Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Krmení pro ancistruse

 

NápovědaFórum » Krmení » Krmení pro... 

Přejít na předchozí stránku 2 Přejít na další stránku   1  
Krmení pro ancistruse
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2019 19:40 Muž vlka [3456] – krmení pro Ancíky
Hezký večer., nezkoušel někdo z vás spařené listy Pampelišky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2019 14:17 Zlaťáci – Ať rostou
Fotka k příspěvku Záleží jestli máte jen pár na okrasu anebo větší odchov
Na okrasu pro pár kusů je perfektní Hikari, může být JBL, občas něco od masa tak jednou dvakrát tejdně, dobrá treska strouhnutá na hrubým struhadle, tohle je pro ně základ, pro okrasu nejlepší i když Hikari je dražší ale osvědčená kvalita.
No a při větším chovu je třeba složit krmivo aby nás neruinovalo a rybky byly spokojené, anťák je podobně jako třeba Malawi potřebný na balast, nesmí se mu zpomalit trávení, to se začerví a uhyne.

 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.03.2019 19:07 Muž imax [47] Re: Jan Jonáš
S listami zeleniny treba opatrne, co sa tyka zdroja, aby neboli striekane postrekom, alebo zelenina prehnane hnojena ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2019 18:56 R Muž vaclav [14611] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: MichalV
Zkus jim místo vajec dát na jemno rozsekané rybí maso spolu ze špenátem. Nebude ti to kalit vodu. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   18.03.2019 18:46 Muž imax [47] Re: UndeR
Fotka k příspěvku Moji Ancistrusy sp. maju radi zeleninu, spareny list zihlavy, kalerabu, ale aj rybie file so spenatom.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2019 18:21 Muž MichalV [327]
mne sa namnožili cez 25 z pôvodných 3. Jedného času sa mi zdalo, že vyžierajú echináč. Uhorku, mrkvu aj šalát som skúšal, ale kým to spratali, trvalo to aj 2-3 dni. Dávam mrazený špenát uvarený so zeleninovou zmesou + vajce, rozmixované a zmrazené vo forme. Ak im niečo nechajú mečúne, tak to dočistia za 30 min..
Samozrejme, je to dosť jemné, tak je z toho bordel, viď moje videá
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2019 17:36 Muž Jan Jonáš [1298] - Drobné rybky – Omluva mým krunýřovcům
Musím se omluvit. Zřejmě jsem jim změnil stravovací návyky. Jsou zvyklí stravovat se s ostatními rybami, neboť po návratu domů odpoledne je kedlubnový list zcupován. Tak zítra jim spařím ředkvičkové listy. Takže listy dodám ráno a ne večer.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.03.2019 09:59 Žena A.K. [17] Re: Jan Jonáš
Tak já tě asi zklamu ale kopřivy jim ani zdaleka nejedou tolik jako ten list kedlubny. Můžeš zkusit kolečko syrové okurky. Ta u mě vede. Ale pokud už jsou dospělí na zeleninu si moc nepotrpí tu zbožňuji hlavně mrnata :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.03.2019 09:12 R Muž afc1886 [14704] Re: Jan Jonáš
Moje zkušenost je zase taková, že když jednou zkusí, tak už nepřestanou. Vhodnou stravou to jde omezit, ale né úplně zabránit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   18.03.2019 08:28 R Muž vaclav [14611] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Jan Jonáš
Musíš je trochu přeorientovat a nedávat jim 100% jen zelené. Chce to i maso nejlépe rybí a mražené vodní potvory, pak ti nechají rostliny na pokoji. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.03.2019 08:07 R Muž ctibum [6926] Re: Jan Jonáš
Také se tu často píše, že to nejsou býložravci a že jak jednou ochutnají rostliny, tak už s tím nepřestanou...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2019 07:58 Muž Jan Jonáš [1298] - Drobné rybky – Mlsní
Dočetl jsem se zde na fóru, že krunýřovci sp. se můžou utlouct po kedlubnovém listu. Jsem v tom neúspěšný. Spařený kedlubnový list i spařený ledový salát jim vůbec nejedou. Vsázím na mladé spařené kopřivy, až se v přírodě objeví. Jak je mám přimět, aby si pochutnali na předkládaných mňamkách :-| a vysvětlit jim, aby mi nespásali mladé kryptokoryny olivové a zakucelku plazivou. Zakucelka je po noci vždy odrbaná a na hladině mi plavou smutně listy.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.03.2019 09:23 R Muž Guppy [2280] - Rostliny, paví očka, malé cichlidyRe: NHKG
Přesně jak píšeš - a ty ryby nemusí být ani extra velké, stačí jen ta průbojnost, řekl bych až drzost. Ancíkovi sebere tabletu i šikovná neonka nebo gupka. Dokonce bych řekl, že se na to určité rybky specializují a zdokonalují se v tom.
K aktivitě rybám stačí i světlo od televize, pokud chci ancíkovi dopřát, dávám tabletu až v úplné tmě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2019 09:09 JakubV Re: NHKG
Diky. Zkusím to a uvidím. Jinak ty tablety jedli v pohodě dva roky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.03.2019 08:42 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: JakubV
Zkus krmit aspoň hodinu poté, co bude v akváriu úplná tma. Ostatní ryby by už měly spát. A pak si posviť baterkou, jestli vubec mají krunýřovci zajem o tablety. Někdy je velký problém je nakrmit u průbojnějších ryb.
Ale třeba mí krunyřovci si v akváriu najdou potravu mimo krmení a když mají hlad, vyplavou pro žrádlo při plném světle a i odeženou ostatní ryby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2019 08:25 JakubV – Krynýřovci vs. pancéřníčci
Prosím o radu. Mám spolčenskou nádrž 370l, převážně různé tetry a 3x L199, které krmím Tetrou Pleco. Pro oživení spodní části jsem přidal Pancéřníčky skvrnité a Akarky zelené. Teď mám ale pocit, že ancistrusy se k potravě vlastně nedostanou, i když ji dostanou téměř za úplné tmy, vrhnou se na to ostatní. Co s tím?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2019 10:19 Muž AkvaBlázen [138] - RostlinyRe: Anthrax
Chápu. Já krmil taky artemií a patentkou. Na těch si ale pochutnaly spíš parmičky než ancistrusi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2019 10:17 R Muž Anthrax [4788] Re: Zetor
Nepochybuju o tom, že to ancistrus žral. Píšu že bych mraženou nitěnkou rozhodně nekrmil. ;-) Nemůžeš přece srovnávat umělou tabletu a pěkně rozblemclé nitěnky, ty mu asi voněj víc. Ale nic to nemění na tom co to je zač. :-)
To fido16: Já si myslím, že nitěnky nejde šmahem zatratit. Ale tam kde jsou jiné možnosti bych šel taky do jiného krmiva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2019 10:16 Muž AkvaBlázen [138] - RostlinyRe: Anthrax
U mně to žralý. Když sem dával nitěnky tak samec odháněl všechny rybičky (pancéřníčky, parmičky). Ale když jsem krmil tablety, tak to mu ostatní rybičy nevadily. V létě a na podzim sem krmil propláchlými nitěnkami z jezírka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2019 10:14 Muž fido16 [631] Re: Anthrax
Niťenky bych osobně nedával vůbec to je hrozný humus. To už radši mraženou patentku artemii cyclopa. Pokud je máš ve společenské nádrži tak je potřeba krmit opravdu v noci kdy ostatní ryby nejsou tak aktivní
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2019 09:59 R Muž Anthrax [4788] Re: Zetor, Bára
Mražené nitěnky jsou celkem riziková věc. Navíc je to po rozmrazení takové bláto. To už radši ty nitěnky živé, několik dnů proplachované než se s nima začne krmit. Nebo třeba mraženou atremii. Mít ancistruse tak vyzkouším to co tu opakovaně radí Václav.
vaclav napsal: přidávám směs nejlacinější mořské ryby a špenátového protlaku 1:1 (na jemno nakrájet a zamrazit) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2019 08:20 Muž AkvaBlázen [138] - RostlinyRe: Bára
Souhlasem s fido 16. Když zhasneš akvárko je nakrm. Já je krmil i sýrem. Ale nejlepší co měli nejvíc rádi byli mrežené nitěnky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2019 23:37 Muž fido16 [631] Re: Bára
Hlavně bych doporučil koupit i nějakou tu mraženou stravu. Já krmím večer respektive těsně předtím než jdu spát a brzy ráno když je ještě tma. Můžeš jim zkusit dát i okurku nebo klidně salát. Tabletu bych dal pouze jednu klidně jim ji rozpůlit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2019 23:23 Žena Bára [2] – Kolik
Dobrý den. Mám v akváriu 3 ancistrusy - 2 dospělé a 1 mládě cca 3-4cm. Mám pro ně tablety 1cm. Kolik byste doporučovali krmit a jak často?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2018 00:09 R Muž vaclav [14611] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: bobik0cz
Zkus to jíst jen okurku když bys radši maso. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2018 23:30 Muž bobikcz [135] - ups .... ono to roste :)Re: ctibum
A on nepapá třeba okurku? To si radši bude nařizovat budíka na krmení až ostatní usnou :-P ?

Ono je mi už divný, že když hodí 3 tablety na různé místa v AQ, tak se chudák k žádné nedostane a ty zlý agresivní ryby ho utlačujou smich (mě se to nikdy nestalo)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2018 22:06 R Muž ctibum [6926] Re: bobik0cz
A nebylo by lepší krmit Ancíka i tím, co je pro něj vhodné...? :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2018 20:53 Muž bobikcz [135] - ups .... ono to roste :)Re: Elissa
A nebylo by jednoduší krmit ancíka něčím jiným co ryby nebude zajímat? např. okurka :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2018 20:40 Žena Elissa [88] Re: NHKG
Tak to mě nenapadlo. Vždycky ještě svítím lampičkou v místnosti a je pravda, že ještě plavou. To vyzkouším až usnou tak tam něco hodit. Díky moc za rady :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2018 19:09 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: vaclav
Pala, že to zkoušela. Ale je otázkou, jestli házela hned po zhasnutí nebo až několik hodin poté, co zhaslo akvárium i všechny světla v místnosti. Třeba mým cichlidám stačí světlo v místnosti a dokud ho nezhasnu, nejdou spát a jsou normálně aktivní.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2018 18:58 R Muž vaclav [14611] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Elissa
Ty tablety tam házej až zhasne světlo. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.09.2018 18:15 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Elissa
Nekrmit, on si něco najde. Přinejhorším ti sežere kytky. :-D Občas mu akorát můžeš přilepšit nějakou zeleninou (okurka, list salátu, plátek brambory a podobně). Ideálně z vlastní zahrady, kupované mají v sobě občas chemikálie (pesticidy?). Toto by ostatní ryby neměly žrát a ancík aspoň něco z toho žrát bude.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2018 17:41 Žena Elissa [88] – Jak krmit ancíka
Zdravím,
možná trochu podivný dotaz, ale mám otázku, jak ancistrusa nakrmit. Jestli nemá někdo nějakou vychytávku.
Koupila jsem mu tabletky, ale jakmile ji hodím do akva, tak se na ní seběhnou všechny ostatní ryby a ancík má smůlu. hmm
Už jsem zkoušela i krmení zároveň - tj. hodím tabletu a začnu krmit ostatní nahoře, ale jakmile dojedí, tak se stejně vrhnou na tabletu. Stejný neúspěch mělo krmení po zhasnutí. Už nevím, jak ho chudáka jinak nakrmit.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2018 14:01 Milan – Krmení pro ancistrusy
Chlapi, ancistrus je jednoduchá ryba,takže platí pro mě to samé co pro tlamovce- balastní potrava, kupované ideálně tablety Hikari, mletá směs hrášek, kukuřice, špenát, trochu kvalitní filet atd, žádná věda, tak jako u terčovců, kvalitní žrádlo, ryby se nezačerví, ten filet melu a přidávám do směsi, občas tam hodím kus, vydrží dva dny než hod sežerou. Občas dám hovězí srdce, ale jen tak jednou týdně ať se nezačerví střeva.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2018 09:45 Muž Malapa [494] - AfrikaRe: vaaclav
Přesně tak. Když dostanou na výběr živočišnou potravu, nebo zeleninu, vždy dají přednost masu. Ideální je krmit patentkama, rybím masem a přikrmovat třeba Sera florou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   16.08.2018 18:10 R Muž vaclav [14611] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: David
Anicíci sežerou všechno co jim dáš. Bohužel všichni do nich rvou jen zeleninu ale on je to spíše mrchožrout, tak by to chtělo i trochu masa, třeba rybího. Nebudou potom tolik poškozovat rostliny. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2018 17:48 David – Sampion
Krmite dakto ancika surovim sampionom? Minule na FB dal niekto video kde sa sli ryby o sampion pobit. Ozdaj by to menej kazilo vodu ako uhorka.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2018 19:57 R Muž vaclav [14611] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Strakááč
Mražené nítě určitě ne, to bych neriskoval. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2018 19:41 Muž Strakááč [138] - Jižní Amerika a (Truhlář)Re: vaaclav
Jo,já vím snažím se mu dávat tablety od tetry na dno ale žere mi i anubiasy tak to chci kombinovat :) jinak ke mezi ancikama i ieden gibouš kterej to má možná na svědomí.. chci si někdy koupit mražené nitenky nebo patentky a bude.. chci aby byli větší i ancíci těch 10cm bude super... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   15.06.2018 18:35 R Muž vaclav [14611] - Echinodory + stonkové rostliny
Ancistrus je všežravec a krmit ho jen zeleninou není dobře. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2018 14:59 R Muž Anthrax [4788] Re: Strakááč
Dusičnany spařením pryč nedostaneš. Ale zaprvé ten list změkne a stane se poživatelnejší a tím pádem tam nebude strašit tak dlouho. A zadruhé ta kopřiva po spaření přestane žahat. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2018 13:52 Muž Strakááč [138] - Jižní Amerika a (Truhlář)Re: montydvory
Ok, díky hoši :)
Zkusím ji misto paření jen list napichnout na spejli.. snad jim to nebude vadit nebo se smad pařenim z toho dostanou pryč dost dusitanů? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2018 12:54 Muž montydvory [6] Re: Strakááč
Pampelišky spařit,nechat vystydnout,vyřezat řapiky.
V článcích je detailní postup.
Krmim pampelišky druhý rok bez problémů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2018 12:47 Muž DeRosa [12] - CichlidyRe: Strakááč
Kopřiva.Zalít horkou vodou.Nechat pár minut spařit.A v aq se po tom jen zapráší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2018 12:27 Muž Strakááč [138] - Jižní Amerika a (Truhlář)
už jste někdo krmil třeba listama pampelišky ? nechce se mi tam rvát okurka ani jiný sajrajty plný dusičnanů... pár už se mi jich z toho otrávilo a po pár okurkách bylo vysoký procento dusičnanů, který jsem měřil hned po chcípnutí jednoho ancíka... máte ještě nějaký nápady ? teď jak jsem to tam delší dobu neměl a nechci to překrmit tabletama, tak mi okusujou nový listy anubiasů, kterých je fakt škoda.. :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2017 14:21 R Muž ctibum [6926] Re: MartyK
Já pařím
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2017 14:11 Muž MartyK [31] – Listy grátis
Jen malej dotaz - ty listy od kedlubny a květáku taky spařit??? hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2017 13:28 Maq Re: Tudy
Mě naopak vůbec nepřekvapuje, že jim chutná karfiól. Nutričně je to daleko hodnotnější než okurka, a oni to zřejmě poznají.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2017 13:19 Muž Tudy [330] - Krevetky
Já přikrmuju jen okurkou v bláhové naději že tak dají pokoj rostlinám. Dávat jim listy čehokoliv mi nepřipadá jako dobrý nápad :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2017 12:49 R Muž vaclav [14611] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: MartyK
Oni žerou pořád a všechno, nauč je jen na zeleninu a oni se ti odvděčí budou jí žrát. :-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [2] ...... 11

Zpět na obsah sekce Krmení • Zobrazeno 10887x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3996-krmeni-pro-ancistruse?od=51