Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

CO2 optimat od Tetry

 

NápovědaFórum » CO2 » Zkušenosti a rady 

Akvaristik.eu

CO2 optimat od Tetry
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2019 19:07 Žena Gabriela [1]
Dobry den. Prosim vas, je nejaky rozdiel medzi Tetra Co2 optimat a TetraPlant Co2 optimat?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2016 17:59 Muž Ekevoe [0] – tetra co2 optimat
Čus,kdo máte zkušenost s tímto výrobkem,vycházejí z něho nějaké bublinky?nebo se CO2 rozpouští ve vodě.
Díky za odpovědi

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2013 18:51 kaby – TetraPlant CO2 - Optimat
Zdravým vás mam záujem o tento výrobok a chcel by som ho dať do 54L akvária. Nemám záujem investovať do klasického CO2 systému. Rad by som vedel váš názor poprípade nejaké skúsenosti. Ďakujem za každú radu.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2012 22:03 Muž trnorep [43]
Tož už rozjíždím burčák, první várka byla vynikající, kapka sirupu a burcacek good :-D

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2012 11:51 Muž trnorep [43] Re: Mejlan
No jo, ale bomba a vše k ní je momentálně i dlouhodobě mimo moje finanční možnosti :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2012 07:26 Muž Mejlan [2] Re: trnorep
tak dvoukilovku a máš po starostech, nebudeš kupovat malý lahvičky a pořád to dofukovat :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2012 07:01 Muž Roby [17] Re: trnorep
Ahoj, CO2 Optimat používám ve 30-ti litrovém mini více než rok a jsem docela spokojený. Náplň mi vystačí tak na čtyři měsíce. Kupuji ji za 135,- Kč na internetovém shopu. Toto zařízení má však dva drobné nedostatky dle mých zkušeností: a) každý den ráno musím naplnit difuzer ze sprejové náplně, nefunguje to automaticky. b) toto zařízení je určené pouze pro mini akvárka do 30-ti litrů. Pokud by jsi ten difuzer ponořil do větší hloubky ve velkém akva, mohl by jsi ho potom také plnit klidně 1x za dvě hodiny a to by bylo hodně málo praktické a také ta cena za spotřebované náhradní náplně by se asi vyšplhala do závratné výšky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2012 00:45 Muž trnorep [43] Re: Mejlan
Nj, ale nerad bych seskrabval burcak ze zdi, jinak planek na bublani z kvasnic mam uz celkem promyslenej, ale nechávám ho jako rezervu. Mmentalne pouzivam co2 start od sery a nezda se mi moc efektivni. Asi si to jeste necham projit hlavou :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2012 23:50 Muž Mejlan [2] Re: trnorep
většina těhle výrobků je škoda peněz, pokud chceš zkusit CO2 do tvojí nádrže tak začni s burčákem, receptů najdeš na foru spoustu - kolik cukru/kvasnic/jak velkou láhev na jak velkou nádrž..., pro začátek třeba bublej přes vzduchovací kamínek nebo cigaretový filtr a třeba si časem koupíš skleněný difuzor nebo reaktor a přejdeš na tlakovou lahev
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2012 23:34 Muž trnorep [43] – Úvaha o nákupu
Prosím o nějaké zkušenosti s tímto zařízením, jestli je to efektivní, nebo vyhozenej peníz. Dík za reakce.
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.02.2011 20:31 Muž chicko [124] Re: bezoadam
Po pár letech co to mám (používal sem to asi rok, origo náplně jen dvě, pak sem to plnik kvasinkovačem) musim uznat, že je to jenom další drahej křáp: Zlatý dávkování bubláním přes cigaretovej filtr a s regulací jehlákem ze zapalovače ;-) ... toť moje zkušenost
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2011 16:37 GP Re: bezoadam
pauzy by akorat uskodily. vyreni vody a vzduchovani vyrovnava obsahy plynu ve vzduchu a vode. na sneky by to nemelo mit vliv a na rasu zrejme az jakozto sekundarni vliv po tom co co2 pomuze kytkam. ale jsou veci, co by se melo vyskouset driv.
nejak jsem nepochopil, proc jste do toho investoval...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2011 16:28 Muž bezoadam [6] - Labyrintky
Ahojte
dnes som to kúpil tak chcem pár rad.
1. môžem to každý deň dávkovať? alebo mám dávať pauzu (trebars Pondelok-Piatok a v Sobotu a nedelu nie)
2. píše sa tam, že nejlepšie keď nebude okysličovanie zapnuté len já mam HMF filter a hadičku na druhu stranu akvaria a tam steka voda a to je nonstop, tak či to nebude vadiť
a po 3.
kupil som to preto lebo sa mi začala množiť riasa a dosť slimákov to má.. môže to nejak zabrať?
dík za odpoveď.. bezoo palec

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2011 19:21 Muž kuriertomas [13] - Raci, krabi, krevetky – co2 optimat
Ja ho mám už mesiac. Mám ho v 30L akváriu, kde mám hemianthus aj cabombu aquaticu. Dávkujem každý deň. Aplikujem to ráno o 7 keď idem z domu, a o tej 18tej ešte kúsok v difúzore je. Mám ho rovno pod vývodom filtra. Rastlinky pekne rastú, riasa sa na nich netvorí. Ako dlho vydrží náplň presne neviem, keď mi dôjde, napíšem presne ako dlho vydržala.
Pri použití nemali problémy ani ryby, ani krevetky.
Použitie je skutočne pohodlné, určite odporúčam viac ako SERA CO2 Start, kde musíte hádzať tablety, čo je pri krytom akváriu dosť nepohodlné.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2008 17:14 Vodník – Náhradní membrána
zdarec jak dlouho vydrží zhruba ta 1 membrána.Mireček tady napsal aby se při kupu hned koupila náhradní.A kolik stojí ta náhradní membrána.Dneska jsem si koupil co2 Optimat tak se ptám co mám od něho očekávat.dík :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2007 13:09 Muž chicko [124] Re: Martin
no mne to trvá asi 6-7 hodin tak bych to chtěl s někým porovnat, ale podle návodu by to sedět mělo (1-2 za den doplnit) palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2007 19:57 Martin Re: chicko
Když to dám plné, tak několik hodin, ale přesněji říct nedokážu, nikdy jsem to neměřil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2007 17:43 chicko
už jsem to koupil (včera a dnes jsem to podle návodu naplnil do poloviny co2-pomalu se to vztřebává do vody. chtěl bych se jen pro kontrolu zeptat jak dlouho vám to uniká při plném naplnění(orientační čas stačí)...jenom pro kontrolu potlesk

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2007 20:07 Mireček Re: chicko
Ahoj. Mám Optimat již téměř rok a stále dobře funguje, pouze si s ním rovnou kup náhradní membrány.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2007 18:39 Usine Re: chicko
To samé si můžeš udělat ze staré sifonové láhve. Bombičky jsou stále k dostání. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2007 16:01 Muž chicko [124] – co2 optimat od tetry
Prosím poraďte své zkušenosti s tímto výrobkem (učinnost, hospodárnost atd)
palec HELP

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce CO2 • Zobrazeno 2453x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/4065-co2-optimat-od-tetry