Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Mečovky - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránkuPřejít na další stránku   1  
Mečovky - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2010 18:08 vlasta
ak je voda dobra tak potom mozno ten jeden samcek sa pobil s tym druhym no ako tu bolo povedane rychlo mu to dorastie :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.02.2010 18:05 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: Lila1
Ta spodní je samice,poznáš to podle plnějšího bříška.Prostoru opravdu moc nemají,tak se budou pošťuchovat,ale pokud mají nějaký úkryt,agresivita se tím trochu rozmělní.K úmrtí dochází spíš vyjímečně,ale ke zranění dojít může.Do takto velké nádrže bych dal spíš galaxky,nebo jiné drobnější rybky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2010 17:58 Žena Lila1 [31] – Re: Romy
Fotka k příspěvku Romy, oni jsou v 37l asi dva samečci. Z té vídeňské se patrně vyklubal sameček, viz foto, ta vídeňská je dost agresivní, pořád nahání toho druhého. Zranit se asi nemůžou?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2010 17:55 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: Lila1
Další chytrák na tomto fóru... hmm

Nemoc to nebude určitě,dle mého názoru se jen někde trhla,za pár dnů až týdnů mezipaprsková tkáň doroste...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2010 17:51 Žena Lila1 [31] – Re: Vlasta
Vlasto, proč? Čím o je? Myslíš, že je zkažená voda? měnili jsme v pondělí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.02.2010 17:48 Vlasta
mala by si vymenit cast vody ano :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2010 17:44 Žena Lila1 [31] – Roztřepená hřbetní ploutev u mečovky vídeňské
Fotka k příspěvku Dobrý den, mečovka vídeňská má roztřepenou ploutev, před 6 hodinami byla ještě v pořádku. Zdá se, že je pořád fit. Aktivní.
Je to normální stav ploutve nebo nějaká začínající nemoc. Druhý sameček to nemá, ani pět neonek.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2010 21:55 Muž TomikVyskov [5]
Stalo se mi to taky měl jsem celkem 3 mečovky, 2 mečouni byli poznat že už jsou to samečci a jedna mečovka byla asi samička ale přišlo mi to divné že je pořád samička ty dva samce honí a oni ji vůbec. No nakonec se z toho vyklubal sameček :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.01.2010 20:57 Muž StrNd4 [15] - Cichlidy – Re: Lila1
Takze je to urcite samecek ale je jeste mlady.Ale do chovu jako delany pockej jen co mu naroste mecik. ;-) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2010 20:08 Žena Lila1 [31] – Re: Lola
Lolo, vůbec mě nenapadlo, že měčovky se do našeho akvárka nehodí .... když jsme rybičky kupovali v prodejně, říkali jsme, jak malé akvárium máme. A že do něj chceme rybičky. Nabídli nám neonky, a proti mečovkám nic neměli. Ještě nám přidali krunýřovce. Navíc rybičky byly nemocné (nebylo vidět) a na rostlinkách asi byli šneci, protože jich je tam ted plno ...

No, třeba bude časem větší akvárko ...

Pravda, mohla jsem si toho více načíst na netu .... díky moc za tvůj čas
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2010 19:59 Žena Lila1 [31] – Re: geminika
geminiko, děkuji ty naše dvě rybky se neustále nahánějí, ten, co vypadá více jako samička je agresivnější. Díky moc za tvůj čas!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.01.2010 14:14 Žena geminika [39] - Živorodky – Re: Lila1
Aj mne sa "minuli" samičky a zostali mi dvaja samci v 45 l akvarku. Akvarko mám vlastne 90 litrové ale je predelené sklom na dve menšie nádrže (pozri v nádržiach môj "trojuholník"). Najprv som sa bála, že sa navzájom zlikvidujú tak som ich dala každého zvlášť, ale videli sa cez sklo a "bojovali" medzi sebou. Potom sa mi narodili mladé, tak zadnú časť som nechala pre mladé a toho samčeka som dala do prednej časti k tomu druhému. A na moje prekvapenie nie sú žiadne boje. Občas sa preženú, ale to je všetko. Možno preto, že nemajú prečo bojovať, keď nemám samičku o ktorú by bojovali. Ak to v tvojom prípade vyzerá veľmi bojovo, tak im daj viac možností úkrytu. Napr. rastlinky, skalky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.01.2010 14:08 Žena geminika [39] - Živorodky – Re: reddriver
Z vlastnej skúsenosti viem, že samička rodí určite viac ako 3 mladé, ale je dosť pažravá a hneď po narodení si ich dá na obed. Odporúčam ju dobre nakrmiť červíkmi alebo iným krmivom. Treba ju izolovať a dať k nej napr. jávsky mach, alebo iné hustejšie rastlinky, aby sa mali kam malinké schovať a hneď po vyprázdnení ju odloviť. Izolovať najmä preto, že môže byť v strese z ostatných rybiek v nádrži a preto ich požerie. Mne sa raz podarilo odchovať asi 80 mladých mečoviek od jejdnej samičky. Kde ich mala v brušku, dodnes neviem, ale bolo ich strašne veľa. Držím palce pri ďalšom vrhu. Potom sa pochváľ, koľko sa ich podarilo zachrániť.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2010 13:49 Žena Lola [28] – Re: Lila1
37 l akvárium mi přijde dost malé pro mečovky. A ten původní seznam rybek (6 neonek, mečovky a krunýřovec) je vhodný tak pro 60 litrů minimálně.
rybicky.net/rady/kolik-rybicek-si-mohu-dat-do-akvaria
Volila bych raději menší druh rybek pro takovou nádrž.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2010 23:34 Žena Lila1 [31] – Re: Gery
Už si to také začínám myslet, ploutvička se čím dál víc špičatí!Asi sameček.... Takže zbyli v akvárku pravděpodobně jen dva samečci, místa asi málo - jen 37 l - co s nimi? Budou se pořád oďobávat? Pořád jsou v sobě. Příští týden bychom chtěly dokoupit další rybky, samičky ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.01.2010 18:09 reddriver
já bych se toho nebál..spíš bych možná dal 2 samičky a 1 samce..a do měsíce jich budeš mít, že nebudeš vědět, co s tím:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2010 17:48 Muž pravnicek [0] – mečovky
Když už jsme u toho, mečovkám je prý lépe, když je jich více, můžu do 100l akvárka dát třeba dva samečky a 3-4 samičky? Nebo doporučujete jiný počet, díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.01.2010 16:41 JagerMaister
;-) je to mladý samec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2010 16:38 Žena Lila1 [31] – Re: StrNd4
Fota mám ještě 2, ale kvalita nic moc
rybicky.net/nadrz/8789/r43237.jpg
rybicky.net/nadrz/8789/r43238.jpg
Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2010 16:11 reddriver
já měl taky mečovku v týhle velikosti..už jsem chtěl jít nadávat do akvaristiky, že mi prodali dvě samičky místo páru...a hle po pár týdnech ji narostli méčík..už měli první mladé bohužel ze tři mladých přežil jen jeden...nevím proč tak málo rodí...asi že to bylo poprvé:) tedka už je znova březí tak uvidíme
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.01.2010 15:26 Muž StrNd4 [15] - Cichlidy – Re: Lila1
Fotka sice neni moc kvalitni ale na mladeho samecka to myslim nevypada tagze by se melo jednat opravdu o samici.Zkuste jeste nejakou jinou fotku mozna dokazi poradit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2010 12:59 Žena Lila1 [31] – Re: arnošt
Už mám fotku, ale není na ní nic vidět rybicky.net/nadrz/8789/r43234.jpg
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2010 10:56 Žena Lila1 [31] – Re: arnošt
Fotku mám, ale nevím, kam ji nahrát. :-( Díky za odpověď, prostě asi máme šílenou samičku, je taková už od té doby, co jsme si ji donesli (kromě doby nemoci), pořád dotírala i na tu druhou samičku ..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.01.2010 10:25 Muž arnošt [37] - Rostliny
občas i samička otravuje samečka - to je jako u lidí ;-) zkus sem nahrát fotečky - podle fotek to určitě poznáme
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2010 10:14 Žena Lila1 [31] – Chování 2 mečovek
Dobrý den, v nově založeném akváriu nám zbyly z 10 rybiček jen 2 mečovky (6 neonek uhynulo na krupici, jedna mečovka asi také - nebylo na ni nic vidět a krunýřovec se někam ztratil). Sameček a samička. Ti se uzdravili a jsou ted jedinými obyvateli 37l akvária. Ještě se doléčují, ale jsou už velmi čilé. sameček naháněl samičku, jenže ted se to obrátilo a asi 2 dny samička nahání samečka, pořád do něj "ďobe", nedá mu pokoj.

Někteří tvrdí, že samička je březí, a jiní, že samička není samička, ale sameček ... já to nejsem schopna poznat.

Je normální, že samička nahání samečka?

Omlouvám se za hloupý dotaz, akvárium mám poprvé.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2010 08:59 Nikol – Re: hatreder
Tak už nic...bohužel podlehl...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2010 17:16 hatreder – Re: Nikol
Když jsem koupil samečka mečovky, taky ještě neměl meč. Ale po cca 1 měsíci mu pěkně dorostl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2010 17:16 Žena Linduš [166] – Re: Nikol
že by mu ho něco useklo, on ztratil rovnováhu a teď se s tím vyrovnal? hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2010 15:20 Nikol – Re: lama
Tak sice pořád nemá ocas,ale drží se a už plave normálně...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.01.2010 19:19 Muž lama [51] - Živorodky – Re: Nikol
Na trvalo ho uspi.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2010 19:01 Muž dvorak [94] - Rostliny
Kill him.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2010 18:57 Nikol – Samec Mečovky...
Samec mečovky nemá ocas a plave hlavou dolů.Co mám dělat???

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.10.2009 17:09 Muž lama [51] - Živorodky – Re: Vanesa
Pěstuji živorodky více jak 25let a ještě se mi nestalo aby se z plodné samice stal samec.Stává se,že jsou samci předčasně vyspělí a pozdně vyspělí. Pozdně vyspělí samci dlouho vypadají jako samice,vyrostou do velké velikosti a potom jim naroste mečík a gonopodium.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2009 10:26 Muž capko [40] – Re: Vanesa
Áno,je to možné.U živorodiek sa to stáva.Keď uhynie samec,tak sa samica/býva to obvykle niektorá z najväčších/premení na samca.Neviem či to napíšem správne,ale hovorí sa tomu"prerod".Samček má tzv.Gonopodium.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2009 10:23 Žena geminika [39] - Živorodky
Možné to je, alebo tá "samica" bol vlastne ešte nevyzretý samček.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.10.2009 10:16 Muž xOB [83] - Cichlidy – Re: Vanesa
Mozny to je, ale vetsinou v pripade, ze samicky nemaji mezi sebou zadneho samce.
Kazdopadne samec se nepoznava podle ocasni ploutve, ale podle ritni ploutve. Samicky ju maji trojuhelnikovou a samci takovou uzkou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2009 23:39 Vanesa – MEČOVKA ČERVENÁ
Mám dotaz na všechny chovatele ,jelikož jsem se nikdy předtím nesetkala.
Koupila jsem párek mečovek červených samice větší bez prodlouženého ocásku,samec menší a zřetelný ocásek!Jenže po určité době samici začalo prodloužovat ploutev na ocasu,jako u samce !!Je možné,aby ze samice stal po čase samec? sad

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2009 15:53 simča
pokud máš porodničku hodně malou,můžeš použít tří litrovou sklenici na zavařování a dát je tam,ale vodu použij ze společného akva ve které se potěr narodil,samozřejmě tam musí být filtr,po čtrnácti dnech by je chtělo dát do něčeho většího,záleží jaký máš možnosti a vybavení
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2009 15:25 silvielulu – Re: Mickey
aha , já myslela že je musím z té rodičky dát pryč ať mají prostor .. přece jen ta rodička není moc velká a jich je zatím kolem 40 kousků.Asi b yměly mít prostor na plavání...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.04.2009 15:20 Muž Mickey [6] – Re: silvielulu
Až budou tak velký aby se nevešly do tlamek rybiček co máš v akva..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.04.2009 15:16 mc95161 – Re: silvielulu
kdyz budou priblizne takove velike ako ostatne ryby v akvarku ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2009 14:55 silvielulu – velikost nádrže pro odchov
Ještě jsem se chtěla zeptat, mám zatím malé narozené mečovky v akvárku v rodičce, ale nevím kdy a do jak velké nádrže je mám pak přesunout pokud přežijí... Jak dlouho je mám v rodičce nechat a do jak velké nádrže je pak dát? Moooooc děkuji za Vaše rady... ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   17.04.2009 13:56 Muž filipsi [1297] – Re: silvielulu
Mecovky jsou narozene velike, nic specialniho nepotrebuji, dobre vyrostou i na jemne rozdrobenem vlockovem krmivu. Zloudkova mlha je pro ne uz moc jemna.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.04.2009 13:18 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: silvielulu
zloudek je ok jdi do toho, bude jim to urcite chutnat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2009 12:38 silvielulu – Re: Moucha
Tady u nás se pro ty rybičky nedá nic moc koupit, myslím na ten potěr. všude mi nabízejí jen pro dospělé.Mám zkusit třeba ten vařený žloutek? Nemáte s ním zkušenosti?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2009 12:21 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: silvielulu
ja ji taky drtil krmivo pro dospely, ale moc nerostli pak jsem koupil mikrovit basic a rostou pekne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2009 12:13 silvielulu – Re: Mickey
Moc děkuji za radu. Jsem staále doma tak to nebude problém..Bylo by to super kdyby to přežily.. Moje děti jsou z toho unešené..Ušetřím i za ZOO jak tak koukám.:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.04.2009 12:02 Muž Mickey [6] – Re: silvielulu
Potěr by se měl krmit cca 4-6 krát za den(tak si to rozpočítej).Živorodky už přímaj potravu cca po hoďině od narození..Rybku neruš,uďělá jí to jen dobře..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2009 11:57 silvielulu – dotaz na krmení potěru mečovek
Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, narodily se mi poprvé mečovky, mám jich v rodičce asi už 40, jen nevím jak často je krmit. Jsem úplný laik a tak bych se obracím tady s prosbou o radu. Začly se rodit asi v osm dopoledne a do teď ještě samička má trochu černé bříško a tak ji tam mám asi ještě nechat rodi? Mám čekat až nebude mít v břiše nic? A mám už dát nějaké to krmivo těm malým? Nebo je stačí nakrmit třeba až večer kdy krmím i ostatní rybky? Moc děkuji za jakoukoli radu. Hezký den všem

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2009 17:26 Pavel
u mečovek je to normální, i třeba když pochcípají samci, tak se časem jedna ze samic na samce přemění a většinou je "funkční"

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... 13 14

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 10107x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/5320-mecovky--chov?od=372