Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Demikolona

 

NápovědaFórum » Technika » Další technika 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 2 Přejít na další stránku   1  
Demikolona
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2016 13:02 laKatos Re: DavFM
A výběr vhodný pro me použití by mel byt jaky?
Ja si myslím ze mám vzít slabe bazicky anex ale potřebují si to potvrdit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2016 12:18 Muž DavFM [1371] - Corydoras&ApistogrammaRe: laKatos
je to anglicky :-)

resin je pryskyrice

slaba zakladni pryskyrice

silna zakladni pryskirice
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2016 12:09 laKatos Re: DavidFM
Fotka k příspěvku nemcine moc neholduji a ohledne demi kolony se teprve do toho dostavam ale pri nakupu kolony a vyberu naplni se me to pta na toto...... viz obrazek

U anexu mam zaskrtnout weakly basic resin (slabě bazicky) nebo strong basic resin (silně bazický)?

dle me bych mel zvolit ...weakly basic resin (slabě bazicky) z duvodu ze do tohoto valce mi uz pujde kysela voda ktera je vlastne okyselena katexem. potrebuji se jen ujistit... diky za vypomoc
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2016 23:35 Muž DavFM [1371] - Corydoras&ApistogrammaRe: prasan
Já celou dobu odpovidam konkretne laKatosovi s tim, ze tyto odpovedi neni mozno zevseobecnovat!!!

Nam tady tece z kohoutku takova voda, ze neni temer zaden duvod ji dale upravovat. A pokud uz to udelam,tedy to,ze tu vodu upravuji, tak odpad je takove kvality, ze cca 80% zdejsich akvaristu by skakalo radosti do stropu za takovouto vodu. Je mi jasne, ze dusicnany se nepromitaji do tvrdosti vody, kterou jsem schopen merit konduktometrem, ale pokud jsou dle udaju vodaren temer rovny nule, neni duvod si mysled, ze po "zhusteni" osmozou budou jine nez opet temer rovny nule.
Ano, toto NELZE UVADET JAKO FAKT PRO VSECHEN ODPAD Z RO. Jsem si toho vedom. Opet opakuji, toto je pouze muj postoj v situaci, kdy vstupni voda je takova, jaka je. Kdybych bydlel treba o 100km jinde, bylo by vše jinak, možna uz bych davno demi kolonu mel doma taky.

Ad koleguv komentar k tomu, ze je to konicek a penez ma dost. V mem okoli se rika (bylo v nejakem starem filmu): Když žereš, tak nemlaskej!

Snad uz nemusim nic vic rikat, aniz bych byl osocen, ze utikam z diskuze. :-) :-) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2016 20:16 - Re: DavFM
Nie u každého má parametre ako u teba(niekto môže mať i vyššie hodnoty) a tak tvrdenie,že odpadná voda je znovu pužiteľná by bolo pre širokú verejnosť dosť zavádzajúce. ;-)
TDS merač ti zmeria na výstupe z RO hlavne rozpustené soli.Niektoré látky však môžeš mať i 3x tak vysoké ako na vstupe.Ja osobne by som k rybičkám takúto vodu z výstupu RO u mňa doma nepoužil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2016 19:50 laKatos Re: DavFM
ach jo....

nejjednoduzsi reseni......utect.....

problem je v tom ze ja chtel jen odpovedi..... nic vic......
a to tyto:
jakym zpusobem mate napojenou demikolonu na vodovodni rad a na akvarium. Nechce se mi pri vymene vody tahat s kanystry a potrebuji to co nejlepe vyresit.
cim je nejlepe skrtit prutok kdyz demikolona bude napojena na vodovodni rad?
pokud stacite demineralizovanou vodu do barelu jak mate poresene to aby nepretekl napousteny barel?
kolik litru katexu a anexu by jste volili kdyz je vodovodni/kohoutkova cca 140-110 mikrosiemens tydenni odber demi-vody by byl 100-200litru. a regeneraci bych chtel provadet tak jednou maximalne dvakrate do roka..
Tvar jednotlivych komor je lepsi uzsi a delsi nebo sirsi a kratsi?.... pro rejpaly bavime se o demikolone jinak je jeasne ze cim sirsi a delsi je vzdy vyhra
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2016 19:44 Muž DavFM [1371] - Corydoras&ApistogrammaRe: laKatos
Nechal jsem se zatahnout do diskuze o kterou jsem nestal a uz dopredu jsm vedel, ze jakekoliv argumenty jsou zbytecne.
Takze ti odpovim jako drahe polovicce kdyz chci mit pokoj:"Samozrejme,mas pravdu, milacku"
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2016 19:38 Muž DavFM [1371] - Corydoras&ApistogrammaRe: prasan
Hele, odpadni voda ma 150-160mikro vodivost. Proc ji nepouzit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2016 19:25 laKatos Re: DavFM, prasan
čekal jsem takove odpovedi.......protoze vam jine chlapi nezbyly....
prvne narazka na cenu...... proto jsem to spocital....jen a jen pro vas .......
ja prachy az tak neresim ba naopak je to konicek a myslim si ze do toho vrazim v prumeru vice nez ostatni.....
pak tu jsou jini (doufam ze dotycni si to nevemou osobne) co resi penize a jak jim to spocitas obrati to proti tobe... a zase to vemou z druhe strany.....
pokud nezapocitas membranu jsi na tom daleko lepe ale stale kolona vitezi

prasan .....presne jak jsi psal ... avaristika je hoby a bavi me to vse okolo toho .... Byt akvarista a jen se koukat jak rikas na placky tak by me prestalo bavit a hlavne by sis nemohl rikat akvarista.... byl bys jen cumil / tak si kup velkou a kvalitni televizi/.... a nerikej ze ne!!!

ohledne manipulace s kyselinami (myslim ze rizeni auta nebo cesta do prace na kole v dnesni dobe je daleko nebezpecnejsi)...

no jsem rozhodnuty pro kolonu a resim prave otazky viz nize na ktere doposud nemam zadnou odpoved... prasan kdyby jsi me radeji navedl na to automaticke vypinani u barelu.... jsi schopny mi odpovedet nebo nejak navest
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2016 19:14 - Re: DavFM
DavFM napsal: Ja odpadni vodu pouzivam na tydeni vymeny
Tu by som povedal,že to nie je najšťastnejšie riešenie.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2016 19:12 - Re: laKatos
Akvaristika je hoby.Pre mňa určite.Mať to takto prepočítavať ako ty,tak ani s rybami nezačnem.Nebudem hovoriť čo ma to už stálo.
Výmenu membrány som nikdy neriešil.Tu vymeníš raz za 5 rokov.Pri tvojej vstupnej vode ti vydrží ešte dlhšie.
Mať tvoju vstupnú vodu tak si račej ušetrím robotu okolo kolóny a kochám sa plackami.
RO zapojíš a už na to nemusíš xy rokov šahať.Maximálne vymeníš predfiltre.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2016 19:06 Muž DavFM [1371] - Corydoras&ApistogrammaRe: laKatos
Cela osmoza me stala 600. 2 roky membrana vydzi. Poku nechces zapocitavat amortizaci demikolony, je jasne jak vypocet dopadne. Ja odpadni vodu pouzivam na tydeni vymeny, vodu z RO mam pouze na vyvojovou vodu. Takze odpad de facto nemam.
Vec druha je manipulace s kyselinama a louhama a tu si rad odpustim.
Jak sem uz rikal, ty uz ses davno presvedcil, ze to nutne potrebujes a dalsi diskuzd nema smysl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2016 18:27 laKatos Re: DavidFM
Hele nechám to ve prospěch RO tedy poměr 1:2..... a dívej na ty zázraky....

takže pro porovnáni...osmózy a demikolony

Základem pro výpočet, vezmeme akvárium o objemu 600 litrů (tedy mé akvarium, čistý objem včetně filtru 500L) výměna týdně ¼ vody. Tak asi 125 l týdně.
Na 52 týdnů v roce, to dělá asi 6500 litrů vody.
Aktuální vodné a stočné u nás na severni moravě v roce 2016 je 77,88kč- na 1000 litrů vody.
Současná cena Kyseliny chlorovodíkové 33% cca 25kč ( 1l )a louhu sodného 45% cca 35kč ( 1l ).
Kupní cena za zařízení se teď nepřihlíží.

Úprava vody:
RO
6500 litrů RO vody x 77,88kč / m³ = 506kč
13000 litrů vody odpadní x 77,88kč / m³ = 1012kč
Náklady na vodu Total = 1518
Náklady na náhradní membrány přibližně 500kč
Celkové náklady v prvním roce cca. 2018kč
demikolona
6500 litrů demi vody x 77,88kč / m³ = 506kč
Náklady na kyselinu chlorovodíkovou 8% (14,5 litru 33% kyseliny chlorovodíkové
smíchá s 45,5 litry vody) cca 362kč
Náklady na hydroxid sodný 4% (5,5 litru 45% roztoku hydroxidu sodného
smíchá s 54,5 litry vody) cca 193kč
Celkové náklady za rok cca 555kč
rozdil v prvnim roce cca 1500kč ... už i při tak mále spotřebě jak píšete..:-P

za dva roky mám splacený rozdíl mezi kolonou a RO. Půjdu-li se spotřebou výše tak se dostavám na ještě lepši poměr...

a teď mudruj milý soudruhu kdo si kupuje drahou věc do baráku. hop
No a teď zpátky k mým otázkám...... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2016 18:22 Muž DavFM [1371] - Corydoras&ApistogrammaRe: laKatos
Ja mam pomer 1:2.5
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2016 18:12 laKatos Re: prasan
super a muzes mi rict pomer... muze to byt 1:2? (RO-voda : odpadni)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2016 17:59 - Re: laKatos
Bežne dostupné RO ti dajú cca 150-200L za 24hod.(podľa tlaku a použitej membrány)Ten odpad zase nie je taká katastrofa ako tu zopár ľudí opisuje.Na RO nie je problém si napojiť Mixbed patrónu. Ja používam cca 100-120L týždenne pri vstupnej vode 320-340us.Dostávam sa na 0-2us výstup.
Platiť za vodu zatiaľ zvládam.Pri mojich akvárkach viac platím za 10ks 150W ohrievačov. :-)
Automatické vypínanie pri plnom barele je už dávno vymyslené. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2016 17:48 laKatos Re: rriki, DavFM
proc kolona?... nynejsi akvarium doufam ze neni me posledni. Nechci predchazet, ale kdyz bude dalsi, bude nekolikanasobne vetsi (zatim pomalu planuji)....... myslim mirne dopredu.

kolonu bych si nakresili vcetne simulace proudeni vody a buh vi ceho ale delam ve firme kde je nejaky system. a vzit ze skladu nerez a neco s nim delat v dnesnich vetsich solidnich firmach nelze. ano byla-li by to nejaka garazovka tak nevaham.

jenze ono to neni jen o te schrance, co naplne atd atd....? jestli je vyrobce a on prodava hotovou kolonu v prepoctu (1 litr katexu a 1 litr anexu) vcetne onoho pristroje za 1000kč tak mi to nepripada mnoho. /priklad- vemu li od nej bestii s 10L (6) katexu + 10 L (6) anexu- vyjde na peknych 10 (6)litru/


dejve mozna se pletu a RO by byla vhodnejsi. mame stejnou vodu, prosim napis zde v jakem pomeru je RO-voda s odpadni.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2016 17:10 Muž DavFM [1371] - Corydoras&ApistogrammaRe: laKatos
Celou dobu jsem si rikal, proc si tu kolonu nevyrobis? Konstrukter ve firme s kovovyrobou...
2 nerez trubky, nejake dýnka navařit, 2dýnka na přírubu,treba na 8 imbus sroubu, k laseru se taky urco dostanes(v nejhorsim Mudra vodou ve starym meste), 4 fittinky, trocha hadiček, třeba panceřových at to vypada. Možna bych z toho udělal nějaky bytovy doplněk na zed treba v chodbe, mi se kartacovana nerez libi velice, 2 budicky pro efekt, takovy steampunk...
Akorat ze to pak stejne bude jako v Pelíškách: "Tolik práce to muselo dát a přitom taková blbost"

PS: rriki, to neřeš, on se už dávno rozhodl, že ji nutně potřebuje :-) :-) :-)
a asi ho chapu, taky mam spoustu drahych zbytecnosti,ktere nutne potrebuju
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2016 17:03 Muž rriki [818] - CichlidyRe: laKatos
Na co kolonu ?U tak nízké vodivosti vstupní vody a navíc se spotřebou 100- 200l týdně.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2016 16:51 laKatos
jakym zpusobem mate napojenou demikolonu na vodovodni rad a na akvarium. Nechce se mi pri vymene vody se tahat s kanystry a potrebuji to co nejlepe vyresit.
cim je nejlepe skrtit prutok kdyz demikolona bude napojena na vodovodni rad?
pokud stacite demineralizovanou vodu do barelu jak mate poresene to aby nepretekl napousteny barel?
kolik litru katexu a anexu by jste volili kdyz je vodovodni/kohoutkova cca 140-110 mikrosiemens tydenni odber demi-vody by byl 100-200litru. a regeneraci bych chtel provadet tak jednou maximalne dvakrate do roka..
Tvar jednotlivych komor je lepsi uzsi a delsi nebo sirsi a kratsi?.... pro rejpaly bavime se o demikolone jinak je jeasne ze cim sirsi a delsi je vzdy vyhra :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.09.2015 17:34 Muž jiri609 [91] Re: pavlas82
ahoj, to máš oficiální koupenou? katex se regeneruje cca 8-10% HCl/k.chlorovodíková, anex 3-5% Naoh /louh sodný.Před regenerací proprat, po regeneraci "zafiltrovat" a vypláchnout přebytečné chemikálie...Mám zkušenost s průmaslovými ionexy, bez info o koloně ti víc asi neřeknu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2015 09:06 pavlas82 – regenerace demikolony
mohl by jste mi někdo poslat postup při regeneraci demikolony

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2010 15:04 Muž rriki [818] - CichlidyRe: halenar1984
erspol.cz pokud chceš regenerovat
mangala mixbed
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2010 10:49 halenar1984 Re: rriki
a vies kde sa da ten ionex zohnat u vas po mensich mnozstvach
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2010 08:11 Muž rriki [818] - CichlidyRe: host
Tak si rovnou koupim ionex na deionizaci,To já vím ,že by šel ale ne naráz .Nevím na kolik by to vyšlo ionex někam poslat ,ale nová stojí tuším stojí
320 kč samotný ionex 160kč l.A nevím kdo v čechách by to dělal ,jinak erspol ionex prodává je potřeba udělat kolonu za osmózu ba regenerovat.Upřímě ten ,kdo nepotřebuje aby mu z osmózy tekla nula mikro mixbed vůbec nevyužije.Výrobce toho zařízení jsou Amaíci vyrábí to na Taiwanu a motují v Polsku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2010 07:39 host Re: rriki
Ale jde, byť ne v domácích podmínkách. Anex a katex mají rozdílnou hmotnost a oddělí se tzv. rozplavením. Nejlépe se obrátit na výrobce zařízení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2010 23:06 Muž rriki [818] - CichlidyRe: Stan
nejde je to směs katexu a anexu.Do plastu bych ho hodil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2010 19:26 Stan
Jde zregenerovat mixbed? Pokud ne, tak jak se ho co nejlépe zbavit?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2010 11:56 Muž Opteron [0] - Cichlidy – Regenerace demikolony
Ahoj, chtěl bych se zeptat lidí co mají demikolonu jak ji regenerují. Moje demikolona totiž dávala tvrdost 0°dKH a vodivost asi 7uS, po čase se vodivost zvýšila na 60uS což už není vhodné pro odchov Neonek červených. Chtěl bych vědět jak demikolonu regenerujete vy ostatní, já mám totiž návod takový že do dvou válců s anexem naliju naředěný koncentrát 400g hydroxidu sodného s 10l demivody a do jednoho válce katexu 1,1l kyseliny chlorovodíkové s 5,5l demivody (samozřejmě že do anexu a katexu se najednou nevleze těch 10l a 6,6l roztoku, dělám to tedy opakovaně).
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2008 16:48 Muž maznak007 [12] Re: Johns
Zalezi na tom kolik a jak kvalitni vody spotrebujes. Pro me nechovatele, ktery ma vodovodni vodu na prd (tekute kameni), vyhovuje RO. Kdyby jsem chtel odchovavat, tak me stejne kvalita vody z RO nestaci a jeste bych za ni dal demikolunu a pak teprve vodu "doladil". Tim chci rict, ze kdyz mas vstupni vodu 4dKH a 6dGH tak ti staci na upravu "chovne" vody demikolona. Pokud mas vstupni vodu jako ja tak je demikolona neprakticka (casta regenerace a tudiz kratka zivotnost) a "chovnou" vodu udelas jen soustavou RO a za ni demikolona.Takze si myslim: Nechovatel s kvalitni vstupni vodou nepotrebuje upravovat. Nechovatel s nekvalitni vstupni vodou bude spokojen s RO. Zalezi, kde je ta hranice a voda se stava nekvalitni ;-) . A chovatel at si rozhodne, co se mu vyplati (zaplati :)).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2008 16:42 Hony Re: Johns
johnsi ale zase žadná manipulace z chemii
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2008 16:15 Muž Johns [30] - Cichlidy
ahoj,mám demikolonu a příde mi lepší,žádná odpadní voda,maximálně co do ní dám,jsou louhy a ty zas tolik nestojí,demikolona má životnost 8let,potom se dá zase za pár korun koupit Katex a Anex od nějakýho chovatele,kerej to obědnává ve velkym,kdežto u osmozy,se každou chvilku,musí měnit membrány,filtry a to zas tak levný nejni můj názor
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2008 20:50 R Muž Silent [5949] Re: Sid
V nejhorším odchytávat a použít jako užitkovou na WC. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2008 20:48 Muž Sid [6654] - RostlinyRe: Hony
Hony, kdybyste se podíval do toho mého odkazu, asi byste rychle na ten inzerát zapomněl... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2008 20:48 R Muž Silent [5949] Re: Hony
Ta kapacita mi přijde zbytečná. Napřed se podívej na funglovky na netu. Stačí tak 90 litrů za den.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2008 20:46 Muž Sid [6654] - RostlinyRe: Silent
Samozřejmě - ta odpadní voda je problém... Nejde jen o její hodnotu v penězích... :-O
A já například netuším, jaké procento bude tvořit, (je to o salinitě, teplotě, tlaku, znečištění membrány), ani jak ji případně využít...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2008 20:43 Hony Re: Silent
našel sem tenhle inzerat a přemyšlím o ní pač majtel bydlí asi 20km ode mne co říkate inzerce.chovzvirat.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2008 20:41 Muž Sid [6654] - RostlinyRe: Hony
Nene, já pěstuji kyti. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2008 20:39 R Muž Silent [5949] Re: Sid
To je samozřejmě pravda. Nejedná se o žádné horentní sumy za vodu ani o extrémní množství. Jen jsem popsal relativní nevýhodu. Já sám v tom nevidím problém. Odpadní voda se dá vždy nějak využít. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2008 20:37 Hony Re: Sid
side a ty chovaš nějake rybi např.. terčovce??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2008 20:32 Muž Sid [6654] - RostlinyRe: Silent
O odpadní vodě jsem tady někde psal...
Kdybychom vzali za příklad téměř "extrémní" poměr čisté vody (permeátu) a odpadní vody 1:9, pak bychom z 1m3 (1000 l) vyrobili 100 l permeátu. Při ceně vodného a stočného řekněme 50,- Kč nás 1 l této vody přijde na 0,50 Kč. (O.K. - ještě jso tu náklady na opotřebení membrány a filtrů...)
Jak dlouho vystačíme kdo se 100 l upravené vody? Já nejméně 1 měsíc. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2008 20:24 R Muž Silent [5949] Re: Hony
Určitě osmóza. Není třeba shánět anex a katex a hlavně žádná regenerace a manipulace s chemií.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2008 20:19 Hony Re: Silent
a co je na udržbu lehčí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2008 20:18 R Muž Silent [5949] Re: Hony
Já osobně jsem pro osmózu. Provoz je komfortnější. Nevýhoda snad jedině množství "odpadní" vody. Ta co láká Sida vypadá moooc dobře.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2008 20:08 Muž Sid [6654] - RostlinyRe: Hony
Příjde na to... ;-)
Tohle láká mě:
www.aquasafe.de/…
Doprava 15 Euro. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2008 19:58 Hony
otevíram znovu todle tema a zajíma mě jestli není lepší koupit osmozu než demikolonu co vi na to ???

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2007 14:30 Hony Re: maznak07
to je reverzní omoza a ne demikolona a já sem se rozhodl koupím tu kolonu potlesk :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2007 10:28 Muž maznak007 [12] Re: Hony
A co takhle tohle :) www.aquadiskont.com/…
Uz jsem napsal jeziskovi :)))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2007 09:02 Muž Johns [30] - CichlidyRe: miro03
A co s etakhle domluvit z někým kdo by koupil to po 25kg a potom si to rodělit? rád bych si kus odprodal ahoj

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [2] 3

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 5894x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/5084-demikolona?od=51