Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Rozmnožování ryb všeobecně

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Množení ryb 

Akvaristik.eu

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Rozmnožování ryb všeobecně
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2023 18:46 Muž Freedlo [213] Re: vlka
To je fakt. No on ten poter trosku asi zmizel takzeee…snad priste:-D:/
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2023 18:21 Muž vlka [3444] Re: Freedlo
Skoro každé krmivo jde rozdrtit ,,na prach,, takže bych si hlavu nelámal...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.08.2023 20:00 Muž Lojza007 [1182] Re: Freedlo
Sera má práškový krmivo pro potěr. Easyfish má mrazem sušenou artemii, která je taky prášková. To by mohli zvládnout a přežít.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2023 14:59 Muž skypi [248] Re: Freedlo
Protogen ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2023 14:04 Muž Freedlo [213] Re: afc1886
Tyjo. Jsem necekal po 5 dnech:-D. Ted jen nevim, jak ty priserky krmit teda. Pisou uplne nejakou prachovou stravou nebo nalevnikama nebo necim podobnym..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.08.2023 13:58 R Muž afc1886 [14655] Re: Freedlo
Neboj, parazit to není, máš tam potěr. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2023 13:39 Muž Freedlo [213] – Co je to za zivocicha?
Fotka k příspěvku Ahoj
V krevetarku se mi objevily tyto potvurky. Jsou opravdu mini a tedy tezke vyfotit. Mam tam 4ks rozbora ragnonska. Je mozne, ze to jsou mladata nebo spis nejaky parazit co tam nepatri?

/to male pod listen na fotce/

Diky
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2023 14:04 Žena Beastie [314]
Fotka k příspěvku Mám dotaz, nejsem v odchovu ještě moc zběhlá, odchovat kardinálky se mi sice podařilo (ale viz můj dotaz vedle v tématu s jednou poruchovou). Před 14 dny jsem si pořídila pseudomugil luminatus, očividně už dospělé, hned se začali třít, odebrala jsem kus mechu, několi kvajíček, koukla na videa, zjistila že se líhnou po 10-14 dnech, říkám ok. Čtyři dny po přesunu vajíček v litrové plastové odchovničce v hlavním akva, kam jsem přesunula ten mech, plave potěr. Je to naprosto mikroskopické modré oko co se primárně zdržuje u hladiny, i já na něj musím brejlit hodnou dobu, než ho vždycky znovu spatřím.
naštěstí žere first bites, takže dobré, ale co teď s ním. Jak dlouho ho můžu "trápit" v té litrové krabičce a v jaké velikosti mi ho rodiče nesežerou. U kardinálek to šlo že po pěti týdnech byly velikosti 1/3 rodičů, ale měli akva sami pro sebe na to, aby stihly vyrůst.
PS jedná se o tu plastovou věc vlevo, té síťky vpravo si nevšímejte, tam je ta kardinálka, se kterou spekuluji, jak dál
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2022 21:35 Wooalla – Vytíračka + odchov
Zdravím, jsem úplný amatér, ale chtěl bych si zkusit odchovat vlastní potěr razborek espeho.
Dost věcí jsem si už zjišťoval, takže teorii co je třeba pro vytření a rozkrmení mám.
Jediné co jsem nikde nenašel je to, jestli to musí být zaběhlá nádrž nebo stačí čerstvá voda a po rozplavání každý den odsávat zbytky aby se nehromadil čpavek.
Samozřejmě uvítám rady, tipy, triky od zkušenějších.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2018 13:39 Žena sharka71 [37] Re: Wanderer
Děkuji všem za rady, noční odlov se podařil :) , asi tak hodku nám to dalo.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2018 16:04 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: sharka71
Jojo, v noci to je nejjednodušší a u některých ryb jediná šance, jak je chytit v zarostlém akváriu. Dá se to i bez čelovky, normálně rozsvítit. Cca čtvrt hodiny jim trvá, než se zmotají.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2018 15:23 Žena sharka71 [37] Re: afc1886
Jo tak, vezmu čelovku a půjdu na to :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2018 15:20 R Muž afc1886 [14655] Re: sharka71
Já jsem byl jako zloděj s baterkou. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2018 15:08 Žena sharka71 [37] Re: afc1886
Zkusím no, ale nějak mi není jasné jak je najdu, když bude zhasnuto? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2018 15:07 Žena sharka71 [37] Re: NHKG
Ona to je vrčivková nádrž, neonky tam měly být jen dočasně, protože byly příliš malé do společenského akvária. A rodiče se odlovují taky z důvodu požírání nebo proč?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2018 14:53 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: sharka71
Neonky jako většina teter a jim podobných ryb potěr s chutí loví a žere. Já naháním ryby menší síťkou do větší a u hejnových ryb to většinou funguje dobře. Ale pokud vrčivkám rozbiješ hnízdo, nevadí. V dobrých podmínkách se brzy vytřou znovu a ty budeš mít čas připravit si krmení pro potěr. Se sušeným to nepůjde.
Edit: Nebylo by lepší založit vrčivkám vlastní nádrž a v ní se je snažit odchovat? Po výtěru je dobré rodiče odlovit a musíš mít nízkou výšku hladiny...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.05.2018 14:53 R Muž afc1886 [14655] Re: sharka71
Zkus je odlovit až večer po zhasnutí světel. Když už pomalu klimbají, je to celkem hračka, teda aspoň u mě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2018 14:45 Žena sharka71 [37] – vrčivka a neonky??
Ahoj, mám takový dotaz. Jsou nebezpečné neonky modré pro potěr a jikry vrčivek trpasličích? Myslím, že ano a potřebovala bych neonky odlovit, ale nevím si s tím rady, protože nechci rušit vrčivky a dělat nějaký radikální zásahy do akvárka. Zkoušela jsem to chvíli včera hned po páření vrčivek, ale ty mrchy neonky jsou strašně rychlý, schovávají se..není tam moc prostoru na síťky (zkoušela jsem je malou síťkou nahánět to fajfky, ale to je asi blbost). Nefunguje na ně nějaká pastička jako na ancíky třeba? Díky moc všem za rady

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2018 08:25 Muž motýlek [275] Re: DavFM
No - na ty tetry to bude chtít tak nějaké zkušenosti třeba s jednoduššími rybkami - tímhle začínat zda se mi poněkud nešťastne ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   19.04.2018 16:19 Muž DavFM [1371] - Corydoras&ApistogrammaRe: FishWoman
No, jednoduše řečeno, ryba musí mít správný věk, musí dostat dobře nažrat, aby se zaplnila jikrama a pak na většinu ryb existuje nějaký spouštěč, trik, kterým je obalamutíš a dáš jim signál, že už je čas se vytřít.

U některých ryb musí být i správné roční období, aby se do toho daly.

A pak je další fáze, udržet jikry naživu a udělat podmínky, aby se jikry vyvinuly.

Chce to mít čas, možnosti a podmínky a pak to vyjde.

Edit: a na ty tetry to bude chtít hodně měkkou vodu, to že rostou kytky neznamená v tomto případě absolutně nic
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2018 13:55 R Muž ctibum [6876] Re: FishWoman
Viz atlas:
Odchov: Vytírají se na jemnolisté rostliny nebo do jávského mechu. Je možné nechat jikry naklást jen jeden pár, ale rozmnožování je možné i v hejnu. Po nakladení jiker rodiče ihned odlovíme. Potěr se líhne za cca 24-36 hodin a do 4 dnů se pak rozplave. Krmíme drobnou živou potravou.

Třeba bude problém tady...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2018 13:48 Žena FishWoman [7] - Amerika
Ahoj, chtěla bych se zeptat čím to může být, že se moje rybky nerozmnožují? Mám hejno 20 teter ohnivých, 5 pancéřníčků, kteří jednou nakladli jikry ale tetry jim je sežraly a od té doby jikry nenakladli a pak ještě trio akarek zelených dvě samice a jednoho samce (když jsem si je jednou v sobotu přivezla tak se druhý den osypaly krupičkou a v pondělí večer nakladla jedna samička jikry na kámen, po pár dnech jsem viděla jak se jikry cukají, ale nakonec drobet zbělaly a nic z nich nezbylo) Takže pancíci nakladli jikry jednou a akarky taky jednou, ale tetry nic. Z toho usuzují že to že se mi ještě nerozmnožili, nebude tím že by se jim u mě nelíbilo nebo byly ve stresu. Kamarád mi poradil že to může být tvrdou vodou, já ji sice neměřím ale rostlinám se u mě celkem daří takže s tou tvrdostí to nebude tak vážný. Nevíte tedy čím by to mohlo být? Vždycky jsem byla natěšená že budu moc sledovat prťata a nakonec nic sad

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   22.09.2017 22:52 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: Magic
Já bych ještě chvilku počkal. Nejedná se ani tak o to, že by ji některá dospělá rybka sežrala, ale v malé nádrži se může líp nakrmit a o to rychleji poroste.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2017 21:10 Muž Magic [879] - Rostliny
Kedy môžu "dorastenci" späť do akvária k rodičom?
Mám konkrétne jednu už asi centrimetrovú cca 6-týždňovú drobnoústku (prekvapenie po prázdninách) zatiaľ bokom v miniakvárku, kedy môže do spoločného? To najväčšie, čo tam je, je asi 4cm neonka...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2017 10:29 Žena Nico [0]
Dneska jsem si všimla něčeho zvláštního. Poslední dobou pozoruju různě v akva přichycený jikry, na skle, filtru, atd. Myslela jsem, že to jsou nějaký zatoulaný od skalár, ale dneska jsem zjistila, že to je od závojnatky. Lítala z ní spousta jiker, rybičky měly aspoň snídani :-) ale je to normální? Když tam nemá samce, že se jí dělají a pouští je?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2017 15:36 Žena KLeo [13] - ŽivorodkyRe: LiborSprysl
No,já jsem vegetariánka...a u mě mají ryby "zákaz" pojídat rybí miminka. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   17.02.2017 15:10 Muž LiborSprysl [9015] Re: KLeo
Nejlepší krmení pro všechny ryby je ... ??? No přece ryba!!! smich hop ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2017 14:33 Muž Sitius [26] - učit se, učit se, učit seRe: KLeo
Ano, matka ti je klidně všechny sežere, stejně i otec, stejně velké ryby si většinou nic nedělají.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2017 12:50 Žena KLeo [13] - ŽivorodkyRe: Maq
Nechci chovat pro trh.Ale zajímalo mě,jestli může mezi mláďaty živorodek docházet ke kanibalismu když se sejdou větší a menší jedinci stejně tak, jako matka nebo jiné dospělé ryby žerou potěr?Pokud ne, nechala bych je spolu.Stejně je většina z nich skoro stejné velikosti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2017 10:33 Maq Re: KLeo
Pokud Ti nejde o efektivní odchov (pro trh), tak bys s tím nic dělat ani nemusela. Je to přirozený výběr, jako v přírodě. Vyrostou Ti geneticky nejzdatnější jedinci. A to nemusí být k zahození.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2017 09:11 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: KLeo
Pokud mám mimina živorodek oddělená od dospělých, tak mají permanentně dostatek živého krmení. Výsledkem je že tenhle problém nemám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.02.2017 09:01 Muž motýlek [275] Re: KLeo
určitě roztřídit ... ale nestejnoměrný růst je známka, že není něco v pořádku ... asi krmíš málo a stíhají se nažrat jen ti nejsilnější - v přírodě to tak je OK, ale doma chceš určitě odchovat co nejvíce ... někdy stačí krmit do více míst v nádrži ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2017 18:44 Žena KLeo [13] - Živorodky – Třídění potěru
Je nutné třídění potěru?Mám asi 4 týdny starý potěr plat,kolem 20ks,a někteří jedinci jsou až dvakrát tak větší než ti nejmenší z nich.Napadlo mě,nemůže v určité době u potěru třeba docházet ke kanibalismu?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2015 10:02 R Muž vaclav [14570] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: TRULY
Dospělí mladé sežerou. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2015 09:40 Muž TRULY [164]
Zdravim. Chcel by som sa spytat na mozne dovody pre ktore sa mi zivorodky nechcu rodit. Mam akva zalozene asi 3 mesiace a vsetko su to dospele kusy. Predtym ich mala ina majitelka. Mam celkovo jednu samicu pavie ovko a 5 samic mecoviek. Jedna mala sa mi okotila asi pred mesiacom o pocte 8ks + aj ostatne mensie 2 kusy vyzeraju nadejne. Ale co sa tyka velkych kusov a velkej gupky tak nic. Nie zeby mi nejako male chybali ale zaujima ma ake mozu byt dovody.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2014 15:20 Muž Čeníček [-22] - cichlidkyRe: LiborSprysl
aha děkuji, přijel jsem z dovolené a už plavali
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2014 13:55 Muž LiborSprysl [9015] Re: Čeníček
No že strávily žloutkový váček a už plavou, což před tím nedělaly... :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2014 11:40 Muž Čeníček [-22] - cichlidky
Chtěl bych se zeptat co to znamená že se rybičky rozplavaly (potěr).

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2014 12:07 R Muž romant [27983] Re: Stefanie
Nejlepší je to neřešit, ono, když nebudou odpovídající podmínky(voda, přísun potravy atd.), tak z toho stejně nic nebude.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2014 09:05 Stefanie – Množení rybiček
Zdravím...
Mám dotaz, zda se dá nějakým ne příliš násilným způsobem zabránit rozmnožování rybiček pokud máme jednoho samce a dvě samičky pohromadě? Samec už začal tvořit pěnu na hladině :(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2014 12:16 jamajcan Re: jmalyska
Myslím,že Gupky nezklamou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.04.2014 12:12 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: jmalyska
No nevim jestli to bude vyherce souteze, ale rybicky.net/atlasryb/kancik_pricnopruhy urcite nebude spatny kandidat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2014 08:38 Muž jmalyska [167] – Množení
Co se množí nejvíce a nejlépe?
Budu potřebovat krmení pro velké ryby ;) Takže si umíte představit spotřebu ryb týdně...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.02.2014 10:13 JoKa Re: MichoCZ
Tak to se z těhle zblázníš... :-) Voděj doslova furt a přesně ty věci, které čteš, oni dělají. Například samec přenáší šutry v papule, skoro tak velké, jako je on sám...
Taky se mi líbí, když samice lehne na dno a ploutvema rozvíří bordel, ať se mladí nadlábnou... Přiblížíš se k akvu, tak tě samec začne odhánět. Nebo tam strč ruku, kousne, až když to nečekáš, ono to nebolí, ale lekneš se, už jsem i leknutím upustil krycí sklo... :-)
Prostě paráda, kdybych nepotřeboval místo, nikdy je pryč nedávám. Škoda že má 3+1 není nafukovací, víc než kubík a půl sem nedostanu... :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2014 00:52 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: JoKa
Jednám o 300l nádrži, ale zatím je to právě v té fázi jednání. Ta paní v tom má zatím jakousi polévku, ale nechce se ji vzdát. Možná potom. Cichlidy mě učarovaly poté co mi kakadu vyvedla mladé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2014 19:52 JoKa Re: MichoCZ
Berou artémku hned a odchov je doslova primitivní... Rozkrmíš je i tabletou pro obyvatele dna (tou červenou, masitou) a pokud ani to ne, tak jsem si všiml, že samice rozemele v papule cokoli k jídlu a mladým to plivne... Takže i když tomu necháš volný průběh, tak víc jak půlka přežije...
Chceš je? Mám secvičený párek navíc... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2014 19:51 JoKa Re: dudak
Nemusí je nikam dávat. Hodně dlouho je voděj a už se dají krmit. A i kdyby vodit přestali a mladé "vypustili do světa", tak do třech týdnů začnou znova (přítomnost mladých je nevzruší) a během té doby ten zbytek mladých prostě zkrmíš... Já v tom prostě nevidím problém...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2014 19:50 hujerek Re: hujerek
Děkuju za názory. Jde o klapavky a počítal bych s tak deseti rybkami kolem 3cm týdně..minimálně. To jednoduché akva bez substrátu, s volnými rostlinami a živorodkami se mi celkem zamlouvá. Ideální budou asi gupky, že? Endlerky jsou moc drobné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2014 19:40 Muž dudak [1885] Re: JoKa
želvy taky nechovám, tak nevím, ale kančíky i oka jsem choval, právě jak píšeš aby se vytřeli znovu, bude muset mladé odlovit - a jak hujerek píše, má na to na vše 1x 85 litrů a v tom vidím ten hlavní problém - kam to odloví. oka můžou bejt spolu malý velký, dá se to dobře regulovat, mladý jsou relativně velký a berou prakticky jakoukoli potravu. Samic může mít kolik bude chtít, když se nějaký něco stane nic se neděje, jsou tam další.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2014 19:20 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: JoKa
Ty kanci se mi poslední dobou líbí čím dál víc. Čím se rozkrmují. Mě kakadu brali hned od prvního dne artemku.

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] 3

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 5659x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/4676-rozmnozovani-ryb-vseobecne