Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ryby do akvária do 20 l (mini akvárium)

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránkuPřejít na další stránku   1  
Ryby do akvária do 20 l (mini akvárium)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2008 16:26 karelin
oK. pokusím se to koupit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2008 16:24 Žena pavliina [50] – Re: Joecz
Jj, OK... ano slabší vzduchovací motůrek bude stačit ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2008 16:22 Joecz – Re: pavliina
tu hlavu do 11l ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2008 16:19 Žena pavliina [50] – Re: karelin
:-D je to molitanovej filtr poháněný vzduchovým motorkem nebo čerpací hlavou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2008 16:16 karelin – Re: Pavliina
KOUPÍM SI bublifuk. Ale jak se s tí zachází ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2008 16:10 Muž isamik [180] – Re: pavliina
Jen tu prudi... nechapu tyhle lidi, bic na vas.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2008 16:07 Žena pavliina [50] – Re: karelin
Nemůžeš přeci přendat filtr z 30 litrů do 10 l miniakvária! tone Tím by jsi nedosáhl filtrace ale došlo by jen k pouhému honění vody. Kup si za pár korun bublifuk, je to do miniakviška to nejlepší. Proč si nenecháš poradit? Nebo tu chceš jen provokovat? :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2008 16:04 karelin – Re: Pavliina
Filtr je dobrej podle mě. Kdyžtak kámoš mi dá ještě jeden. on totiž ruší své 30L akva. Údržba je dobrá...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2008 16:00 Žena pavliina [50] – Re: karelin
Neonky raději někomu daruj :-( s nima to fakt nepůjde. Ty dvě paví očka snad možná, pokud se ti nerozmnoží... Ono provozovat prosperující mini akva je dřina, nepůjde to samo no Řekla bych, že základem je kvalitní filtr (nejlépe bublifuk :-D ), hodně kytek, dobré světlo a pravidelná udržba.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2008 15:45 karelin
přidám zde prezentaci
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2008 15:44 karelin
Budu se moc snažit s tím akvárkem. CO NEJVÍC.
Ale ryby tam mám. 2 paví očka a 5 neonek. Budu dbát na vaše. Mám tam filtr Atman
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2008 09:03 Muž jaa [5]
nerikam, zas se nasel nekdo (Pařa) kdo ze sebe dela pana vsevede a z tech co praji zas naopak te nejpitomnejsi.............

Pařa: o takou reakci se te nikto neprosil, tak si ji do bodoucna radeji odpust
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2008 07:45 Muž Roman09 [1]
pre neonky je to strasne male.pozri si na webu ryby a tam pri kazdej rybe mas napisane ze do kolko litrov vody je tak si tam kukni
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2008 07:12 Pařa – Re: karelin
opravdu tady již neni rady...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2008 21:59 Muž chicko [124] – Re: jaa
já neřikám, že na to někdo nemá, jen je potřeba k miniakváriu dospět. Rada je následující: dobře si uvědomit následující věci: umím udržet biologickou a chemickou rovnováhu v akváriu okolo 50-100litrů? Nebudu zbrklý? Mám promyšlenou filtraci u takových rozměrů? a také důležité: Jsem připraven na velké sklamání?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2008 21:53 Muž jaa [5]
tak bych byl rad kdybi mi nekto z tech nekolika vzácnejch vyjimek co se tu tomu rozumi neco uzitecne poradil...............radeji uz nekladu konkretunu otazku, nebod by se vam mohla zda absurdni a zas bych dostal pouze odpoved ze jsem luzer kterej o tom ví prt a ma dat od teho ruce prec..................
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2008 21:52 Muž Jurasek [137] – Re: karelin
Ještě osm neonek, jedno paví očko a dát to do té osmdesátky, která se Ti uvolní po přelovení ryb, které tam "plavou", do většího akvárka. 11 litrů nechat na krevetky, mikrorasborky nebo beťťáčka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2008 21:31 Muž jaa [5]
taky si jdu udelat miniakva (12litrove), uz se na to pripravuji asi jeden a pol mesice a snazim se vechno promyslet dopredu, proto ze vim ze je to fakt umenie a ak clovek na to neni ochotny vrazit kopu penez tak je to fakt iba otazka nahody a casu ako dlho to bude fungovat "bez problemou"..........uz sem toho o miniakva hodne procet, i tady na nete. A k jednemu zaveru sem dosel na 100percent-kdys se tu zepta nekdo na radu ohledne miniakva, tak namisto rady dostane odporucany (casto arogantne)aby sa na miniakva vykaslal ze prej na to nema.........jasne, je blbost do miniakva dat 20rybek, ale taky je blbost rada "vykasli sa na miniakva, nemas na to" ktore tu vzdy nejaky "mistri" akvaristi rozdavaji namisto toho aby radeji poradili neco fakt uzitecne.........kdyz nekdo nechce poradit to na co sa nekdo ptá a chce jen kritizovat tak at radeji nepise nic..............a co se tyce rady odomne tak je nasledovna: neptat se o podobne rady tady, nebot se odpovede docka clovek fakt zridka. Radeji hledat na netu nejake odborny clanky a navody (je jich fakt hodne, jen clovek nesmi byt lenivy na cteni)...........
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2008 18:48 Muž deathfoe [58] – Re: karelin
V akvaristice ti řeknou cokoli, hlavně aby sis něco od nich koupil, prostě pokud chceš poradit, tak by ses měl řídít radami odborníku a lidí s dlouhou zkušeností a ne poslouchat svého strejdu a nějaké prodavače.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2008 18:17 Muž PetrS [4]
Napadla me jedine betta..... ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2008 18:16 Muž chicko [124] – Re: karelin
dostal si odpověd, nedávej tam NIC
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2008 18:14 karelin – Re: VŠICHNI
Tak já sem toto téma zakládal proto, protože chci vědět jaké mám dát ryby do 11L. v akvsristice mi řekli že si tam můžu dát (už nevím jak se to jmenovalo). ale o 80 Litrovce sem nemluvil
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2008 18:10 Muž chicko [124] – Re: karelin
opravdu komu není rady tomu není pomoci: dostal si rady od mnoha akvaristů, všichni mají podobný názor jako já, tak teda nevím proč zakládáš téma když si nenecháš poradit hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2008 18:10 Muž PetrS [4]
Cabas. Jako nic proti, ale do tohodle ryby opravdu ne. Neudrzis vodu takovou, jakou potrebuji. To proste nejde. Musela by se Ti automaticky menit, jinak si to neumim predstavit. Ja s tim mam v 54 taky problemy. Mam tam hodne ryb. Alespon uz mi zarusta. Ale jinak preji hodne stesti..... ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2008 18:10 Žena Naďa [33] – Re: karelin
Ve 3 litrové flašce, nebo co si pod tou velikostí představit jsi měl 7 ryb? To je fakt děsné. Jak dlouho to vydržely?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2008 18:09 Muž chicko [124] – Re: karelin
Máš pravdu sprostá slova na forum o akvaristice nepatří-označuju offtopic a zde je pro ostatní slušný přepis: "už se na tu mojí 80ti litrovku .....
sorry že sem sprostý ale fakt už mě to ....
ted mám nové 11L a nechci udělat stejnou chybu jako u 80L"
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2008 18:08 Hanzyk – ..
No tak ty si marný připad.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2008 18:07 karelin – Re: chicko
hele, ty neonky a paví oka sem měl v 3L. ale chtěl sem je mít ve větším. tak sem koupil 11L.
to podle mě je o hodně větší než 3L.
ale chci tam nějaké ryby
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2008 18:06 Hanzyk – rada
Pokud nechceš udělat chybu tak tam nedavej ryby! ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2008 18:05 Muž chicko [124] – Re: karelin
prosimtě pokud nezvládneš 80litrů tak na 11 zapomeň, tam je to daleko težšší a ryby tam nepatří žádné(možná potěr endelerek, nebo jeden páreček, ale to musí člověk umět udržovat rovnováhu v akváriu)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2008 16:52 Muž deathfoe [58]
Když se podíváte na jeho nádrž a přečtete si tam kometáře, tak zjistíte, že jakákoli rada je zde zbytečná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2008 16:39 Romanka – Re: karelin
Rozhodně neonky ani krunýřovec se do tak malého akvátka nehodí. Doporučila bych malé rasborky - Boraras uropthalmoides nebo Boraras maculatus. Krásní jsou taky maličcí pancířníčci Corydoras pygmaeus. V dobře zaroslém akváriu v počtu max 5+5. Nebo si tam dej třeba krevetky, pokud je to už dobře zaběhlé akva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2008 16:06 Muž DavidDizzer [26]
karelin napsal: PORAĎTE MI. ZATÍM MÁM 5 NEONEK A 2 PAVÍ OČKA. PLÁNUJU ANCISTRUSE. poraďte mi ještě nějaké pls. DíKy
v žádném přípeadě , si kuúp vězší akva, nebo nech jen tyto rybky, na jednu rybku cca 1-2l vody podle cm rybky(také) ... přeji hodně štěstí ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2008 15:56 Muž Yirka [9140] – Re: karelin
Zodpovědně ti radím větší akvárium nebo méně ryb, na ancistruse zapomeň úplně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2008 15:54 karelin – Ryby do 11 L akva
PORAĎTE MI. ZATÍM MÁM 5 NEONEK A 2 PAVÍ OČKA. PLÁNUJU ANCISTRUSE. poraďte mi ještě nějaké pls. DíKy

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2008 15:22 Žena Imii [45]
Jakmile se zbavím potěru čichavce zlatého (mám kolem 20 schopných jedinců) tak dám do 14l buď 3molly (asi silver molly) a nebo 5x gupku duhovou. Jinak filtrace se dá sehnat. Já teď kupovala Elite Mini za cca 130,- a to dokáže za hodinu přečerpat dokonce 220l což se mi zdá na 14l akva docela dost. Topení není až tak důležité pokud jim budete svítit třeba 20W lampičkou co má takovou malou žárovečku (z Ikey) tak to dělá také teplo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2008 14:52 akana
dekuju love
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2008 16:56 lamacka :o)
Fotka k příspěvku dala bych tam taky jenom betaka :-) ...mozna sneka....s tou zimou to neni pravda X-) ...zalezi taky na tom jakou mas pokojovou teplotu...ja mam bez topitka v akvarku 24°C takze uplna pohoda hop
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2008 20:04 Žena ustavprochore [567] – odkaz - ryby do mini
Nedávno jsem při brouzdání po netu narazila i na toto, třeba to někomu pomůže:

www.vivarium.cz/…

Pokud už to tu někde je, tak prosím správce, aby to smáznul ;-)

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2008 19:36 Muž deathfoe [58] – Re: akana
Do 25 litrového akvária bys mohl dát bettu, ale čichavci a rájovci by chtěli určitě větší akvárium.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2008 18:58 akana
diky...takze muze byt treba beťák a čichavec....bo rájovec? :-) nebo ne tone se povrazdi? mam akva 25l ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2008 15:51 Žena Lucianetta [43] – Re: dada3745
pokud nekdo ma male akva ale peclive se o nej stara tak to neni nic hrozneho
To je sice pravda, nicméně v rozumných mezích. Ač zastánce malých akvárií, nemyslím si, že je to pro neonky vhodné. V tomhle případě mi to přijde jako trápení - jednak co se týče přerybnění (neonky potřebují hejno, což už při hodně malém hejnu, 5ks, přerybněno je), tak co se týče prostoru pro plavání, kterého hejno neonek moc mít nemůže.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2008 15:33 dada3745 – ...
Cuss, ja mam taky akva kolem 15L a mam tam neony a krunyrovce, filtr rostliny a je to ok. kazdej ma svuj nazor a myslim ze pokud nekdo ma male akva ale peclive se o nej stara tak to neni nic hrozneho. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2008 15:19 Žena Lucianetta [43] – Re: Lucianetta
omlouvám se, že se tak rozhořčuju, ale už mě opravdu vytáčí, když se někdo zeptá "jaké rybky a kolik do 10L / 12L / 15L", tak pokaždé padají ty stejné odpovědi ("jestli nemáš možnost pořídit si větší akvárko, tak si radši nepořizuj žádné", "do takové kaluže bych nedal ani krevetu, natož rybu", "pořiď si tam ryb kolik chceš, ale umělohmotné" a podobně.

Přece pokud se sněkomu líbí velká akvária a má k tomu podmínky, ať si doma chová 70ti kilové sumce. Pokud někdo takovou možnost nemá, přijde mi sprosté říkat mu, ať si radši nepořizuje žádné akvárko rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2008 14:28 Muž motýlek [275] – jiný pohled
myslím si, že se tady dostáváme do různých poloh toho, co je pěkné, co je vhodné pro ryby a co je kombinací obou pohledů. Ideální je aby to bylo pěkné a vhodné pro rybky - a tady je ten výběr skutečně omezený na několik druhů - ale jak dokazuje luccianetta, lze to zvládnout. To, ž eu někoho vidíme deset neonek v deseti litrech neznamená, že je to pro rybky vhodné trvale - dokáží v tom přežít třeba tři měsíce - ale jedná se jen o přežití - čili častá výměna vody, technika atd... dobrá nádrž musí vydržet dva týdny dovolené bez ztrát - a to by asi ta 10 litrů s 10-ti neonkami spíše nezvládla ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2008 08:34 Žena Lucianetta [43] – už zase... proboha!
dneska už přece není problém, místo "klasických" větších ryb, které může mít max. 1-2 a které se takhle trápí, koupit třeba malé hejníčko mikrorasborek či jiných opravdu malinkých rybek, kterých lze chovat víc. Rybičky do miniakva, které mají do 2 nebo 3 cm, jsou snadno k sehnání (třeba ve Vivariu) a navíc do miniakvárií přímo doporučovány (nemají rády moc velký prostor, bojí se v něm). Nechápu, proč si tady většina lidí myslí, že ti, co mají malá akvárka (cca 10L), do něj chtějí cpát to stejné, jako ti, co mají 200L! rozzureny
PS: Sama mám dvě, cca 12L akvárka. V jednom mám samičku betty a šneky, ve druhém mám asi 4 Endlerky a šneky (v obou je dost rostlinek, jedno akvárko nemá ani filtr, ani vzduchování, ale funguje už rok zcela bez problémů).
Argument Přál bych ti se mít jako tvoje rybky, myšlený na víc ryb v miniakváriu, je tudíž, řekla bych, poněkud zcestný (pokud je myšlen tak, jak byl podán níž). ano X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2008 22:00 Humik – Názor
Podla mojho názoru chovat jednu rybu samotnu je pre tu rybu asi hodne neprirodzene. Ja myslym že každý tvor nech je od prirody akokolvek samotársky potrebuje raz za čas nejaku spoločnost. Radšej budem chovat v miniakva 10 krevetiek ktore su nahodou perfektne tvory, často zábavnejšie ako rybky ako jednu ubohu rybenku ktorá sa tam bude nez zmyslu prevalovat a čakat na krmenie.
Je to len názor a nemusíte s ním súhlasit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2008 16:41 Xmacala – Re: Káča
Mas to uplne v pohodě.Neres to.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2008 15:15 Misha
To:robot007..
a to si jako myslis ze samotnej beťák je do 12l akvarka moc?Ci co? ahoj :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2008 20:02 Muž Jurasek [137] – Re: akana
Najdi si v atlasu čeleď Osphronemidae, pokud teda myslíš rybky, které dýchají i vzduch.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... 39 40

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 45378x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/4363-ryby-do-mini-akvaria-do-20-l?od=1618