Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Rovné či zaoblené přední sklo

 

NápovědaFórum » Zakládání a údržba akvárií  

Akvaristik.eu

Rovné či zaoblené přední sklo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2010 16:01 papaja54 Re: katterinecka
Nj, taky fajn nápad :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2010 14:52 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: papaja54
nebo se da sehnat od sklenare s normalni rovnym sklem i stejne rozmery, sice to neni "nano cube" ale vyjde to rozhodne levneji a rovny sklo tam bude urcite :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2010 14:46 Muž Argo [6] - RostlinyRe: papaja54
Nemám vlastní zkušenost jen odhaduji vyčkej si na odpověď toho, kdo to akvárko má nebo si najdi v nádržích někoho kdo ho má a napiš mu. (nechci tě odradit ;)) Jo a takové sety se prodávají i s rovným sklem. (mě osobně příde lepší si vše koupit samostatně)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2010 14:34 papaja54 Re: Argo
Aha
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2010 14:28 Muž Argo [6] - RostlinyRe: papaja54
určitě trochu skreslovat bude (ale není vypouklé na tolik abys tam viděla nějaké obrovské paskvily.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2010 14:20 papaja54 – Vypouklé přední sklo?
Ahoj,chtěla bych si koupit set sera nano cube 60,jen nevím zda přední sklo neskresluje ryby atd..Nevíte někdo o tom něco?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2007 19:01 Žena Myrka [15] - AfrikaRe: Naďa
Já mám taky zaoblenou přední stěnu a nelomí vůbec divně obraz,právěže se mi zdá že to vypadá líp než s rovnou...fakt je to věc té kvality a názoru ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2007 14:05 agent007 Re: Naďa
Mám zaoblenou 60-ku a v poho...Neboj se.Myslí, že u zaoblených dochází k jinému lomu světla a akvárium vypadá zajímavěji, ale hlavně se opticky zvětší vnitřní prostor a stává se zajímavějším X-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2007 08:21 Muž hanz [27] RE:Norton
Souhlasim...
Mam rovne a trochu taky pozoruji zakriveni. Je to spise o kvalite toho skla...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2007 08:17 Muž Norton [109] Re: bunda
Záleží na kvalitě skla. Oblé sklo mám v trigonu. Výrobce ANTE. Žádné "tvarové" zkreslení nepozoruji. Jako "lupa" se sklo projevuje, ale minimálně, záleží na poloměru zakřivení.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2007 07:47 Muž bunda [28] Re: Naďa
Přsně souhlasím s Nortonem. Mám stéjné akva, další zářivku chci přidat a filtr hledám. Jen to zaoblené sklo. Pokud je akva prázdné vystavené v obchodě tak to vypadá pěkně. V neděli jsem byl v akvaristice v Ostravě a tam mají ty akvárka zařízené. Mě se to moc nelíbí. Koukáš do toho jako přes křivou lupu. Ryby které proplouvají rohem jsou pokroucené. Po chvilce koukání mě začaly bolet oči. Doporučiji se někde podívat na již zařízené vypouklé akva. Rovné sklo je vyskoušená klasika. Je to ale jen můj názor, někomu se to může líbit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2007 07:22 Muž Norton [109] Re: Naďa
S krytem to vyjde co se osvětlení týká takřka na stejno, jestli s oblou či rovnou čelní stěnou. V obou případech mají po dvou zářivkách. Přidání třetí by bylo vhodné.
Co se filtrave týká, tak by bylo možá vhodné uvažovat už o externím filtru, třeba fluval 105; TetraTec EX600; Serafil 900; Eheim Ecco 2232-4...(tady Vám neporadím, sám hladám vhodný typ... :-) )

K "leštění" vnitřní strany čelního skla - jde to, ale proti rovnému sklu to trvá tak 3x déle... Stěrka přece jenom nedoléhá na sklo celou plochou, nybrž jen na hranách. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2007 23:20 Žena Naďa [33] Re: filipsi
Prodávají akvárko s plastovým krytem a 2 zářivkami (rostliny + ryby) tuším 2 x 18 W. Jaký filtr koupit na velikost akvária 50 - 100 nebo 100 - 150 l. Kromě většího molitanu má i větší průtok, aby to ryby nevyčerpávalo, jak tu mnozí píší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2007 22:50 Muž filipsi [1296] Re: Naďa
Nevim o nicem, proc by bylo fakticky horsi ci lepsi nez rovne. Mirnoucce zvetsuje (zkresluje), hur se na nej dela kryt podomacku, cena je trochu vyssi. Plus krome vzhledu, kdyz se nekam hodi a nekomu libi, nevidim zadne podstatne (ale prave to hodi a libi je podstatne, proto se delaji.
Proc ne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2007 22:29 Žena Naďa [33] – Rovné či zaoblené přední sklo
Od první myšlenky závojnatky v kouli, jsem se postupně dopracovala k poslení (snad už konečné) verzi budoucího prvního akvária o rozměrech 80 x 35 x 40 cm (112 litrů). Je ve dvou variantách s rovným nebo zaobleným předním sklem. Nám se líbí zaoblené. Je v údržbě (např. horší odstraňování řas magn. stěrkou) velký rozdíl, nebo ve fyzikálních vlastnostech vůči rybám? Díky

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Zakládání a údržba akvárií • Zobrazeno 1148x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/4997?r=15