Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Uhnívající rostliny

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Problémy s rostlinami 

Přejít na předchozí stránku 3 Přejít na další stránku   1  
Uhnívající rostliny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2019 09:56 Žena Cataria [13] Re: Maq
Díky za názor. :-) Jaký je problém se dnem? Co bych na něm mohla změnit? Kromě tedy častější výměny vody a víc kyslíku? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2019 09:20 Angus68 Re: Maq
Možná máš pravdu, ale problém je, že se výsledky vždycky dostaví po nějaké době. Kdyby to bylo hned, tak se to zjistí líp hmm Potom jeden neví, co vlastně rostlinkám pomohlo ;-)
A teď sem začal přidávat po hodně dlouhý době i fosfor a včechno vypadá tak nějak líp ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.05.2019 22:52 Maq Re: Angus68, Cataria
Kolego, nedostatek železa se nemůže projevit na spodních listech, stejně jako nemůže způsobit odehnívání odspoda.
Věřím, že mluvíš ze své zkušenosti - ale to jsi se zmýlil a železo nepomohlo; k nápravě došlo něčím jiným a časově se to náhodou shodovalo.
Za druhé, železná matka ve filtru je na tom nejhorším místě. V okysličené vodě se železné oxidy rozpouští nejmíň. Železo patří do substrátu, co nejhlouběji.

Cataria: Máš problém ve dně. Výměny vody a víc kyslíku. Hnojením nic nevyřešíš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2019 18:57 Žena Cataria [13] Re: Angus68
Dobře, díky moc za pomoc. Vyzkouším a uvidím. Třeba se zadaří. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2019 18:52 Angus68 Re: Cataria
Nekoukal sem na tvou prezentaci a nevím jaký máš fitr stydim Ale přidáním kancelářské sponky to můžeš napravit. Mám ji vetším filtru taky ;-) + rezavou matku. Mám větší AQ i filtr ;-)
EDIT: Kdyby náhodou
www.vitaplant.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2019 18:40 Žena Cataria [13] Re: Angus68
A existuje nějaký "domácký" způsob jak do akvárka dostat železo bez kupování přípravků v obchodě? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2019 18:36 Angus68 Re: Cataria
Železo ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2019 18:27 Žena Cataria [13]
Ahoj, mám menší problém s jednou rostlinkou, konkrétně: Limnophila sessiliflora. Pořizovala jsem si ji se všemi rostlinkami při založení akvárka - žádné hnojení, nic.
Rostlinky ze začátku v pohodě, po pár dnech začaly hnědnout odspodu, i když vršek rostlinky byl krásně svěže zelený a vypadalo, že se daří. Rostlinky za tu dobu pěkně povyrostly do výšky, téměř až k hladině. Po měsíci jsem je musela vyndat, protože se mi do akvárka rozkládaly a dělaly hrozný nepořádek...
Zkusila jsem to s nimi ještě jednou - koupila jsem novou várku, zasadila a ještě jsem pod ně dala pár kuliček (BIVOJ od rataje - sice není úplně vhodný pro tento typ rostlinek, ale říkala jsem si, že živiny by si rostlinka mohla vytáhnout i tak). Už tam jsou 2 týdny a začíná to vypadat obdobně jako napoprvé. Neporadili byste mi prosím, čím by to mohlo být? Ostatní rostlinky v akvárku jsou totiž úplně v pohodě. hmm

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2019 20:59 Žena vero-ni [134] – Vallisnerie
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj,
po delší době bych opět byla ráda za radu s vallisneriemi. Začaly jim uhnívat kořínky a srdíčka. Problém je ten, že se jedná o samy se odnožující mladé rostliny, nesadím je, takže jsou pěkně nad dnem, chycené kořínky, ale srdíčko volné. Listy jsou krásně zelené, bez řas... Co by mohlo být příčinou? Údržba pravidelná, info v "První podvodní". Může jim chybět nějaký prvek? Díky :-)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2019 18:34 R Muž vaclav [14614] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: logrus
Nic dalšího bych do akvária nelil radši měň častěji vodu. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2019 18:16 Muž logrus [0] Re: vaclav
To pridavam jen nevim jestli mam ještě hnojit..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2019 15:01 R Muž vaclav [14614] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: logrus
Pokud máš málo NO3 tak ho přidávej (KNO3) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2019 14:49 Muž logrus [0] Re: vaclav
A co hnojivo? Mam teda nejake davat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.02.2019 13:12 R Muž vaclav [14614] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: logrus
To je ale klasická reakce akvária, kytky rostou ze začátku protože mají vlastní zásoby a v akváriu také něco je ale časem jim to dojde a začíná stagnace. Takže to chce trochu provětrat, častější výměnou vody a pokud jsi bez dusíku tak dávat KNO3 protože 0 je vždycky průšvih. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2019 11:55 Muž logrus [0] Re: vaclav
Ja naměřil 10 tak beru ze oni skoro 0. A prý dobrý růst má byt 20 až 30. Tak se snažím přidávat NO3, aby mne začali pořádně růst kytky a pak snad přestanou růst řasy..
Nevim co jiného stim.
Kytky mně krásně rostli a po dvouch měsících přestali růst a uhnivaji..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.02.2019 11:20 R Muž vaclav [14614] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: logrus
NO3 0,25mg /l nemá tam být 25 protože 0,25 ti možná změří někde v laboratoři běžné testy začínají u 5mg/l. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2019 10:06 Muž logrus [0] Re: AsusKD
Pardon.... dávám 13ml Musel jsem se jít kouknout....
Ten sáček KNO3 (myslím ze to bylo 50g) jsem zředil s 600ml vody.
A dávám první den 2,4ml (tim bych mel zvýšit o 1mg/l) a druhy den 4,8ml a tak to střídán.. a koupil jsem test od serry na NO3 a chci to zvýšit v akvarku na nějakých 25mg/l
Zatim tam podle testu nam 10mg/l
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2019 09:42 Muž AsusKD [85] Re: logrus
Tu už sme OT, ale keď sa pozriem na nete napr. www.juwelakvarium.cz/… , tak tam je davkovanie 0,1ml/l a nie 1ml/l. Ďalej sa doporučuje prvé týždne len 1/3 dávky. Ak si tam skutočne nalial naraz 130ml, tak to musel byť obrovský šok pre akvárium. Ako si KNO3 nariedil a koľko ho pridavaš?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2019 09:17 Muž logrus [0] Re: vaclav
A proč je to nesmysl?
Testy jsem si nechal dělat v akvaristice..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2019 09:15 Muž logrus [0] Re: AsusKD
Počkej hnojivo dávám snad přesně podle návodu 1ml na 1l a v akváriu mam 130l tak dávám 130ml hnojiva ne? Nebo se pletu?
KNO3 ted pridávám denně a postupně zvyšují
Vodo 1/3 měním jednou za 7-10 dni...
Asi raději chvíli hnojit nebudu...
Na to hnojení mrknu...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2019 09:12 R Muž vaclav [14614] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: logrus
Naměřené hodnoty NO3 a NO2 jsi buď prohodil nebo je to nesmysl. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2019 08:54 Muž AsusKD [85] Re: logrus
Prejdi si tu vlákna o hnojení. Ja to hnojivo nepoznam. Na hnojenie nie som žiaden expert. Parametre vody uz skoro nekontrolujem. Prihnojujem jednotlivo pmdd podľa príznakov na rastlinách. U seba som vypozoroval, že potrebujem hlavne K, NO3 a keď sa ukáže GSA, tak pridávam P. Tým, že mám mäkku vodu, tak po výmene tam frknem Mg.
Ta tvoja premrštená dávka hnojiva (podľa mňa minimálne 10x tak vysoká ako by bolo zdravé) musela akváriu spôsobiť poriadný šok.
Jak často meníš vodu? Na tvojom mieste by som hneď vymenil 50% a potom pravidelne týždenne menil 30% bez hnojenia kým sa to nestabilizuje. Kvôli svetlu prihoď nejaké plávajúce rastliny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2019 08:08 Muž logrus [0] Re: AsusKD
Dával jsem tam tak jednou za 14 dni 1ml na na litr, tak ze 130ml.

Horácove stranky jsem cetl,ale jestli mam moc živin neumím změřit. Nebo moc svetla posoudit?
Mam zmereno jen tohle..

NO3 0,25mg /l
NO2 0mg/l
GH celková tvrdost 5°dgh
KH uhličitanová tv. 3°dkh
PH 6,8
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.02.2019 22:41 Muž AsusKD [85] Re: logrus
logrus napsal:
Mam nizke NO3 Tak zvusuji,ale zatim to moc nepomohlo.


Možno je v tomto časť problému. Koľko tam leješ toho easy life profito? Podľa popisu výrobcu to žiaden dusík neobsahuje, a ak ti chýba dusík, tak máš prebytok ostatných prvkov. Prejdi si Horácove stranky: www.horacovoakvarium.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2019 21:21 Muž logrus [0] Re: AsusKD
Světla mam dve zkusil jsem jedno na 14 dni vypnout, ale moc to nepomohlo..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2019 21:19 Muž logrus [0] Re: AsusKD
No jeden s problémů, mam to hrozně řas, potřebuju zjistit proc, tak třeba to s tim souvisí. Bublinky jsou tam proto jak jsem natáčel novou vodu.
Mam nizke NO3 Tak zvusuji,ale zatim to moc nepomohlo.
Ta Egerie je tam daná 14dni
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2019 20:55 Muž AsusKD [85] Re: logrus
Pokiaľ sa to svetlo dá regulovať, uber intenzitu na polovicu. Pokiaľ nie, rýchlo zožeň plávajúce rastliny. Tie aj výborne odoberajú z vody živiny. Kým ta riasa nezmizne, tak by som nehnojil. Z môjho pohľadu tam maš prebytok živín a svetla.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2019 20:36 Muž vlka [3456] Re: logrus
Ty bublinky a ta řasa. Všechno bych změnil. Myslím všechny současné podmínky. Teplotu, svícení, nehnojil pokud hnojíš. Omezil krmení, mrknul na filtraci, jak píše AsusKD egerka je to poslední.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2019 19:32 Muž Planorbella [643] Re: logrus
Takto mi to dělala egerka, kterou jsem zastřihl a pak ta která byla moc stará.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2019 19:25 Muž AsusKD [85] Re: logrus
Podľa fotiek by som povedal, že ta egerka je ten menší problém :-O
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2019 15:58 Muž logrus [0] Re: logrus
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Jak to vypada.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2019 19:08 Muž logrus [0] Re: Planorbella
NO3 jsem mel na nule,ale uz pridávám ted mam tak na cca12mg/l
Stonek v prostředku zezloutno a roztrhne se.. jinak vršek je pořád zelený..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2019 18:36 R Muž Anthrax [4788] Re: logrus
Se jí možná nechce růst v substrátu. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2019 16:48 Muž Planorbella [643] Re: logrus
Napadá mě málo dusíkatých sloučenin. Zežloutne nebo odpadne tak zelená?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2019 16:38 Muž logrus [0] Egeria densa
Nevíte proc mně v pulce uhnije Egeria densa a pak odpadne vršek?
Diky...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2018 12:49 pavel1234 – Opět uhnívají.
Fotka k příspěvku Dobrý den,
už mám zas problém s jinou rostlinou. Ta rostlina se jmenuje Ceratopteris siliquosa nebo i thalicroides. Uhnívají mi jenom u skalár. U ok, neonek a u bety jsou v pohodě. Jenom u skalár mi hnijou. Ani u jednoho akvária už neodkaluji, je to moc pracné a jenom měnim týdně 30% vody. Mám štěrk, který se chystám asi za měsíc až dva měnit za písek. Dneska jsem dokoupil piškořky na čištění dna. Dám foto. Bylo to úplně krásně plný a teď to je podle mě chudý. Pokaď vím, tak Ceratopteris vyhazuje malé listy i s kořenama na hladinu a ty mohu znova nějak zasadit. Dál jsem četl, že když ustřihnu list této rostliny a znova zasadím, udělá kořeny. Je na tom něco pravda? Díky.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2018 12:12 Žena petulka [11] Re: Maq
Myslela jsem ze vymenim dva kyble dneska vecer.zitra zmerim ph
Ale co to svetlo nevis co s tim prosim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2018 12:10 Maq Re: petulka
Vytáhni rašelinu z filtru a tu vodu měň po menších částech, postupně. Ať neuděláš zase opačný skok. Já mívám rostliny i šneky (ale nezkoušel jsem piskořky) ve velmi měkké (0°d) i velmi kyselé (pH=5) vodě a jde to. Ale ty náhlé výkyvy jsou smrtící.

Se světlem neporadím, sorry, neznám ho a nejsem dobrý na technické věci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2018 12:04 Žena petulka [11] Re: Maq
Vymenim vodu protoze doma je vysoke pH i tvrdost. Ale problem je to svetlo prosim muzes mi poradit jestli v poradku?dve trubice Led,6500 K 24V 10.5w
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2018 11:56 Maq Re: petulka
petulka napsala:ukazuje to ph nizsi nez 6??? To je nejaka blbost ne? Do filtru jsem pridala nejakou raselinu resifilt od Zolux
Mňo, to bude ono. Aspoň zčásti. Bereš měkkou vodu a filtrace přes rašelinu to může snadno udělat. Není sice rašelina jako rašelina, ale ta Tvoje je asi řádně kyselá. A jestli ten sešup pH šel rychle, tak to rostlinám neudělalo dobře. Ani šnekům.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2018 10:32 Žena petulka [11] Re: NHKG
Ahoj ne jde o ludwigie repens. Hygrophily to nedelaji. Neni to tim svetlem co mam? Posilala jsem fotku toho svetla Led je takove divne. Piskorky nevim kde jsou mozna ae zahrabaly. Akvarko jsem myslim zalozila v unoru.
Ty svetla jsou dve trubice Led,6500 K 24V 10.5w
Tak nevim nikdy jsem nemela v predchozich akvariich problem ani s tou vodou ani se dnem ale svetlo led jsem nikdy nemela ale mela jsem zarivky Osram a kytky rostly jako v dzungli.
Nechapu to merila jsem ph atd a ukazuje to ph nizsi nez 6??? To je nejaka blbost ne? Do filtru jsem pridala nejakou raselinu resifilt od Zolux
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2018 09:12 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: petulka
O jaké rostliny se jedná? Jsou to mokřanky (Hygrophily)? Pokud ano, tak u nich je běžné, že pri nevyhovujících podmínkách shazují spodní listy.
Pokud lezou piskořky ven z akvária i za světla, tak máš ve vodě málo kyslíku, nebo pro ně toxickou vodu. Většinou jsou přes den zahrabané a vylezou až v noci.
Jak je akvárium staré?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2018 07:52 Žena petulka [11]
Taky tam nemam ani sneka vzdycky jsem mela tuny sneku u piskorek predevcirem jsem sehnala piskorky a lezly spis jakoby ven z akvaria pak pres noc zmizely a uz ani nejsou videt. Vsechno je nejak spatne pritom toto neni moje prvni akvarium vzdycky se mi darilo tak fakt nevim.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2018 07:29 Žena petulka [11]
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj uhnivaji mi rostliny nebo rostou spatne. Nemaji takovou tu hezkou zelenou barvu. Uz jsem zkusila vsechno. Myslim ze je to svetlem. Muzete mi rict jestli s timto svetlem mate zkusenosti? Posilam fotku.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2018 21:56 Maq Re: pavel1234
Na obr. 3 a 4 jsou v pozadí vidět nějaké zřejmě hygrophily, a je na nich patrný nějaký náramný nedostatek ve výživě.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2018 13:37 R Muž vaclav [14614] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: pavel1234
Vypadá to na zasazené dceřiné rostliny echinodoru i se stvolem (šlahounem) na kterém rostou. Jestli se vzpamatuje to ti nepovím, musíš vydržet. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2018 12:25 pavel1234 – Rostliny.
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ještě bych poprosil o pár rad. Chtěl by h se zeptat, jestli se ještě rostlina jako na obrázku číslo jedna ještě vzpamatuje. Kořínky má. Obrázek číslo dva ani nevím, kdy jsem ji tam zasadil ale vypadá hrozně. Na kořínky jsem se nedíval ale rostliny bez kořenů nikdy nesadím. Obrázek na trojce je to samý jako na jedničce ale je to jiná a špatně vyfocená rostlina. Na posledním obrázku vidíte černé skvrny a chci se zeptat co s tím. Nechci přijít o rostliny kvůli mé blbé hlouposti, že jsem je jen o něco hlouběji zasadil. Díky.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2018 19:17 R Muž vaclav [14614] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: pavel1234
Většinou s ní nejsou problémy a roste až příliš. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2018 18:52 pavel1234 Re: vaclav
Je to akvárium, kde mám pouze akary hnědé a zatím 30 neonek. Má to 250 litrů: 100x50x50. Asi rok zaběhnuté ale nevím to jistě. Buď tu giganteu můžu dát do jiného akvária ale ancistruse mám všude. Rostliny už jsem povytáhl. Jinak díky. :-) Jdu ještě mrknout na tu giganteu, jaký substrát jí vyhovuje atd... protože to je strašně hezká rostlina a chtěl bych aby mi vyrostla až k hladině.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2018 18:30 R Muž vaclav [14614] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: pavel1234
Na první fotce je Ceratopteris a že mu rostou nové rostliny na listech je normální takhle ti rostlina zmohutní protože to bude několik rostlin dohromady. Protože ty kořeny nejsou v substrátu nejsou úplně bílé. Gigantea chce čas ale že ti jí žere ancík není dobře a máš jí dost hluboko zasazenou v dost velkým kamení a nové listy ti to může poškozovat. Co je to třetí netuším a taky je to dost hluboko. Pak se ještě zeptám které je to z těch tvých akvárek aby bylo jasné jak dlouho ho máš. :-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [3] ...... 20 21

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 24748x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3947-uhnivajici-rostliny?od=101