Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Fujizuna

 

NápovědaFórum » Dekorace a dno » Dno 

Fujizuna
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2012 15:39 Muž vóťa87 [207] - RostlinyRe: bali
V černém Bonalitu je dost hnědých a světlých zrnek... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2012 11:50 Muž bali [364] - Raci, krabi, krevetkyRe: Arthur
a co treba bonalit (black) (i kdyz podle fotek neni uplne black:(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2012 19:49 Arthur Re: Arthur
Ping, je už nesehnatelná?

Nějaký jiný lávový černá písek jako vhodná náhražka?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2012 17:17 Arthur – Kde koupit Fujizunu?
Vůbec nikde se nedá sehnat, nevíte někdo? Nebo nemáte doma pár pytlů navíc?

Potřebuji černý nebo jiný velmi tmavý a matný písek, ne moc hrubý, a v žádném případě nechci syntetiku jako ty barvené písky z Flexiobkladů.

Někdy mám pocit, že by se vyplatilo postavit třídičku na říční písek podle barev. Nebo ukecat ptáčky jako Popelka :)))

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2008 09:54 Muž filipsi [1297] Re: MK
Neni, je spis hodne tmave sede, a najdou se i kaminky do cervena, nebo svetlejsi.
Ale jako cerne dno bych to nazval. Cerny sterk take neni uplne cerny. Tak nejak podobne. Zkus pohledat, nekde jsem videl fotky fujizuny nasucho (mozna na bonsajarskych strankach sumiko?). Jestli nenajdes, prijezitostne nafotim.
Myslim, ze dva pytle jsou malo. Tri by mohly stacit, pokud chces dno spadovat a vic modelovat, skoro bych rekl, ze budes potrebovat jeste trochu vic.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2008 09:29 MK Re: filipsi
Diky moc za vase poznatky. Tech cca 5cm by bylo dostatecnych nebo radsi vic? Kamos mi radil mit kvuli odkalovani vetsi vrstvu vzadu. Taky radil cerny sterk ze stranky www.aqua-tip.cz. Mate s nim nekdo zkusenost?
Jeste dotaz. Na tvych fotkach to dno nevypada jako uplne cerne. Je to jen opticky klam nebo to dno i nazivo neni stoprocentne cerne. Diky predem za odpoved.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2008 16:17 V Re: filipsi

filipsi® – Re: filipsi
Tak, slibene hustoty: Fujizuna 2g/cm3. Jedna se o hustotu nikoli sypkou, ale merenou ve valci s vodou, to je to co nas u odkalovani zajima. Jeste urcite nejakou tu vodu nasakne, odhadoval bych zmenu nekde kolem 5-10 procent. Hustota sypka, pokud dobre pamatuju, byla nekde kolem 1g/cm3, kdyby nekoho zajimalo, kolik ji do akva potrebuje.
Kdyz uz jsem byl v tom, zmeril jsem to i u aquaclaye - 1.02 g/cm3. Take by jeste neco nasakl. Hustotu sypkou nevim, ale tady je to asi jedno, protoze se prodava na litry, ne?


Takže 2 balení (28 000 g) by udělaly v akva s půdorysem 120×40 cm vrstvu o střední výšce cca 5,5 cm? Chápu tvoje měření správně?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2008 15:55 Muž filipsi [1297] Re: V
Objemovou hmotnost fujizuny jsem zde nekde psal, suchou i mokrou, pri trose hledani MK jiste najde.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2008 15:44 V Re: MK
Balení je 14 kg a ne litrů. V případě křemičitého písku zrnitosti kolem 2 mm je "běžná vrstva (tm)" 1 kg na 1 dm^2. Otázka je, jakou "hustotu" (kg/l) má tohle dno. Pokud stejnou, nebo vyšší, tak potřebuješ aspoň 50 kg.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2008 15:29 Muž filipsi [1297] Re: MK
Jednak kvuli cene, zadruhe kvuli dostupnosti, zatreti proto, ze ne kazdemu se to libi.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2008 15:19 MK Re: filipsi
Jeste jeden dotaz. Moc se o tomto materialu nepise a ani v galeriich neni mnoho fotek akvarii s timto dnem. Je to jenom kvuli cene, ze se to tak casto nevyskytuje? Z chemickeho hlediska je to OK pro vsechny druhy ryb?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2008 15:01 Muž filipsi [1297] Re: MK
Neni. Ani 2x tolik neni dost. Ja to resil tak, ze do podobneho akva padly 3x10kg normalniho krem. pisku, + skoro 2x14 kg fujizuny na to. Spodni okraj akva mam oblepeny paskem cerne tapety, rozhrani neni videt. Mozna casem se mirne dno promicha pri presazovani kytek s velikymi koreny, ael to mi vadit nebude.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2008 14:55 Muž isamik [180] Re: MK
Neni 14l nejak malo na tak velkou plochu dna? Nechce se mi to pocitat... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2008 14:52 MK
Ahoj. Mam akvarko o pudorysu 120x40 a na dno uvazuji poridit fujizunu. Z jednoho baleni o velikosti 14 l mi to vychazi na cca 3 cm vysku dna. Je to pro rostlinky dostatecne nebo mam koupit dve baleni?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2008 21:04 Muž Snofrev [54]
já fujizunu mám, sice mám v prezentaci jen jednu fotku, ale snad z ní něco vyčtete
navíc asi v pátek si jedu pro pořádnej foťák, tak snad budou i nějaký lepšejší fotečky, který sem budu moct připíchnout aniž bych se za ně styděl :-D

jinak další kdo tu má fujizunu, tak je filipsi (a určitě se najdou i další), měl jsem od něj pár rad do začátku, hlavně kolik toho a jak se s tím pracuje a zatím jsem s tím spokojenej, hlavně by se časem neměla měnit barva, tak uvidim

je dobrý, že fujizuna není ostrá, vypadá to pěkně a měla by si držet barvu, nadruhou stranu je o něco lehčí jak klasickej štěrk nebo říční písek a tak se do ní trochu hůře sázejí rostliny, ale při troše opatrnosti, to šlo v poho a rostlinky zakořeňujou taky fajnově, jediný problém jsem měl s Rotalou macrandra, přišly mi 4 a asi 5 dní pomalinku rostly a pak začly vadnout a uhnívat
přitom světla měly dost, vodu mám dosti měkkou, akorát jsem nedodával CO-čko(není čas na zprovoznění), ale zase jsem ani nevzduchoval aby tam toho CO-čka bylo víc
nevím v čem byl zakopanej pes
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2008 21:00 R Muž Mrakoplash [1776] Re: akita
je celkem fajn, ale taky je to drobet drazsi :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2008 19:55 akita
já taky nadnim přemejšlim.myslim,že bude v poho...chjo,už jen ta černá barva je fine :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2007 10:53 LuXy Re: page
www.akvarista.cz/…
Myslím že by to šlo palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2007 10:51 Page – Fujizuna
Ahoj, chtěl jsem se zeptat na vaše názory ohledně tohoto substrátu:-). Plánuji ho do mého malého akva, koukal jsem že se dá sehnat asi jen na netu:-(... Nikde v okolí nemůžu sehnat nějaký černý štěrk co by byl opravdu jemný :-|

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Dekorace a dno • Zobrazeno 3325x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/4209