Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Heteranthera zosterifolia - problém

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Problémy s rostlinami 

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Heteranthera zosterifolia - problém
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2023 18:29 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Beastie
Stříhej stříhej a stříhej. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2023 17:24 Žena Beastie [318]
Je pro tuhle rostlinu lepší ostříhat jí třeba na 10 cm a počkat, až se znovu vzmátoří, nebo vytahat a zasadit jen ty horní ustřižené konce?
Nechala jsem jí trochu zdivočet, akva ma 60cm na výšku, kosice asi tak 100 cm, na hladině není k hnutí, tak jí potřebuji trochu upravit :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   17.11.2020 13:50 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: petromi
Každá vysoká stonková rostlina zespoda ztratí listy pokud ti ty spodní černají zkus dodávat stopové prvky hlavně Fe. Musíš ji ale stejně stříhat pokud ji budeš chtít mít až na horu. Zahustí se a střih musí být šikmý od středu akvária k zadní stěně. Mě ale rostla tak rychle (CO2) že jsem jí nakonec vyhodil. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2020 11:29 Muž petromi [1] Re: vaclav
No chtěl bych je mít vysoké na pozadí... zastřihávání by ubralo dost rostlinné hmoty... ale v popisu rostliny je, že může vyrůst opravdu vysoko bez ztráty na kvalitě listů...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.11.2020 19:38 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: petromi
Zkoušel jsi zastřihávat a držet níž? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2020 16:41 Muž petromi [1] – Heteranthera - zlepšení olistění
Ahoj,
chtěl jsem poprosit o radu ohledně heteranthery. Je to vděčná rostlinka, která mi roste skoro sama. Čím je ale vyšší, tím je řidší v první polovině vodního sloupce... listy pak má daleko od sebe a jsou malé. Může to být tím, že jí stíní ty velké v horní části? Jak docílit toho, aby byly hustě olistěné i části stonku, které jsou více vespod?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2018 23:18 Muž Jardzino [6] Re: JirkaŠčobák
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku HZ jsem si donesl ze starého akva kde skoro chcípla. Zbytek rostliny jsem zasadil a najednou se rozbujela. teda až doteď. chtěl bych aby zase pokračovala v růstu - bude jí pak dost. Nelpěl bych na ni, ale je to krásná rostlina ( když se jí daří) - tak proč nezkusit ji zachránit.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2018 22:26 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Jardzino
Heteranthera - aha :). Muze byt i v mnozstvi. Kdyz ja daval do akvaria heterantheru, dal jsem ji asi 15x tolik.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   25.02.2018 22:19 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: Jardzino
Používat chemii, pokud člověk nezná přesné parametry vody, je neuvážené. Kytky reagují negativně jak na nedostatek, tak i přebytek prvků. Je lepší nasadit nějaké živorodky, které vlastně dodávají komplexní hnojivo a častěji měnit vodu, případně odkalovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2018 22:02 Muž Jardzino [6] Re: Pepan
Ryby jsou v plánu, chtěl jsem napřed rostliny aspoň trochu. Ale chápu - diky za názor
;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2018 21:56 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: Jardzino
Podle mě nedostatek "kadících ryb". Těch osm kousků celkově to nezachrání. A dodal bych rychlerostoucí kytky jako Egeria a podobně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2018 21:16 Muž Jardzino [6] Re:
tak aktualizováno. Založení bylo na začátku ledna. Staré akva jsem vypustil vzal substrát a filtr a vložil do nového akvária. část bakterii jsem snad zachránil. měl jsem problém s hnědou řasou ( povlak na skle a rostlinách) osvětlení jsem od ledna neměnil. Převážná část rostlin byla nová. chytily se všechny a jak říkám měsíc to rostlo a teď zhruba týden mi HZ stagnuje. růstový vrchol je spíše mrzák. echináče se zdají být vitální. Liliovníček se pomalu rozrůstá. Skusil jsem trošku tensa ale nic. tak jsem prsknul bioflor a nic. tekuté CO2 a nic. Proto sem píšu jestli máte nápad. Rostlin je málo a vím to. nicméně neřešme vzhled akvária ale rostlinu samotnou. díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2018 19:07 Muž jarovo [1695] Re: Jardzino
Ja by som to typoval na dusík a vápnik, aké máš dno a korene?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2018 18:23 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: Jardzino
Chtělo by to celkově tu prezentaci aktualizovat. Aby seděly jak ryby, tak i kytky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.02.2018 18:20 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Jardzino
V biofloru je draslík a stopové prvky, takže si musíš zjistit co ti tam schází což bude asi dusík nebo fosfor nebo obojí. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.02.2018 17:52 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Jardzino
Dej aktuální fotku celého akvária, prosím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2018 17:45 Maq Re: Jardzino
Měď, bór, molybden, zinek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2018 17:41 Muž Jardzino [6]
Mohl bych se zeptat. HZ mi po založení akvária krásně rostla a najednou bum. Čím výše tím více je světlejší a nové listy jsou malé lehce zkroucené (mrzáci). Růst se zastavil. A zdá se mi že čím dál tím víc strádá. Osazenstvo akvária je 5 pancercnicku. Pokus o oživení hnojivem bioflor je neúčinný. Máte tip co zkusit aby se opět rozjela? Akva má cca 300litru.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   18.10.2017 11:35 Muž larix [1420] Re: ctibum
Áno, je to normálna farba. Heteranthera má ako jedna z mála vodných rastlín korene inej farby ako je biela.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2017 11:32 R Muž ctibum [6909] – barva kořenů
Fotka k příspěvku Zdravím
Je tohle normální barva kořenů? Nesmrdí to a není to povlak (nejde setřít)...
Díkes
 
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2017 21:16 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: MartyK
Potřebuješ např. KNO3 a KH2PO4 + mikroprvky, hořčík a draslík je většinou zbytečný to si ale musíš vyzkoušet a něco si i změřit. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2017 21:10 Maq Re: MartyK
Název je celý, ale hnojivo je prudce selektivní a nevyvážené. Pravděpodobně nejlépe funguje jen v kombinaci s dalšími výrobky této firmy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2017 21:06 Muž MartyK [31] Re: vaaclav
V tomto případě - Seachem Flourish, je celý název universálního hnojiva ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2017 20:56 Muž MartyK [31] Re: Maq
Děkuji za rady ;-) Nemyslel jsem to tak, že hned budu konat. Rostlinkám se docela daří, hlavně Ludwigia repens krásně roste do červena. Takže to zatím nechám bez zásahu ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2017 20:44 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Maq
To je tak když se neuvede celý název. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2017 20:44 R Muž ctibum [6909] Re: Maq
Maq napsal: když akvárko z 90% "jede" dobře, tak je to vlastně skvělá situace a nejlepší do toho nezasahovat.
Moje řeč :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2017 20:38 Maq Re: vaaclav
Pozor, ono je těch florišů víc.
Tekutý uhlík je Seachem Flourish Excel. Seachem Flourish je opravdu hnojivo obsahující dvojmocné železo (a složení toho hnojiva je podle mého názoru nesmyslné).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2017 20:11 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: MartyK
1) Obsahuje složku, která lépe zpřístupňuje železo rostlinám
Pouze zpřístupňuje nikoliv obsahuje.
Je to tekutý uhlík tedy opět nějaká podobná látka jako je glutaraldehyde. :-)
www.akvamex.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.10.2017 20:04 Maq Re: MartyK
MartyK napsal: Seachem Flourish ... ... asi pořídím testy na Fe.
Zvolni, prosím. Nikdo na té fotce ani ve Tvé prezentaci nevidí nějaký jasný problém. A pokud by i byl, vůbec to ještě nemusí být železo.
Někdy je dobré si připomenout, že když akvárko z 90% "jede" dobře, tak je to vlastně skvělá situace a nejlepší do toho nezasahovat.
A mezitím si můžeš poštudovat třeba o tom hnojení... Něco o tom vědět je dobré přinejmenším k tomu, že můžeš ušetřit spoustu peněz, až budeš hnojení opravdu potřebovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2017 19:30 Muž MartyK [31] Re: vaaclav
Právě že jsem čet, co to obsahuje ;-) Včetně železa Fe2+
www.rostlinna-akvaria.cz/…
Ale rád si nechám poradit od vás zkušených ;-) Jinak pH mám 6,8 a asi pořídím testy na Fe.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2017 19:15 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: MartyK
Seachem Flourish Doporučuji si pořádně přečíst co to vlastně je, železo tam ale není. Když chceš dodávat mikroprvky tak si je sežeň zvlášť podle pH které v akváriu máš. akvarijni-hnojivo.cz/… :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2017 19:00 Muž MartyK [31] Re: vaaclav
Určitě ještě nějaký ty rybky přibudou ;-) Na PMDD jsem koukal, ale jako bažant si na to ještě netroufnu, zkusím přidat trochu hnojiva Seachem Flourish a snad to nepohnojím :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2017 18:56 R Muž ctibum [6909] Re: vaaclav
No, to jsem vydedukoval, stejně jako Marty. A pak čtu, že toho železa může být málo, ale i moc, ale neumí si ho vzít, protože chybí/přebývá něco jinýho. A jsem v řiti, jako předtím. Každopádně železo jsem začal lehce přidávat. Na Hetce to zatím vidět asi není, ale trochu ožil Staurogynus :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2017 18:39 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: ctibum
Říká se že potřebuje hlavně železo ale to je mikroprvek a že by to záleželo jen na něm když třena schází v nehnojeném akváriu i něco jiného. Mě roste dobře ale já to do ní cpu. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2017 18:25 R Muž ctibum [6909] Re: Acinonyx
Takový černý čáry na listech. Jakoby byly polámaný. Taky je mám, tak mu koukejte nějak srozumitelně poradit, ať vím... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2017 18:20 Acinonyx Re: MartyK
Vaclav ma pravdu, ale ja tam teda zatial nic nevidim, len cast rastliny nasvietenu svetlom.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2017 18:16 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: MartyK
Koukni se na hnojivo PMDD časem ho asi budeš potřebovat pokud nepřidáš ještě nějaké ryby. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2017 17:43 Muž MartyK [31] – Nedostatek Fe?
Fotka k příspěvku Jak jsem se tu dočet, tak má Het. zosterifolie nejspíš trpí nedostatkem Fe? :-O Aq je teprve měsíc v provozu a HZ rostla jako z vody, musel jsem jí už přistřihnout. Co by jste mi doporučili za přípravek na doplnění Fe??? Nebo je chyba někde jinde? Díky ;-)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2016 10:55 Muž PanJirka [1] - Cichlidy
Mám tuhle rostlinu v akvárku, pěkně roste vše v pořádku. Chci se jen zeptat, jak hodně jí mám zastřihávat ? Můžu ji zastřihnout třeba až na 5 cm ? Neumře mi pak ?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2016 20:42 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: vrkal
Všude se dočteš že stopové prvky a makroprvky a z nich hlavně fosfor se nemají dávat dohromady. Co je na tom pravdy nemůžu posoudit ale asi bych si takovouhle lahvičku nekoupil. Přečti si něco o PMDD aby jsi byl v obraze kolik co stojí. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2016 20:30 Muž vrkal [1] Re: vaaclav
Železo dávkují viz. prezentace mé nádrže. Nebo mám dávkování zvýšit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2016 16:36 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: vrkal
Tahle kytka je náchylná na nedostatek železa neboli stopové prvky. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2016 22:24 Muž vrkal [1] – Lámání listů?
Fotka k příspěvku Poslední týden se mi u kosokvětu začali jakoby lámat konce listů, respektive se mi vytváří viditelné černé proužky. Chybí mu něco, nebo to dělají ryby?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.05.2015 07:07 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Libcin
rybicky.net/fotogalerie.php… takhle vypadala v mem low-tech akvariu, v hi-tech pomalu odesla. Udelalo mi to spis zmatek v hlave, nez bych prisel na to, co se stalo :) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2015 11:18 Muž kilo18 [2] Re: Libcin
zrejme to bude sposobene tym sokom pre rastlinu ked ju zostrihnes a ta nezakorenena cast este nie je schopna uzivit vsetky listy tak na svoju zachranu a zachovanie druhu spodne zhodi a rastie len s hornymi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2015 23:09 Libcin Re: kilo18
Ostatní rostlinky jsou v pohodě. Listy Heteranthery neopadávají, ani když je akva rostlinami přerostené, jenom po sestřihu, než zakoření v substrátu ADA.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2015 23:00 Muž kilo18 [2] Re: Libcin
ostatne rastliny ti nezhadzuju spodne poschodia? moze to byt nedostatkom zivyn ale v pripade ich dostatku zlym prudenim vody - toto bude asi tvoj problem mal som nieco podobne v akva rastliny kde bol prud rastli pekne na opacnom konci akva tomu tak nebolo pridal som prudove cerpadlo a druha strana sa pekne rozbujnela
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2015 20:52 Libcin – Opadává
Zdravím, tahle rostlinka mi roste dobře, ale když ji zkrátím na řízky a přesadím, začne hodně shazovat spodní listy. Hnojím Tropicou, takže jsou ve vodním sloupci menší hodnoty draslíku. Není to tím? (parametry Fe 0,1-0,2, P 1,0, NO3 20, K do 10mg, CO2 15-20,KH4)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2015 22:11 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: TBBT
Co takhle si přečíst starší komentáře. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2015 22:07 Muž TBBT [4] – listy černají
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku zdravím potřebuji poradit..

Pořídil jsem si do akva v prezentaci tuto rostlinku a začali u ni jaksi černat listy.. Nevím co s tím a rád bych ji zachránil...

Hnojím pravidelně Co2 vital 3ml denně a Bioflor každých 14 dní (vše od rataje)

údržba pravidelná každý týden..

Předem děkuji
 

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] 3 4

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 6184x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/4776-heteranthera-zosterifolia-problem