Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Terčovec - nemoc

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránkuPřejít na další stránku   1  
Terčovec - nemoc
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2009 21:34 Muž Dahak [425] - Cichlidy – Re: Romy
600g baleni v lekarne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2009 21:33 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: Dahak
Ale jo,a kde? Nejspíš na veterině... :-D 50-100 g je směšné množství,ale kdybys chtěl kilo,tak by ti to také neprodali.Jak je to s malým množstvím,na to se zeptej Danily,vždyť v tom pracuje. Myslím,že to je jen dobrá vůle veterinářů,že nám malé množství prodají.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2009 21:25 Muž Dahak [425] - Cichlidy – Re: Romy
Od kdy ? ja ho kupoval pred vanocema normalne bez receptu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2009 21:21 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: Dahak
Bohužel Petře,ale podle zákona č. 378/2007 Sb., o léčivech,Flubenol je registrované léčivo,tudíž na recept.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2009 21:12 Muž Dahak [425] - Cichlidy – Re: Pepik
Flubenol je lecivo urcene pro odcerveni prasat a drubeze.Prodava se normalne bez receptu takze nevidim duvod proc by melo bejt trestny jeho pouziti na lecbu ryb.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2009 21:01 Dara – Re: Pepik
Tak tomu nerozumím. Včera jsi psal něco o vysoké pokutě těm kteří používají látky jako Flubenol a dnes sám píšeš, že bys byl rád kdyby Ti tento lék fungoval i za pár let, tobě tato pokuta nehrozí?Můžeš to objasnit. Díky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2009 20:17 Muž metal [96] - Cichlidy
ja viem len to ze vsetci co mali potravu zmiesanu s flubenolom od mira ,si to nevedeli vynachvalit.druha vec je ,ze ked sa to bude casto davat rybam,moze sa stat ze im prestane flubenol zaberat a potom nastane pohroma.zistim od zverolekara jeho nazor na flubenol a pouzitie.vsetko sa to len domienky,pravdu treba zistit od konpetentnych ludi .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2009 19:16 Q
Delise znam, vím že to BYL Mirovo přítel, jestli je i nadále o tom bych si dovolil polemizovat....

Pokud někdo ví o problémech které by mohli nadělat rybkám problémy.....povídej.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2009 18:10 Pepik – Re: T
Jak uz sem psal..muj jedinej zajem je aby mi Flubenol fungoval i za par let...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2009 11:43 Muž Dahak [425] - Cichlidy – Re: Q
Taky by me zajimal vliv vody/mrazu na flubenol ale to by nam rekl asi jen nejakej chemik.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2009 11:40 Q – Re: Pepik
Zajímalo by mě jak je to opravdu s funkčností antiparazitálního krmiva od Mira03.....ten už nám to asi neosvětlí, protože smazal profil i prezentaci(že by kvůli tomuto krmivu)


nezajímá mě strana legalnosti, ale pouze to jeslti je krmivo účinné či ne....jde o to že spousta uživatelů krmivo používala a jejich výsledky s tímto byly výborné.....a to po tvém vysvětlení zní jako blbost....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2009 23:58 Muž vladislav [106] - Cichlidy – Re: Dara
Moji terčovci jak se přiblížím k akváriu tak zajedou také do rohu..jakmile znasnu vyjedou...ale je zajímavé jakmile přijde k akváriu přítelkyně tak ji žerou pomalu z ruky... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2009 22:16 Dara – Re: Romy
Provedu!!! potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2009 22:15 Dara – Re: Laduschka
Tak soráč asi mám to v hlavě popletené smich ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2009 22:13 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: Dara
Tvrdost přežijí v pohodě.S pH se dá laborovat s osmotickou vodou a míchat s vodovodní.Myslím,že jsi na začátku psal,že dáváš jen osmotickou,to by bylo špatně,nebo co je termín ,,z jednoho zdroje tzn.vodovodní z RO"?Pokud bys dával velký podíl vody z RO,terčům by chyběly minerály,tady by sis koledoval o děrovou nemoc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2009 22:13 Dara – Re: Pepik
Jak jsem psal výše ryby mám od velikosti 5 cm a ze začátku byly docela v pohodě, tento stav trvá asi 3 měsíce. Díky za upozornění věc s Flubenolem je pro mne novinkou, nikde jsem o tom nenašel zmínku, vlastně ani na veterině mne na to neupozornili.No, ale nechtěl jsem úvahou o krmivu od Mira rozpoutat nějakou hádku. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2009 21:31 Žena Laduschka [120] – Re: Dara
coze já nic o parazitech neříkám, já jsem pro úpravu nádrže :-D ale nevim, jestli to pomůže, ale přimlouvám se za to :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2009 21:31 Pepik – Re: Dara
Daro,ty ryby jsou bazlivy uz od zacatku co je mas??
myslim ze 80 centaku je dost malo a pokud byli ryby nekde vysoko,tak si spatne zvykaji...
A k tomu krmivu...
Bylo by krasny kdyby slo dat jednou mesicne nejaky "krmivo" a bude po problemu,ale at vam nekdo neco napovidal,neni to pravda...
Za prve,flubenol ktery tam Miro pridava,se po smichani s vodou(a ta je ve zradlu vzdycky) znehodnocuje a po tydnu je totalne na dve veci...
za druhe Flubenol se znehodnocuje zmrazenim pod 5 stupnu....
za treti,strevnich parazitu je cela rada a na nejake funguji pouze antibiotika a ty stejne musite davat pravidelne aspon tyden,jinak je to na nic....
urcite bych prisel i na jiny veci,ale uz myslim neni proc.:)
Takze vidis, ze rozhodne nejses za vodou ,kdyz budes kupovat neco od EXPERTA Mira a spolehat se na to...
Radsi ryby sleduj a pocitej s tim ze je vsechno mozny,kor u Tercu...
Ahoj
PS:Vis vubec ze porusujes zakon a vystavujes se pokute 50 000 Kc,protoze davas rybam neco , co obsahuje latky ktere spadaji pod statni kontrolu a Miro vubec nesmi takovyhle zradlo s Flubenolem prodavat??
Miro to brzo pozna sam,ze se to nesmi a uz sem to tu jednou psal,ale redakce mi to smazala ...
Proto bych chtel varovat i redaktory,protoze pokud mi to znova smazou vystavuji se obvineni ze pomahaji Mirovi v nelegalni cinnosti....
Pravidla plati pro vsechny..!!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2009 21:24 Dara – Re: Romy
Co se týče vinohradské vody tak to máš pravdu, z kohoutku naměřím kolem 12°dH, ale jest dost vysoké Ph tj.kolem 7,6-7,8. Myslíš, že mám dát jenom tuto vodu anebo míchat s RO?Určitě dám vědět jaké změny nastanou. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2009 20:51 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: Dara
V Praze máme Želivku(měká voda) a Káraný(středně tvrdá),aktuální kvalita vody je zde:http://www.pvk.cz/aktualni-kvalita-vody.html
Na Vinohradech je směs obou vod,ale i kdyby nebyla,tak tvrdší Káraný má tvrdost 2,45 mmol/l,což je nějakých 13,72°dH,čili voda středně tvrdá.Pro terče žádný problém.Viděl jsem terče prosperovat ve vodě tvrdé přes 20°dH.Jak jsem už psal,je možné kolísání pH díky nízké UT.
Já patentkami krmím,v tom jsme se s Mirem neshodli,ale vůči jiným surovinám max. v třetinovém podílu.
Jsem zvědavý,co se stane po té úpravě vody. ;-) ahoj
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2009 20:26 Dara – Re: Pepik
Jsem on ne ona, nebo že by na fotce to nebylo poznat? coze Ale to je vedlejší nejdůležitější jsou v tento okamžik terčáci ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2009 20:23 Dara – Re: Laduschka
Jak jsem již psal výše parazity to asi nebudou.Pravidelně jím podávám antiparazit od Mira.No ale není to 100%, může to být nějaký parazit, který je odolný proti všemu :) Ještě chvilku počkám a potom zkusím zase zařídit plnohodnotnou nádrž.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2009 20:17 Dara – Re: Romy
nevím jakou kvalitu má voda na Praze 5, já bydlím na Vinohradech a mám tu smůlu, že je tady snad nejtvrdší voda v Praze :-| Pro mne RO je hrozný vopruz, ale na druhou stranu je to pro mne jediná možnost jak se dostat k lepší vodě. Zkusím trochu upravit parametry vody a pak uvidím.Ryby Krmím jak mraženým (srdce na různé způsoby) tak granulovaným krmivem. Po konsultací s Miro03 již nekrmím patentkami ani žádným tomu podobným krmivem.Vitaminy podávám každý týden.Co se týče dýchání tak zatím je v pohodě, výkaly taktéž. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2009 11:16 tercovec5 – Re: Pepik
bylo psáno 80cm nad podlahou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2009 10:59 Pepik – Re: Dara
a jak je teda to akvarko vysoko nad zemi??
porad jste to jeste nezminila...
Lekavost taky muze byt zpusobena vnitrnimi parazity a je jedno ze ryba zatim zere...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2009 08:45 Muž Yirka [9135] – Re: Romy
Jestli tou změnou právě nebylo vyčištění a změna prostředí nádrže při léčbě. Jestliže před tím to byla normálně zarostláa zavedená nádrž, tak třeba teď nejsou spokojeni s tím holobytem? Tak jsem to myslel i v mé první reakci. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2009 23:58 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: Laduschka
Možná k nějaké změně došlo,ale Dara říká že ne,ta změna bylo první,co tu všechny napadlo. ;-) V tuto chvíli těžko říci co je příčinou,mne napadlo jen to nestabilní pH.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2009 23:54 Žena Laduschka [120] – Re: Romy
aha, to je z ničeho nic po půl roce? coze beze změny? tak to se omlouvám, to mi nějak nedošlo do mozkovny, s váma se teda nebudu hádat, pane :-D to ne :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2009 23:51 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: Laduschka
Laduschko,vždycky je to v rybách,ale máš pravdu v tom,že jednou to může být moc prostoru,jindy málo prostoru,ale projeví se to hned,ne po půl roce,když to před tím bylo v pořádku.Přeci jen to jsou zvědavé a velmi žravé cichlidy,které,když jsou zdravé,tak jim nevadí ani sbíječka vedle akviška. :-D Ještě se půjdou podívat,který blb jim chvěje s vodou... ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2009 23:44 Žena Laduschka [120] – Re: Romy
já bych řekla, že to bude v tý nádrži, když po zhasnutí se chovaj normálně coze taky jsem musela přestat svítit v chovnym akva, páč pří svícení stály ryby v rohu a jen blbě čuměly, jinak jsou ok. a ve společenskym zarostlym zajetym akva tyhle ryby nemaj žádnej problém ani s osvětlením... těžko říct, tohle je moje zkušenost :-O coze
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2009 22:10 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: Dara
V nádrži to nebude,sám mám 7 kousků ve 230 l(na vykrmení)a žerou z ruky.Světla je spíš málo.Pokud plachost před tím nebyla,je to nejspíš předzvěst nějaké nemoci.Plachost není jejich vlastnost,jak se v místnosti něco hne,už žebrají u čelního skla.Docela mi nesedí uhličitanová tvrdost,je dost nízká,voda má malou pufraci a je možné,že máš velké výkyvy v pH.Voda pod 3°dKh,bývá nestabilní.Pokus se změřit ráno,v poledne a večer.RO je pro běžný chov zbytečná,naše,pražská voda je dost dobrá.
Zatím bych nic nedělal,pozoroval chování ryb(chuť k jídlu,dýchání,výkaly a celkové sociální chování)a zvedl bych i dKh alespoň o stupeň.Jeden z terčů co se schovává u kořene mi přijde pohublý(ale mohu se mýlit,není dobře vidět),čím vším krmíš a jak často?Co vitamíny?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2009 21:25 Žena Laduschka [120] – Re: Dara
tak bych se přimlouvala k tomu, vyléčit od parazitů a zařídit akva líp, s víc kytkama a normal substrátem :) a třeba rašelinu do filtříku, to prej zmírňuje stres....? třeba se pak ze začátku budou schovávat, ale vzhledem k tomu, že tam jsou třeba i ty neonky, tak by to pro ně mělo bejt takový nějaký antistresující :-D aspoň mě to pomáhá palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2009 20:21 Dara – Re: Yirka
Je mi to jasný, měl jsem normálně zařízenou nádrž, ale chytil jsem parazity a takto zařízená byla dost překážkou v léčbě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2009 20:18 Dara – Re: Dahak
Vodu mám z jednoho zdroje, tzn.vodovodní z RO. Ph 7, celk.tvrdost kolem 7, karbonová 2, NO2 v normě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2009 20:08 Muž Yirka [9135] – Re: Dara
Nejsem expert na terčovce, ale založením normální nádrže se ti určitě podaří nastolit a udržet daleko lepší rovnováhu a tím i prostředí pro rybky. A když bude přiměřeně zarostlá, rybky se budou cítit daleko lépe a přirozeněji. Také se ti bude daleko více líbit, když budou terčovci proplouvat mezi vysokými rostlinami.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2009 20:07 Dara – Re: iris
Jak píši výše, kromě kočky žádný rušivý element v bytě nemáme až na to, že akva je v obýváku. Zaráží mne fakt, že takto vystresované jsou pouze při světle.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2009 20:07 Muž Dahak [425] - Cichlidy – Re: Dara
Prostredim to nebude.Chovatele chovaj a odchovavaj ryby v nadrzich bez dekorace naprosto bez problemu.Nezmenily se nejak razantne parametry vody?.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2009 20:01 Dara – Re: Yirka
Já vím, hrůza!!!Takže myslíte zgruntu to zařídit, tzn. dno, nové rostliny atd.?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2009 19:58 Muž Dahak [425] - Cichlidy – Re: metal
28W zarivka neni prudke svetlo.Nedavno jsem jeste svitil 12 hodin denne 4x40W a zadny schovavani se nekonalo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2009 19:55 Muž Dahak [425] - Cichlidy – Re: iris
Aha me bylo divny proc Iris pise slovensky a on je to Miro :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2009 19:55 Muž Yirka [9135] – Re: Dara
Abych pravdu řekl, mně by se v takovém prostředí taky moc nelíbilo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2009 19:48 Dara – Re: Romy
Fotka k příspěvku V současné době mám 3 terčáky(2 pigeoni 12-14cm, 1 red alenquer),3 ancistrusy(2skoro dospělí,1 nějaký zakrslík) a 7 neonek. Rostliny:Echinodory v květináčích. Ryby mám od velikosti 5 cm a zpočátku bylo vše O.K., ale tato situace trvá tak cca od prosince.Akva mám v obýváku, takže běžný provoz, krom toho máme kočku, která ráda se na rybičky kouká coze.Přikládám nějaké foto.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2009 19:14 Muž metal [96] - Cichlidy
tercovce nemaju radi moc prudke svetlo ,skorej naopak.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2009 16:28 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: Dara
Kolik a v jaké velikosti ryby jsou? Chovají se takto od začátku,nebo se chování změnilo až nedávno? Jestli to chápu dobře,je dno holé,zřejmě výkrmna?Co rostliny? Jak frekventovaná je místnost s akviškem?
Nejvíc by pomohlo foto.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2009 16:12 Dara – Re: Petr
Akva mám cca 80 cm od podlahy, možná Váš návrh by něco zlepšil, ale u mne je neproveditelný.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2009 16:09 Dara – Re: Laduschka
No když se vypne osvětlení tak vylezou z úkrytů a dokonce začnou papát ano Já bych potřeboval, aby se takhle chovaly přes den sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2009 16:06 Dara – Re: tercovec5
Teplotu mám na 30-31 stupních, osvětlení pouze 1 zářivka 28W,v akva nic moc neměním, akorát 1xtýdně měním 25-30% vody za čerstvou.Akva 240 litrů bez písků.Jinak mne nic nenapadá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2009 01:44 iris
Nedošlo k zmenám aj v okolí nádrže?Myslím si že terčovci sú cez den z nejakého důvodu stresovaný?!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2009 00:42 Žena Laduschka [120] – Re: Dara
a když se vypne to osvětlení,copa dělaj? coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2009 00:17 Petr – Re: Dara
Treba se trefim...
Nemate akvarko blizko u zeme??
nekdy to terci nemaj radi,hlavne ty veliky..tot ma osobni zkusenost...nejlepe se dle meho citi v urovni vasi hlavy..
Jinak to co popisujete muze byt z mnoha a zmonha duvodu...Terci jsou proste naladovy...musite lepe popsat situaci aby se dalo rict cim to bude.....
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... 77

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 65028x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/4551-tercovec-nemoc?od=3209