Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaké ryby ke krevetkám?

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Krevetky 

Přejít na předchozí stránku 24 Přejít na další stránku   1  
Jaké ryby ke krevetkám?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2011 07:14 Muž Vstrom [82] - Malawi
Takže tetry by tam mohly žít? Krásný jsou ty tetry modre, razb. Hengelovy a Espeho.
Ještě vysondovat jaké krevetky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2011 22:34 Fugee
Zdravím, chová někdo gavůnky diamantové s krevetkami (cherry, palamaty)? Plánuji 84l akvárium, a chtěl jsem tam dát právě ty gavůnky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2011 22:28 Muž Vstrom [82] - Malawi
Takže Razbory se s nima celkem snáší, pak Neonky případně ty tetry modré a ohnivé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   06.09.2011 20:49 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Losky
ještě třeba razbora Hengelova a Espeho, taky modrá neonka, tetra ohnivá, menší pancéřníčci, krunýřovci jednopruzí, živorodka Endlerova. Krevetky mohou být s různými druhy ale někdy nemáš jistotu jak se zachovají, některé ryby je můžou sezobnout hned (protože je berou jako potravu, když je možnost je lepší dát první krevetky a pak mladé rybky a třeba si na ně zvyknou), jiné třeba jen občas sezobnou maličkou krevetku ale větší nechají napokoji. Já chovám krevetky s těmito drobnými razborkami a modrými neonkami a nepostřehla jsem ani žádné útoky. Samozřejmě jsou dobré úkryty (třeba chomáč jávského mechu) kam se schovají svlečené a malé krevetky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2011 20:32 Muž Tony2013 [228] Re: Zoidik
Ma tam chodily pravidelne kdyz jsem je mel v 9l.Jen s poterem.Ale bylo to malinky a moc moznosti nemely.Ale dnes jsem je predelal i s malejma do gupkaria a nevypadaly nejak vystrasene.Upúlne v klidku si plavaly mezi dospelejma a to tam byly tak 30min.Uvidim co zitra jak na to budou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2011 20:30 Muž MrHu [300] Re: Losky
Mě tu radili Razborku bornejskou, Razborku trpasličí,Razborku thajskou, Razborku galaxy...já nevim, je jich spousta...:-) Kamarád má s krevetkama taky Razboru klínoskvrnnou...určitě je tady najdeš v atlasu...;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2011 20:25 Muž Vstrom [82] - MalawiRe: MrHu
Ty Razborky jsou nějaký konkrétní druh?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2011 20:14 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: Tony2013
Já teda krevetky na kouli viděl zatím snad dvakrát a to je mam jak krevety tak kouli měsíc pohormadě
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2011 19:58 Muž Tony2013 [228] Re: Losky
Tak ja dnes dal cherryny k pancernicku a anciku a spousty gupkam.Jo a poter Black molly nepocitam.Jak jsem je tam dal tak uplne v klidu si jich nikdo nevsimal ale uvidim zitra co se stane.Jen jsaem jim jeste pridal trochu mechu a kouli a hned byly na ni
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2011 19:58 Muž MrHu [300] Re: Losky
Jo, tak to nevim...:-) Tady nejvíc lidi raděj Razborky, ty jsou asi docela vyzkoušený...já zkoušim Oryzias woworae od Semtexe (zatím jsou malé, pár dnů staré)...A kdybych neměl je, tak bych asi zkusil Neonky...:-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2011 19:51 Muž Vstrom [82] - Malawi
Tak to je super, chtěl jsem, aby se tam i trošku množily. Tak to teda fakt nevím, co tam dám. 2 ancíky, asi 4x pancéřníčky a zbytek mi je teda záhadou :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2011 19:40 Muž MrHu [300] Re: Losky
Já jsem to v červnu vyzkoušel...k Tetrám krvavým a Parmičkám čtyřpruhým jsem vypustil 15 krevetek...ke konci července jsem celé akvárium vypouštěl a rozebíral...krevetky tam v té době byly už jen 3...ale za celou dobu, co byly v akváriu, jsem je neviděl (asi byly v rostlinkách nebo mezi kamenama)...;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2011 19:27 Muž Vstrom [82] - Malawi
By mě teda zajímalo, podle čeho si mám vybrat ryby. Předtím mi tady bylo řečeno, že ke krevetkám tetry, parmičky atd a teď zase že parmičky ne ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   06.09.2011 17:47 Žena sivon [1716] - PlžiRe: Losky
Pokud budeš mít v nádrži parmičky, rozluč se s krevetkami.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2011 16:32 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Losky
6 kusů je minimum, jsou to hejnové ryby, v přírodě žijí třeba po tisících. V tak málo kusech můžou mít taky jiné chování, některé mohou být i agresivní
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2011 16:29 Muž Vstrom [82] - Malawi
Tak tři druhy bych tam asi chtěl, co jsem se koukal, vesměs mají min. 60L a většinou od 6ks a víc do hejna. Takže jsem myslel, tak cca 20 rybiček nebo si můžu dovolit víc?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2011 16:11 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Losky
moc ryb druhů, vyber si tak jeden nebo dva. To pravidlo bych až tak vážně nebrala, vždycky je lepší míň a taky to chce používat hlavu (hledět i na minimální velikosti nádrží pro určitý druh, to jestli má být v hejnu, taky stav akvárka, kvalita filtrace, rostliny).
Když si vybereš menší rybky, tak tam budou mít víc místa, bude moct být větší hejno a taky bude větší šance že ti nesezobnou krevetku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2011 12:53 Muž Vstrom [82] - Malawi
Hodí se mi do 90L vody parmička mechová, tetra královská, krvavá, modrá, červená? Budou tam s nima krevetky. Ale myslím, že by to mohlo fungovat. Máte nějaký tip na nějaké zajímavé rybky? Nedávno jsem viděl nějaké parmičky a ty byly průhledné s červeným pruhem a byly super. Platí to pravidlo, že na 1 cm ryby je potřeba 1 l vody?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2011 08:27 Žena petulinakk [2016]
no ale ted koukám že to asi na sekavce bude malé... škoda :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2011 08:20 Žena petulinakk [2016] Re: Linduš
děkuji, akva je 126l celkový objem, tak nevím kolik to dá čistý objem, čestvě založené a zatím jen osázené a filtrujem... Zatím jsou jistí jen dva ancíci a časem ty krevetky, chtěla jsem nějaké malé tetry a ted mě zaujaly i halančíci, škoda že žijí tak krátce, no a sekavci mě zaujali moc :) když jsem viděla na videu jednoho z místních akvaristů na diskuzi, jak dokážou lítat po akva, tak jsem dostala strach jestli by ty krevety prostě nechtě neumlátili :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2011 07:28 Žena Linduš [166] Re: petulinakk
nee, sekavci jsou v pohodě ;-)
většina malých ryb si občas zobne mládě krevetky.
samozřejmě si musíš dát pozor na vhodnost ryb do velikosti nádrže, počty kusů v hejnu atd. adt...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2011 22:41 Žena petulinakk [2016]
A co krevetky a sekavci? Vyčetla jsem z diskuzí že by sekavci měli krevetky nechávat na pokoji, ale pokud jsou aktivní hlavně v noci a šmejdí po akva, jak to krevety snášej, neruší to je i ostatní ryby?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2011 21:23 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: Losky
Otík je Otík, Latinsky, česky Krunířovec...
v atlase si to už najdeš sám....

Ancík je Ancík, Latinsky, česky je krunířovec, v podstatě to zahrnuje celí rod, ale říká se tak jen tady těm obyč, nebo různým barevným formám od něj odvozeným....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2011 21:19 Muž Vstrom [82] - MalawiRe: Semtex
No jo, jsem blbej:))) Ale trošku mě zmátli o pár postů výše s tím Otíkem:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2011 21:16 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: Losky
Tak velkej a tak..... X-)

rybicky.net/atlasryb/krunyrovec_sp_obycejny

mrkni na ty jména, jak je to česky, Latinsky, slovensky, anglicky, hantecem......
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2011 20:58 Muž Vstrom [82] - Malawi
O kousek výše je psáno, že ancistrus je ancistrus a krunýřovec krunýřovec. Tak jsem z toho trošičku zmatenej
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2011 20:53 Muž peter1459 [79] - AmerikaRe: Losky
je to to iste, len vmedziach- ancistrus je jeden z mnoha druhov krunýřovcov ano :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2011 20:46 Muž Vstrom [82] - Malawi
Dnes jsem byl v akvaristice a prý ancistrus a krunýřovec je to samé. Tak teď jsem z toho pitomej. Jak to tedy je?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2011 18:41 Žena petulinakk [2016]
Dobrý den, bude halančík gardnerův likvidovat krevetky? malé druhy vějířovek (třeba bezploutvá)? Děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2011 23:09 Muž Vstrom [82] - Malawi
Takže nějaké menší tetry tam můžu hodit jakékoliv? Ve velikosti neonek?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2011 19:49 Muž MrHu [300] Re: jirka.p
Rádo se stalo...:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2011 19:36 Muž jirka.p [60] Re: MrHu
Velice děkuji za radu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2011 18:50 Muž MrHu [300] Re: jirka.p
Hezký den, mělo by to být v pořádku...:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2011 18:33 Muž jirka.p [60] – Razbora x red cherry
Dobrý den,
chtěl jsem se zeptat jestli se snese razbora klínoskvrná s krevetkou red cherry. Má někdo nějakou zkušenost či radu?
Děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2011 11:57 Muž Vstrom [82] - Malawi
Ta Lorikárie je zajímavé zvířátko. Ale asi se budu držet těch krunýřovců, ale kdo ví.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2011 11:47 Žena Linduš [166] Re: Losky
a co lorikárie? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2011 11:45 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Losky
ti otíci narozdíl od ancíků žerou jen řasy a do kytek se nepouští vůbec, je jim líp když je jich víc kusů, tolik nenarostou a nemusíš se bát že by se ti nekontrolovatelně množili (což se u obyč. ancíka stává často, když máš pár), ani navzájem nejsou agresivní jak ancíci. Kdyby ses pro ně rozhodl ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2011 11:30 Muž Vstrom [82] - Malawi
Díky za vysvětlení:) Mě teď jeden pošel, měl jsem krunýřovce přívěskatého. Ale už rok vůbec nerostl a pořád se všem stranil a tento týden jsem ho našel mrtvého. Doufám, že ho zase někde seženu. Je krásně černej s tečkami a modrým lemováním ploutví
rybicky.net/atlasryb/krunyrovec_priveskaty
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2011 10:49 Fugee
Otík = Otocinclus affinis = Krunýřovec jednopruhý ( rybicky.net/atlasryb/krunyrovec_jednopruhy )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2011 10:06 Muž Vstrom [82] - Malawi
Otíci jsou co? Určitě tam hodím ancíky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2011 08:01 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Losky
jakékoli parmičky nebo tetry, menší druhy jsou lepší, jinak můžou občas sezobnout malou ktevetku. I třeba živorodky (platy, gupky, endlerky) ale první dva druhy je taky někdy sezobávaj, ale kamoška je má s těmi platami a žádnej problém s nimi nemá.
Já k nim mám modré neonky, razborky trpasličí a skvrnoocasé, otíky a nikdy jsem si ani nevšimla že by se o ně nějak zajímaly
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2011 07:42 Muž D@n!€L [74] - LabyrintkyRe: Losky
ahoj
ja jsem mel s krevetkama mensi druhy ryb (betty, ruzne tetry a parmicky, krunyrovce, pancernicky, razbory, atd..)
..a myslim, ze uz tady takovy tema nekde je ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2011 01:15 Muž Vstrom [82] - Malawi – Jaké ryby ke krevetkám?
Ahoj, mám akvárko s 90L vody, filtrace biomolitanem a čerpací hlavou, na dně štěrk 2-3mm, velký kořen fingerwood a chtěl bych tam nasadit malé krevetky, pár japonik a filtrující krevetky. Tedy žádné bojovné a masožravé. Jaké rybičky doporučujete?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2011 15:52 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Moucha
ještě je možnost že bych jela o půlnoci sama vlakem do brna, ale v nejlepším případě bych zaspala a skončila na druhým konci slovenska
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2011 15:43 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Moucha
to jo, ale já budu v praze tak po dvou letech a nevypadá to že bych tam zas někdy jela, spíš tak po památkách :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2011 15:41 Muž ČichavecTom [92] - Rostliny
Moucha napsal: kazdej pritahne prebytky kytek...

Chtěl jsi říct "Václav přitáhne přebytky kytek"? :-DDD
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2011 15:41 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: katterinecka
nix se nedeje, 3trojky se konaj mesic co mesic.... staci sledovat forum, cca tejden pred se objevi vlakno s prihlaenim (jen pro formu jestli zamluvit jeden nebo dva salonky)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2011 15:38 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Moucha
to já budu zrovna 4 dny v praze, ale jak na potvoru ten ten co je sraz odjíždím hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2011 15:33 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: Beastie
hele tam se probere vsecko... kazdej pritahne prebytky kytek... u pivka se keca o cemkoliv, skvela nalada.....
huz se schazime nejakej ten patek... rybicky.net/clanky/326-setkani-akvaristu-v-praze
nejblizsi 3trojky jsou tedka 17.8. a bejva to od 19:30 do 22:00 (to ta hospoda zavira)

opravdu to stoji za to!!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2011 15:25 Žena Beastie [320] Re: ČichavecTom
To už je skoro jak korporace vs mala soukroma firma :-D

Je teda třeba vhodné chovat rasborky samotné? Nebo má smysl vyměnit filtr za ten jakýsi bublifuk a pak pořizovat krevety?

Okolo akvária jsem se dívala, donutila sem přítele i posunout skříně, a žádné uschlé krevety. Kryyt mám, je to trochu vidět v prezentaci, ale samozřejmě po kabelu se šplhat asi dá

S řasama jsem před dovolenou problémy neměla, dokonce to přisuzuji i trochu nedostatku krevet, protože nespracovávají tolik odpadu po rybách a rozhodili mi to. Dneska o prostříhám, protrhám, snad naměřím seženu-li testy a pak budu panikařit

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [24] ...... 40

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 39964x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/5233?od=1151