Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Tlamovci - nemoc

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 7 Přejít na další stránku   1  
Tlamovci - nemoc
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2012 20:26 Muž fido16 [631] Re: mAcHiiii
Vyměň část vody jak ti radí škorpík přibližně 30% a můžeš v častějších intervalech. A přečti si něco o filtraci ty maingana jsou celkem náročné na filtraci. ten vnitřní filtr co tam máš asi nebude to pravé ořechové.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2012 20:24 Muž scorpion075 [254] - Afrika
A jaký máš ph?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2012 20:22 Muž scorpion075 [254] - AfrikaRe: mAcHiiii
První vyměň polovinu vody a pak si nastuduj jak správně filtrovat vodu ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2012 20:19 Muž mAcHiiii [0] Re: scorpion075
Jak jinak mohu filtr vyčistit ? Jinak to není tak, že by umřeli najednou, ale tak ze tyhlety 4 rybky uhynuli tak s 2-3 denními intervaly.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2012 20:17 Muž fido16 [631] Re: mAcHiiii
Možná bych pouvažoval o lepší filtraci než to co máš. Problém bych viděl v tom proplachovaní filtru jelikož tím že ho propláchneš se zbavíš užitečných bakterií. Kolik je v akva ryb? S tím proplachováním je to zásadní chyba
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2012 20:15 Muž scorpion075 [254] - AfrikaRe: mAcHiiii
Filtr neproplachuj!!! Kolik vody měníš týdně? Kolik tam máš ryb? Johanii můžou být další na řadě sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2012 20:15 Muž mAcHiiii [0] Re: mAcHiiii
Jinak v akvariu je kusu Maingan ( z pořátečních 10 ) a 10 kusu Johanii a 2 kančíci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2012 20:13 Muž mAcHiiii [0] Re: fido16
Akvarium je v provozu okolo 2 měsíců. - ryby jsou v akva přes měsíc. Akvarium týdně odkaluji a filtr ( vnitřní ) proplachuji. Voda je na pohled čistá. Bohužel nemám u sebe testy, takže vodu nezměřím... Kdyby ale byla špatná voda, vadilo by to i Johaniim ne ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2012 20:07 Muž fido16 [631] Re: mAcHiiii
Kolik tam máš ryb? Co ten filtr? Tyto rybky potřebujou dobrou filtraci. Jak často měníš vodu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2012 20:06 Muž scorpion075 [254] - AfrikaRe: mAcHiiii
Prezentaci sice máš, ale celkem nic tam nepíšeš. Jaké jsou parametry vody? Jakým způsobem akva udržuješ? Jak máš zaběhlí filtr? Voda vhodná pro kančíky, rozhodně nemusí vyhovovat tlamkám.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2012 19:54 Muž mAcHiiii [0] – umírající Maingana
Dobrý den, chtěl bych poprosit o radu. V akvariu mi jsem našel již 4. uhynulou rybku ( maingano ). Opravdu nemůžu přijít na příčinu... V akvariu ( 200 l ) mám ještě Johanie a párek kančíků příčnopruhých - ovšem všechny uhynulé ryby byly maingana. Voda má 25,5 stupne, nepřidávám žádnou chemii. O závadnost vody také nemám strach, poněvadž mám zrovna v akvariu poter kanciku.Ryby nemají žádné známky po soubojích,ani po plísních.. Nevíte, čím to může být ? Děkuji :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2011 08:25 lena – prosím o radu
Máme doma tlamovce takového toho modrého s černými podélným pruhy. Poslední dobou stojí v akváriu a má zkřivenou ocasní ploutev a nehýbe s ní. Je to poranění po útoku silnějšího nebo se jedná o nemoc?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2010 00:04 roberto – Re: bigboban
Nevím co na to říct. Snad jen doufat, že jste se v určení druhu spletl...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.08.2010 19:24 Muž sollik [257] - Cichlidy – Re: bigboban
Té rybě už bohužel není nejspíš pomoci. Kde je příčina už víte, takže nezbývá než se podle toho zařídit a nadále neprovádět pokusy co to s rybama udělá, když je necháte všechny v malém akvárku. Ovšem pozor - ani dodržení doporučovaných rad ohledně rozměrů nádrže Vám nezaručí, že nebude k útokům a bojům mezi tlamovci docházet. Já nedávno taky přišel o samce Pseudotropheus zebra i přes to, že nádrž má hrubý objem 700l a úkrytů v dutých kamenech a kořenu je tam spousta. Samci spolu vždy vyrovnaně bojovali 4 roky. Nedávno jeden vyhrál ............
U tlamovců jde o to, aby jich v nádrži bylo "tak akorát". Příliš velký počet ryb způsobuje nervozitu a zvyšuje agresivitu, dominantní samci zahání zbytek osazenstva ze svého teritoria do teritoria jiného samce, ten zase jinam, takže nakonec ryby - většinou samice a slabší samci - putují nádrží bez možnosti uniknout některému z agresivních samců. Naopak při příliš malém počtu ryb nedochází jen k přirozenému "zahnání" vetřelce mimo teritorium, ale k cílenému pronásledování a fyzickému útoku .......
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2010 19:06 Žena sarkax [6] - Cichlidy – Nimbochromis livingstonii
Slyšela jsem už hodně, ale livingstonii v necelých 50 litrech je asi TOP .
Těch 340 litrů minimum co je uvedených v atlasu ryb je rozhodně málo. Optimální je tak 600 litrů.
Já jsem je původně chtěla do připravovaných 450 litrů, ale asi od nich ustoupím. Jsou to velmi agresivní ryby a mají netypický a velmi zajímavý styl lovu. Ryba leží na dně jako mrtvá a číhá na kořist....http://www.youtube.com/watch?v=m6ZmK67t-8U
;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2010 18:50 Muž traktorysta [28] - Labyrintky – Re: bigboban
já bývám většinou smířlivý vůči chybám chovatelů, ale tohle je fakt moc. kolik jste tam těch ryb proboha měl? takhle agresivní obludy...omg...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2010 18:30 Muž Deathbull [1928] - Cichlidy
A ještě napotvoru takhle velký druh, agresivní a nesnášenlivý...to Vás ale skutečne mohlo trknout...nebo spíše mělo. Informací je všude dost a dost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2010 18:26 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: bigboban
ty údaje o minimální velikosti nádrže mají svůj smysl tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2010 18:10 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy
bigboban napsal: Necelých kolem 50l.


coze to už hraničí z blbostí, u dětí ještě jde pochopit když začnou že si vyberou nevhodné ryby do menšího akva než ryby potřebují ale u dospělého člověka který už nějakou dobu akvárka má bych tohle nečekal rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2010 17:53 Muž bigboban [19] – Re: roberto
Necelých kolem 50l. Ale tlamovce jsem tam měl prvně malinký a protože jsem věděl že to není ideální nádrž tak jsem pozoroval co se bude dít. Víc jak rok to bylo OK, mají tam i jeskyni aby se mohli schovávat. Ale teď se prostě rozhodli že toho jednoho požerou.. Jeden tlamovec začal kopat díru (v hubě přenáší štěrk) takže nevím jestli se třeba nechystá na mladý nebo tak něco. :-O
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2010 17:24 roberto – Re: bigboban
V jak velké nádrži jste ho měl?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2010 17:01 Muž bigboban [19] – Prosím rychle pomoc - tlamovec v ohrožení
Ještě včera byl jedne můj tlamovec v akvárku naprosto OK. Dneska odpoledne jsem ho našel zapasovanýho za klackem břichem vzhůru. Ale to už je asi spíš následek asi úroku. Má pokousaný ploutve a trošku místama okousaný šupiny. Přendal jsem ho do dalšího akva, ale stále splývá na místě břichem vzhůru ale nadechuje se. :-(

Co víc pro něj můžu udělat? Má cenu nějaká desinfekce nebo mám jen čekat??

Podle mě je to tenhle:

rybicky.net/atlasryb/tlamovec_nimborchomis_livingstoni

Asi moje chyba je že jsem je měl v hodně malým akvárku.. :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2008 20:27 Muž wladys [291] - Cichlidy – Re: MatesKGB
Fotka k příspěvku To zčernání u leleupek je normální..někdy jím tlamka zčerná celá,jindy mají načernalou jen špičku,nebo je to tak nějak nepravidelně jako na přiložené fotce.Podle mých pozorování se takhle barví podle nálady...při tření mívají dokonce načernalý pruh na boku.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2008 10:51 Muž MatesKGB [4] – .
Ahoj, u leleupek mám ten samý problém. U tlamičky jakoby měly šedý flíčky, které nevypadají, že by byly způsobený nějakým otlučením nebo něčím podobným. V akva mám dost ryb a všechny včetně leleupek jsou v dobré kondici (žerou, prohánějí se, jsou pěkně vybarvený, rozmnožují se, žádný atipický chování prostě nic) jen ta barvička u tlamky.

Ještě mě napadlo jestli to není nějakým jejich chováním, ony se totiž občas dost prohání tak jestl ito není stresem oproti vlastnímu druhu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2008 09:55 gebush – tak
Fotka k příspěvku nevim na nemoc to moc nevypada, spis jestli na to nema vliv prostredi, pH je neco malo pres 7, sice jsem nedelal testy na N, P latky, ale vodu menit casto, odkaluju, nevim jak je to s tvrdosti vody, jestli nebude spis problem v tom.
rybky jsou v dobre kondici, zerou, neschovavaji se, plavou normalne, trva to uz nejaky ten patek, objevilo se to prakticky hned (do dvou, tri dnu) potom co prisli do akvarka.
prikladam foto ale neni to z toho moc videt, nejsou to primo cerne fleky, jak jsem rikal spis kolem tlamky takove sedave zabarveni.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2008 21:39 Muž wladys [291] - Cichlidy – Re: gebush
Netvrdím,že to musí být tvůj případ,ale zkus mrknout sem.http://wds.cz/tlamovci/forum_reagovat.php?id=22511
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2008 20:49 Žena ustavprochore [567] – Re: kardinalka1
hmm není anti ichtin na krupičku? ta opravdu jako černé fleky nevypadá ;-)

gebush: nebyla by fotka?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2008 19:27 Gi-Gi-Gi-Gigolo – no
tak to bude nejspis plisen.koup si anti ichtin...mnelo by to pomoci...ale pozor je to dost silny...aneb se zeptej v akvaristice, muzes taky koupit preventin... ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2008 19:06 gebush – ´špinavé´ ryby
zdravim, mam mensi problem, na pestrencich a samicce paviho ocka se mi objevili takove cerne fleky, spis to vypada jakoby byly spinave (hlavne na tlamicce a v predni casti tela), pritom jsou v dobre kondici a na ostatnich rybach se nic nevyskytuje, mate nekdo poneti cim to muze byt?
diky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2008 23:57 Muž Turok [18]
wladys díky za podporu :))) vyvodil jsem z toho stejné závěry, ale moc se neujaly :-D
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2008 21:21 Nobody – Re: wladys
Pokud takto vypadá,jak je na fotce,potrhaná ploutev...?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2008 20:59 Muž wladys [291] - Cichlidy – Re: Renitko
Kdysi jsem ti do tvé prezentace psal,že bude problém s tím druhovým složením ryb ve tvé malé nádrži.A myslím,že problémy jsou zde.Ryba na fotce je neustále terorizována jinou rybou.Ploutve jsou potrhané od toho pronásledovatele.O bakteriální rozpad ploutví se nejedná.Ryba je neustále ve stresu...podle mě ani nežere a schovává se.Jakmile vyplave z úkrytu agresor(nejspíš dominantní samec,ale může to být i dominantní samice) jde po ní.Můžeš zkusit rybu přelovit jinam na zotavenou,ale podle mě se to po opětovném vrácení bude opakovat.A časem ji prostě utlučou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2008 22:37 Nobody – Re: Turok
Nastane po napadaní baktérkou a to i bez předchozího poranění.
Baktérka nemusí nutně být druhotná infekce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2008 21:56 Nobody – Re: Turok
Tak pokud jsou toto ožrané ploutve... coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2008 21:40 Nobody – Re: Renitko
Tipuji baktérii.Možná bakteriální rozpad ploutví.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2008 19:49 Muž Turok [18]
no pochybuju, že se jedná o nemoc.. možná nemoc jako následek neustalého terorizovanání od jiné ryby.. je jasně vidět že se snaží schovat před ostatními obyvateli akvária a ploutve ožrané bude mít na svědomí některá z jiných ryb.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2008 18:43 Muž vóťa87 [207] - Rostliny
Tipoval bych že je to Pseudotropheus zebra a nežere z důvodu nemoci, což je vidět na ploutvích-rozpadají se jí, tudíž bych co nejdříve zahájil léčbu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2008 18:09 Renitko – red red
Fotka k příspěvku Ahojky poradil by mi někdo jakou nemocí by mohla trpět tahle rybka. Přikládám foto a ještě chci dodat že moc nežere a pořád nějak tak stojí u hladiny asi tak jako na přiložené fotce děkuji moc za jakékoli rady :-)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2008 23:56 jirka4 – Re: wladys
Díky ;-) hop palec ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2008 23:35 Muž wladys [291] - Cichlidy – Re: jirka4
Mbuny nosí v průměru 21 dní než mladé pouští.Délka nošení je samozřejmě závislá na teplotě vody(vyší teplota plůdek se rychleji vyvíjí) a taky na tom jestli má samice v akva klid na to,aby mladé pustila.Když ji přelovíš někdy kolem 20dne od tření nic tím nezkazíš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2008 16:16 jirka4
Prosím napište mi !!!!! Zjistil jsem to asi po 3 dnech, že nosí .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2008 18:29 jirka4
Právě jsem zjistil, že se mi vytřely zebry . Za jak dlouho mám samici přelovit do samostatného akvarka ????

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2007 12:40 Muž Killer [133] - Sumci – tlamovci
jako na úspěšnej chov ti to stačí jen v případě,že budeš dávat přeživší mladý a to hlavně samce furt pryč..měl jsem křížence 2:3 (2samci) a měli mladý furt..taky sem je furt zkrmoval - livingstoni měli celkem radost když sem jim to tam házel.Ale je fakt,že když k akvárku přišel někdo jiný než já,tak zalezli..taky na to aby zalezli stačil jen nějaký prudký pohyb..Já si třeba osobně myslím že 2+4není špatný poměr u zeber,protože se mlátí jen samci mezi sebou a samice docela vynechávaj..nebo asopoň u mě to tak bylo ve velkym akvárku,ale je to možný taky protože tam bylo hafo jinejch ryb..jestli chceš něco o tom mojem pokuse s malym akvárkem počíst,tak je to zde: rybicky.net/rady/tlamovci-ze-skupiny-mbunas
Jinak platí že čím větší nádrž maj tim jednodušší to s nima je..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2007 09:07 Muž wladys [291] - Cichlidy
Jirko,když sem kdysi s tlamkama začínal udělal sem stejnou chybu jako ty.Ryby jsem nacpal do stodvaceti litrů a za půl roku,když začly dospívat a množit se,začal neuvěřitelný hukot.Začaly se mezi sebou mlátit.Samozřejmě to odnášely slabší ryby a hlavně samice.Přidal sem úkryty,utlačované ryby zalezly a v akva plavali jen dva dominantní samci.Ryby neměly pomalu klid ani na to aby se nažraly.Natož v klidu rozmnožovaly.Pokud to s mbunama myslíš vážně tak jim pořiď aspoň třístovku.A věř mi,že na spokojené tlamovce bude mnohem lepší pohled. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2007 23:34 :-)
To wladys teď jsem se díval na nádže a je tu plno lidí kteří mají akvárka s tlamovcema v 100, 110 a 140 litrových akvárcích !!!!!! Tak nachápu proč pro mojich tlamovců nestačí 150 litrové akva !!!!! coze hmm
Je tu plno lidí co to dělají velmi špatně, tak proč to nedělat taky tak. hmm

Wladis "Africe", na rozdíl od mnohých, opravdu rozumí. Ale je na tobě jak s tím naložíš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2007 23:02 rolandmynar
To wladys teď jsem se díval na nádže a je tu plno lidí kteří mají akvárka s tlamovcema v 100, 110 a 140 litrových akvárcích !!!!!! Tak nachápu proč pro mojich tlamovců nestačí 150 litrové akva !!!!! coze hmm



Myslím, že Wladys chtěl říct, že někteří tlamovci tam být můžou (třeba Labidochromis) ale Zebry jsou vnitrodruhově dost agresivní a navíc jedni z největších.
Navíc Zebry 2:4 je dost nedobrý počet.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2007 22:52 jirka4
To wladys teď jsem se díval na nádže a je tu plno lidí kteří mají akvárka s tlamovcema v 100, 110 a 140 litrových akvárcích !!!!!! Tak nachápu proč pro mojich tlamovců nestačí 150 litrové akva !!!!! coze hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2007 19:48 Muž Killer [133] - Sumci – wladys
já myslim že by to šlo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2007 17:25 Muž wladys [291] - Cichlidy
Zásadní problém,je ve velikosti nádrže a potažmo řídkém osídlení ryb.Tyhle ryby se prostě do stopadesátky nehodí. :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2007 14:21 jirka4
Mám je ve 150 l nádrži . Jsou tam 2x samci a 4 samice . Dominantní samec furt útočí na všechny samice .Už je zase normální a žere . Jsou tam jen ty zebry .
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [7] 8

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 5611x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/4633-tlamovci-nemoc?od=301