Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Uhnívající rostliny

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Problémy s rostlinami 

Přejít na předchozí stránku 18 Přejít na další stránku   1  
Uhnívající rostliny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2010 16:57 jbh – Nové akvárium - uhnívají rostliny
Přesně před týdnem jsem si založil první akvárium. Postupoval jsem podle všech možných rad na internetu a příruček. Začal jsem v souladu s instrukcemi pěstováním rostlin. Koupil jsem si doušku hustolistou (egeria densa) a růžkatec ponořený (ceratophyllum demersum). Zasazené jsou ve středně zrnitém písku. Všechno v akváriu (kameny, dekorace) je vyvařené ve vodě a akvárium jsem před prvním použitím vypláchl. Moje miniakvárium má 20 litrů, voda je kojenecká balená z obchodu + akvaregulátor podle návodu. pH je cca 7, tvrdost KH 10° a GH 7° teplota vody okolo 25 stupňů. Pro začátek jsem přidal Proflor (hnojivo) a Biofiltr (denitrifikační bakterie). Na rostliny svítím 12 hodin denně 18 W zářivkou. Před zasazením jsem rostliny vyndal z přepravních květináčků a stonky dole zastřihl (rostliny stejně neměly kořeny) a zasadil do akvarijního štěrku. Dnes, po cca týdnu pozoruji výrazné uhnívání, které je výraznější u doušky. Té se rozpadají listy - ztrácejí barvu, jsou průhledné a pak upadnou. V tuto chvíli již jsou napadeny všechny listu včetně vrcholových a zvažuji, že celou rostlinu vyhodím. Růžkatec je na tom o něco lépe, ale již také začíná projevovat známky hnědnutí. Poraďte co s tím. Nevím si rady jak to vyřešit nebo jak tomu pro příště zabránit. Nerad bych aby tento neúspěch pro mě znamenal konec s akvaristikou, která mě jinak velice zajímá.
PS: Každou z rostlin jsem koupil v jiném obchodě.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2010 11:29 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: Stene
www.vodarenska.cz/…

celkova tvrdost je pak tady www.vodarenska.cz/…
pohybuje se kolem 10°dGH
uhlicitanovou nemerej, pacholci (tu si budes muset zmerit, je dulezita pro rostliny)
pH je zasadity (8-7,8), NO3 je nizky pod 5mg/l mozna je bude potreba pridavat
ze zacatku bych dal nenarocny rostliny... javskej mech, rotalu, bacopu monnieri, hnedovku, anubias (nejakej malej), uvidis co ti pujde
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2010 11:06 Stene – To moucha
Opět píši, že si cením vašich rad..

Bydlím ve vesničce "Velký Beranov" u Jihlavy. Kouknul by si na to? Nevím pod čím se to dá hledat..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2010 10:57 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: tomas120
davkovani pmdd do tak maleho akvarka bez co2 a bez znalosti slozeni vody je podle me dost riskantni
mam dojem ze zapominate ze ma jen jednu Betu a 12L akvarko!!!!

to Stene: pokud se poohlidnes po foru tak najdes temata o vhodnem dne, z vlastni zkusenosti vim ze by ti stacilo asi 2,5 litru, pokud budes pouzivat neco co nejni primarne urceno pro akvaristiku tak to otestuj na pritomnost vapenitech soli, pomoci octa, vem dne sita jedno s oky 1mm a druhe s oky 4mm, a prosej to, pak to radne proper, povar (nestojis preci o nevytane hosty ze), znovu proplachni a pak s tim do akvarka...
pak bych si zjistil jaka voda mi tece z vodovodu (kazdy dodavatel vody musi na svem webu zverejnovat tesy kvality) a dal se do vyberu vhodnych rostlin, pripadne nasel nejakeho zkusenejsiho akvarystu ve svem okoli a toho bych se optal
pripadne kdyz prozradis obec tak by se to dalo dohledat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2010 10:17 tomas120 – Re: ustavprochore
Ja vychádzam z toho, že keď si niekto zariadi akva, disponuje akými-takými informáciami...
Ja osobne nepoznám nikoho , kto by si spravil akva a potom riešil, " a teraz čo s tým?" A to som sa tu stretol už s kadejakými "inteligentami"...
Neviem prečo mladého podceňuješ, poznáš ho? Spomeň si na svoje prvé akva,ako vypadalo...
Moje bolo o niečo lepšie, ale aj tak to žiadna sláva nebola...Ja si nedovolím povedať ani teraz, po ani neviem koľkých rokoch, čo sa venujem akvarisike, že by som bol dáky borec...
A čo sa týka tej riasy, nekrič hop kým nepreskočíš....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2010 08:21 Žena ustavprochore [567] – Re: tomas120
Ach jo, já přece nemám nic proti PMDD, když ho uživatel používá s rozumem a s provozem akvária má už nějaké zkušenosti. Jenže mi stačí letmý pohled do akvárka "Stenete", abych si udělala představu, kolik toho ví on. Počínaje dnem, filtrací, nevyváženým osvětlením vzhledem k množství (zbytků) rostlin, rybí osádkou,... Proto mu PMDD nedoporučuju. Když bude chtít, časem se k němu dopracuje. :-)
A pokud jde o řasy v mém akva, je to celkem bída, nepěstuju je. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2010 20:58 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: Stene
a projistotu vyzkoušej v octu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2010 20:58 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: Stene
moh by nastat jen problém u ryb hrabajících ve dně, ale ten můj vůbec ostrý není mám tam pancéřníčky a mají se fajn. Pořádně ho propláchni, a jestli ho seženeš někde venku tak nejlíp ještě přeli vařící vodou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2010 20:54 Stene
Jo, myslím klasický stavební písek : )
Tak já ho vyzkouším : )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2010 20:40 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: Stene
myslis klasicky stavebni pisek? ten jde taky, koukni na moje velky akvarko tam ho mam (kremicity sparovaci)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2010 20:35 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: Stene
dobrý je bud kremicitý nebo ricni, zrnitost 2-4mm, nesmi byt s vapencem (nesmi sumet v octe) a taky nesmi byt ostry. Kremicity je dobry ale nevyhodou je jeho obvykla svetla barva. Ja pouzivam jemnejsi asi 1-2mm, nekde mam i 0,6-1,2mm a jsem s nimi velmi spokojena, to uz zalezi na tobe. Jemnejsi pisek akvarko opticky zvetsi (rozhodne lip nez ten co mas). Taky hlavne vyber spravne nenarocne rostliny a dej pryc ancika ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2010 20:25 Stene
Takže když zkusím klasický písek, dobře připravený, tak to tostlinkám nebude vadit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2010 19:00 tomas120 – Re: katterinecka
Mne to príde ako kremíková drť, ale budiš... Aha má tam aj trochu bieleho...No škoda, tak nič s tým, asi len nový...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2010 18:29 Žena katterinecka [2146] - Rostliny
tomas120 napsal: J Tento tmavý, jednofarebný,kremočitý piesok je podľa mňa celkom dobrý

Podle mě není moc jednobarevný, a rozhodně není křemičitý ;-) Křemičitý písek je tvořen převážně z křemene a je inertní. A sehnat stejný písek v menší zrnitosti je u nás téměř nemožné. Pokuď už mají černou drť tak bývá ostrá ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2010 18:21 Muž domik101 [17] - Živorodky
Je tu i sance ze to muze byt problem s hnedou rasou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2010 18:18 tomas120 – Re: Stene
Ja ti môžem poradiť ešte takto. Dokúp si jedno vrecko tohto kremíkoveho piesku, ale o hodne jemnejšej drti a zmiešaj to s týmto hrubým a daj si hrubšiu vrstvu.bude to vypadať trochu prirodzenejšie. Tento tmavý, jednofarebný,kremočitý piesok je podľa mňa celkom dobrý, myslím akosťou, nie veľkosťou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2010 17:40 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: Stene
ty asi myslíš jemný písek, o tom už se tu diskutovalo hodně, ale při dobrých podmínkách ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2010 17:37 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: Stene
já jsem měla písek téměř stejný(bez těch bílých kaminků) a rostlinky se tam sázely dost špatně, nejlíp v něm rostly velké echinodory. Já osobně bych už takový písek nikdy nepoužila (a jestli ho někdo chce, mám ho doma přez 20 kilo)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2010 17:32 Stene
A je písek vhodný pro rostliny, nebudou tam uhnívat kořínky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2010 17:11 tomas120 – Re: Sid
Kedysi dávnejšie som mal podobný štrk aj ja,mal som vädšiu vrstvu a možno bol aj trošku jemnejšieho zrna,ale nie o moc... neviem to takto posúdiť, nakoľko tá fotka dosť skresluje. A musím povedať že pestovanie rastlín bolo absolútne bezproblémové. Ako je to možné?
Jednoducho, voda obsahovala dostatok živín pre rastliny a rastlinám sa krásne darilo.
Problém nastal až neskor keď došlo k vyčerpaniu živín, aj napriek pravidelnej výmene. No ja som si to nevšimol, respektíve nechcel som si priznať že by mi niečo mohlo vo vode chýbať...Vymenil som dno za krásny jemný riečny piesok, ale kapanie rastlín pokračovalo...
A to všetko preto, lebo moja voda v akva bola dobrá tak akurat na zalievanie muškátov...
Aj na Marse je voda lepšej bonity ako som mal ja v akva...Naštastie som si dal poradit od kamar. a začal som pomaly hnojiť PMDD a napodiv rastliny sa začali preberať. Kebyže dám na rady niektorých tu, tak doteraz by som nič iné nerobil iba menil piesok....
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2010 16:33 Muž Sid [6638] - Rostliny – Re: tomas120
...aj ja mám voči jeho štrku výhrady, ale v tom problém odhnívajúcich rastlín nieje...
Každopádně ty kytky nehnijí "touhou po PMDD". (Nemyslím si, že za jejich hnitím je deficit nějaké živiny... :-O)
Dno je pro pěstování akvarijních kytek s kořenovým systémem základ a diskutované dno je evidentně špatné. Jeho výměna je víc než žádoucí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2010 13:52 tomas120 – Re: Moucha
Ano, už som počúl o tých rôznych "guličkových " hnojivách do dna. Nemám vyskúšané, ale pripadá mi to trochu divné, keď si mám dať do dna taketo niečo, čo sa mi tam bude uvolňovať postupne, bezohladu na ostatné okolnosti, tj litráš akva, alebo náhle presítenie vody niejakým prvkom. Neviem si dosť dobre predstaviť ako by som to v zabehnutom dne, s hustým rastlinným porastom potom musel hľadať a dolovať. Ale može to by´t zaujimavé...


Pre KAtterinečku: Strihať akva musíš tak či tak. často krát práve srihaním sa dá rastlinke pomôcť. Keď jednoducho vidieť že rastlinka púšta postranné planiče a len sa silí a rastie len tak dovomanu, práve tým prestihnutím dôjde k jej odlahčeniu, poprípade zahusteniu...Ono keď len tak cvakneš polku rastliny, tak je logické že jej tým nepomôžeš. Je rozdiel srihať a strihať...Čo sa tíka koreňov: V jednej knihe som čítal ,že vädčina rastlín ktoré sa aj ku nám dovážajú, pochádzajú zo sladkovodných riek z celého sveta. Kde vodné rastlinsto využíva koreňovú sústavu, hlavne na udržanie sa v dne.Preto vraj rastlinám rastú v akváriách také korienky po stonkách, určite si to videla aj na alternanthere a iných rastl., to je práve tou nedostatočnou schopnostou prímať látky koreňmi v dne a kompenzujú to prímaním látok z vody.....Ono je toto na dlhu diskusiu, nedá sa to povedať o každej rastline...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2010 13:13 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: tomas120
tyhle stonkovky mají v tak malých nádržích nevýhodu, že se musí často stříhat, protože rostou rychle, a moc časté stříhání pro ně dobré není.
Při snaze zasadit rostilku do tak hrubého štěrku o malé vrstvé se může poškodit.
A i stonkovky přijímají živiny kořeny, takže pokud by by měl vrstvu ve které dobře drží a pod ní zásovní hnojivo, tak si rostlinka jistě něco najde.

tady jsou příklady dvou podobných nádrží o objemu 20 litrů
rybicky.net/nadrze/7690
rybicky.net/nadrze/10303

Při čemž v první se Alternanthera reineckii taky nedařilo a dopadla stejně jako Ludwigia repens tady. Jak jde vidět jsou druhy kerým se tam může docela obstojně dařit. První akvárko je bez zásobního hnojiva a druhé s JBL florapol, ale je teprve v začátcích
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2010 13:12 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: tomas120
misto hnojeni do vody, bych volil spis hnojeni do dna, ale to huz jsem psal, mam to vyzkouseny v obdobne velkym akvarku.... pri pouziti substratu tezko dojde k prehnojeni a invazi ras a jim podobnym
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2010 13:00 tomas120 – Re: ustavprochore
Tak mu vydrží ešte dlhšie no a? alebo si spraví z 1/5 coctail. Aj blbec by pochopil, že keby si to spravil z plnej dávky, tak na 12.lit akva, bude mať "do konca života" o hnojivo postarané...
Hráš sa na slovíčka? Určite je chalan inteligentý a dovtípi sa, že nemôže do 12 lit. akva dávať také davky hnojiva ako do 100 lit.Zmenou dna zdochýňajúce rastlinsto nevyrieši, viem čo vravím mám už vyskúšané...Keď raz chýbajú dáke prvky vo vode a jemu určite chýbajú, treba to odstániť,podotíkam aj ja mám voči jeho štrku výhrady, ale v tom problém odhnívajúcich rastlín nieje. Ja som mu narovinu povedal, že ako to funguje s PMDD, v momente ako sa začne dariť rastlinám , riasy nemajú šancu... Za to že teba sa tvorí riasa, nikto nemôže. Evidentne si to s niečim prepískla, ale zato PMDD nemôže.. Ale budiš, keď si taká nesmierne inteligentná, som zvedavý čo mu poradíš nabudúce, ak mu to znova vyhnije,že piesok bol moc jemný? No a čo že má 12 lit nádrž? Čo sa do nej nedáva voda, alebo čo? Počula si už niekedy o miničkach?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2010 11:52 Žena ustavprochore [567] – Re: tomas120
tomas120 napsal: ... budeš to mať vlastne jednu dávku tj.na 500 ml.destilky, to je dávka ktorá na 100lit. akva, vydrží cca 3 mesiace. Tebe pochopiteĺne bude stačiť si namiešať 1/3 dávku a vydrží ti to toľko isto...

Trochu divná matematika, když "Stene" má 12 l akvárko, ne? ;-)

Stene: Jj, jen blbněte, "tomas120" se vás zajisté rád ujme, až se tu objevíte s dotazem typu "Pomoc, řasa, co s ní mám dělat". :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2010 19:42 tomas120
KNO3, je to vlastne zložka ktorá dodáva rastlinám No3 a draslík, Táto soľ je normálne obsiahnuta vo vode.Stačí len keď si zmeriaš No3 a budeš vedieť či ti to treba alebo nie...ak je ho vo vode dosť netreba ho dávať, nechceš predsa podporovať tvorbu rias...KNO3 je možne rozpustit si v samostatnej flaši a tým pádom si ho môžeš pridávať separátne, keby ti to kleslo, keďže draslík je obsiahnutý ešte v jednej zložke K2SO4- toto tam budeš mať tiež.Takže draslíkový deficit sa dá dohnať aj týmto. Ale ja sa riadim zásadou radšej mať a nepoužiť, ako nemať a potrebovať...Takže ja by som ti radil kúpiť si to aj s KNO3, ale to je už na tebe....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2010 18:34 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: Stene
ale podle toho co tam píšou tak asi bez KNO3
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2010 18:33 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: Stene
je to tam popsané, brala bud PMDD s Plantex CSM s nebo bez KNO3. Pořádně si to pročti, bude se ti to hodit (hlavně to pod záložkou pmdd)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2010 18:28 Stene
Pokud je to opravdu tak levné, koupím jej hned z této stránky, jenom nevím, který pytlík mám z této stránky přesně vybrat - stojí to všechno stejně, jenom si vybrat, ale vím prd
pmdd.mrp-cz.com/…
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2010 18:20 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: Stene
já ho kupovala tady pmdd.mrp-cz.com
vyšlo mě to i s poštovným asi 60 korun, jsou tam i zajímavý informace
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2010 18:18 tomas120 – Re: Stene
Áno, ak kupuješ v kvalitnej akvaristike a predávajúci nieje iba obchodník , ale aj akvarista , určite bude vedieť čo to je Pmdd. Výde ťa to na cca 1,7 E, neviem koľko to je na vaše kačky a budeš to mať vlastne jednu dávku tj.na 500 ml.destilky, to je dávka ktorá na 100lit. akva, vydrží cca 3 mesiace. Tebe pochopiteĺne bude stačiť si namiešať 1/3 dávku a vydrží ti to toľko isto. Budeš tam mať na obale aj dávkovanie takže to teraz netreba riešiť...
Na jednom slovenskom akva fóre su aj takí machry, čo si normalne tieto prvky do zmesy chodievaju kupovať do lekárne a doma si to miešaju, podľa potrieb vlastneho akva. Ale to je už iná liga...Ak by v akvaristike nevedeli o čo sa jedná, pretože aj take akvaristiky su, tak da sa to zakupit aj cez dáku akvainzerciu, od akvaristov a tam by ťa to možno vyšlo ešte lacnejsie. Vlastne to je jedno, veď je to pár korun, centov...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2010 17:50 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: Stene
řekla bych že v normálních pet schopech to nemají ale dá se docela výhodně objednat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2010 17:48 Stene
Dobrá, pokud budu v tom nakupování, zkusím i PMDD : )
- Hloupá otázka, jmenuje se to přesně PMDD (aby na mě v obchodě nekoukali jak na marťana :-D)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2010 17:20 tomas120
Pri hnojení, to býva tak.. čím viac sa bude dariť rastlinám, tým menej sa bude riasam. Donedávna som zdielal rovnaký nazor na PMDD ako tu niektorí, mal som v akva niektoré rastliny ešte v dezolátnejšiom stave ako ty. Nečakal som že prežijú, no nechal som si poradiť. Začal som pridávať hnojivo a tie rastliny začínajú krásne ozívať. Na 99 % máš problém s vodou a to v tom že neobsahuje, alebo obsahuje veľmi málo niektorých prvkov dôležitých pre normálne fungovanie akva rastlín...určite to nieje slabým svetlom a osobne si myslím že asi ani štrkom, ktorý je fakt dosť hrubého zrna, ale to by až tak nevadilo, keďže vädčina rastlín používa korene viacmenej len na uchytenie sa k substrátu, nie všetky podotíkam...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2010 17:00 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: Stene
Rozhodně vyměň dno a dej tam míň náročné rostliny. Šneky tam dej ale né žádný velký (třeba jako ampulárie). Bojovnici tam můžeš mít, když budeš stále pravidelně měnit vodu. Časem možná budeš moci intervaly snížit, až se začne rostlinám dařit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2010 16:52 Stene
Na ten filtr jsem to přidal za účelem snížení proudění vody..
Jinak když dám pryč ancistruse a přidám šneka(y) tak tam můžu bojovnici nechat?

Prozatím si vážím Vašich rad a budu podle nich postupovat. Děkuji mockrát!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2010 16:46 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: Stene
zmenit dno (kremicity pisek, ricni pisek, optimum 2-4mm vrstva cca 3-4cm), hnojit maximalne do dna (treba bivoj kulicky) a jen pod korenici rostliny, svitit max 12 hodin, a co to tam mas za paradu s tim filtrem? (doporucuji nejmensi bublifuk)
vodu menit kazdy tejden + odkalovat strikackou a vzduchovaci hadickou se skrtitkem,

filtr se da dobre zamasovat javskym mechem, pak bych tam dal nejaky mensi koren a na nej hnedovku nebo anubias a zkusil bych nejaky nenarocny koberecek, pripadne i rasokouli/rasoplacku

a par sneku staci obic - okruzaci, kruznici
ja mam 12L krevetarko a je to jedina moje nadrz se kterou nemam zadne problemy, pouzivam ji i pro odchov pludku protoze ma dost planktonu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2010 16:45 Stene
AQUAEL
Econoline - 11W
IP67
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2010 16:31 Žena ustavprochore [567] – Re: Stene
Něco na ní bude napsané.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2010 16:26 Stene
Světlo je klasická zářivka.. Nevím, co víc k tomu říci : )
Jinak svítím zhruba 14h
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2010 16:16 R Muž Silent [5949] – Re: Inky
Hnojit právě začít nesmí. Jen si zadělá na problémy s řasou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2010 16:07 JagerMaister
;-) začni hnojit a zmeň dno za jemnejšie snáď to zaberie :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   18.08.2010 16:07 Žena ustavprochore [567] – Re: Stene
Kupte si normální dno (nemusí být flexiobklady, stačí obyčejný křemičitý písek maximální zrnitosti 5 mm), sežeňte si přebytky kytek od někoho z akvárka, vypakujte ancíka, zříceninu (nebyl by třeba kořen nebo nějaká větvička jako dekorace lepší? ;-)) a živořící kytky a zapomeňte, že existuje něco jako PMDD!

Jinak doporučím k prostudování tohle: www.klub.akva.sk/… - mělo by vás zajímat hlavně 3. číslo věnované miniakváriím, ostatní čísla jsou taky moc fajn. :-)

Jinak to světýlko 11 W je co a kolik hodin svítíte?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2010 15:55 tomas120
Určite chýba dáky prvok vo vode. Tiež si myslím, že by si mal začať s PMDD. Nemáš čo sratiť...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2010 15:48 Stene
Fotka k příspěvku Tady je to slibovaný foto z digitálního fotoaparátu
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2010 15:41 Stene
Dobře, zítra odnesu ancistruse do zverimexu.. Bude rozdíl znatelný? Může to býr příčinou trhání ploutví mé betty?
Přikoupím například jávský mech a ještě nějakou rostlinku a uvidím, zda se mi to akva vzchopí.. Jsem rád za vaše rady!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2010 15:15 Muž JendaVana [22] - Cichlidy – Re: katterinecka
ancistrusi mi dokompletovali Anubiasky. odkousali je právě u paty stonků... ráno v AQ plavalo několik listů včetně celých stonků... jakmile jsem jim na to přišel, tak jsem Anubiasky radši přesunul jinam. syčáci to jsou...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2010 20:52 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: Stene
to jsem nějak nepostřehla, jestli chceš mít hezký rostlinky tak dej toho ancistruse pryč, nemluvě o tom že je to na něj docela malý. Ale stonky jim určitě nekouše, spíš listy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2010 20:49 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: Stene
beta s ancitrusem? ve 12L? boha jeho!
chudaci ryby, na to nemam uz sil... dalsi expert co tyra ryby

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [18] 20 21

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 24748x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3947-uhnivajici-rostlinky?od=851