba ten vařený žloutek? Nemáte s ním zkušenosti?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2009 12:21 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: silvielulu
ja ji taky drtil krmivo pro dospely, ale moc nerostli pak jsem koupil mikrovit basic a rostou pekne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2009 12:13 silvielulu – Re: Mickey
Moc děkuji za radu. Jsem staále doma tak to nebude problém..Bylo by to super kdyby to přežily.. Moje děti jsou z toho unešené..Ušetřím i za ZOO jak tak koukám.:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.04.2009 12:02 Muž Mickey [6] – Re: silvielulu
Potěr by se měl krmit cca 4-6 krát za den(tak si to rozpočítej).Živorodky už přímaj potravu cca po hoďině od narození..Rybku neruš,uďělá jí to jen dobře..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2009 11:57 silvielulu – dotaz na krmení potěru mečovek
Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, narodily se mi poprvé mečovky, mám jich v rodičce asi už 40, jen nevím jak často je krmit. Jsem úplný laik a tak bych se obracím tady s prosbou o radu. Začly se rodit asi v osm dopoledne a do teď ještě samička má trochu černé bříško a tak ji tam mám asi ještě nechat rodi? Mám čekat až nebude mít v břiše nic? A mám už dát nějaké to krmivo těm malým? Nebo je stačí nakrmit třeba až večer kdy krmím i ostatní rybky? Moc děkuji za jakoukoli radu. Hezký den všem

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2009 17:26 Pavel
u mečovek je to normální, i třeba když pochcípají samci, tak se časem jedna ze samic na samce přemění a většinou je "funkční"

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2009 16:53 MiniMe – Re: jaa
Zdravim,
tento problem se mi stava, mam mecovky videnske. A postupne mi taky umiraji me to prijde ze mi umre vzdy po te co porodi (par dnu nato) , ale umiraji i samci.
ZAdne jine ryby mi neumiraji. Dle testu vody mam vse OK.
Nemate nekdo nejakou radu ?
Diky
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2008 22:58 Muž stanovsky [29] - Živorodky
mno tak to nevím možná měla něco s plynovým měchýřem což vážně pochybuji a ostatní rybky jsou v pohodě?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2008 22:56 Muž jaa [5]
a co mam hladat v atlase chorôb, ked nejavila ziadne znamky choroby, vyzerala uplne zdrava v dobrej kondicii a zrazu ju zacalo prevracat na bok a behom hodiny bolo po nej
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2008 22:48 Muž stanovsky [29] - Živorodky
Těžko říct.. Musíš pohledat v atlase nemocí ryb ale taky by se mohlo jednat o infarkt záleží jak byla stará ta rybka. Aj má nejstarší black molla umřela přes noc (5měsíců zpátky) a vůbec nevím jak. Prostě ráno jsem rozsvítil a rybka břichem vzhůru, u čelního skla, u hladiny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.12.2008 22:48 Muž isamik [180] – Re: jaa
Vysoka hladina N-latek?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2008 22:37 Muž jaa [5] – nahla smrt
ked uz je tu toto forum tak sa nieco spitam.....
mam v akva mecovky, plus ine rybky, skalare, gupky, zavojnatky a prisavnikov. Vsetky sa javili uplne v poriadku, az dnes som si zrazu vsimol ze jedna mecovka samicka ktora bola v dobrej kondicii a nebolo na nej vydiet ziadne znamky choroby alebo parazita. Zrazu ju zacalo obracat na bok a zrazu bolo po nej............neviete niekto co to mohlo byt?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.12.2008 22:35 Muž Killer [133] - Sumci – Re: Enischka
A co třeba zkusit hledat informace v atlase? Nebo v radách rybicky.net/rady/mecovka-zelena
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2008 22:33 Enischka
no a když jsme teda u toho, jak se pozná, že je mečovka (asi červená) těhotná?? dneska mi tady jedna chytrá hlava napovídala, že má černou skvrnu u řitního otvoru. ona ale zatím spíš jen kadí než aby rodila mladé - třeba je jen přežraná :-D :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.12.2008 22:23 Muž stanovsky [29] - Živorodky
To ne a chytrý taky nejsem možná trochu. Ale sám black molly chovám tak trochu vím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2008 22:17 Enischka
pan Stanovsky je chytrý, jsou to black moly - díky potlesk akorát u nich asi březost v podobě černé skvrny u řitní ploutve nenajdu smich ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.12.2008 22:13 Muž stanovsky [29] - Živorodky
celé černé snad jedině BLACK MOLLY X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2008 22:12 pancernicek
přidej foto
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2008 22:12 Enischka – mečovky - vše o nich
dobrý večer, chová tady někdo mečovky?? já jsem si kromě živorodek, přinesla i mečovku červenou a pak nějaké jejichž druh neznám, ale jsou celé černé... Mohl by mi někdo říct, co je to za druh??

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2008 07:57 Muž Killer [133] - Sumci – Re: 0
Ty žlutý ryby sou taky mečovky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2008 21:30 Fogi – dotaz
hele s tou vodou jak si psal že ji měníš každej 2 den dá se použít voda z vodovodu chlorovaná nebo ji musim nechat odstát??

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.11.2008 18:42 Muž asus [1] - Živorodky – maťťo
budu sa parit ked samice budu večšie.tiež ich mam.mne sa už rozmnožili.jedna samica mi narodila 3-krat za sebou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.11.2008 16:25 0 – Re: karelin
Fotka k příspěvku 10l stačí. V společenském Ti nezůstane z mladých nic.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2008 13:59 karelin – Re: XMartin
Ti kančíci jsou ještě malí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.11.2008 10:57 Muž XMartin [20]
karelin: ty bys chtěl aby se ti narodily mladý mečovky v tý 80tce?? to mužou ale dlouho tam nebudou když tam máš kančíky :-D smich :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.11.2008 09:49 karelin
STAČILO BY 10 L?
JÁ JE ASI ZKUSÍM NECHAT V 80 L (TO JE MOJE SPOLEČENSKÉ AKVA).
UVIDÍME CO SE STANE. NAKOUPÍM JEŠTĚ ROSTLINY ABY TO BYLO VÍCE ZAROSTLEJŠÍ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2008 08:07 karelin
Fotka k příspěvku mám tu fotku samičky která je tlustá...
je nahoře v levém rohu té fotky.
všiměte si toho břicha
 

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... 13 14

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 10107x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/5320-mecovky--chov?od=393